Leopard 1 MBT (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

S

speziale

Guest
Az ezerszer elposztolt fotók szerint is a Patton és a T-55-ös 30 méteren keringőzve vívtak körharcot, nem pedig 2 km-ről kilőtték egymást, ahogy elvárták, ez mindkettő oldalnak rosszul esett ?

cifmOcX.jpg

a legnagyobb vicc az, hogy azt se veszed észre, hogy saját magadnak mondasz ellent...
ugyanis ha 100 méterről vívták a csatáikat, akkor aztán tényleg hulla mindegy volt, hogy Chieftain, M60 vagy Leopard van ott...
ebben az esetben az nyert aki előbb lőtt...és abban történetesen a Leopard kurva jó volt...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 138
59 733
113
(megjegyzés: nézd csak, a németek 1974-ben apfsds-el lövöldöztek....a UK meg még mindig apds-el)
Mesélj már nekünk arról a nem létező APFSDS-ről, mert az első ilyen az Izraeli HETZ-6 volt arrafelé, majd a 80's években. ;)

1) volt egy MBT-70 projekt, amihez a brtieknek semmi köze nem volt, aztán azért elég innovatív volt....
Egy kudarcos baromság volt, ezért is kukázták.
Az egyetlen sikeres eleme a páncél acél technológia volt, azt az USA adta a projektbe.

2) a Leopard 1 már 1973-ban hegesztett tornyot meg spaced armor-t kapott, ami technológiailag jóval fejletebb, mint a Chieftain öntött tornya

Olyan übermensh fejlett volt az a torony, hogy csak nah.... Az addigi tornyot egy vicc kategóriás 57 mm-s (!) II. VH-s pct. ágyú át tudta lőni 2 km-ről, az új szuper fejlesztéssel meg már csak 500 méterről.... Szerintem ezzel még a II. VH idején se lett volna korszerű csak pénzpazarló, de ebben arra felé elég jók.
Az általad lenézett Chieftain MK5 szemből 0 méterről is meg tudta fogni a T-55-ösök APDS lövedékeit.... Csak mondom.
Tudod ezek azok a primitív lövedékek amik 2 km-ről átlövik a leopárd 1-et :D
Ennyit a fejlett német technológiáról XD

3) a németeknél 1979-ben ténylegesen szolgálatba állt NERA páncélos hk....a briteknél mikor is?

A németeknél szolgálatba állt az angol NERA páncélzatú harckocsi, miután a németek önerőből nem tudtak értelmes páncélzatott kifejleszteni. Lásd. az 1974-es Kpz. Leopárd 2. ábrákat, amin 3 km-ről még mindig belőtte az általuk fejlesztett páncélt a T-62-es és 500 méterről II. VH-s lőszerrel a T-55-ös.
Szolgálatba állásból meg: 1979-es az Abrams. 1982 a Challenger 1.

4) ERA fejlesztésben a németek valójában jócskán mindenki előtt jártak (nyugaton legalább is mindenféleképpen)...csak aztán a NERA-t preferálták...

Hát a németeknek ez se sikerült, végül a zsidók csináltak ebből is valamit.

a legnagyobb vicc az, hogy azt se veszed észre, hogy saját magadnak mondasz ellent...
ugyanis ha 100 méterről vívták a csatáikat, akkor aztán tényleg hulla mindegy volt, hogy Chieftain, M60 vagy Leopard van ott...
ebben az esetben az nyert aki előbb lőtt...és abban történetesen a Leopard kurva jó volt...

Hát történetesen a kanadai versenyeken a leopárd 1 rendszeresen a leglassabb lövő volt...
Másrészt egy Chieftain vagy M60-as azért vív közelharcot egy T-55/62-vel mert jó a páncéljuk és eljutnak idáig. Leopárd 1-el nem kell közelharcot vívni, mert a világ végéről kilövik aztán röhögnek rajta egy jót :D

A Leopárd 1 a korának egyik legdrágább mégis leghitványabb harckocsija volt. Az európai harckocsi gyártás szégyene, 0 innovációval, mindenhonnan összevásárolt alkatrészekkel, pepecselős jó drága gyártással stb....
Nagy szerencséje, hogy sosem járt valódi háborúban, így alaptalanul lehet róla a fórumokon dicshimnuszokat énekelgetni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 138
59 733
113
A Shir-2-est minek lehet tekinteni ? Valós volt, legyártották, működőnek találták, eladható Iránnak, de jött a forradalom, és mégis visszatáncoltak. És 1976-os.
Ha nem vett belőle senki akkor csak protó vagy előszéria. A Challenger 1 a tényleges harckocsi. Más kérdés, hogy a briteknél nem technológiai hanem pénzügyi oka volt a csúszásnak a többiekhez képest.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 195
16 964
113
Ha nem vett belőle senki akkor csak protó vagy előszéria. A Challenger 1 a tényleges harckocsi. Más kérdés, hogy a briteknél nem technológiai hanem pénzügyi oka volt a csúszásnak a többiekhez képest.

