Leopard 1 MBT (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 146
113
hát ez egy kicsit autentikusabb forrás:

page-71.jpg

A francia tanknál hiányzik a hátramenet áttétel aránya :rolleyes:

De nekem aztán mindegy. Ami biztos:
kwpF5SR.jpeg

Ha megnézed a később alkalmazott ENC 200 esetén sincs külön hátramenet, menetirány fordítást használ.
 
S

speziale

Guest
A francia tanknál hiányzik a hátramenet áttétel aránya :rolleyes:

De nekem aztán mindegy. Ami biztos:
kwpF5SR.jpeg

Ha megnézed a később alkalmazott ENC 200 esetén sincs külön hátramenet, menetirány fordítást használ.

ha megnézed az írásban LE VAN ÍRVA, hogy csak 1 hátrameneti fokozata van
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 671
14 278
113
Ó, értem....tehát feltúrtál a neten 2 valamilyen Leopard- klón képet amit nem ismertem fel....hát hű....akkor mi van? mit akarsz ezzel bizonyítani?

Nem hirtelen túrtam fel, hanem régebben utánanéztem a rendszeresítőknek, és így az Olaszoknak is. És az Olaszoknál írták bővebben, érdekesen, hogy annyira megtetszett nekik a Leó 1-es, hogy elkezdték licencbe gyártani, a FIAT / OTO Melara végezte a gyártásfolyamatot.

b3yKpq5.jpg


Nem csak minimálisan módosítottat csináltak, hanem még fejlesztgették is, az OF-40-es lett az, ami a sztárolt Leopárd 1A3-as, az is nagyon szerény, de hézagolt páncélzatot kapott.

Az OF-40-esre nem csak harckocsit, hanem komplett családot kívántak alapozni, így

- tüzérséget, a Palmaria önjáró tüzérség lett belőle,

ch61mqV.png


- Légvédelmet is, Otomatic néven, 76 milis haditengerészeti auto-ágyúval / löveggel (hogy lehet lefordítani az autocannon-t, a szóban forgó modellnél ?)

ozXEeDa.jpg


- és hagyományos harckocsiként is tervezték az OF-40-est, mind alapmodellűen, mind jelentősen továbbfejlesztve, és ez lesz az érdekes.

Az OF-40 Mk.1 és Mk.2-es önmagukban nem voltak rendkívüli harckocsik, a kezdetleges hézagolt páncélzatok, és a szögletes, hegesztett tornyuk, és a 105-ösük miatt.

8LYB8He.jpg


Viszont az OF-40 Mk.2A az 120 milis löveget kapott, és az Mk.2A1 kapta meg a C1-es Ariete-re emlékeztető tornyot, kompozit modulokkal.

1YC2qLU.jpg


Merész állítás és következtetés, de meglátásom szerint a Leopárd 1 licencként és továbbgondolásként indult OF-40-esből egy teljes új harckocsi lett, aminek Leopárd 1-es vér csörgedez a vezetékeiben.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 671
14 278
113
Ez itt az Oroszlán, alias Leo vagy a tököm tudja már a taljánoknál mi a neve. Ez egy egyszerűsített gyártási folyamatú Leopard 1-es ami egy/több(?) prototípus szinten épült meg. Az olaszok végül a megfejlesztett OF-40 mellett döntöttek, de az más mint a képen látható jármű.

Leopardino vagy Leone néven keresd olaszul, Leopard 1A3 jóárasított, száraz/poros/meleg környezetre optimalizált változata lett volna, közös német-olasz projekt volt, kimondottan exportra szánták. 50-50 százalék lett volna a gyártás, nem igazán volt érdeklődés a gép iránt, emiatt a németek pár év múlva ki is szálltak a projektből. Itt azért azt is meg kell jegyezni, hogy a német cégek exporttilalom alá estek elég sok közel-keleti országgal szemben, emiatt a piac egy jelentős részétől eleve elesett a gép és ez komoly súrlódások oka is volt a felek között. Az olaszok a kieső német alkatrészeket saját cégeik által gyártottakkal helyettesítették és ez lett a OF( OTO-Fiat)-40. Mikor az OF-40-et bemutatták valamelyik közel-keleti kiállításon, akkor volt is balhé, mert a németek rápörögtek, hogy az olaszok lemásolták a Leopardot és azt árulják, ha jól emlékszem ebből valami jogi szarakodás is volt, meg a németeknek lett lehetőségük arra, hogy szétszedjék a gépet és az lett a dolog vége, hogy az OF-40 nem egy Leopard 1 másolat.

Azért "külön" gép a Leopárd 1-estől, mert rátoldottak egy kezdetleges hézagolt páncélzatot, még a teknőre is, különben az alap a Leopárd 1-es.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A Leopard, az AMX és a szovjet harckocsigyártás nevében Amen.
Méinárd atya, küld a szent inkvizíciót.
Avagy nem lehetne a hitvitákat máshol?
Még akkor is, ha nagyon sok műszaki tartalom van bennük.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A műszaki tartalom maradhat,a hitvitát kéne átpakolni mondjuk a fóbiás kávéházba.....
Vagy kevésbé ovodás, de igen, de nem szinten vitatkozni, gyakorlatilag a saját igazát hajtva mindenkinek.
Tiszteljük meg a másikat azzal, hogy nem hazugozzuk, nem ostobázzuk, ha forrásokat hoz.
Ez elsődlegesen nem neked szól, hanem mindenkinek, kinek kinek a maga érdemei szerint.
Uff én beszéltem
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 671
14 278
113
1) a 2 dolog szerintem együtt jár

Én azt nem értem, Miért kell lándzsát törni a Németek mellett, a történelem teljes átköltésével, amit a világháborús (bukott) tapasztalataikra próbálsz expandálni ? És a Sherman-hoz és az azutáni Amerikai harckocsifejlesztéshez is költesz alternatív valóságot ?

