1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

NASAMS (Norwegian Advanced Surface-to-Air Missile System)

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2015. december 15..

1. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Egyiptom 2016-ban 8db Sentinel radart vett HMMWV-kon, puccal, parádéval 70M USD-ért.
    forrás

arcas and Terminator like this.
  2. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

A honvédelmi minisztérium valaszolt
    https://magyarnemzet.hu/belfold/hon...i-modernizacio-keszulo-beszerzeserol-7257560/

"Az elmúlt időszakban az Index már nem először kelt indokolatlanul feszültséget olvasói körében haderőfejlesztési programok tekintetében. Ténykedésükből az a következtetés adódik, hogy a nyilvánosan rendelkezésre álló források, szakmai publikációk tanulmányozására sem veszik a fáradtságot, azaz ténykedésük az újságírói munka alapvető szakmai-etikai követelményeinek sem felel meg ebben a tekintetben."

3. Anti

Anti Well-Known Member

4. krisss

krisss Well-Known Member

Mondjuk az utolsó félmondat a kiszólt a gödörből a lyuk kategória.

5. gacsat

gacsat Well-Known Member

És Izrael azonnal ingyen megkapta a megtévesztő kódokat.

fedett_mókus and zsolti like this.
  6. Terminator

Terminator Well-Known Member

Az Apache topikban volt ez a hír még májusban... ide hogy kapcsolódik?

Azt gondoltam a katari NASAMS igényt linkeled be, ami a (szokásos általános) szöveget nézve csak a rakéták számában tér el a magyartól. És ha 2 millió USD/ rakétával számolunk (mert az levegő-levegő változatok annyira jönnek ki átlagosan), akkor a magyar csomag épp a +140db rakéta árával drágább, így esetleg lehet hogy ugyanaz a csomag többi része. Persze ennek azért kicsi a valószínűsége....

2018 november (Katar eredeti "igénye")
    "The Government of Qatar has requested to buy defense articles and services from the U.S. Government in support of a Direct Commercial Sale of the National Advanced Surface to Air Missile System (NASAMS). The items Qatar requests include the following: forty (40) AIM 120C-7 AMRAAM missiles,

one (1) spare AIM 120C-7 AMRAAM guidance section,
    one (1) spare AIM-120C-7 control section,
    eight (8) AMRAAM Captive Air Training Missile (CATM-120C),
    missile containers,
    classified software for the AN/MPQ-64F1 Sentinel Radar,
    spare and repair parts,
    cryptographic and communication security devices,
    precision navigation equipment,
    other software,
    site surveys,
    weapons system equipment and computer software support,
    publications and technical documentation,
    common munitions and test equipment,
    repair and return services and equipment,
    personnel training and training equipment,
    integration support and test equipment,
    and U.S. Government and contractor, engineering, technical and logistics support services,
    and other related elements of logistical and program support.
    The estimated cost is $215 million."

2019 augusztus (magyar "igény")
    "The Government of Hungary has requested to buy one hundred and eighty (180) AIM-120C-7 Advanced Medium Range Air-to-Air Missiles (AMRAAM), and four

(4) spare AIM-120C-7 AMRAAM guidance sections. Also included are
    four (4) spare AIM-120C-7 control sections,
    six (6) AMRAAM training missiles (CATM-120C),
    missile containers,
    classified software (for the AN/MPQ-64F1 Sentinel Radar requested by Hungary through Direct Commercial Sale),
    spare and repair parts,
    cryptographic and communication security devices,
    precision navigation equipment,
    other software,
    site surveys,
    weapons system equipment and computer software support,
    publications and technical documentation,
    common munitions and test equipment,
    repair and return services and
    equipment, personnel training and training equipment,
    integration support and test equipment, and
    U.S. Government and contractor, engineering, technical and logistics support services, and
    other related elements of logistical and program support.
    The total estimated cost is $500 million."

