1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

NASAMS (Norwegian Advanced Surface-to-Air Missile System)

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2015. december 15..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Én írtam neki level a korábbi pontatlan cikkre, de nem javította vagy reagálta le. Ez a cikk is pont olyan "pontos és jó", mint az előző. Ha olvassa is az oldalt, akkor értelmezni nem képes 1 táblázatot és néhány körülötte levő kommentet. Vagy miféle újságíró, aki egyetlen forrás alapján próbál értelmezni valamit?

2. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

elfogult
    :D

borisz, svajcibeka, fishbed and 4 others like this.
  3. Wilson

Wilson Active Member

A mai magyar médiában a klasszikus értelemben vett újságíró,gyakorlatilag kihalt.

BiancoGasto, fip7 and zsolti like this.
  4. blogen

blogen Well-Known Member

A kormány azért nem mer törvényt hozni és komoly szabálysértési tételeket kiróni a fakenews-ra az oroszok ürügyén, mert egy hét alatt kinyírná vele a teljes balliberális sajtót és akkor menne a nemzetközi haccacáré, hogy felszámolták a "szabad sajtót", függetlenül attól, hogy egy origós újságírónak több szabadsága van, mint egy szerencsétlen 444-esnek. Inkább hazudjanak éjjel-nappal azoknak a hülyéknek, akik még olvassák őket, de így a létezésükkel és a habonymédiát még mindig alulmúló színvonalukkal több hasznot hajtanak, mint ami kárt tudnak okozni.

hana likes this.
  5. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Szerintem lassan mindenhol. Azért írtam egy ilyet...

svajcibeka, Gyurma, fishbed and 12 others like this.
  6. arcas

arcas Well-Known Member

Mert lehet legközelebb már nem kapunk :D

fip7, Anti, zeal and 6 others like this.
  7. zsolti

zsolti Well-Known Member

Szerte a világban így van ez.

BiancoGasto likes this.
  8. migfun

migfun Well-Known Member

OFF
    Ehhez képest pont itt kaptam meg, hogy milyen balliberális túlsúly van a médiában. Akkor most hogy van ez?
    ON

9. 2ndt

2ndt Well-Known Member

A vilagban az van, itthon meg latogatottsag alapjan volt ilyen eredmeny is.

megazez likes this.
  10. Python

Python Well-Known Member

Mert ott van Patriot v. más lérak rendszer is. Itt meg nem nagyon lesz más, csak a NASAMS + Mistral.

Terminator likes this.
  11. Python

Python Well-Known Member

Kéne a C-7 mellé az AMRAAM-ER is, kombináltan használva. Így meglenne a 20 km, és a 40 km -es rakéta hatótáv rádiusz is. Ugye mindkettő kb. 10 km magasságig használható!

zsolti likes this.
  12. arcas

arcas Well-Known Member

Ha valóban NASAMS lesz, a rendszer bármikor felturbózható, az inditók számát nem is kell növelni majd. Szerintem lesz ER is (vagy hasonló), nem hiszem, hogy a sajtóból ismert "csomagár" másik fele csak radarokra lenne költve...

13. dudi

dudi Well-Known Member

Nyugodjon meg mindenki.Ha most vettünk AMRAAM-ot és tényleg veszünk NASAMS-et akkor azokhoz mi rakétát venni már nem fogunk csak akkor ha elfogy ami most van vagy lejár az üzemidejük.

Python, Pocok75 and krisss like this.
  14. blogen

blogen Well-Known Member

Viszont akik a beszerzést tervezik, azok tudnak az ER-ről és arról, hogy milyen képességnövekedést jelentene. Így lehetséges, hogy a komolyabb képesség nem a NASAMS-hoz vett nagyobb hatótávú rakétára, hanem egy komolyabb rendszerre épülne, hiszen különben miért ne vettünk volna ER-t most, amikor mindenből a legjobbat vesszük!

15. krisss

krisss Well-Known Member

Hát hogyne. :D

svajcibeka, Python, Centurio and 5 others like this.
  16. Anti

Anti Well-Known Member

Nem bántásból de azt a "komoly" rendszert ki fizetné? Nasamsra is gondolom még fog kelleni egy milliárd dollár. Az eddig másfél. Honnan szedsz össze legalább ugyanennyit a "komoly" rendszerre?

17. Cifu

Cifu Well-Known Member

Mondjuk azért, mert az AMRAAM-ER-t még senkinek sem adtak el? Feltehetően rövid távon nem is tudnának hirtelen rendelést teljesíteni.
    A NASAMS-hoz jelenleg az AIM-120C-7 a legjobb (illetve az egyetlen) elérhető rakéta...

Amúgy én még mindig nem értem, miért nem elég "komoly" a NASAMS az AMRAAM C-7-el. :confused:

arbalest, fishbed and arcas like this.
  18. blogen

blogen Well-Known Member

ABM nekünk nem kell, de nagyobb hatótáv talán nem ártana. Én a NASAMS rakétáinak hatótáv bővítvésében látnám a légvédelem fejlesztésének második körét.

19. Terminator

Terminator Well-Known Member

https://www.janes.com/article/89815/qatar-to-become-first-amraam-er-user

svajcibeka, arcas, Python and 5 others like this.
  20. rudi

rudi Well-Known Member

Ne tessék viccelődni…
    A teljes rendszerhez még hiányzik:
    - 6-9 Sentinel radar - darabja $ 10 millió = (felfelé kerekítve) $100 millió
    - 6-9 EO / IR szenzor = (legyünk nagyvonalúak) $100 millió
    - 15-18 mondjuk Mk 2 Canister Launcher = (legyünk nagyvonalúak) $100 millió
    - teljes rendszerhez mondjuk 100 jármű = (legyünk nagyvonalúak) $100 millió
    - kiképzés, beüzemelés, stb… = (legyünk nagyvonalúak) $50 millió
    - 4 FDC - 50 millió

Ha ezt mind összeadom, meg hozzáteszem a rakétákat, se jön ki többre mint $ 1000 millió

Pontosabban...Mondjuk azért mert az AMRAAM-ER-t eddig még csak Katarnak adták el ?

zsolti, Terminator and Python like this.

Ezen oldal megosztása