• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 447
11 542
113
Hülyék lennének ladni. 2016-ban a kutya se gondolta, hogy ekkora kereslet lesz a haditechnikára.

Én gondoltam. :(

A németek nem tudták az igényeket kielégíteni a lengyelek meg elmentek oda hol megkapták amit akartak.

Ez pont úgy hangzik, hogy anyut nagyon leterhelte a két gyerek meg a háztartás, ezért apu máshol keresett egy kis gyengédséget. :/

nem is az elavúlt részen kellene gyártani.

De csak az van, baszki.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 855
15 236
113
azta rohadt megint erre verjük ki? szerinted ha ugyanúgy használtak volna M1-et bármi más lett volna? :D ne legyél már ilyen butus , bármilyen harckocsit megbasztak volna úgy ahogy a törökök használták őket szíriában.... te meg erre vagy csak képes.... nem sokkal jobb
Neki már oviban is "a Leo2 szar" lehetett a jele...
Mikor? 2040-ben? Vagy mikorra érkezne meg? Soha napján kiskedden....
Semmit nem tudunk elhozni mert nincs. És legyártani se tudják emberi időbe.


Ez nem a Leopárd baja, hanem a Németeké: olyan helyre adják el a fegyvereiket, ahol nem vetik be az ő "fegyvereiket". És még törvényük is van róla.

A Franciák és sokak mások rendeltetésszerű használatra gyártanak, jó teljesítési határidővel, addig a Németek békeidős gépeket, olyan felhasználóknak is. Mivel vívták ki a Németek ezt az elszabadult a gyermekzsúr, mindenki őket isteníti hangulatot ?
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 815
6 929
113
Ez nem a Leopárd baja, hanem a Németeké: olyan helyre adják el a fegyvereiket, ahol nem vetik be az ő "fegyvereiket". És még törvényük is van róla.

A Franciák és sokak mások rendeltetésszerű használatra gyártanak, jó teljesítési határidővel, addig a Németek békeidős gépeket, olyan felhasználóknak is. Mivel vívták ki a Németek ezt az elszabadult a gyermekzsúr, mindenki őket isteníti hangulatot ?
nem értem a kérdést, senki nem Isteníti őket, az hogy ha bajom van azzal hogy valaki agyon szopkod egy olyan vasat ami rohadtul nem az aminek elmondják, az ne legyen már "gyermekzsúr" meg "mindenki őket isteníti hangulat"
Nem én hoztam ide a Leot hanem fip
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 855
15 236
113
agyon szopkod egy olyan vasat ami rohadtul nem az aminek elmondják

Melyik is az ? Mi baj van az Abrams-szel ? Hogy miért nehezen értik meg, hogy a szegényített urán az csak a nyíllövedékek lapítja ki, a kumulatív lőszerekkel nem tesz semmit.

Az USA-ban is több a nem DU-s Abrams, mint a DU-s, és mégsem mentek tönkre.

És a Leopárdokra áttérve, milyen dolog ez, hogy a Németek évtizedek óta meghatározzák, hogy mi ellen szabad bevetni, vagy nem ?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 815
6 929
113
És a Leopárdokra áttérve, milyen dolog ez, hogy a Németek évtizedek óta meghatározzák, hogy mi ellen szabad bevetni, vagy nem ?
engem ez totálisan hidegen hagy, nem én hoztam fel a leot, azzal volt bajom (ilyen téren) hogy pont az idióta török példát hozza fel MINDIG , akármivan van, "TÖRÖK LEOA4 SZAR FOS OMG" meg "annyit tud" , mindezt levonja a kisarkított , elbaszott felhasználásból.... i mean... miért?
Az USA-ban is több a nem DU-s Abrams, mint a DU-s, és mégsem mentek tönkre.
hogy lenne több? 88 óta az összes olyan abrams megkapta a DU páncélzatot ami maradt az amiknál, meg mi az hogy tönkre mentek? ki beszélt erről?
Melyik is az ? Mi baj van az Abrams-szel ? Hogy miért nehezen értik meg, hogy a szegényített urán az csak a nyíllövedékek lapítja ki, a kumulatív lőszerekkel nem tesz semmit.
nem, nem ez volt a bajom vele, hanem az hogy egy olyan relatív dologgal mint a "potens" szócska úgy dobálózunk mintha nem lenne holnap, mert mihez képest potens? DU-s M1A1 vagy már DU mentes? DU-s csak az amiknak van és mindig is csak nekik lesz, el lett mondha (hivatalosan is) párszor, erre jön ezzel a "honnan tudod hogy nem DU-s M1A1-et kapnak a lengyelek" , na ezzel és az ilyesmi féle szopkodásokkal van/volt bajom mindig is, senki nem mondta hogy egy szar az abrams, én legalábbis egyszer SEM mondtam hogy az abrams egy szar és nem tudom mit kell lelkiválságot csinálni ha valakinek nem egyezik a véleménye és rögtön jönni kell támadni (a fasz se tudja honnan) azzal hogy az A4 hogy teljesített szíriában....
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 526
113
Az acél a legkevésbé probléma. A kohászatban olyan kapacitások vannak, amihez képest a harckocsi gyártáshoz szükséges mennyiség nem nagy tétel.

Egy modern durvalemez hengermű kapacitása évi 500-600 ezer tonna. Ha hatvan tonnával számolok, akkor egy év alatt legyárt 10 000 harckocsihoz elegendő acélt.

Csak viszonyításként az EU acélgyártó kapacitása kb. 150 millió tonna / év.

