Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Hogy megtörjem ezt a vitát, mit gondoltok, az olyan módszerekről mint az optikai/infra/stb. felderítés és/célravezetés -ami most még eléggé korlátozott teljesítményű/képességű módszer- fejlődhet-e odáig, hogy alternatívája legyen a radarnak (no nem távolság tekintetében), és befolyásolja -e majd a next-gen gépek tervezését?! Lesz-e tervezési szempont pl. a radarabszorbens és szenzorfúzió mellett az ilyen rendszerek elleni védettség!?
Én személy szerint ebben látok még potenciált.
Cifu egy helyen talált valamiféle forrást, beszéltem vele erről Skype-on. Egy kb. 10 km-ig használható IR kamerában esőben kb. 400 métert adtak meg felderítési távolságnak. A neten levő videók alapján nem egészen egyértelmű, hogy mennyire erős ez hatás.Az optikai tartományban (infra-látható-UV) működő cuccok időjárásfüggőek. Különösen érzékenyek a vízpárára, esőre. Emiatt, bár jó kiegészítői lehetnek a radarnak, de nem helyettesíthetik, nem lesznek "game changer-ek". Ami viszont tényleg ígéretes, akár a stealth gépek ellen is, az a rádió-optikai (rádió-fotonikus) radar. Ez a cucc elvileg nagyon nagy hullámhossztartományt (elméletileg pár Hz-től, de jelenleg még csak párszáz MHz-től akár az 50-100 GHz-es tartományig) lesz képes lefedni szimultán.
Mi a bibi? Hát az, hogy nem derül ki, hogy ezek milyen hullámhosszaban dolgoznak. A repcsiknél a 2-6 mikor tartomány az érdekes.
Igen, ezt a diagramot ismerem. Ez pont arról szól, hogy a fontos tartományban a vízpára szinte mindent blokkol...
Ebből nekem még az elve sem világos.De ez nem is lényeges. A rádió-fotonikus radar teljesen másról szól és valszeg az lesz a jövő.
https://www.researchitaly.it/uploads/7720/progetto_phodir.pdf?v=cff8b89
http://rostec.ru/en/research/tecnology/4517645
Ebből nekem még az elve sem világos.