A Sahot Homeini ajatollah váltotta, neki jó hogy nem akarták eladni :) Előszéria volt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 195
16 964
113
Sok komment termelődött, időbe kerül, amíg reagálok ezekre, de mindent szép sorjában ...
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 195
16 964
113
Most már azok is szarok. Hihetetlen, hogy 50 éves technikák egész jól megvoltak évtizedekig, aztán beír valaki valamit egy forumra, és másnapra mind szar.

Csak a Leopárd 1-es volt meg "jól" évtizedekig, mert élesben sosem használták. Egy valós háborúban más lett volna a véleményük.

Más típusok felhasználói / harckocsizói / érdeklődői belátják az adott típus hibáit is, lehet jegyzetelgetni a Patton és a Chieftain hibáit / hiányosságait, addig a Leopárdosok meg szentül hiszik, hogy ők a megtestesült tökéletesség, Beste der Welt, nem viselik a kritikát és még nekik is áll feljebb.

Jobb helyeken a Chieftain / Patton azok múzeálisak, vagy szegény országok harckocsijai, félreeső helyeken, addig a Németek meg gyártják a vad ötleteket, hogy Mi lenne, ha Ukrajnába is küldenének párat, és 1 hét múlva meg kamu indokokkal magyarázkodnak, hogy mégsem. Itt az alkalom, hogy megmutassa, milyen jó lenne, még a T-80BVM ellen is :)


én már csak a show miatt nézem, meggyőzni úgysem lehet

Akkor minek is jársz ide ? Hogy találtál ide ? Mire fel alapozod ezt a veretes véleményhez való makacs ragaszkodást ?


láthatóan vmi WoT/WT forumokon felszedett

Szerintem mindenki, aki írogat ide, állandó 5 - 6-unk WT / egyéb játék nélkül lett érdeklődő a harckocsik iránt. Másik, ezer hely van a WT fórumán kívül, pl. a Tank and AFV News is, arról nem tehetek, hogy nem tetszenek egyes tények, amik belerondítanak a világképedbe.

Az ilyen doksikon ott van

- a minősítés szintje,

- az adott példány száma,

- a címzett személy / intézet, és a bélyegzője,

- és a titokgazda aláírása


És ha nem titkos / bizalmas / korlátozott terjesztésű doksi, akkor meg visszaellenőrizhető cikk, valamelyik archív szakfolyóiratban, amihez valami tiszt / altiszt is adja a nevét



okosságokból (lsd ‘rükvercelés’).

A kiragadott rükvercelés az nem gémer okosság, hanem konyhanyelvi szóhasználat. Milyen szakkifejezés van rá, tolatási sebesség, manőverezőképesség, vagy mi ?

A Svédek is felrótták a tesztelt Szovjet harckocsik ezen hiányosságát. A Morozov KMDB is amíg működtek, ezt is kiemelték a reklámanyagaikban, hogy javították a gépeik régimódi / gyenge tolatási sebességét. És az Ukrán harckocsizó is háborgott, hogy bajba keveredett a gépével, és a gyenge tolatási sebesség miatt nem tudott kikeveredni a bajból, kilőtték, de végülis túlélte mind a 3 / 3 fő, meg a gépe is javítható sérüléseket szenvedett.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 195
16 964
113
Tanulságos képek - T-72M1 éleslövészetek, HH után örökölt NDK készleten: a 105mm-es DM-12 HEAT úgy ment át a homlokpáncélon mint libán a fos (értelemszerűen bármilyen távon), a tornyon viszont elcsúszott, azt viszont a DM 33 KE lövedék 1500 méteren belül továbbra is átvitte.

Én is mutogathatnék olyan anyagot, amiben meg a T-72-es állta hősiesen a tesztlövészetet :) Vagy volt olyan is, amikor Nyugaton alig, mutatóba akadt nyíllövedék, a T-72-es meg sorozatgyártott volt, és a primitív APDS-t tüzelő Patton és Leopárd kombón úgy ment volna át, mint forró kés a vajon. És a valóságban is az Irak - Iráni háborúban remekül teljesítettek, olyan egyoldalúan, mint az Abrams a T-55-ösök ellen.

És a Német gépek rajongójaként azzal is illene tisztában lenned, hogy az export gépekből mennyi volt, és miket is terveztek. Konkrétumokkal

- 133 T-72 Urál,

- 156 T-72M,

- és 260 T-72M1,

ez volt a Keletnémet flotta. És még a T-72Sz-t, vagyis a T-72B exportját is tervezték, csak a bóros sugárzáselnyelő réteget vették ki belőle, meg a K-5 helyett be kellett érnie a Kontakt-1-el, de az is nagyon erős lett volna élesben.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 195
16 964
113
végülis a németek a 2. vh-ban nem a Panzer 3 és 4-sekkel csináltak óriási átkoról hadművelekete a kelet-európai síkságon....

