[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Hát, ha csaj lenne, ennyiért be is költozhetne...
Akkor egy T-72B-re, amink nincs, 2-2.5 misit alsó hangon el lehetne locsolni, hogy egy koporsónán többet érjen.
Ehhez képest 4 körül új T-90 est lehet venni.
Humm, Humm.....

Egy T-72 "használhatóvá tétele" pár nagyságrenddel többe kerülne, kezdve a lövegcserétől és új lőszer beszerzéstől kezdve a hőkamerán át a modern adatkapcsolatig. Ezért is nem érdemes a felújítására költeni...
 
K

kamm

Guest
Hát, ha csaj lenne, ennyiért be is költozhetne...
Akkor egy T-72B-re, amink nincs, 2-2.5 misit alsó hangon el lehetne locsolni, hogy egy koporsónán többet érjen.
Ehhez képest 4 körül új T-90 est lehet venni.
Humm, Humm.....

... ami megint nem lenne sehol az érkező nemetekhez kepest, tovább lehetne hekkelni, költeni rá, de kevesebb ideig szolgalhatna... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
680
1 881
93
Sziasztok! Kezdetek óta olvasom az oldalt, és sok évvel ezelött volt pár mondat erejéig arról szó, hogy civilek is megtekinthettek egy gyakorlatot. Amióta itt vannak a Leok, azóta gondolkodom, hogy milyen módon lehetne hivatalosan egy lövészetet megnézni. Nyilván nem arra gondolok, hogy sorozás után... (Angliában volt hasonló lehetőség mikor kint dolgoztam.) Valami támpontot tudtok adni? Köszönöm!
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 489
77 265
113
Sziasztok! Kezdetek óta olvasom az oldalt, és sok évvel ezelött volt pár mondat erejéig arról szó, hogy civilek is megtekinthettek egy gyakorlatot. Amióta itt vannak a Leok, azóta gondolkodom, hogy milyen módon lehetne hivatalosan egy lövészetet megnézni. Nyilván nem arra gondolok, hogy sorozás után... (Angliában volt hasonló lehetőség mikor kint dolgoztam.) Valami támpontot tudtok adni? Köszönöm!

Sehogy.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 215
73 901
113
Sziasztok! Kezdetek óta olvasom az oldalt, és sok évvel ezelött volt pár mondat erejéig arról szó, hogy civilek is megtekinthettek egy gyakorlatot. Amióta itt vannak a Leok, azóta gondolkodom, hogy milyen módon lehetne hivatalosan egy lövészetet megnézni. Nyilván nem arra gondolok, hogy sorozás után... (Angliában volt hasonló lehetőség mikor kint dolgoztam.) Valami támpontot tudtok adni? Köszönöm!

Hivatalosan sehogy. Jelenleg még a sajtónapokra meghívott újságírók és a médiumok között is erősen válogatnak az illetékesek. Itthon olyan szintű "civil kontroll" valószínűleg sosem lesz, hogy érdeklődő állampolgárként megnézhess egy hadgyakorlatot, mégha csak a záró sajtós bemutatóról is legyen szó, ahol már nincs semmi titkos. Itthon a civil kontrollt teljesen máshogy értelmezik.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 215
73 901
113
Sziasztok! Kezdetek óta olvasom az oldalt, és sok évvel ezelött volt pár mondat erejéig arról szó, hogy civilek is megtekinthettek egy gyakorlatot. Amióta itt vannak a Leok, azóta gondolkodom, hogy milyen módon lehetne hivatalosan egy lövészetet megnézni. Nyilván nem arra gondolok, hogy sorozás után... (Angliában volt hasonló lehetőség mikor kint dolgoztam.) Valami támpontot tudtok adni? Köszönöm!

Tudnál erről angliai élményedről bővebben mesélni? Hol voltál, mit láttál? Esetleg ha van róla néhány fotód is?
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
680
1 881
93
Hivatalosan sehogy. Jelenleg még a sajtónapokra meghívott újságírók és a médiumok között is erősen válogatnak az illetékesek. Itthon olyan szintű "civil kontroll" valószínűleg sosem lesz, hogy érdeklődő állampolgárként megnézhess egy hadgyakorlatot, mégha csak a záró sajtós bemutatóról is legyen szó, ahol már nincs semmi titkos. Itthon a civil kontrollt teljesen máshogy értelmezik.
Köszönöm! Pedig jobb propaganda lehetne mint pár videó meg a munkaügyis kisasszony ajánlása. Talán ez is változik egyszer.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 215
73 901
113
Köszönöm! Pedig jobb propaganda lehetne mint pár videó meg a munkaügyis kisasszony ajánlása. Talán ez is változik egyszer.

