1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

NASAMS (Norwegian Advanced Surface-to-Air Missile System)

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2015. december 15..

1. Anti

Anti Well-Known Member

Ha most bejelentenék hogy jön az Aster rakétagyárostul, nem lenék meglepődve, olyan magyarosh lenne az egész :D

2. blogen

blogen Well-Known Member

Szóval ez a választék! Ezek szerint az ABM képesség versenyben van/volt.

fedett_mókus likes this.
  3. subsonic

subsonic Active Member

Ne lepődjön meg senki,ha az MBDA lesz a befutó :)

fip7, alfa74, therob and 2 others like this.
  4. Parapitecus

Parapitecus Active Member

A MEADS szerinted elkészült? Izraeltől az égvilágon semmit nem fogunk venni. Gondolkodjunk Gézáim!

5. blogen

blogen Well-Known Member

Aster MRAD+ABM (hatótáv/hatómagasság)
    Aster 15: 2–30/0-13
    Aster 30: 3–120/0-20 (ABM)

MEADS MRAD+ABM (hatótáv/hatómagasság)
    IRIS-T: 35/20?
    MIM-104F: 40/20 (ABM)

Arrow ABM LRAD (hatótáv/hatómagasság)
    Block-3: 100/50

Az Aster és a MEADS még csak-csak konkurencia a NASAMS-nak, de hogy jön ide az Arrow? Nincs itt valami tévedés, mert a BARAK az az IAI rendszer, ami beleillene a sorba:

Barak MRAD+ABM (hatótáv/hatómagasság)
    Barak MRAD: 35/20
    Barak LRAD: 70/30
    Barak ER: 150/? (ABM)

6. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

A fene egye meg, pedig folyamatosan szugerálom a testületet hogy Lynxet vegyen. :(

BiancoGasto likes this.
  7. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Ezt így miből szűrted le?

Centurio likes this.
  8. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

leesett mire gondolsz

9. rudi

rudi Well-Known Member

Az eddigi szállító Thales Raytheon Systems-el szemben a Lockheed Martin kapott megbízást és $281 milliót hogy kifejlessze a Sentinel radar jelenlegi A3 változatának (AN/MPQ-64A3) utódját, az A4 változatot és legyártsa belőle az első 18 db-ot
    Az A4-es változat állítólag sokkal jobb lesz a jelenleginél a UAV-k, CM-ek észlelésében, követésében.
    (Iráni lecke eredménye???)
    Az új radarnak 2026-ra kell szolgálatba állnia.
    Az A4 változatnál felhasználják a cég TPS-77 radarjához fejlesztett technológiákat és GaN alapú lesz.

Megjegyzés: ha NASAMS-ot veszünk lehet hogy érdemes volna kitolni a radarok beszerzését 2026-ig és ezt az új változatot kellene választani...

fishbed, svajcibeka and rappali_ like this.
  10. Terminator

Terminator Well-Known Member

Nem kérték az 5 rotorlapátos verziót a H145M-nél, nem vettek a Leopárdokra Trophy APS-t... előregondolkodnak, de azért nem ennyire. Meg gondolom sürgős is, nehogy megváltozzon a szélirány.

fishbed and fedett_mókus like this.
  11. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Sztem a bizniszt idén meg kell kötnünk. A amcsi kongresszus már jóváhagyta, nagy a nyomás...

12. rudi

rudi Well-Known Member

A DSCA-n közzétett hír nem a NASAMS rendszerről szólt, hanem csak az AMRAAM C7-es rakétákról. A közlemény külön kiemeli hogy a Sentinel radarok ügye nem GOV-GOV megállapodás lesz (v.színű az ellentételezési igények miatt), ezért a radarok esetében az export engedélyeztetést közvetlenül a gyártónak kell lefolytatnia.
    A C7 rakéták egyformán jók a NASAMS indítókba és a Gripenek szárnya alá is, ezért abszolút nem probléma ha a radarok (és a NASAMS rendszer többi eleme) esetleg később érkeznek - mondjuk 2026-ban.

13. Anti

Anti Well-Known Member

De emerika kap 26-ban, mi meg gondolom 23-ikak lennenk a sorban ugyhogy szerintem nekunk 2026 nem lenne realis.

SilvioD likes this.
  14. rudi

rudi Well-Known Member

Az hogy hanyadikak lennénk a sorban nem tudom, viszont az a 8-10 radar amire nekünk reálisan szükségünk lehet, a LM gyártó kapacitásához képest v.színűleg elenyésző db. szám, úgyhogy még ha az amerikai megrendelések előnyt élveznek is, v.színűleg nem kellene éveket várni arra hogy a mi radarjainkat is legyártsák.

Azt hiszem a UAV és CM kérdés már most is nagyon fontos - a jövőben meg v.színű a leg fontosabb lesz - ezért talán érdemes lenne radarból is nem a kifutó modellt, hanem a lehető leg fejlettebb radart változatot beszerezni.

15. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Leszámítva, hogy akkor medrad sam nélkül marad az ország. A Kub tudtommal nem huzza addig...

Anti likes this.
  16. Terminator

Terminator Well-Known Member

17. molnibalage

18. rudi

rudi Well-Known Member

Ez is érdekes rész a hírben:
    "In addition to elements from the NASAMS, this highly mobile air defence system includes the IRIS-T missile from Diehl Defence GmbH and a radar from Weibel Scientific A/S"
    Eddig nem hallottam hogy az Iris-T is befér az indítóba és nem a Sentinel radar van hozzá...

19. molnibalage

Az IRIS-T tudtam, a másik meg nem propagált, de nyilvánvaló off design. Ha a Kub rendszert is bele lehet pakolni a HAWK XXI Patriot és minden más mellé FDC-be, akkor az, hogy egy másik korszerű digitális radar legyen hozzá az séta a parkban. A Sentinelnél nagyobb AIM-120 HMZ mellett felesleges. AMRAAM ER vagy ESSM Block II esetén már vagy nagyon sok radar kell vagy azért kell legalább 1-2 nagyobb.

svajcibeka, fishbed and rudi like this.
  20. rudi

rudi Well-Known Member

Akkor az USA hozzáadott érték ebben a felállásban már tényleg csak az AMRAAM...
    Amúgy az indító platform az alváz hátulján forgatható?
    Nekem a rajz alapján úgy tűnik hogy igen (oldalt van valami lehajthatónak tűnő rács...)

Ezen oldal megosztása