1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Mil Mi-28 "Havoc"

Diskurzus a(z) 'Harci helikopterek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. borisz

borisz Well-Known Member

https://forum.htka.hu/threads/mil-mi-24-35-hind-superhind.336/page-25

2. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

3. borisz

borisz Well-Known Member

Nem lett szebb.

2ndt likes this.
  4. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Mire gondolsz? Mihez képest nem lett szebb?

5. boki

boki Well-Known Member

Ezek nem új gépek.

zsolti likes this.
  6. zsolti

zsolti Well-Known Member

Szerintem gyönyörű. A legférfiasabb harcihelikopter! Nem akar okoskának kinézni, csak erősnek.

Rotten878, Python, emel and 1 other person like this.
  7. emel

emel Well-Known Member

Ez persze ízlés kérdése, de szerintem szerényen és óvatosan fogalmaztál. :rolleyes: Ha megkérdeznél néhány feketeinges szakállas Allah-hívőt az ISIS-táborból ők szerintem sokkal gorombább kritikát mondanának róluk, és a Mi-28-nál ez a lényeg, nem a szépségverseny megnyerése. :D;)

fishbed and zsolti like this.
  8. zsolti

zsolti Well-Known Member

Fontos az is, sőt az gyanítható hogy nem a Mi-28 a leghatékonyabb forgószárnyas a csatatereken, de hogy nekem a legjobban tetszik a külcsínye, az biztos ;)!

vilmoci likes this.
  9. Allesmor Obranna

Úgy néz ki, mint egy patkány. Ami nem feltétlen rossz. Ha jól tudom, az orosz légierőben úgy (is) hívják, hogy "Mikimausz". Az NM-nél, mióta elhagyták a kis rávezető radart az orról, azóta néz ki nagyon bénán. Mint egy levágott orrú, vagy orrbavert patkány.

Akkor már jól állna neki egy lapított cápa orr, mint az YAH-64-esnél volt anno.

fip7, borisz, fishbed and 2 others like this.
  10. zsolti

zsolti Well-Known Member

Az NM orra viszont nagyon rusnya, ahogy a yah64 is. Én már esztétikailag sem értem miért nem hagyták meg az eredeti orrot, valamit csak lehetett volna bele rakni hasznosat, meg csúnya se lenne :).

emel likes this.
  11. Allesmor Obranna

Nos, a szépségverseny kivesézése után (amúgy az YAH-64-es orra kifejezetten szép volt) jöjjenek a vadonat új felfüggesztő pilonok, amelyek a Mi-28NM és a Ka-52-es leendú új, nagy teljesítményű irányított rakétafegyverzetéhez fognak kelleni:

A rakéta a 9-A-7755, vagyis a 305-ös gyártmány.

Python, borisz, svajcibeka and 5 others like this.
  12. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ezt még TOW indító volt és a légellenállás miatt kapott ilyen tubus/konténert?

13. Roni

Roni Well-Known Member

Mire kell egy majdnem KH-25 cucc helihez? o_OAz oroszok már megint túlbonyolítanak mindent ! Ez annyit jelent hogy visz magával 4 irányított és két UB blokkot :confused:

14. Capslock27

Capslock27 Well-Known Member

.
    .
    Viszont a szemelyzet kilatasa az NM-ben javulhatott a radar nelkul elöre-lefele....!

(szerintem amugy a kulalaknak is jot tett az uj orr, legalabbis nekem bejön)

zsolti likes this.
  15. Allesmor Obranna

Igen.

16. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

17. boki

boki Well-Known Member

18. gacsat

gacsat Well-Known Member

:(:(
    Itt miért kellett meghalni? Minden egyben van.

19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Elég durva negatív gyorsulás lehetett ott, gondolom minden belső szerv leszakadt, elmozdult, a gerincen meg ép csont-csigolya nem maradt... Instant halál.

20. emel

emel Well-Known Member

Ahogy elnézem teljesen leszakadt a farokfutó, elgörbült a jobb főfutószár vagy a rugóstagjának a csomópontja beszakadt a törzsbe, szóval először valószínűleg túl nagy varióval jól odavágódhattak a géppel, hatalmas pozitív túlterheléssel, aztán felpattanva a hátukra fordulva pár tizedmásodperccel később újra becsapódtak - hasonlóan túl magas csak éppen negatív túlterheléssel!! Egyik irányú nagy túlterhelés se a túlélés záloga, két ilyen ellentétes irányú meg pláne ...

Ezen oldal megosztása