Magyar őstörténet és a sztyeppei civilizáció

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 473
77 248
113
A hun szó néhány jelentése: ember, lélek (kína, ó-mongol talán). Úgy gondolom, h bátran használható minden olyan népre, amely a törzsszövetség alá tartozott (ebből, akkoriban pláne nem csináltak ügyet).
Aki nem törzszövetségben élt az nem volt ember/lélek?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
685
2 715
93
Az ugye tudod, hogy ennek a történelmileg meg nem erősített Nimródnak van egy Nimród nevű hegy tetején Törökországban egy kisebb kövekből összehordott, hatalmas szobrokkal díszített síremléke?
Nem, nem tudom. És tekintve, hogy perzsa és görög istenekkel díszített a sír ill. több ezer évvel később építették, minthogy Nimród élhetett, még csak nem is sejtettem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 022
54 041
113
Az ugye tudod, hogy ennek a történelmileg meg nem erősített Nimródnak van egy Nimród nevű hegy tetején Törökországban egy kisebb kövekből összehordott, hatalmas szobrokkal díszített síremléke?



De legalább nincs minden kontinensen 1/2 kilenc hegy elnevezve róla, se szobrai nincsenek, se a sztoria nem ugyanaz,és ez mind a kontinensek felfedezése után történt....
:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
744
1 422
93
Minden kontinensen ismerik a Nimrod srácot,kb ugyanazzal a sztorival,mindenütt neveztek el róla ezt,azt.
Igen mivel jól cseng a neve! S lehet rá hivatkozni s beállítani nemzet ősnek, időkorlát nélkül. S mondani mindenkinek hogy milyen régi a nemzet. Na de Nimród a mi népünk őse, a Törökök (anyjuk könnyét is eladnák fiatalító balzsamnak csak pénzt lássanak). Harag nélkül mondom.
- Talán mégse kellene turisztikai célpontnak feltüntetni Nimródot.o_O

Az a baj hogy nem Nimródot ismerték minden földrészen hanem a szkítákat! S féltek tőlük mint a tűztől! Futottak előlük mint a darazsak elől, mivel a fullánk igen ijesztő s mélyreható volt.

(Afrika, Algéria, Ouahran, Cathedrale D'oran) Egy afrikai templom.

1280px-Cath%C3%A9drale_du_Sacr%C3%A9-C%C5%93ur_d%27Oran.jpg


Eltudná nekem mondani valaki, hogy ezen a templomon s homlokzatán, bejáratán mit látunk?
Azért csak hogy ne legyen az hogy majdnem off-oljak! Pedig ez szükséges hogy tisztán lássunk a vallásunkban!

Találtam egy érdekességet rajta, a jobb sarokban. Ugyanakkor a képek között a - 4-es kör motívumok - , valahogy emlékeztetnek több mindenre! Népművészetünk, valamint amit mutattam hegycsúcsok! Valahogy, akár merre járok ezek a 4-es, 5-ös motívumok jönnek elő! S az egyéb jelek.
Elmondom mi látható a homlokzaton lévő körökben, ám ha lemented s felnagyítod szépen lehet látni.
Balról -> jobbra: Oroszlán, egy női alak, férfi alak amit tart két belluska, (turul-vagy. sas), s egy bika!

A bejáratok felet az a fehér sáv ugyan az a motívum mint itt Tádzsikisztánban. Segítség!
rudaki-park.jpg


- Igen a végtelen, -(amit itt nagyon szépen lehet látni)- az ábrázolásban pedig az 5 pont ami ugye visszautal a mi egyházunk helyszínére (Hegycsúcsok)! Az oszlopfők díszítésén ami meglepet, szarvasfej aganccsal látható! Szóval az öszképben valami nem stimmel szerintem.

- Középen a bejárat felet is van érdekesség. Mit is lehet ott látni?