A Pz III és Pz IV-s hasonlatod nem feltétlen helyes.

Azt is számításba kéne venni, hogy a Szovjetek mikkel bírtak a háború megindításakor, és ahhoz képest ténylegesen igényes, jó, erős harckocsi volt a Pz III és Pz IV.


- a T-26-os volt a közepes / általános rendeltetésű harckocsi.

- a BT-7-es, a nevében is benne van, Bisztrij, gyors, könnyű harckocsi.

- a T-60 / 70 / 80 a Pz II-es megfelelője.

- és a T-28-as, hivatalosan средний танк, közepes harckocsi, de gyakorlatban nehéz, gyalogságtámogató, áttörő harckocsi, a T-35-ös rajta alapult, és mindkettő kudarcos volt.


A közkedvelt T-34-es (és a KV-1-es) azok csak néhány tucatos - százas darabszámban léteztek, ezután 1941 decembere után futott fel a gyártásuk. És azok ellen vagy a légvédelmi 8,8-ast rögtönözték, vagy a Stukákat hívták, még oldalról sem tudtak nekik menni.


A T-34-es színrelépésével adok - kapok ment, magas veszteségi rátával, nem az volt a Német reakció, hogy még több Pz IV-t gyártunk, és próbáljuk előbb észrevenni és lőni, hanem megszületett a Párduc, az egy teljesen új szint volt, a páncélvédettsége és a tűzereje volt az elsődleges. És a Szovjetek meg a T-44-est tervezték, ami lekéste a VH-t.

És mire jó a Wehrmacht felemlegetése, amikor a Bundeswehr mindmáig elhatárolódik tőle, és teljesen más a kettő sereg rendeltetése ?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 195
16 964
113
1) volt egy MBT-70 projekt, amihez a brtieknek semmi köze nem volt, aztán azért elég innovatív volt....a németek részéről már itt megjelent a 120mm simacsövű ágyú, nem pedig huzagolt csővel bohóckodtak (2-őt lehet találgatni miért)

Az MBT-70 projektet az Amik kezdeményezték, politikailag, és annak hány műszaki megoldását vitték sorozatgyártásba ? Nullát ? Az MBT / KPz-70-es az 152 milis löveget hordozott, ami a Starship Patton és a Sheridan lövegének hosszúcsövű változata volt.

The progenitor of the joint German–US main battle tank program was US Secretary of Defense Robert McNamara. Senior officers questioned McNamara's high regard for German engineering, arguing that Germany's collective abilities in tank design and engineering had dwindled and not kept pace with innovations since the end of World War II. Within US armored circles, it was believed that there would be a net technology transfer towards Germany and there was a common belief that the UK would make a better partner. However, McNamara's choice of Germany was also due to the country's excellent economic position, following its successful post-war rebuilding: the so-called "economic miracle".


2) a Leopard 1 már 1973-ban hegesztett tornyot meg spaced armor-t kapott, ami technológiailag jóval fejletebb, mint a Chieftain öntött tornya

A Leopárd 1 hézagolt, távtartós pótpáncélja (miért nem ismered a magyar kifejezéseket ???) arra volt jó, hogy a BR-412D átütését 2,500-ről 1,000 méterre korlátozza le. De a 3BM3-as nyíllövedékre nulla hatással volt, 3,000 méterről beütötte. És a Chieftain NERA-s páncélozásával már 1970 februárjára előálltak.


3) a németeknél 1979-ben ténylegesen szolgálatba állt NERA páncélos hk....a briteknél mikor is?

A legyártott, működő, és otthon is jóváhagyott Shir-2 Chieftain-t 1976-ban kínálták eladásra az Iráni Sahnak, alá is írták, de jöttek a történelmi viharok, ha másnak nem, de előszériás Challenger 1-nek tekinthető.


4) ERA fejlesztésben a németek valójában jócskán mindenki előtt jártak (nyugaton legalább is mindenféleképpen)...csak aztán a NERA-t preferálták...

Az ERA kazettát a Szovjetek találták fel, már 1949-től fejlesztették, kontyr-vzryv-nek, ellen-robbanásnak hívták, ők robbanószer téglaként képzelték el, még 1969-ben is az volt, ami jóval másabb Kontakt-1-esként végződött, és a T-64-eshez fejlesztették. Tehát a T-64-esnek volt a többrétegű teknője, amire ment még az ERA kazetta is, virtuálisan sérthetetlen volt akkoriban.

És a T-72B meg NERA-s lett, és amellé használ még ERA-t is.

