F/A-18 Hornet , F/A-18 E/F Super Hornet (McDonell Douglas/Boeing)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 541
113
Azt hiszem a Szíria topikba dobta be valaki, mert már az amcsik is a spájzban vannak, nem csak a ruszkik! :);)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 576
14 485
113
Ott valamit vagy elírtak, vagy a világ legszemtelenebb védelmi pénz szedése, mikor a nagy és erős "megvédi" a kicsit és gyengét... Szerintem ez inkább el lesz írva, bár nekem a 10 milliárd osztva 40 el az "csak" 250 millió per darab, nem 400. Az is pofátlanul sok.

Igen, az osztást benéztem, de nekem is védelmi pénz jellegűnek tűnik.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
4.5genes (AESA...) gépek komplex csomagban kb ennyibe kerülnek.

pl 36db rafi, +support(képzés, alkatrészek xévre előre), +fegyverzet(meteor...), +képzés... 8.2b$ azaz 225m$/db

Arab olajállamok pedig jellemzően gigászi fegyver, support csomaggal rendelnek mindent.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
4.5genes (AESA...) gépek komplex csomagban kb ennyibe kerülnek.

pl 36db rafi, +support(képzés, alkatrészek xévre előre), +fegyverzet(meteor...), +képzés... 8.2b$ azaz 225m$/db

Arab olajállamok pedig jellemzően gigászi fegyver, support csomaggal rendelnek mindent.
Én mindent elhiszek, de aesa ide oda, 250+ milló per hornet? Komolyan gondolja itt azt valaki, hogy megér 4 db szu35 öt?!
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Én mindent elhiszek, de aesa ide oda, 250+ milló per hornet? Komolyan gondolja itt azt valaki, hogy megér 4 db szu35 öt?!

Ezek az öböl-menti államok erre jók az USA-nak. Megvesznek szinte minden high-tech-et és szinte bármennyit kérhet értük. Ez a sejkeknél pont olyan nagyzási hóbort, mint a Ferrarik, Rolls-Royce-ok is. Igaz. használni már nem tudják (mint látható Jemenben), de ez már az amcsikat nem is érdekli.
A Szu-35 valósághoz közeli árának kijelentésével meg várjunk még. :) Egyelőre nem exportálták sehová.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
Ezek az öböl-menti államok erre jók az USA-nak. Megvesznek szinte minden high-tech-et és szinte bármennyit kérhet értük. Ez a sejkeknél pont olyan nagyzási hóbort, mint a Ferrarik, Rolls-Royce-ok is. Igaz. használni már nem tudják (mint látható Jemenben), de ez már az amcsikat nem is érdekli.
A Szu-35 valósághoz közeli árának kijelentésével meg várjunk még. :) Egyelőre nem exportálták sehová.

Ezzel a kezelesi kuluraval kapcsolatban lenne egy kerdesem. Afrikaban ugy szokott lenni, hogy kulfoldi zsoldos pilotak repulik a gepeket. Ez az obol-allamoknal is igy van? Mert ha igen akkor fura lenne, hogy egykor rendesen kikepzett pilotaknak hirtelen nem megy amit addig tudtak.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Ezzel a kezelesi kuluraval kapcsolatban lenne egy kerdesem. Afrikaban ugy szokott lenni, hogy kulfoldi zsoldos pilotak repulik a gepeket. Ez az obol-allamoknal is igy van? Mert ha igen akkor fura lenne, hogy egykor rendesen kikepzett pilotaknak hirtelen nem megy amit addig tudtak.