Kérdésem pedig: Hol található ez az elrendezésű bejárat? Segítség,- lehet látni a földrajz térképen -!
Lehet látni Címerünk, térdelő királyunk hátán a palástot.
Tehát mint mondottam már: A szkíták, hunok, kunok, magyarok, avarok vallásában, művészetében építkezésben, tárgyak formázásában mindig a valóságot ábrázolják! Azaz a földi "jelent" akkori jelent.
- Az íjunkat ellehet helyezni a földrajz térképen? Igen ellehet helyezni. Lovunkat, lovainkat ellehet helyezni a térképen? -(Mutattam rá példát)- Igen! Szarvasunkat ellehet helyezni a térképen? Igen

- Milyen ábrázolás tudás, kézügyesség kellet ahhoz hogy a mai térképeken is felismerhető legyen azok az ábrák amit anno az ékszerekbe véstek, alkottak, formáztak!
- S mi voltunk barbárok! :rolleyes: A mai napig csudájára járnak az ötvösök az akkori alkotásoknak.

- Nézzük meg kicsit másképpen: Ugyan ezt az ajtós elrendezést lehet látni a görög katolikus templomban. ( Mikóháza) Nézzük csak. Az oltár látható.
_MG_1940.jpg


- Azaz jobbról-Balról egy-egy bejárat a pap számára, s középen pedig egy dupla ajtó a belső oltárhoz. Az oltárkép számomra érdekessége a fölső sor képei mellet jobról-balról lévő ciprusfa ábrázolás, ami ugye megjelenik a koronánkon is! Na de ez görögkeleti templom! :oops:
Egy görögkeleti templom ábrázolásában mit keres a ciprusfa? Haaaaa, nem a mi vallásunk szolgált az ő vallásuk alapjául! Régen a görögök több istenhívők voltak, majd keleti kiruccanásuk után kezdtek áttérni. Azaz így látható hogy a mi vallásunk a régebbi.
- Na de menjünk tovább.
_MG_1970.jpg


- Itt lehet közelebbről látni a belsőoltár ajtaját, ugye rajtuk a 4 Apostol vigyáz a belső oltárra. Leírom mert megint lehülyéz valaki hogy nem látom hogy az apostolok azok! Látom s tudom kútfőből is.
- Ám azt is látom hogyan helyezkednek el abban a 4-es helyzetben! S azt is meglehetne talán figyelni hogy a képek között Ugyan úgy, ugyanazok a csavart formák vannak mint az afrikai templom homlokzatán ahol ugye nem az apostolokat ábrázolták! Talán nem véletlen!
- Szerintem a templomi ábrázolásban semmi nem véletlen, mindenhol, mindent tudatos ábrázolással alakítanak, festenek s formáznak. Így semmi nem véletlen! Szerintem.

- Ezért talán számomra érdekes az afrikai Bika ábrázolása a templom homlokzatán!
Szerintem ott egy szarvasnak kellene lenni.

800px-Narmer_Palette.jpg

Narmel paletta

Esetleg itt lehet érdekes dolgokat találni, látni. Itt van Bika, kafferbivaly, sőt ők a Fáraók, vagyis az uralkodó osztály! Háború van az biztos! Na de ezt majd máskor!
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 999
7 144
113
Ha volt már, bocsánat:
Török Tibor szerint a honfoglalók elődeinek őshazája valahol az Urál és Altaj közötti erdős sztyeppe területén lehetett, de a honfoglalást megelőzően valószínűleg már az Urál európai oldalán, „Magna Hungariában” tartózkodtak.