És Nyugaton a Chally 1 / 2, a Leclerc, és az Abrams is a NERA mellett még ERA kazettákat is hordoz, de a Leó 2-est nem hajlandók felszerelni, és meg is lett az eredménye :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 195
16 964
113
a legnagyobb vicc az, hogy azt se veszed észre, hogy saját magadnak mondasz ellent...
ugyanis ha 100 méterről vívták a csatáikat, akkor aztán tényleg hulla mindegy volt, hogy Chieftain, M60 vagy Leopard van ott...
ebben az esetben az nyert aki előbb lőtt...és abban történetesen a Leopard kurva jó volt...

A Leó 1-est ha szerencsével, de eltalálja a T-55-ös 2,200 méteren a BR-412D-vel, akkor vagy szimplán felnyársalja a benne ülőket, vagy lángba borul az egész gép, és megint mindenki meghal. Fordítva meg a T-55-ös simán állta mind a Patton, és a képzeletbeli Leopárd 1-es találatait is, és újabb és újabb lehetősége volt a célzásra és tüzelésre.

A Patton is 1,000 méter környékéig elviselte a BR-412D-t.

A Chieftain meg 2,000 méteren egyetlen lövéssel beüti a T-55-öst, és következő harckocsira célpontváltás.

A Leopárd 1-es alkalmatlan nyílt mezei / sivatagi ütközetre, mert exportálták sivatagos helyre is, mint Chile, ott nincs lehetősége bújkálni az idétlenségig, bokornak kidekorálva, ezen nincs mit szépíteni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz
S

speziale

Guest
Az MBT-70 projektet az Amik kezdeményezték, politikailag, és annak hány műszaki megoldását vitték sorozatgyártásba ? Nullát ? Az MBT / KPz-70-es az 152 milis löveget hordozott, ami a Starship Patton és a Sheridan lövegének hosszúcsövű változata volt.

The progenitor of the joint German–US main battle tank program was US Secretary of Defense Robert McNamara. Senior officers questioned McNamara's high regard for German engineering, arguing that Germany's collective abilities in tank design and engineering had dwindled and not kept pace with innovations since the end of World War II. Within US armored circles, it was believed that there would be a net technology transfer towards Germany and there was a common belief that the UK would make a better partner. However, McNamara's choice of Germany was also due to the country's excellent economic position, following its successful post-war rebuilding: the so-called "economic miracle".

1) a fentinek semmi köz sincs az állításomhoz....tettél egy állítást, hogy a németek nem tudtak semmi előrevivőt fejleszteni, ellenben a britek...csak éppen a britek esetében folyamatosan meg nem valósult dolgokkal jössz elő....akkor talán a németek esetében is ezeket kellene figyelembe venni...vagy ha nem akkor mindkét esetben a sorozatgyártásba került megoldásokat nézzük, hogy azok mikor valósultak meg....

2) az, hogy az amcsik mit vettek át az MBT-70-ből azt nem tudom pontosan...de a németek elég sok ottani dolgot implementáltak később itt-ott:
spaced-armor: Leo 1A3
fejlett ballisztikai számítógép: Leo 1A4
az 1500 le dízelmotorról meg 120mm-es simacsövő lövegrre meg talán nem kell kitérnem....


A Leopárd 1 hézagolt, távtartós pótpáncélja (miért nem ismered a magyar kifejezéseket ???) arra volt jó, hogy a BR-412D átütését 2,500-ről 1,000 méterre korlátozza le. De a 3BM3-as nyíllövedékre nulla hatással volt, 3,000 méterről beütötte. És a Chieftain NERA-s páncélozásával már 1970 februárjára előálltak.

1) a probléma az, hogy nem vagy képben...a Leopard 1A3 spaced armor-t kapott...amiről te beszélsz az a Leo1A1 által kapott kiegészítő páncélzat (ami egyébként valójában szintén spaced armor-ként viselkedik)

2) a technológiai fejlettségnek nem fokmérője az abszolút tejesítmény....az én autómba szerepelt benzinmotor ttechnológiailag jóval fejletebb mint a 80-as vagy 90-es évek Mustang-jaiba szerelt motor...mégse verném le gyorsulásban

3) a briteknek mikor lett tényleges NERA páncélzatú tankjuk?? erről beszélj...(most abba megint nem megyek bele, hogy az a NERA páncél ténylegesen csak 1975-ben került fel tesztelési céllal a Chieftain-ra...ez lett volna ugye az MK5/2)....vagy ha meg nem valósult dolgokról beszélünk, akkor ott a fenti MBT70, amiből 1970-re már több proto elkészült


A legyártott, működő, és otthon is jóváhagyott Shir-2 Chieftain-t 1976-ban kínálták eladásra az Iráni Sahnak, alá is írták, de jöttek a történelmi viharok, ha másnak nem, de előszériás Challenger 1-nek tekinthető.

megint a kamukázás...
az iráni vezetés 1979-ben bukott meg...ha valóban lett volna kész Shir-2 1976-ban, akkor addigra simán el kezdhették volna a szállításokat....de nem kezdték, mert nem volt kész....
abba meg bele sem megyek, hogy a britek a sajátjaikat akkor miért nem modernizálták....