2) kicsit röhejes hogy egy olyan ember jön elő ezzel (nem rád gondolok) aki semmit nem tesz hozzá a fórum tartalmához

Ezer éve kérdezek konkrétumokat, hogy nézett ki az Ausztrál és Kanadai tender, normális leírással, de nem tudsz válaszolni.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 960
32 851
113
1) a 2 dolog szerintem együtt jár
2) kicsit röhejes hogy egy olyan ember jön elő ezzel (nem rád gondolok) aki semmit nem tesz hozzá a fórum tartalmához
Bocs,de hármasban időnként (mindig....) elmentek kissé (nagyon) ovodás szintű hitvitába.Időnként kifejezetten fárasztó olvasni a veszekedésiteket.
ugyanakkor van egy olyan oldala a hitvitátoknak,hogy rengeteg infót előbányásztok hozzá,ezért meg érdemes olvasni.
Szóval én nagyon is pártolom,hogy folytassátok a vitát (időnként még bele is kotnyeleskedem),csak közbe azért maradjatok meg a felnőt,egymást tisztelő emberek szinvonalán.
Nekem különben csak annyi kérésem lenne a vitázó felekhez,hogy a gyakorlati,éles háborús bevetések tapasztalatait tessenek már kicsint jobban figyelembe venni.....
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 671
14 278
113
Bocs,de hármasban időnként (mindig....) elmentek kissé (nagyon) ovodás szintű hitvitába.Időnként kifejezetten fárasztó olvasni a veszekedésiteket.
ugyanakkor van egy olyan oldala a hitvitátoknak,hogy rengeteg infót előbányásztok hozzá,ezért meg érdemes olvasni.
Szóval én nagyon is pártolom,hogy folytassátok a vitát (időnként még bele is kotnyeleskedem),csak közbe azért maradjatok meg a felnőt,egymást tisztelő emberek szinvonalán.
Nekem különben csak annyi kérésem lenne a vitázó felekhez,hogy a gyakorlati,éles háborús bevetések tapasztalatait tessenek már kicsint jobban figyelembe venni.....

Négy - Ötfősre is bővül, Pogány is tud okosakat, érdekeseket hozzászólni, csak Kurfürst nem.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 671
14 278
113
Amúgy az Olasz Leopárdokhoz adalék, Mea culpa, hogy kifelejtettem, az Europa - Panzer valóban Francia - Német projektnek indult, 1956-ban. Az Olaszok is 1958-ban beszálltak, tudomásuk nem volt az M60-as Patton-ről (azt csak 1960 decemberében mutatták be, volt a Roll-Out ceremóniája), politikai döntés született, hogy a Németektől fognak felszerelkezni, függetlenül, hogy jó, vagy rossz.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Pogány

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
politikai döntés született, hogy a Németektől fognak felszerelkezni, függetlenül, hogy jó, vagy rossz.
Még mindig azt gondolom, hogy a leo1et olyan elvárásokkal nézitek, mintha egy modern értelembe vett MBTnek, és nem egy klasszikus közepes tanknak készült volna. Márpedig annak készült.
Innentől viszont, ha van ország európában, ahol abszolút logikus döntés volt a leo1 az Olaszország. Egy mozgékony, hegyvidéki terepen nagyon jól használható harckocsi. Szemben a néphadsereg t-34eseivel. Az, hogy később se cserélték le, már egy másik dolog, de a beszerzéskot egyszerűen a legjobb választás volt.
 
S

speziale

Guest
Amúgy az Olasz Leopárdokhoz adalék, Mea culpa, hogy kifelejtettem, az Europa - Panzer valóban Francia - Német projektnek indult, 1956-ban. Az Olaszok is 1958-ban beszálltak, tudomásuk nem volt az M60-as Patton-ről (azt csak 1960 decemberében mutatták be, volt a Roll-Out ceremóniája), politikai döntés született, hogy a Németektől fognak felszerelkezni, függetlenül, hogy jó, vagy rossz.
És mi gátolta őket hogy amx-30-át vegyenek…csak nem az, hogy az olaszok megfigyelőként részt vettek a leo1-amx30 összehasonlító tesztjein és abból is a leopard jött ki győztesen
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and alali77

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 146
113
Nekem különben csak annyi kérésem lenne a vitázó felekhez,hogy a gyakorlati,éles háborús bevetések tapasztalatait tessenek már kicsint jobban figyelembe venni.....

Nekem meg annyi, hogy ne tegyünk már egyenlőséget az arabok és az SZU csapatai közé képességekben!
Meg annyi, hogy az arab-izraeli háborúkon kívül olvas már el más háborús könyveket is :D
Mert egyenlőre a teljesen torz arab-izraeli és a nem kicsit egyedi Dél-Afrikai határháborúkból vonod le az egész korszakra vonatkozó következtetéseket.
És ebből kifolyólag szerintem sokszor hibásan. Amúgy béke :)
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 671
14 278
113
Szemben a néphadsereg t-34eseivel. Az, hogy később se cserélték le, már egy másik dolog, de a beszerzéskot egyszerűen a legjobb választás volt.

A Néphadsereg T-34-esei meddig tartottak ki ?

Amúgy egy hegyes - völgyes helyen pont a leglehetetlenebb harcolni, mennyire lehetséges a lankás terepen oldalba kapással kísérletezni ? Ez az oldalról védekezünk / támadunk mutatvány erdős, fasoros, enyhe szintemelkedéses terepen működik.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle