MiG-31 Foxhound (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
50 271
83 997
113
Már eleve 2018-ban mutatta be mint hadrendben álló eszközt (a MIG-31K-ki os akkor készültek el) Putyin a Kindzsalt... Az meg akárhogy is nézem 5 éve volt az meg nagyon messze van a nem olyan rég még prototípus volt marhaságtól.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 635
28 372
113
Olvasd már el amit oda böfögtél, okoska! Az idő meg relatív. Tudom, hogy melyik évben, olvasni még én is tudok. Ha csak ilyenbe tudsz belekötni, akkor szánalmas vagy. Különben Kinzsal a becsületes megnevezése, de ez már mellékes apróság.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 632
113
Nem is az ellen tervezték.
Egy lehetséges, és egy lehetetlen feladatra tervezték. A lehetséges a nagy értékű és nagy radarkeresztmetszetű célok lelövésére. Erre maradéktalanul megfelel.
Valójában két lehetetlen feladata volt.
1., Az SR-71es lelövöldözése. Egyszer megszorítottak egyet, de ahoz csapdába kellett csalni, és négy MiG-31es kellett hozzá.
2., Tömeges Tomahawk támadás ellen. Erre csak akkor lett volna esélyük, ha előre tudnak mindent.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 695
65 968
113
Érdekes pletykát olvasok. Állítólag a legutolsó két MiG-31M (056 és 057) bekerült a Nyizsnyij Novgrodi gyár hangárába és átalakítási munkálatokat kezdtek rajtuk.

169142364264343254.jpg


Állítólag újra repülőképesek lesznek, lévén, ezek már eleve fly by wire kormányvezérlésűek, nagyobb szárnyú és LERX-ű, nagyobb átmérőjű orrkúppal szerelt gépek voltak, melyekbe a Zaszlon-M 1.4 méteres átmérőjű PESA antennája került. A MiG-31-hez nem négy darab R-33, hanem hat darab R-37 indítót alakítottak ki, plusz a géphez nem egy orr alá kiengedhető hőpellengátort, hanem egy kiengedhető televíziós és infraszenzort készítettek.
Ha ez a hír igaz, az annyiban lehet érdekes, hogy a két példány valószínű valami következő, MiG-31BM-2 programhoz lesz felhasználva repülő próbapadként.
Azt ugyanis kétlem, hogy ennyire eltérő sárkányszerkezettel a MiG most nekikezdene új példányokat gyártani, de azt már igen, hogy jópár szerkezeti megoldást a BM gépek a most következő korszerűsítési program során megörökölnek az M-ekből.
A fenti pletyka még azzal is rímel, hogy 2021 nyarán olyat is olvastam, hogy a most következő BM modernizáció során minden MiG-31-es fly by wire-t és új front kabintetőt fog kapni. Már ezek is a korábbi MiG-31M újításai voltak.

A MiG-31M nem nagyon került a nyilvánosság elé, leszámítva az 1992-es Mosaeroshow és a 93-as, 95-ös MAKSz-okat. Ezek közül csak az 1992-es bemutató legelső, nem publikus napján repült a típus egyetlen egyszer és utána nyilvánosan soha többé.

vozduh_istrebiteli_mig-31m_-_foxhound-b-mig-31m_-_foxhound-b_4.jpg
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 695
65 968
113
Még egy érdekesség a MiG-31M-ről.
A típus fejlesztését a gazdasági helyzetre hivatkozva (és a Szuhoj aktív intrikája mellett) 1993 decemberében a többi MiG projekttel együtt (MiG-29M, MiG-29K, Buran) beszüntették.
Viszont a fő fegyverzetét jelentő R-37-es rakétáét még nem, ugyanakkor az egyetlen típus, amire akkor integrálták, az a MiG-31M volt.
Így esett meg, hogy a program elkaszálását követő évben, 1994-ben egy protopéldány még átrepült Aktyubinszba és ott teszt lövészeteket hajtott végre. Egészen az ukrajnai háborúban is bevetett leszármazott, az R-37M megjelenéséig az R-37-es alapváltozattal végrehajtott tesztlövészet volt a legnagyobb hatótávról elért "légigyőzelem".
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 322
36 171
113
A kinzsal nem régen még csak protó volt, most meg duó-ban kezdték használni. Szegény, gyenge oroszok, lehet őket sajnálni, meg lenézni.
9-A-7660 Kinzsal, hiperszónikus légi rakéta rendszer (A MiG-31 repülőgéppel együtt). Maga a komplexum (rakéta) jelölése 9-Sz-7660. A maximális sebessége 4.080m/s is lehet, tehát a Patriot komplexum 3.000m/s képessége elégtelen ellene, még elméletben is. A Tu-22M3M által hordozott rakéta hatótávolsága már 3.000km.
MiG_31K_Kinzhal_ru.png

333653_O.jpg

A teljes rendszer leírása
http://militaryrussia.ru/blog/topic-896.html
380833_O.jpg

Ez szép, csak mostanában mintha alábbhagyott volna a Kindzsal használata. Azért nem lehetett belőle olyan sok.
 

Lucullus

Well-Known Member
2022. március 13.
198
857
93
pl. nagy hatótávolságú rakétákat indító célpontok ellen, aminek a kooerdinátáit csak a rakéta indítása után tudják megadni?

De remélem nem kódokat kell beírni, hanem csak egy kapott adatsort leokézni....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 695
65 968
113
Ennek a gyakorlatban mi az értelme?
Hogy nem a földön kell vele tökölni?
A Rafale fő fegyverének, az AASM bombacsaládnak az egyik fő előnye, hogy a levegőben kvázi ad hoc újra programozható, akár az oldás után is, ha az új célpont még elérhető távolságban van.
A nagy távolságú célleküzdésnek ugyanis elviekben az előnye lehet egyben a hátránya is, azaz a rugalmatlanság.
A nagy célig repült idő alatt az előzőleg felderített célpont megváltoztathatja helyzetét.
Ennek kivédésére a legjobb módszer, hogy az indítást követően a menet közben helyet váltott célpontot már az új lokációnál semmisítik meg.
Ugyanígy jöhet szóba az indítást követően átértékelt célpontlista, vagy akár olyan módszerek is, mint az AASM bombacsalád 908kg-os Hammer változatának a képessége, hogy a nagy, 85km-es röppálya alatt menet közben lehet módosítani az elműködés módját.
Egy ekkora hatóerejű bombatípusnál ugyanis már egyszerre van nagy átütőerő, vagy légi robbantásnál akár komoly légnyomás is.
Tehát vagy nagy átütőerő és késleltetett gyújtás, vagy barometrikus magassághoz igazított airburst is szóba jöhet, aszerint, hogy a pilóta melyik célra vezeti rá az eszközt.

Nos, ez utóbbi nem tudom, hogy megvan-e az új Kinzshal-nál, de úgy látszik, az újraprogramozhatóság már igen.