Az ERA kazettát a Szovjetek találták fel, már 1949-től fejlesztették, kontyr-vzryv-nek, ellen-robbanásnak hívták, ők robbanószer téglaként képzelték el, még 1969-ben is az volt, ami jóval másabb Kontakt-1-esként végződött, és a T-64-eshez fejlesztették. Tehát a T-64-esnek volt a többrétegű teknője, amire ment még az ERA kazetta is, virtuálisan sérthetetlen volt akkoriban.

És a T-72B meg NERA-s lett, és amellé használ még ERA-t is.

És Nyugaton a Chally 1 / 2, a Leclerc, és az Abrams is a NERA mellett még ERA kazettákat is hordoz, de a Leó 2-est nem hajlandók felszerelni, és meg is lett az eredménye :)

látszik semmit nem olvastál el semmit a berakott forrásokból...végülis megszoktam már

a mai formájában ismert ERA-t Manfred Held találta fel....ő bábáskodott a Blazer ERA kifejlesztése fölött is, miután a németek inkább a NERA vonalon mentek tovább az 1970-es évek közepén....


"According to Russian sources, the Soviets started their earliest research in explosive (reactive) armor in 1949. However the whole Soviet ERA development ended without success or the adoption of any type of ERA, following poor design choices and accidents.
The ERA in the form as known today was invented - or popularized in the case one values the fruitless Soviet developments high - by the German researcher Dr. Manfred Held."
 
S

speziale

Guest
A Patton is 1,000 méter környékéig elviselte a BR-412D-t.

A Chieftain meg 2,000 méteren egyetlen lövéssel beüti a T-55-öst, és következő harckocsira célpontváltás.

azt áruld már el nekem, hogy a mit tudtak eltalálni 2km-ről a br-412-vel, ha a 115mm-es apfsds-el volt 25% a találati valószínűség?
ja, semmit...max véletlen szerűen
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Wilson

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 138
59 733
113
a mai formájában ismert ERA-t Manfred Held találta fel....ő bábáskodott a Blazer ERA kifejlesztése fölött is, miután a németek inkább a NERA vonalon mentek tovább az 1970-es évek közepén....
"According to Russian sources, the Soviets started their earliest research in explosive (reactive) armor in 1949. However the whole Soviet ERA development ended without success or the adoption of any type of ERA, following poor design choices and accidents.
The ERA in the form as known today was invented - or popularized in the case one values the fruitless Soviet developments high - by the German researcher Dr. Manfred Held."

Nyugaton igen, az orosz ERA-khoz amik előbb voltak meg semmi közük, szokásos csúsztatás.

azt áruld már el nekem, hogy a mit tudtak eltalálni 2km-ről a br-412-vel, ha a 115mm-es apfsds-el volt 25% a találati valószínűség?
ja, semmit...max véletlen szerűen

Újabb kamu ami arra épít, hogy bezzeg a Leopárd... Hát az se tudott jobban lőni, főleg, hogy az L7-es ágyú 0.37 mil-t szórt, míg a T-62-esé meg 0.3-at.
Erre nem érv a betett doksid az L7+L52=0.25 mil képed, mert, hogy a germánoknak olyan lőszere nem igen volt, a 60's években meg főleg nem.
A régi lőszerekkel a T-62-es pontosabb volt, a 70's években meg mind két ágyú 0.25 milt tudott.
A T-55-ös találati arány ameg megtalálható az általam betett angol-izraeli elemzésben a T-55-ös topikjában. Ott vannak a korabeli ágyúk is... Érdemes megnézni!
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 195
16 964
113
csak éppen a britek esetében folyamatosan meg nem valósult dolgokkal jössz elő...

Az FV 4201 Chieftain ---> FV 4211 Aluminium Chieftain --> FV 4030/4 Shir-2 --> FV 4030/4 Challenger 1 az végülis nyomon következő fejlődés, leszármazás, és a végeredménye megvalósult, vagy nem ?

spaced-armor: Leo 1A3

És hatékony volt, vagy nem ?

6MKFXg2.jpg


120mm-es simacsövő lövegrre meg talán nem kell kitérnem....

Áruld már el, az MBT / KPz-70-es az mikor hordozott 120-ast ? Soha. Az Rh-120 az teljesen külön futó fejlesztés volt. Ugyanis:

The development of the 120 mm L/44 gun started in 1965, as the Bundeswehr felt a more powerful gun was needed for its new tanks. The first instance of a larger Soviet tank gun was witnessed on the chassis of a modified T-55 in 1961.