mégis mennyi valóság alapja van ennek a finnugorista Magna Hungáriának? genetikai és/vagy régészeti? Mellesleg utána nézhetnének a japánok őseinek mert tolódhat keletebre az az őshaza....elvégre marker géneket osztunk velük.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 022
54 041
113
A genetikának max az öröklési,meg a gyerek elhelyezési,apasági perekben van jelentősége,fogjátok fel,fogadjátok el.
A mi,a tied,meg az én őshazám itt volt a kárpát medencében,nem keletről jöttünk, hanem nyugatra indultunk,bejártuk a sártekét,így logikusan,keletről érkeztünk vissza.
Az istenek,és neveik,ábrázolásaik azért hasonlóak,mert ugyanazokról van szó,csak egyik korban, egyik nép,egyik területen így hívta,ábrázolta,egy másik nép,másik korban, másik területen meg amúgy.
A szarvas bika is bika,ha nem tűnt volna föl.
Mi vagyunk az utolsó kánaáni nép,aki még beszéli a teremtés/Isten nyelvét,már csak nekünk van hazánk,országunk.
Rendszeresen indulnak teremtési projektek itt,a földön, minden jól indul,aztán ide eszi a rosseb a kis értő istent( biztos véletlen :rolleyes:,az a sadists,tömeggyilkos,beteg állatot,amelyiknek a kőből épült templomaiba járnak a népek faragott képeket imádni,aki alá mindig befekszik egy faszkalap vezető,utóbb vajk,és kezdődhet a móka.
Egyfajta rotációban jövünk le játsznai,bealudni,majd felébredni.
Ez.sajnos egyre rémesebb álom,mert a kis értő is inteligens, tanul ő is,egyre kifinomultabb módszerekkel altat be,egyre nehezebb a felébredés,de nem lehetetlen.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
744
1 422
93
Mellesleg utána nézhetnének a japánok őseinek mert tolódhat keletebre az az őshaza....elvégre marker géneket osztunk velük.
Tökéletesen igazad van Japánnal kapcsolatosan , s még én megkockáztatok egy amerikai kíváncsiskodást is.
- Méghozzá Mexikó, Guatemala, Nicaragua magasságában. Itt kínai markerekre is gondolok!
Az 1000 kínai hadihajó eltűnésére gondolok!
- Kíváncsi lennék még a Bering-szoros miatt, Alaszkára esetleg! Az a 100 km-es út minket nem tartott volna vissza egy kis körülnézéstől. :cool:
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 199
113
mégis mennyi valóság alapja van ennek a finnugorista Magna Hungáriának? genetikai és/vagy régészeti? Mellesleg utána nézhetnének a japánok őseinek mert tolódhat keletebre az az őshaza....elvégre marker géneket osztunk velük.
Hát, szerintem is meghaladott már a fogalom (sztyeppei "inga"), de most érdemes a jelen tudásunk tükrében újraolvasni pár szakkönyvet. Kezdetnek a Magyar Néprajzot vettem elő (minden 5. mondat kezdete "finnugor" :) ), amivel az MKI publikációk tökéletes harmóniába kerültek (mondavilág, hiedelem, szokások, gazdálkodás, stb.).
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse and L.O.B

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
744
1 422
93
Úgy gondolom, h bátran használható minden olyan népre, amely a törzsszövetség alá tartozott
Ez rendben is van, ám ebből volt az a szétrebbenés, esetleg belharc alakult ki, mikor az uralkodó halála után nem volt kijelölt vezető örökös. Pont így bomlott szét a hunok serege is Attila halála után.
Lehet egy részüket kiüldözték a medencéből, majd visszajött velünk mint magyarokkal mikor bejöttünk a Kárpát medencébe. Így mondhatjuk egy-egy embercsoportra hogy mindig úgy hívták őket ahogyan a legtöbb lélekszámú törzset hívták. Ők adták az elit vezetést. Vaaagy próbáltak a megmaradt lélekszámú embermennyiséggel valamelyik király birtokán letelepedni, ekkor megmaradt az elnevezésük. Lásd zsidókat! Ők is kaptak egy területet. Ám más népekről is lehetne beszélni.
Esetleg most az ukránok is ebben a cipőben járnak, ugye ők szétszóródva a nemzetek között.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Eltudná nekem mondani valaki, hogy ezen a templomon s homlokzatán, bejáratán mit látunk?
Jézust és az evangelisták szimbólumát:
"ember/angyal, bika, oroszlán és sas, mint az evangélisták ker. ókortól ismert jelképei..."