7. Terminator

Terminator Well-Known Member

pöcshuszár and SilvioD like this.
  8. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Mki a htka-t olvassa!!!! :cool:

svajcibeka and blogen like this.
  9. papajoe

papajoe Well-Known Member

Na,itt is elindult valami, kb mikorra érkeznek meg a cuccok?
    Ez kb melyik Orosz rendszernek felel meg?
    Ez a cucc elvileg az 5.gen repcsiken kívül mindent lehoz?

10. Python

Python Well-Known Member

Nem tudjuk, ez csak a rakéta, radarszoftver, stb. beszerzés. Ehhez meg kell venni a NASAMS többi elemét is az USA -tól, és Norvégiától.

Az adatok alapján azt mondanám, hogy a Tor és a BUK között helyezkedik el, de pont ilyen képességű és felépítésű lérak rendszere nincs az oroszoknak.

Mindent egyik lérak sem hoz le, de ha lesz hozzá a Sentinel radaron kívül optikai/IR és lézeres felderítő rendszer is, akkor akár az 5. generációs gépek ellen is tevékenykedhet hatásosan.

11. blogen

blogen Well-Known Member

Semelyiknek. Nincs semmi orosz, ami ehhez hasonló lenne.

12. dudi

dudi Well-Known Member

Az Sz350 hasonló csak sokkal nagyobb hatótávval.

Python and fip7 like this.
  13. ms07

ms07 Well-Known Member

Semmire nincs még szerződés, így nem lehet tudni, mikorra lesz belőle valami

14. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ugyan ezt mondom én is, azzal a kiegészítéssel hogy a C-7el a reális 10km-es hatómagasságot egyszerűen nem hiszem el földről a propaganda/reklámszlogen ellenére sem. Főleg nem úgy hogy ezt hozza 20km ferde hatótávolsággal.
    KAMU!!!

15. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ha a két forrást kell megnézni honvédelmi hírekkel kapcsolatban, az Index nagyon csúnyán elvérzik a Magyar Nemzettel szemben.

fip7 and arcas like this.
  16. krisss

krisss Well-Known Member

Ebben éppen igen, de a teljes magyar média szemétre való sajnos. Régen szerettem a magyar nemzetet (még mielőtt elment volna legelőször kormányellenesbe), jobboldali volt de meg mert ütni kritikus hangnemet is kulturált kereket közt mind a kormánnyal mind az ellenzékkel szemben. Hiányzik az a Magyar Nemzet.

17. zsolti

zsolti Well-Known Member

NYÍÍÍÍLVÁN egy kalap szar az egész! Nincs elfogulatlan médium, úgy ahogy mondod, a média cakk pakk írott, audiovizuális vagy sima audió is egy raklap szart nem ér, mindenki megélhetési szakember. Még az "oknyomozónak" is meg van mondva hogy mit "oknyomozzon" és mit egyáltalán ne.

Viszont az akkor is tény, hogy haditechnikai, vagy akár csak a hazai haderővel kapcsolatos bárminemű hírt az Indexnél/444/24 vonaltól csak jobban láttam leírni eddig kb. bárki mást. Ezek a srácok azok az androgűn neoliberális belpesti újságírópalánták, akiknek zsigerileg nem áll jól ha ilyen kérdésekben megpróbálnak okosakat írni.
    Nem nekik való, és ezt be kéne látni.

Én sem írok virágkötészetről vagy sminkelési fortélyokról, mert nem áll testhez...

18. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Ebből nekem az jön le hogy a mentalitás nem igazán akar itt változni, csak drágábbak a játékszerek. Egyre pesszimistább vagyok mindennel kapcsolatban.

Python, Celebra and 2ndt like this.
  19. blogen

blogen Well-Known Member

anonim999 likes this.
  20. Celebra

Celebra Well-Known Member

De ha a Chaparalt nem számitjuk,ami azért egy más kategória,az ötlet orosz.R77 rakéta sima és torlósugaras változataira épitve akartak egy rendszert alkotni 90es években.Kisérleti lövészetig ek is jutottak,mielött pénzhiány végett törölték a programot.

Ezen oldal megosztása