Nem győzött meg.....Akkor olvasd el az eredeti reposztot:
https://holnapelott.hu/2019/09/17/m...ag-homerseklet-emelkedest-ipcc-klimavaltozas/
Írta:
Szabó Amanda Imola
Meteorológus-éghajlatkutató, doktorandusz - ELTE TTK Meteorológiai Tanszék
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Nem győzött meg.....Akkor olvasd el az eredeti reposztot:
https://holnapelott.hu/2019/09/17/m...ag-homerseklet-emelkedest-ipcc-klimavaltozas/
Írta:
Szabó Amanda Imola
Meteorológus-éghajlatkutató, doktorandusz - ELTE TTK Meteorológiai Tanszék
Tudom, hogy mótvá, de Jared Diamond: Összeomlás című könyve alapmű a civilizációk bukásának megértéséhez. A miénkhez is
Qrvq unalmasak már az indexen ezek a fizetett propagandacikkek.
"Ez a cikk a Covering Climate Now nemzetközi médiaegyüttműködés részeként készült. Az együttműködés keretében az egész világon több mint 250 újság kiemelten foglalkozik a klímaváltozás témájával."
A legdurvább a német sajtó , ők tényleg fullba tollják a kretént! Központilag vezénylik ki klímatüntire az ovisokat is.Kb. az egész balos sajtó rácsapott a klímavilágvége topicra, mint tyúk a takonyra és intenzíven tolja. Nem csak itthon, csak itthonra most gyűrűzött be a csodafegyver, amivel Trump/patásbasi otthon végre legyőzhető.
Van egy szép elméletem arról, hogy mire fel ez a nagy hőemelkedés és olvadás. Először egy trivialitás: a Földet olyan, reakcióképes rendszernek kell tekinteni, aminek a működését csak részben értjük, de nagyon emlékeztet az élő szervezetek reakcióképességére. Másodszor: a Földön a víz szállító szerepet tölt be. Azaz biztosítja a magukban mozgásképtelen összetevők helyváltoztatásat a mikroszkopikus szinttől egészen nagy méretekig. (Ld. pl. a tápanyagok szállítása az élő szervezetekben.) Harmadszor: teleszartuk mindenféle szennyezéssel a felszíni vizeket, amik így túltelített oldattá váltak, ezért a szállítási funkciójukat kevésbé, vagy nem tudják ellátni. Teória: a Föld természetes reakciója, hogy tartalékainak mozgósításával visszahigítja a vizeket, hogy el tudják látni a fő funkciójukat. A mechanizmust még nem értjük, és hát le is szarjuk, ha jól látom. Mindebből az következne, hogy nem elsősorban légkörrel kellene foglalkozni, hanem a vizekkel. De ez csak egy gondolat, tudományos alapok nélkül.Egy rekord meleg nyár után, százezreket megmozgató globális klímasztrájkok közepette, s a világ vezetőit cselekvésre ösztönző New Yorki-i ENSZ klímacsúcs után két nappal, szeptember 25-én hozta nyilvánosságra az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület (IPCC) a hó- és jégtömegek, valamint az óceánok változásait bemutató Külön Jelentését. Az utóbbi évtizedekben szemünk előtt lejátszódó drámai változások, például a gleccserek visszahúzódása vagy a korallzátonyok kifehéredése, az éghajlati válság jól dokumentált tünetei, melyekről tudósoktól és celebektől egyaránt hallhattunk már. Az új jelentés tartalma mégis – talán épp a nyers tudományos objektivitás miatt – mellbevágó. Lássuk hát legfontosabb üzeneteit!
Az IPCC ma megjelent tematikus jelentése az óceánok és a krioszféra, azaz a Földön található hó- és jégtömegek, állapotát és változásait mutatja be az összegyűjtött legújabb tudományos eredmények alapján. A jelentés szerint a globális éghajlatváltozás hatására évezredes stabilitásukból kibillentett rendszerekben mára olyan változások indultak el, melyek még hosszú évszázadokig – legalább – éreztetni fogják hatásukat, még akkor is, ha most azonnal stabilizálnánk a klímát. De miért is olyan fontos ezen rendszerek épsége? Az óceán és a krioszféra kulcsszerepet játszanak a bolygó éghajlatának szabályozásában, a bennük és általuk táplált ökoszisztémák fenntartásában, ráadásul a Földön található édesvízkészletek 69 százalékát a hó- és jégtömegek tárolják. Egyedül a Hindukus-Himalája régió magashegyi gleccserei közel 2 milliárd ember édesvízforrását biztosítják. A szárazföldi hó- és jégtömegek elolvadása a tengerszint megemelkedéséhez vezetne, ami pedig 1,9 milliárd tengerparton élő ember lakhelyét és a bolygó megavárosinak közel a felét veszélyeztetné.
Alvó óriásokat ébreszt fel az éghajlatváltozás: az óceánok és a jég drámai változásairól számol be az IPCC ma megjelent tematikus jelentése
Van egy szép elméletem arról, hogy mire fel ez a nagy hőemelkedés és olvadás. Először egy trivialitás: a Földet olyan, reakcióképes rendszernek kell tekinteni, aminek a működését csak részben értjük, de nagyon emlékeztet az élő szervezetek reakcióképességére. Másodszor: a Földön a víz szállító szerepet tölt be. Azaz biztosítja a magukban mozgásképtelen összetevők helyváltoztatásat a mikroszkopikus szinttől egészen nagy méretekig. (Ld. pl. a tápanyagok szállítása az élő szervezetekben.) Harmadszor: teleszartuk mindenféle szennyezéssel a felszíni vizeket, amik így túltelített oldattá váltak, ezért a szállítási funkciójukat kevésbé, vagy nem tudják ellátni. Teória: a Föld természetes reakciója, hogy tartalékainak mozgósításával visszahigítja a vizeket, hogy el tudják látni a fő funkciójukat. A mechanizmust még nem értjük, és hát le is szarjuk, ha jól látom. Mindebből az következne, hogy nem elsősorban légkörrel kellene foglalkozni, hanem a vizekkel. De ez csak egy gondolat, tudományos alapok nélkül.