Még abban is csak reménykedhetünk, hogy idén talán lesz újra valamilyen repülőnap Kecskeméten vagy Budaörsön és ott ki lesznek állítva szárazföldi eszközök is. :(
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
680
1 881
93
Tudnál erről angliai élményedről bővebben mesélni? Hol voltál, mit láttál? Esetleg ha van róla néhány fotód is?
Ez akkor volt még, mikor az első 5MP-es digitális fényképezőgépemre gyűjtöttem. :) 16-17 éve. És akkor elég butam mód nem is nagyon használtam ki (sok oka volt) De azóta azért próbálom pótolni. Angliában a közutakon is rengeteg katonai járművet fuvaroztatnak civil cégekkel. És szinte mindig megengedték, hogy szemügyre vegyük őket. Rámásszunk, beüljünk, stb stb! Hogy kell ide fényképet betenni?! :D
Tudnál erről angliai élményedről bővebben mesélni? Hol voltál, mit láttál? Esetleg ha van róla néhány fotód is?
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
680
1 881
93

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 646
3 942
113
sok évvel ezelött volt pár mondat erejéig arról szó, hogy civilek is megtekinthettek egy gyakorlatot.
Szia,

2004-ben a repulomuszaki tisztjeloltek oktatasat lehetett megnezni, ahogy Mig-21-est inditanak be.
2006-ban T-72 loveszeten voltam, de a D-20 loveszetre sajnos nem sikerult eljutnom.
Azota nem hallottam ilyen alkalomrol, pedig szivesen mennek. :-(

ui. sajnos fotot nem keszitettem egyik alkalommal sem, ugy emlekszek nem is volt szabad. Ha van ra erdeklodes, akkor 2004-es Taszari fotokat fel tudok rakni a megfelelo topicba (persze akkor mar reg be volt zarva, de voltak nagyon erdekes reszek a helyi muzeumban).
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
680
1 881
93
Szia,

2004-ben a repulomuszaki tisztjeloltek oktatasat lehetett megnezni, ahogy Mig-21-est inditanak be.
2006-ban T-72 loveszeten voltam, de a D-20 loveszetre sajnos nem sikerult eljutnom.
Azota nem hallottam ilyen alkalomrol, pedig szivesen mennek. :-(

ui. sajnos fotot nem keszitettem egyik alkalommal sem, ugy emlekszek nem is volt szabad. Ha van ra erdeklodes, akkor 2004-es Taszari fotokat fel tudok rakni a megfelelo topicba (persze akkor mar reg be volt zarva, de voltak nagyon erdekes reszek a helyi muzeumban).
Hasonló dolgok nagyon sokat tehetnének hozzá most is az fejlődéshez. Meg is csak civilként kizdi az életet mindenki...
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Tudatlanságomban nem értem, hogy 12 A-4-hez miért kell négy torony, mikor ezeket dedikáltan kiképzésre használjuk. A továbbiakban a 44 A-7-hez mennyi tornyot rendeltünk?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 489
77 265
113
Tudatlanságomban nem értem, hogy 12 A-4-hez miért kell négy torony, mikor ezeket dedikáltan kiképzésre használjuk. A továbbiakban a 44 A-7-hez mennyi tornyot rendeltünk?
Gondolom a KMW extrém magas rendelkezésreállást vállalt amibe nem fér bele az,hogy 3 napik bütykölsz egy elromlott tornyot.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 215
73 901
113
" 2. Regionalna Baza Logistyczna from Warsaw is conducting the procedure for the supply of equipment for servicing the Leopard 2A5 MBTs.

The procedure has been conducted since the end of January in the form of a tender pursuant to Art. 701 of the Civil Code, without applying the provisions of the Public Procurement Law. It concerns the supply of materials for the service of the Leopard 2A5 MBTs in service with the Polish Armed Forces and is divided into two tasks (with additional options).

The first task concerns the supply of 7 sets (and another 7 as options) of the F3 maintenance kits for the Leopard 2A5 chassis, and the second task is for 18 sets of F3 maintenance kits (and another 18 as an option) for the Leopard 2A5 turret (armament). The contractor may submit an offer for both or any selected lot.

According to the assumptions of the Leopard 2A5 tank operation support system, maintenance levels up to F3 / F4 can be carried out in units, while at a higher level, they are carried out in appropriate plants. On the part of the industry in Poland, Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne SA from Poznań, owned by PGZ, is responsible for supporting the operation of Leopard 2A5s with maintenance up to the F6 level, as well as repairs and modifications as well as possible modernization. For this purpose, the company has a comprehensive base at the Service and Logistics Center for Leopard 2A5 tanks. He also conducts trainings, including the preparation of soldiers to perform maintenance to the F3 / F4 level, then carried out in units. Designs and manufactures specialized equipment (instruments, tools, molds, stands, etc.) necessary to service Leopards."

Az ilyen szintű karbantartást ki és hol fogja elvégezni Magyarországon az A7HU változatra? Az RM gyár Zalaegerszegen?