Nem ez a szűk keresztmetszet.
Ez csak részben igaz. Kapacitás ugyan van papíron, csak az EU acél gyárak a CO kvóták miatt eddig sem nagyon mentek. Na erre most jöttek rá még a magad gázárak. Fél Európa az ukiktól meg az oroszoktól vette az acél lemezt. Az öntvényeket meg leginkább kínából.
Nálunk a cég ott tart hogy ha leadok öntvényekre most rendelést 14 hónapra vállalják a szállítást és azt még meg kéne munkálni meg hőkezelni. Ez a háború előtt fele ennyi idő volt. Az EU kapacitások max papíron léteznek… az acél művek nem mennek mert azon az áron amin az EU acél ipar gyártani tud azt senki nem akarja kifizetni…
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 855
15 236
113
engem ez totálisan hidegen hagy, nem én hoztam fel a leot, azzal volt bajom (ilyen téren) hogy pont az idióta török példát hozza fel MINDIG , akármivan van, "TÖRÖK LEOA4 SZAR FOS OMG" meg "annyit tud" , mindezt levonja a kisarkított , elbaszott felhasználásból.... i mean... miért?

A Leopárdnál gondoskodnak arról, hogy ne lásson háborút, aki meg háborúzni veszi, letiltják a terméktámogatást, akkor mire fel repkednek a Beste der Welt jelzők ?

És a T-90-es szar, eredendően, addig a Leopárdnál csak a személyzet hülye. Éljen a kettősmérce.

hogy lenne több? 88 óta az összes olyan abrams megkapta a DU páncélzatot ami maradt az amiknál, meg mi az hogy tönkre mentek? ki beszélt erről?

Hidegháborúsan 10,000 Abrams-et gyártottak, saját felhasználásra, 1992-ig bezárólag. A DU az az M1A1 HC alváltozat után jött, és a Hidegháború után kapásból 2,500 gépesre visszavágták a flottát, a többi ment letárolásra, nem szórakoztak a DU-val felerősítéssel.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 815
6 929
113
A Leopárdnál gondoskodnak arról, hogy ne lásson háborút, aki meg háborúzni veszi, letiltják a terméktámogatást
ezzel én mit kezdjek? nem én csinálom, arra értettem hogy amikor használják pl törökök, akkor szarul használták
mire fel repkednek a Beste der Welt jelzők ?
tőlem biztos nem repkedtek ilyen jelzők
És a T-90-es szar, eredendően, addig a Leopárdnál csak a személyzet hülye. Éljen a kettősmérce.
megint nem tudom miért hozol ilyeneket, tiszta fip szindróma
ezt SEM mondtam soha hogy a 90-es szar lenne, azt sem hogy a leonál "csak a személyzet hülye" , bár a törököknél elég hülyék voltak...
Hidegháborúsan 10,000 Abrams-et gyártottak, saját felhasználásra, 1992-ig bezárólag. A DU az az M1A1 HC alváltozat után jött, és a Hidegháború után kapásból 2,500 gépesre visszavágták a flottát, a többi ment letárolásra, nem szórakoztak a DU-val felerősítéssel.
aktív szolgálatban lévő abramsekra gondoltam, azokból csak az általad is említett A1HC maradt meg
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 855
15 236
113
ezzel én mit kezdjek? nem én csinálom, arra értettem hogy amikor használják pl törökök, akkor szarul használták

tőlem biztos nem repkedtek ilyen jelzők

megint nem tudom miért hozol ilyeneket, tiszta fip szindróma
ezt SEM mondtam soha hogy a 90-es szar lenne, azt sem hogy a leonál "csak a személyzet hülye" , bár a törököknél elég hülyék voltak...

aktív szolgálatban lévő abramsekra gondoltam, azokból csak az általad is említett A1HC maradt meg

Nem ellened reagáltam, hanem csak az általánosságban repkedő népvéleményre.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Hány Iraki Abrams-nek repült 10 - 15 métert a tornya ?

Hááát, legalább kettőnek már repült :p

11236946.jpg


1721272_original.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 985
58 594
113
Már sokadjára írod ezt a török példát: egy magányos tankot kirakni álló helyzetben a domb/hegy tetéjére céltáblának az a harckocsi harcászat minden elvével szemben áll. Ha otthagyod egyedül álló helyzetben, gyalogsági fedezet nélkül akkor persze, hogy ez történik. De ebből messzemenő következtetést nem lehet/kell levonni, főleg nem a Leopard képességeire vonatkozóan. Ebből annyi következtetést lehet levonni, hogy a hk parancsnoka egy kretén volt.

Még mindig az a baj, hogy szemből kilőtték.... Lehet ezt maszatolni, de ez akkor is egy szégyen!
A másik, hogy mindig abból az egy tankból indultuk ki. Elmondom, hogy kb. 20 találatból 12 tank ott maradt.... Ennyi erővel T-62-vel is mehettek volna vagy Leopárd 1-el. Komolyan.
Az se zavarja egyikőtöket sem, hogy azonnal kivonták a frontról a típust, és tuningolt M60-asok mentek helyettük. Mert még az is jobb volt!

iu


iu



Hááát, legalább kettőnek már repült :p

11236946.jpg


1721272_original.jpg

Mindnek le tud repülni. Meg e nélkül is meg lehet benne halni.
A kérdés az, hogy hány ezer találatból/sérülésből van ez a kettő. Mert tipre ezeket belülről robbantották fel.