1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Leopard 2

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Celebra

Celebra Well-Known Member

És könnyen el tudom képzelni,hogy a 873 verzió szintén hűtési problémák miatt került le a szinpadrol.Mert azóta sem hallottam róla semmit.

2. torsen

torsen Well-Known Member

És hogy fért el a 873-as?

3. fip7

fip7 Well-Known Member

torsen

20 centivel hosszabb páncélteknőt kapott a Leclerc EAU.(MTU-883 KA-500)

torsen likes this.
  4. Celebra

Nemtudom.Belsejéről csak egy rajz volt.Meg kivűlröl fenyképek.Cifu a mérnök,ő talán ki tudja bogozni.
    Mivel azóta sem hallottam semmit a dologrol,valami nem jöhetett össze a cuccal.

5. torsen

torsen Well-Known Member

Igazad van a sivatagi kipróbálással (lehet, hogy tényleg kijöttek gondok, de szerintem inkább az lehetett a probléma, amit a görög tanktenderen is írtak a Leclercről, hogy nagyon potens de borzasztóan magas színvonalú személyzetet/karbantartókat igényel), de szerintem ez inkább a "vegyünk egy kis franciát, vegyünk egy kis németet" elv alapján történt így. Mert pl. Libanonban, 2006-ban nem volt gond a V8X-1500-al. (igaz, az nem sivatag)

Az nem tudom ismert-e egyébként, de Libanonban (Marwahin) majdnem tüzelt egymásra egy 4 tankból álló Leclerc szakasz és egy néhány ( egyesek szerint 2 mások szerint 5) Merkava. 20 percig néztek farkasszemet, majd mindenki jobb belátásra tért. ( a cikk kicsit tompítja a dolgot)

https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3309378,00.html

fishbed likes this.
  6. Celebra

Nemhiszem,hogy csak a legyen benne egy kis német miatt kértek bele német motort.Hyperbár egy eleve magas hőterheléssel dolgozó motor,ahogy olvastam.Technikai remekmű,de tartalékok nélkül.
    Nem hallottam erről a libanoni esetröl.

7. torsen

torsen Well-Known Member

Egyszer írtam a Leclerc motorról, de akkor sem tudtam többet a az EuroPack választás indokairól, illetve a moto valós hőtűréséről

https://forum.htka.hu/threads/harckocsik-harctéri-alkalmazása.848/page-39#post-309595

8. Celebra

Szép irás.Ha jol emlékszem volt sivatagi próba,és voltak hűtésgondok,aminek megoldása feltétel volt a rendeléshez.Ezután került bele az europack.Azt nemtudtam,hogy csináltak belőle V12 változatot is.Azt viszont igen,hogy a Leclerc tornyos 72 modernizációhoz a motorcserét is ajánlották.Nemtudom,manapság mennyiért válalnák a dolgot,de ha kellően occsó lenne,nem is lenne az akkora hüleség szerintem.Mondjuk az új tecchnika 1/3ért még megérné.

9. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

:) Szóval kéne egy 2/3 részt csücsszuper új gép 1/3-ad áron. :) Francia holmik nem olcsók, igaz nem is rosszak.

10. Celebra

Egye fene,féláron is jó lesz:)

11. tacticool

tacticool Active Member

"Nexter has fit a 140 mm gun on a Leclerc main battle tank (MBT) to gather data for the Franco-German Main Ground Combat System (MGCS) programme to replace it and the Leopard 2, Jane's learned at the International Armoured Vehicles (IAV) 2019 conference held in London on 21-24 January.

This is understood to be the first time that a 140 mm gun has been successfully integrated onto a 50-tonne MBT and conducted over 200 firings. It is expected to provide a 70% increase in firepower over a NATO standard 120 mm gun.

Nexter has resurrected past efforts to develop a 140 mm main weapon to establish which firepower solutions are best suited to meet the MGCS requirement."

https://www.janes.com/article/85934/iav-2019-nexter-tests-140-mm-gun-on-leclerc-mbt

Csak nem bele akarnak köpni a KMW-el a Rheinmetall levesébe?!

HAndrás likes this.
  12. Szittya

Szittya Well-Known Member

Kivancsi lennek hogy a hely mennyire szukult le a toronyba./a vedo lemezeket tuti eltavolitottak./ egyebkent szerintem pont az euro tank miatt lett most ez./

13. Gyurma

Gyurma Member

Anti likes this.
  14. Anti

Anti Well-Known Member

Jól értem hogy a 44 Leo meg a 24 Pzh több mint egy milliárd euró?

15. Centurio

Centurio Active Member

16. Fade

Fade Well-Known Member

Ezek alapján annyi, de ez már a sokadik szám. Amúgy a 12db A4 lemaradt. Meg fogalmunk sincs mekkora képzés, support, lőszer pakkot vettünk hozzá.

17. Anti

Anti Well-Known Member

De a 1000 / (44 + 24 ) = 14.7 millió per gép (tudom hogy ez így hülyeség, csak a nagyságrend miatt) csak nekem tűnik rettentően soknak?

18. Centurio

Centurio Active Member

Lehet ebben még van valmi amiről mi még nem tudunk. Például a pumák.:rolleyes::)

19. arbalest

arbalest Well-Known Member

20. Centurio

Centurio Active Member

Én sem tudom. Tippnek lásd a korábbi kommentem.:)
    "Lehet ebben még van valmi amiről mi még nem tudunk. Például a pumák.:rolleyes::)"

Ezen oldal megosztása