In 1963, Germany and the United States had already embarked on a joint tank program, known as the MBT-70.

The new tank concept had improved armament, a 152-millimetre missile-launching main gun, designed to fire the MGM-51 Shillelagh anti-tank missile and conventional HEAT rounds. However, the German Army was interested in a tank gun which could fire conventional ammunition. Although there were attempts to modify the 152-millimetre tank gun to do so, the process proved extremely difficult, and the Germans began development of the future Rheinmetall 120 mm gun instead.

The new 120 mm gun's ten-year development effort ended in 1974.

Another program aimed to mount the 152-millimetre missile-gun was also begun in an attempt to save components from the MBT-70, but in 1971 the program was ended for economic reasons. Instead, the Germans opted for Rheinmetall's 120 mm L/44 smoothbore tank gun.



a technológiai fejlettségnek nem fokmérője az abszolút tejesítmény....

Lehet magyarázni az elégtelen okait, de attól még elégtelen, nem megfelelő, sőt harmatgyenge a teljesítmény, de mégis milyen jó, mert csak ennyire voltak képesek a Németek.

az iráni vezetés 1979-ben bukott meg...ha valóban lett volna kész Shir-2 1976-ban, akkor addigra simán el kezdhették volna a szállításokat....de nem kezdték, mert nem volt kész....
abba meg bele sem megyek, hogy a britek a sajátjaikat akkor miért nem modernizálták....

Nem kamuztam semmit, csak te nem tudsz olvasni és értelmezni. De akkor jövök más hasonlattal. A Magyar Leopárdok vételéről szóló megállapodást 2018-ban írták alá, de újgyártású gépek lévén csak 2023-ra tudják legyártani és leszállítani őket. A Shir-2-est is hiába írták alá 1976-ban, de csak 1982 - 84-re tudták volna legyártani a kellő mennyiséget, amibe közbe szólt a történelem.

Az meg hogy Ki mit rendszeresít, nem csak a típus műszaki teljesítményén múlik, hanem a vevők gazdaságán is. A T-90Aaz túl drága az Orosz Hadseregnek, nemhogy a T-90M, elleben az Indiaiak lazán berendeltek 2,000 + 500-as példányokat. Briteknél is több StillBrew pótpáncélzatú Chieftain volt, mint Challenger 1, mert a StillBrew meglehetősen olcsó, primitív, mégis korlátozottan működő volt.

látszik semmit nem olvastál el semmit a berakott forrásokból...végülis megszoktam már

És én mit mondjak ? :) Elolvastam, de arról volt szó, hogy ki találta fel általánosságban, és ott felesleges tagadni, a Szovjeteké az érdem.

The idea of reactive armor appeared on the basis of WW2 experience, first materials were published in 1946, following laboratory tests in 1949. Full scale testing of experimental hulls with ERA using 115-mm APFSDS and various shaped charge warhead commenced in 1968 with good results. The success of testing allowed recommending a new design of the hull front for installation on T-64A tank. But due to reasons not clear for now this works did not realized in production. It can be assumed that the existing armor protection level of T-64A tanks was adequate to the treats of 70-s. Another reason was a strong opposition of certain high rank military officials to the installation of explosives on tank external surfaces.

QHZY3tH.jpg


jx41I5J.jpg


Ha nagy Angolos vagy, akkor annyit mondok, Manfred Held munkásságát Private venture-nek nevezik, és az a Németek baja, hogy ők nem értékelték ezt a magánkutatást.

A Britekre mutogatsz előszeretettel, rosszindulattal, hogy nemlétező / késedelmes dolgaik vannak, és akkor én kérdezek, a Németek mit mondjanak ?

Nincsen semmi harag a Németek iránt, amiben jót alkottak, mint a Párduc, azt elismerem. De az Amerikaiak is megmondták, hogy a világháború után teljesen lemaradtak, nem tartották a lépést, vagy csak nagyon nehézkesen.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 651
71 832
113
Az FV 4201 Chieftain ---> FV 4211 Aluminium Chieftain --> FV 4030/4 Shir-2 --> FV 4030/4 Challenger 1 az végülis nyomon következő fejlődés, leszármazás, és a végeredménye megvalósult, vagy nem ?



És hatékony volt, vagy nem ?

6MKFXg2.jpg




Áruld már el, az MBT / KPz-70-es az mikor hordozott 120-ast ? Soha. Az Rh-120 az teljesen külön futó fejlesztés volt. Ugyanis:

The development of the 120 mm L/44 gun started in 1965, as the Bundeswehr felt a more powerful gun was needed for its new tanks. The first instance of a larger Soviet tank gun was witnessed on the chassis of a modified T-55 in 1961.

In 1963, Germany and the United States had already embarked on a joint tank program, known as the MBT-70.