Állítólag ha hígul a tengervíz, akkor csökken a Golf áramlat (valójában a megfagyott északi vizek só tartalma száll le (ha jól értettem amit olvasok) és a generálója az áramlatnak). De lényegében ha leáll a Golf áramlat, akkor az egyenlítői meleg áramlatok nem jutnak fel északra, kvázi ott hideg lesz, ami jeget eredményez, amivel újraindul az áramlás...Van egy szép elméletem arról, hogy mire fel ez a nagy hőemelkedés és olvadás. Először egy trivialitás: a Földet olyan, reakcióképes rendszernek kell tekinteni, aminek a működését csak részben értjük, de nagyon emlékeztet az élő szervezetek reakcióképességére. Másodszor: a Földön a víz szállító szerepet tölt be. Azaz biztosítja a magukban mozgásképtelen összetevők helyváltoztatásat a mikroszkopikus szinttől egészen nagy méretekig. (Ld. pl. a tápanyagok szállítása az élő szervezetekben.) Harmadszor: teleszartuk mindenféle szennyezéssel a felszíni vizeket, amik így túltelített oldattá váltak, ezért a szállítási funkciójukat kevésbé, vagy nem tudják ellátni. Teória: a Föld természetes reakciója, hogy tartalékainak mozgósításával visszahigítja a vizeket, hogy el tudják látni a fő funkciójukat. A mechanizmust még nem értjük, és hát le is szarjuk, ha jól látom. Mindebből az következne, hogy nem elsősorban légkörrel kellene foglalkozni, hanem a vizekkel. De ez csak egy gondolat, tudományos alapok nélkül.
Ezek a hatások kb. kiszámíthatatlanok, annyira bonyolult a rendszer, és még egy jó részét sztem nem értjük. Én is olvastam a Golf-leállás hatásairól, de annyiban tudom védeni a hagymázas teóriámat, hogy nem abban felhígul, hanem visszahígul az oldat. Jó kérdés lenne, hogy mikor, hol, mennyi és milyen lenne az optimális oldott anyag a vizekben -- ez önmagában máris megválaszolhatatlan, annyi a változó. Ahogy a víztisztítás dilemmája is horribilis: milyen módszerekkel szedhetnénk vissza a szennyező anyagokat, és persze ha ez megvan, akkor mit csináljunk velük, hogy ne kerüljenek újra a vízkörforgásba? Ez a kihívás, nem a Mars-utazás!Állítólag ha hígul a tengervíz, akkor csökken a Golf áramlat (valójában a megfagyott északi vizek só tartalma száll le (ha jól értettem amit olvasok) és a generálója az áramlatnak). De lényegében ha leáll a Golf áramlat, akkor az egyenlítői meleg áramlatok nem jutnak fel északra, kvázi ott hideg lesz, ami jeget eredményez, amivel újraindul az áramlás...
Az nem kizárt hogy ez évszázadokat vesz igénybe és teljesen más klimatikus viszonyok lesznek (vagyis élhetetlenebb lesz a világunk, avagy teljesen más viszonyrendszer lesz a földön), de a rendszer gyakorlatilag újra tudja indítani önmagát és helyre áll. Hogy ez jégkorszakot eredményez e (mert ilyet is olvastam), vagy gyorsabb lesz a folyamat, majd kiderül. Mindenesetre a föld létezett évmilliókkal ezelőtt is, és egy egy mega vulkán, esetleg meteorit is okozott kihalást sok faj esetében.
Persze ez a mi felelősségünket nem mentesíti. A műanyagok, a szemét, a légköri szennyezés mind csökkentésre vár, már ami emberi eredetű...
Ezek a hatások kb. kiszámíthatatlanok, annyira bonyolult a rendszer, és még egy jó részét sztem nem értjük. Én is olvastam a Golf-leállás hatásairól, de annyiban tudom védeni a hagymázas teóriámat, hogy nem abban felhígul, hanem visszahígul az oldat. Jó kérdés lenne, hogy mikor, hol, mennyi és milyen lenne az optimális oldott anyag a vizekben -- ez önmagában máris megválaszolhatatlan, annyi a változó. Ahogy a víztisztítás dilemmája is horribilis: milyen módszerekkel szedhetnénk vissza a szennyező anyagokat, és persze ha ez megvan, akkor mit csináljunk velük, hogy ne kerüljenek újra a vízkörforgásba? Ez a kihívás, nem a Mars-utazás!
Köszi, elolvasom. A víz dilemmája persze abból is adódik, hogy vegső soron a szilárdként kezelt hulladék mocska is belemosódik a vizekbe, szelektív kezelés ide vagy oda. Ezügyben a 100%-os újrahasznosítás jelentene csak megoldást. A természet is ezt csinálja, ráadasul elég hatékonyan. Egy jó kis lávaömlés például prímán megold mindent Bár elég sok időbe tellik, mire a megszilárdult kőzet újra elporlik és így-úgy hasznosul, de a bolygó ráér. Mi nem.A viztisztítás dilemmájára egy lehetséges megoldás, hogy szelektíven kell kezelni a
szennyezöket, ahogy a szilárd hulladéknál többé kevésbé sikerül.
A témában alapmű Dr. Országh József tanulmánya:
www.eautarcie.org/hu