Ja a templom a francia gyarmati időkben, 1930-ban épült Algériában, egy francia ember tervei alapján. (link) Tehát ez, hogy is kötődik Nimródhoz, meg, hogy minlyen földrészen ismerték? o_O
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
744
1 422
93
Jézust és az evangelisták szimbólumát:
"ember/angyal, bika, oroszlán és sas, mint az evangélisták ker. ókortól ismert jelképei..."
- Bocsás meg nekem de nem értek egyet veled.
Evangélista szimbólumok: ember/angyal, bika, oroszlán és sas, mint az →evangelisták ker. ókortól ismert jelképei Ezekiel és Szt János látomása alapján (Ez 1; Jel 4,6-8).

- Itt mondja aki írta ezt a szöveget hogy Ezekiel fordította héberre Szt. János látomását! Hogy tisztába legyünk. Ezekiel még a Bikában hit! Na most: "Ókortól ismert jelképek, vagyis János magyarázza el Ezekielnek hogy mi mit jelent! A látomást azt hagyjuk, mivel mindenkinek volt álma, látomása! Ugye csak Ezekiel fasza gyerek volt, Jézus törzshovatartozásának megjelöléséhez a "Bika" szimbólumot tette. Holott szarvast kellet volna tenni, mivel János neki azt mondta!
- Ezáltal mindjárt a zsidók felvették a kereszténységet.

Kérdezem én, akkor János hol tanulta a kereszténység téziseit? Honnan tudta az ábrázolások mit jelentenek? Igen olvasom hogy látomása volt! Hogyne persze, meg folyamatosan ezt kellet mondania mivel így Ezekiel hitt neki.

A 4 élőlényt először Szt Ireneus és Szt Hippolütosz értelmezte ~ gyanánt, de még nem kapcsolták konkrét személyekhez. Szt Jeromos és Nagy Szt Gergely adta a ma is ismert formát: ember v. angyal = Máté, bika = Lukács, oroszlán = Márk, sas = János

Először Szt. Ireneus és Szt. Hippolütosz értelmezte: Ezek görög nevek, A görögök mikor léptek kapcsolatba a kereszténységgel? ie. 220körül Nagy Sándor hódításakor. Persze a görögök még nem kapcsolták személyekhez. Mert nem is tudták kihez kapcsolni! Mivel később lettek a kereszténység alatt a szentek! Jeromos meg Gergely Később kiformázta, átformázta úgy ahogy kellet.

- Látod nem én mondtam! A mi kereszténységünk jóval korábbi! Ugye csak olvasni kell a sorok között. Az ábrázolások megnevezése sem stimmel! Jézus középen fenn, bal alsó sarok, Oroszlán: vallási jelkép, Jobb sarok a Bika: helyet Szarvas, azaz a szkíta népcsoport jelölése!

A hölgy a felesége a Sas: Népcsoport jelöléssel. Az Oroszlánból s a Sas vallásból kialakul az új közös vallás s rend az Egyistenhit. Ezt ábrázolja az a falfestmény azon a templomi homlokzaton! Ugye csak jól belerondítottak a Bikával. Mindenki magáénak akarja a vallási irányítást.

7628239_stock-vector-gold-ankh-with-wings.jpg

Hol is lehet ezt az ankh keresztet látni?

solyma02.jpg

A „szent sólyom” Tutankhamon sírjából. A sólymot mutattam volt róla szó, az Emese álmánál.

Na de Szt János evangélumai titkos evangéliumok ugye!

S mit is mond Jézus: „…Meg akartok engem ölni, mert az én beszédemnek nincs helye nálatok. Én azt beszélem, amit az én Atyámnál láttam, ti is azt cselekszitek azért, amit ti az atyátoknál láttatok.” (János 8:37-38.)

Érdemes végigolvasni: (Szántai Lajos, művelődés-történész) : Ki is volt Jézus?
Szépen összeszedett, jó hosszú, ám lényegre törő idézetekkel.
S talán hozzátartozik a művelődés kultúránkhoz, lehet másképpen látjuk a világot.


img_555_4.jpg

Érdemes megfigyelni az üdvözlő kéztartásokat! Karcag Millenniumi emlékmű.