The new tank concept had improved armament, a 152-millimetre missile-launching main gun, designed to fire the MGM-51 Shillelagh anti-tank missile and conventional HEAT rounds. However, the German Army was interested in a tank gun which could fire conventional ammunition. Although there were attempts to modify the 152-millimetre tank gun to do so, the process proved extremely difficult, and the Germans began development of the future Rheinmetall 120 mm gun instead.

The new 120 mm gun's ten-year development effort ended in 1974.

Another program aimed to mount the 152-millimetre missile-gun was also begun in an attempt to save components from the MBT-70, but in 1971 the program was ended for economic reasons. Instead, the Germans opted for Rheinmetall's 120 mm L/44 smoothbore tank gun.





Lehet magyarázni az elégtelen okait, de attól még elégtelen, nem megfelelő, sőt harmatgyenge a teljesítmény, de mégis milyen jó, mert csak ennyire voltak képesek a Németek.



Nem kamuztam semmit, csak te nem tudsz olvasni és értelmezni. De akkor jövök más hasonlattal. A Magyar Leopárdok vételéről szóló megállapodást 2018-ban írták alá, de újgyártású gépek lévén csak 2023-ra tudják legyártani és leszállítani őket. A Shir-2-est is hiába írták alá 1976-ban, de csak 1982 - 84-re tudták volna legyártani a kellő mennyiséget, amibe közbe szólt a történelem.

Az meg hogy Ki mit rendszeresít, nem csak a típus műszaki teljesítményén múlik, hanem a vevők gazdaságán is. A T-90Aaz túl drága az Orosz Hadseregnek, nemhogy a T-90M, elleben az Indiaiak lazán berendeltek 2,000 + 500-as példányokat. Briteknél is több StillBrew pótpáncélzatú Chieftain volt, mint Challenger 1, mert a StillBrew meglehetősen olcsó, primitív, mégis korlátozottan működő volt.



És én mit mondjak ? :) Elolvastam, de arról volt szó, hogy ki találta fel általánosságban, és ott felesleges tagadni, a Szovjeteké az érdem.

The idea of reactive armor appeared on the basis of WW2 experience, first materials were published in 1946, following laboratory tests in 1949. Full scale testing of experimental hulls with ERA using 115-mm APFSDS and various shaped charge warhead commenced in 1968 with good results. The success of testing allowed recommending a new design of the hull front for installation on T-64A tank. But due to reasons not clear for now this works did not realized in production. It can be assumed that the existing armor protection level of T-64A tanks was adequate to the treats of 70-s. Another reason was a strong opposition of certain high rank military officials to the installation of explosives on tank external surfaces.

QHZY3tH.jpg


jx41I5J.jpg


Ha nagy Angolos vagy, akkor annyit mondok, Manfred Held munkásságát Private venture-nek nevezik, és az a Németek baja, hogy ők nem értékelték ezt a magánkutatást.

A Britekre mutogatsz előszeretettel, rosszindulattal, hogy nemlétező / késedelmes dolgaik vannak, és akkor én kérdezek, a Németek mit mondjanak ?

Nincsen semmi harag a Németek iránt, amiben jót alkottak, mint a Párduc, azt elismerem. De az Amerikaiak is megmondták, hogy a világháború után teljesen lemaradtak, nem tartották a lépést, vagy csak nagyon nehézkesen.
Gondolom simàn be kellene írnod a keresöbe, hogy kpz 70 120 mm és màr làtnàd is amit kétségbe vonsz. Jól felmagasztalod ebböl a kísérletböl, amit az amerikaiak felhasznàltak, mintha a németek ugyanabban a projektben hülyék lettek volna.

De ajànlom, hogy keress rà, hogy Keiler tank avagy Keiler Leopard, ez nem ugyanaz mint amit mondjuk a War Thunderben eladnak neked annak, mert az màr a Leopard 2 11-es szàmú protitípusa. A Keiler egy jóval koràbbi 'buta' német alap. Nézd majd meg milyen àgyúja van, aztàn nézd meg a dàtumot, aztàn akkor majd végre talàn elkezdesz kiszakadni az àlomvilàgból.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 138
59 733
113
Gondolom simàn be kellene írnod a keresöbe, hogy kpz 70 120 mm és màr làtnàd is amit kétségbe vonsz. Jól felmagasztalod ebböl a kísérletböl, amit az amerikaiak felhasznàltak, mintha a németek ugyanabban a projektben hülyék lettek volna.

De ajànlom, hogy keress rà, hogy Keiler tank avagy Keiler Leopard, ez nem ugyanaz mint amit mondjuk a War Thunderben eladnak neked annak, mert az màr a Leopard 2 11-es szàmú protitípusa. A Keiler egy jóval koràbbi 'buta' német alap. Nézd majd meg milyen àgyúja van, aztàn nézd meg a dàtumot, aztàn akkor majd végre talàn elkezdesz kiszakadni az àlomvilàgból.

