[Open ISV] Meghajtás, erőátvitel

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
Ja a gyors nyomatekleadas mint elony kiderult hogy egyaltalan nem elony. /csak hogy ne fussuk ujra a koroket./ nem revelans.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
Sehol semmi par ismeros szakemberrel alkottunk egy konnyu lovedekallo pancelzatot. /ami barmilyen szarazfoldi jarmure felszerelheto onnallo vagy kiegeszito pancelzatkent./ 4 kukonbozo retegvastagsagban 3 kulonbozo strukturaba. Mind meglovetve mind tuznek fagynak kiteve... Stb.

A pancelzat alapja aramidszal uvegszal szenszal mugyantaba agyazva vagy egyeb mechanikai vagy tuzallo tulajdonsagot ado anyaggal vegyulettel kezelve...

Mindezeken kivul meg 4 kulonbozo anyagu reteg alkotja a pancelzatot /1 fem/ minden civil piacon vagy ipari szegmensben elerheto. Viszomylag olcso konnyu jol munkalhato formalhato alakithato testreszabgato pancelzatot eredmenyez. Hadi hasznalatu puskaloszereknek puskabol valo tuzkivaltasanak hatasatol mar kis tavolsagbol is kielegito vedelmet nyuljt. 4+3 bol 3+2 ./reteg/struktura./ 1+1 kozepes tavolsagbol rombolo puskabol leadott lovesnek is ellen all.
Stb..,
Konnyu /nem a legolcsobb/ de ami plusz azt behozza az egyeb alkatreszen sporolas / a konnyu suly miatt... Konnyen gyarthato nagy es kis tomegben is kis es nagyipari modszerekkel egyarant. Nem igenyel kulonosen nagy szakertelmet.
Legalabbis ami engem erinthet ezen a teren.... :) nem erre keszult de segitett boccs hogy meghajtasba irom mikozben ez pancelzat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
A mesterdarabok elkeszitese maceras/igenyel mestert aki csinalja./ . de mesterforma mesterdarab birtokaban a gyartas mar viszonylag egyszeru.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
A hordozo platformokra kessz van tobb jarmure tobb fele konstrukcios terv mind vedetsegben mimd az alkalmazott megerositett alkatreszek tekintetebe.

Csak epp proto nem keszult egybol sem. Szamitasok az eredetileg marado alkatreszek fo elemek adataival es a beepitesre cserere szant alkatreszekkel is. /ugye tudjuk hogy ez elengedhetetlen hisz attol hogy papiron minden ok nem biztos hogy bekotesipoont vagy mas masiranyu terhelese hogyan hat ki es hol kell valtoztatni. /protofazis./de a pancelzat valos.tesztelt targy./rendszer./ es azert rendszer mert mechanikai tompitassal is rendelkezik./sot szerves eleme./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
Van egy ezredes azt az nem hajlado semmire. /afganba felfele bukott masok halala serulese volt a szerencseje./ igaz talan nekem se kellett volna visszaelnem azzal hogy civil vagyok./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
A rohadt mocsok szarhazi. Szegyent hozott a magyar hadseregre Honvedsegre!!! Szegyen szemre majdnem lazadas tort ki ellene!!!misszioba!!! Mind tudjatok ez mit jelent...
Aldozatai kozul meg van ismerosom aki erintett...

Nem tisztnek valo az ilyen plane nem fo tisztnek... Nem nevesitek nem ragalmazok...elkepzelt kitalalt a karakter...a valosaghoz hasonlo dolgok csupan a kepzelet szulemenye./

Igy a vegere az emberiseg a csukjas majmokkal all rokonsagba es delamerikaba fejlodott ki nem afrikaba hoppa.komolyan.
 
S

speziale

Guest
Érdekes topik...
Én azt nem értem, hogy minek a D/E meghajtással szórakozni?

Az "autó, motor...stb." topikban én ugyan többször felvetettem, hogy nem értem, hogy az autógyártók miért a plug-in-hybrid-eket nyomatják (valójában értem), és miért nem a soros hybrideket. Mondjuk azóta a Honda meg is csinálta :) :

https://totalcar.hu/tesztek/2018/12/04/honda_cr-v_hybrid_2018/

de a lényeg: harcjármű esetében ez szerintem felesleges túlbonyolítás, ami harceszköz esetében ritkán jó. Eleve az akkupakk (meg a hozzá tartozó sallangok) egy csomó helyet foglal, nehéz, és a motorvezérlést is iszonyatosan bonyolítja a hybrid üzem. Akkor már értelmesebb egy APU-t beszerelni, ami álló helyzetben is biztosítja az energia ellátást
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 717
2 464
113
A rohadt mocsok szarhazi. Szegyent hozott a magyar hadseregre Honvedsegre!!! Szegyen szemre majdnem lazadas tort ki ellene!!!misszioba!!! Mind tudjatok ez mit jelent...
Aldozatai kozul meg van ismerosom aki erintett...

Nem tisztnek valo az ilyen plane nem fo tisztnek... Nem nevesitek nem ragalmazok...elkepzelt kitalalt a karakter...a valosaghoz hasonlo dolgok csupan a kepzelet szulemenye./

Igy a vegere az emberiseg a csukjas majmokkal all rokonsagba es delamerikaba fejlodott ki nem afrikaba hoppa.komolyan.

HHuuu. Ez Kemény. Sejtem hogy kire gondolsz . De mi történt ??? Csak szilveszteri öszinteség roham? Szerintem csak ovatosan válaszolj , és inkább Privátban.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 717
2 464
113
Érdekes topik...
Én azt nem értem, hogy minek a D/E meghajtással szórakozni?

Az "autó, motor...stb." topikban én ugyan többször felvetettem, hogy nem értem, hogy az autógyártók miért a plug-in-hybrid-eket nyomatják (valójában értem), és miért nem a soros hybrideket. Mondjuk azóta a Honda meg is csinálta :) :

https://totalcar.hu/tesztek/2018/12/04/honda_cr-v_hybrid_2018/

de a lényeg: harcjármű esetében ez szerintem felesleges túlbonyolítás, ami harceszköz esetében ritkán jó. Eleve az akkupakk (meg a hozzá tartozó sallangok) egy csomó helyet foglal, nehéz, és a motorvezérlést is iszonyatosan bonyolítja a hybrid üzem. Akkor már értelmesebb egy APU-t beszerelni, ami álló helyzetben is biztosítja az energia ellátást

Szerintem a dizel motoroknak még most sincs alternativája. Amig nem lesz az akkumlátoroknál egy generációs ugás.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Érdekes topik...
Én azt nem értem, hogy minek a D/E meghajtással szórakozni?

Az "autó, motor...stb." topikban én ugyan többször felvetettem, hogy nem értem, hogy az autógyártók miért a plug-in-hybrid-eket nyomatják (valójában értem), és miért nem a soros hybrideket. Mondjuk azóta a Honda meg is csinálta :) :

https://totalcar.hu/tesztek/2018/12/04/honda_cr-v_hybrid_2018/

de a lényeg: harcjármű esetében ez szerintem felesleges túlbonyolítás, ami harceszköz esetében ritkán jó. Eleve az akkupakk (meg a hozzá tartozó sallangok) egy csomó helyet foglal, nehéz, és a motorvezérlést is iszonyatosan bonyolítja a hybrid üzem. Akkor már értelmesebb egy APU-t beszerelni, ami álló helyzetben is biztosítja az energia ellátást
Kiesik a hálózat, akkor pedig marad az aggregát, dieselolaj--->aggregát--->akksi kört totál felesleges leírni mert egyel több transzfer.