Magyar őstörténet és a sztyeppei civilizáció

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 703
113
A sámán és a táltos közt a legfontosabb különbség, hogy a sámán az embert gyógyítja a táltos a világot.
A sámánnak előbb harcolnia kell a ahhoz parancsolni tudjon a szellemeknek és csak annak tud akit legyőzött, a táltosnak nem kell harcolnia elég csak parancsolnia és mindnek tud.
A sámán fölös csonttal születik és sámán választja, táltos csak hetedik gyerek lehet, és az Isten választja.
Két egymástól jól elkülöníthető minőség.
Két egymástól eltérő megközelítés és működés.

A fentebbi bika alakban harcoló leírás csak a végeredmény elmagyarázása végett születetett.



Nem.
Közelítőleg sem,ezt sehol sem találod meg a neten,ez nem publikus információ,hogy úgy mondjam,amennyit tudhattok róla,majd összeszedem,és leírom,de előbb befejezem ami még hátravan az ígéretemből,csak ne lennék ilyen lusta.:D
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Én nemrég voltam Párizsban! A Wizz airrel!
Ha régen a frankok bőrszíne a feketétől a latteig terjedt, hajuk sűrű, fekete, és göndör volt, éjszakánként 100-200 autót gyujtottak fel (ünnepnaponként 500-600) akkor de! Igen! A franciák a frankok utódai!
(Ha mégsem akkor valami bibi van)
 
  • Dühítő
Reactions: Kim Philby

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Én nemrég voltam Párizsban! A Wizz airrel!
Ha régen a frankok bőrszíne a feketétől a latteig terjedt, hajuk sűrű, fekete, és göndör volt, éjszakánként 100-200 autót gyujtottak fel (ünnepnaponként 500-600) akkor de! Igen! A franciák a frankok utódai!
(Ha mégsem akkor valami bibi van)
Elvétve láttam néha valami fehéret is. Az biztos valami rohadt migráncs volt.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Én nemrég voltam Párizsban! A Wizz airrel!
Ha régen a frankok bőrszíne a feketétől a latteig terjedt, hajuk sűrű, fekete, és göndör volt, éjszakánként 100-200 autót gyujtottak fel (ünnepnaponként 500-600) akkor de! Igen! A franciák a frankok utódai!
(Ha mégsem akkor valami bibi van)
A frank egy germán törzs volt,a franciák meg nem germánok.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Ezt mutatják a DNS vizsgálatok. Végigkúrtuk Ázsiát és Európát emiatt van bennünk hun "vonó"is de ennyi. Jó lenne elfogadni végre.
Meg még! Ha mi kúrunk végig valakiket attól a génje nem kerül belénk. Az csak akkor történik meg ha MINKET kúrnak végig(brrrr).
Akkor ide kerül az a gén. Viszont akkor már részben mi is HUNOK vagyunk!!! Mert végig kúrtak minket (áááá!!!)
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 611
79 823
113
Meg még! Ha mi kúrunk végig valakiket attól a génje nem kerül belénk. Az csak akkor történik meg ha MINKET kúrnak végig(brrrr).
Akkor ide kerül az a gén. Viszont akkor már részben mi is HUNOK vagyunk!!! Mert végig kúrtak minket (áááá!!!)
Látom nem igazán érted a dolgot. A hun az hun, attól hogy keveredtünk velük nem leszünk hunok. Lesz bennünk a hunokból, de nem leszünk hunok.
Tudom, hogy óriási csapás ez a hun majmolóknak, de nem a hunoktól származunk, nem belőlük váltunk ki, hanem keveredtünk velük.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Látom nem igazán érted a dolgot. A hun az hun, attól hogy keveredtünk velük nem leszünk hunok. Lesz bennünk a hunokból, de nem leszünk hunok.
Tudom, hogy óriási csapás ez a hun majmolóknak, de nem a hunoktól származunk, nem belőlük váltunk ki, hanem keveredtünk velük.
Keveredtünk velük. Igazad van teljesen. Ahogy apám az anyámmal. Pont így van. Persze ettől nem én lettem az apám és nem én lettem az anyám. Ebben is igazad van. Tulajdonképpen egyetértünk. (Igyekszem a gondolatmenetedet követni). De mindíg fogom tudni ki volt apám, anyám. Mit adtak nekem. Hova tartozom.

Azt nem tudom milyenek lehetnek a hun majmolók. Azt tudom milyenek azok akik úgy hiszik zsebükben van a bölcsek köve és pontos információval rendelkeznek mindenről. MINDENRÖL!!! Abban a világban ahol 3 igaz szó nem hallatszik el hozzánk és a médiatól a tudományig folyamatosan próbálnak megvezetni minket. Ahol minden alá van vetve a pillanatnyi akaratnak.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A birodalom tünt el. Ugy gondolod Attila halála után a hunok, az emberek hipp-hopp eltünnek? Volt-nincs?
Utódaik már bolgárnak nevezték magukat. A bolgárok utódai közül csak a csuvasok beszélnek még a hunoktól származó török nyelvet. De értelemszerűen már ők se hunok, már a bolgárok se voltak azok.

Úgy ezerötszáz éve nincs hun identitás. Ezzel szemben a magyar vagy háromezer éve folytonos Nyugat-Szibériától a Kárpát-medencéig.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Utódaik már bolgárnak nevezték magukat. A bolgárok utódai közül csak a csuvasok beszélnek még a hunoktól származó török nyelvet. De értelemszerűen már ők se hunok, már a bolgárok se voltak azok.

Úgy ezerötszáz éve nincs hun identitás. Ezzel szemben a magyar vagy háromezer éve folytonos Nyugat-Szibériától a Kárpát-medencéig.
Honnét lehet egyébként tudást szerezni a magyar identitásról ezer éve?(ne is foglalkozzunk most a 3000 évvel) Meg, hogy pontosan mi is lehetetett az a magyar identitás (önmeghatározás)? Mert persze lehet tudáshoz jutni amúgy. A kérdés, hogy HONNAN és MI volt az? Te honnan informálódsz? Hogy határozhatták meg magukat a magyarok?