Én ezt a német 120 mm-s ágyú körüli mizériát azért sem értem, mert ők csak egy sokadik ország akik gyártottak ilyen kaliberben....
Huzagoltban az angolok megelőzték őket (L11), és az oroszok is, a T-10M ágyúja 122 mm-s....
Sima csövűben meg a szovjetek a 2A26/2A46 vonallal.
Sokadik nemzetként lett egy ágyújuk amihez nem volt tankjuk, normális lőszerük meg még kevésbé. Gratula....
Tény, hogy mire beleheftölték valamibe addigra egy kiforrot és valóban korszerű ágyújuk volt. Más kérdés, hogy addig mások 1000 szám használtak már hasonlót....
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 651
71 832
113
Én ezt a német 120 mm-s ágyú körüli mizériát azért sem értem, mert ők csak egy sokadik ország akik gyártottak ilyen kaliberben....
Huzagoltban az angolok megelőzték őket (L11), és az oroszok is, a T-10M ágyúja 122 mm-s....
Sima csövűben meg a szovjetek a 2A26/2A46 vonallal.
Sokadik nemzetként lett egy ágyújuk amihez nem volt tankjuk, normális lőszerük meg még kevésbé. Gratula....
Tény, hogy mire beleheftölték valamibe addigra egy kiforrot és valóban korszerű ágyújuk volt. Más kérdés, hogy addig mások 1000 szám használtak már hasonlót....
Keiler Leopard.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 651
71 832
113
Én ezt a német 120 mm-s ágyú körüli mizériát azért sem értem, mert ők csak egy sokadik ország akik gyártottak ilyen kaliberben....
Huzagoltban az angolok megelőzték őket (L11), és az oroszok is, a T-10M ágyúja 122 mm-s....
Sima csövűben meg a szovjetek a 2A26/2A46 vonallal.
Sokadik nemzetként lett egy ágyújuk amihez nem volt tankjuk, normális lőszerük meg még kevésbé. Gratula....
Tény, hogy mire beleheftölték valamibe addigra egy kiforrot és valóban korszerű ágyújuk volt. Más kérdés, hogy addig mások 1000 szám használtak már hasonlót....

Ennyivel is elég lett volna vàlaszolnom, mert ezt hagytad figyelmen kívül. Német 128 mm valahogy kimaradt a listàdból, ha màr a vilàghàborúig megyünk vissza.

De a Keiler Leo a Leopard 1-gyel egyidöben felmutatott egy üreges pàncélzattal gyàrtott, 120 mm-es àgyúval szerelt tornyot egy nagy mobilitàsú alvàzon.

A tapasztalataival született a Kpz70 német hozzàadott értéke, futómütöl a hajtàslàncig, a Leopard 2 egynéhàny prototípusànak a kialakítàsa.

Tudod, mikor a Leopard 1 született, egy erösen megbaszott Németorszàg idomult a vilàghoz, ami kísérletezett a többiekhez hasonlóan a harckocsi technológiàkkal.

Mivel a hideghàborúban megvoltak a hagyomànyos hàború idejének a korlàtai, azaz szinte azonnal eszkalàlódott volna atomhàborúvà, ezt is illik figyelembe venni a megszületésében. Olcsón, adott fenyegetések figyelembe vételével tervezték, kiszàllni az amcsi ipari függésböl, sajàt hk-val, de közben megvizsgàltak mindent a vilàghàború utàni helyzetükböl kiindulva.

A Keiler tank egy elég fejlett kísérlet volt a kor löszereire tekintettel. A Kpz70 sokat örökölt töle, mindkettötöl és a szövetséges technológiàt is immàr felhasznàlva pedig létrejött a Leopard 2 protók széleskörü vilàga.

@Mark1993 nagyon szereti a protókkal a fejlettséget bizonygatni, némelykor te is. Toronyputtonyos automata töltö, RCWS 20 mm gépàgyúval, àllítható felfüggesztés, 120 mm simacsövü àgyú amit aztàn a szövetségi rendszer standarddà tett és amit a 'szuperfejlett' brit harckocsiépítés a németek segítségével végre így kb. 50 évvel a megszületése utàn mint fejlesztés az amúgy felsöbbrendü harckocsijàba épít. :D

Nem gondolom érzelemmentesnek a németellenes harckocsi szemléleteteket. Lehet, hogy ezt a sok korai újítàst most farigcsàljàk a harckocsikra, de senki màs nem faragta hamarabb a harckocsijaira. Ahogy az oroszok sem faragtàk karàcsonyfàra a sajàt fejlesztéseikkel a gépeiket pedig ök is megtehették volna. Gazdasàg, korszellem, politika, ennyi az egész. Le voltak maradva a németek? Dehogy.