Én elsősorban pakisztáni zsoldospilótákról hallottam a szaúdiaknál, szóval azonos "kultúra". Na de megfelelő felderítés, célkijelölés nélkül még az esetleges nyugati, valóban képzett és a tudásukat használni is képes pilótákkal sem sokra mennének... De a vadászgépes bombázásokról nem is jön túl sok infó, hogy mennyire hatékonyak. CAS-t adni sem láttam még őket. Amit viszont láttam a Közel-Kelet-topikban egy videón, amikor az Apache a huszik feje felett körözött vagy két percig, miközben a huszik nyugodtan lőtték a szaúdi helyőrséget és a helikopter nem csinált semmit... Na nekem akkortól lett teljesen tiszta, hogy ezeknek akár birodalmi csillagrombolókat is adhatnak, azzal sem tudnának mit kezdeni.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 165
60 925
113
Kíváncsi vagyok, hogy ezek a bizonyos pakisztáni zsoldospilóták mennyi információt visznek haza Pakisztánba, ami aztán hogy-hogynem a kínai repülőiparnál köt ki.
Végül is Eurofighter, F-15SA, Rafale, Super Hornet, F-16E block 60.... csupa-csupa szép repülőgép.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Ezek az öböl-menti államok erre jók az USA-nak. Megvesznek szinte minden high-tech-et és szinte bármennyit kérhet értük. Ez a sejkeknél pont olyan nagyzási hóbort, mint a Ferrarik, Rolls-Royce-ok is. Igaz. használni már nem tudják (mint látható Jemenben), de ez már az amcsikat nem is érdekli.
A Szu-35 valósághoz közeli árának kijelentésével meg várjunk még. :) Egyelőre nem exportálták sehová.
Ebben így egyébként teljesen egyet értünk. Amit írsz, tény. Hasonlítsd össze akkor akármelyik másik korszerű 4 gen géppel, hogy családnál maradjunk, mondjuk egy utolsó exportra elsózott Szuhojjal. Na, kb. megint ott vagyunk, hogy brutál lehúzásnak néz bármilyen Hornet, ami drágább mint az F-35, és minimum 4 Szu-30XXX nem?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Ezzel a kezelesi kuluraval kapcsolatban lenne egy kerdesem. Afrikaban ugy szokott lenni, hogy kulfoldi zsoldos pilotak repulik a gepeket. Ez az obol-allamoknal is igy van? Mert ha igen akkor fura lenne, hogy egykor rendesen kikepzett pilotaknak hirtelen nem megy amit addig tudtak.
Jellemzően ahogy én tudom, igen sok pakisztáni pilóta van pl. a Szaudiak között is. De úgy általánosságban, a zsoldosok el vannak terjedve az öbölmenti gazdag olajosoknál, így igaz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Én elsősorban pakisztáni zsoldospilótákról hallottam a szaúdiaknál, szóval azonos "kultúra". Na de megfelelő felderítés, célkijelölés nélkül még az esetleges nyugati, valóban képzett és a tudásukat használni is képes pilótákkal sem sokra mennének... De a vadászgépes bombázásokról nem is jön túl sok infó, hogy mennyire hatékonyak. CAS-t adni sem láttam még őket. Amit viszont láttam a Közel-Kelet-topikban egy videón, amikor az Apache a huszik feje felett körözött vagy két percig, miközben a huszik nyugodtan lőtték a szaúdi helyőrséget és a helikopter nem csinált semmit... Na nekem akkortól lett teljesen tiszta, hogy ezeknek akár birodalmi csillagrombolókat is adhatnak, azzal sem tudnának mit kezdeni.
Tovább megyek, én olyan videót láttam, ahol a Szaudi Apache konkrétan visszavonulót fújt, mikor nehézgéppuskával harcosan felvették a kesztyűt a mezítlábasok.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Ebben így egyébként teljesen egyet értünk. Amit írsz, tény. Hasonlítsd össze akkor akármelyik másik korszerű 4 gen géppel, hogy családnál maradjunk, mondjuk egy utolsó exportra elsózott Szuhojjal. Na, kb. megint ott vagyunk, hogy brutál lehúzásnak néz bármilyen Hornet, ami drágább mint az F-35, és minimum 4 Szu-30XXX nem?

Lehúzás hát. De ha azok megveszik ennyiért, az már a ő bajuk. Én meg nem sajnálom őket, van miből költeniük, na meg amúgy sem a szívem csücske az a térség.

Tovább megyek, én olyan videót láttam, ahol a Szaudi Apache konkrétan visszavonulót fújt, mikor nehézgéppuskával harcosan felvették a kesztyűt a mezítlábasok.

Biztos Allah úgy akarta. :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 541
113
15230561_669311643229371_3100406418737255113_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Nem láttam a fórumon és máshol sem olvastam. Lehet ha holnap lesz hír belőle.