Az egész számítást arra alapozta, hogy a felhőalap azon az éjjelen kb 2km magasan volt. De mi van, ha nem?
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Az egész számítást arra alapozta, hogy a felhőalap azon az éjjelen kb 2km magasan volt. De mi van, ha nem?
A webkamera felvételek szerint Dnyiproban aznap éjjel szállingózott a hó, tehát a felhőalap alacsonyabban kellett, hogy legyen, mint 2km.Az egész számítást arra alapozta, hogy a felhőalap azon az éjjelen kb 2km magasan volt. De mi van, ha nem?
Latin betükkel?Állítólag:
Putyin lépett a sakktáblán
Az ukrajnai háború láthatóan eszkalálódik, Sen Ji, a Fudani Egyetem Nemzetközi Politika Tanszéke professzorának véleménye képet adhat arról, hogy miképp látják a konfliktus utóbbi napokban tapasztalt eldurvulását a világ másik felén.makronom.eu
Az RSzD-10 Pionyer (SS-20) rakéta alapvetően egy állatorvosi ló volt, jó értelemben. ICBM-nek kicsi, MRBM-nek nagy volt. Nagyon ütős eszköz volt, nem véletlenül prüszkölt a NATO ellene. A Pershing-2 rakéta telepítésére volt válasz, kifejezetten Európában a NATO célpontok ellen. Inkább belementek, hogy kivonják a Persing-2 rakétákat, csak tűnjön el a szovjet fegyver arzenálból. Az RSz-26 Rubezs fejlesztésénél valószínűleg alapul vették, a kornak megfelelő technikai jellemzőkkel. Az RSz-26 Rubezs fejlesztését 2018-ban leállították, de úgy látszik, hogy megint elővették és új formában korszerűbben megjelent. A nyakamat teszem rá, hogy most gőzerővel fut a projekt, lesz még itt "mogyorózás". Mindenki a NET-en összevissza írogat, találgat, olyan mint egy felbolydult méhkas. A Topol-M képeit veszik elő, pedig az RSz-24 Jarsz-t kellene inkább, mivel annak a leváltására tervezték, de szerintem kibővül a feladatköre. Viszont nekem még mindig nem kerek, hogy állítólag 800km-ről indították, de a minimális hatótávolságát 1.000km-ben adták meg. Nekem még mindig gyanús az 1.000km hatótávolságú Iszkander. Lehet, hogy egyszerre tesztelték őket?Az RSzD-10 Pionyer hatótávolsága alapjáraton 5700 km volt, idővel a 7500 km-re fekvő célpontok támadása is lehetséges lett, Mi van olyan távol ?
Ki lehet deríteni, hogy hol állomásoztattak RSzD-10 Pionyereket még Pósaházán kívül ?
Jò hogy jöttél!Alacsony felhőalap, kérdéses a sebesség
Becsapódásnál - főleg ha kemény tárgy - a lökéshullámok lesznek az érdekesek.
Ugyanez igaz a talajra. A lökéshullámok nagyot tudnak dobni a rombolás hatásán. Nem kell feltétlen átütni egy bunkert, elég, ha szellőző és közlekedőjáratokat összeroppantja a lökéshullám...
Nehéz lesz gyorsan kiásni.
A beesési szög meredek, a beérkező tárgy ízzik - nem tegnap barkácsolták össze, de működött elsőre...
Sok itt a kérdőjel
Már készül az export váltotat! LOLLatin betükkel?
Aznap Dnyi....akarom mondani Dnyepropetrovszkba, bevallottan érkeztek más rakéták is, Iskander is...de ez maradt meg csak az emlékezetben...Az RSzD-10 Pionyer (SS-20) rakéta alapvetően egy állatorvosi ló volt, jó értelemben. ICBM-nek kicsi, MRBM-nek nagy volt. Nagyon ütős eszköz volt, nem véletlenül prüszkölt a NATO ellene. A Pershing-2 rakéta telepítésére volt válasz, kifejezetten Európában a NATO célpontok ellen. Inkább belementek, hogy kivonják a Persing-2 rakétákat, csak tűnjön el a szovjet fegyver arzenálból. Az RSz-26 Rubezs fejlesztésénél valószínűleg alapul vették, a kornak megfelelő technikai jellemzőkkel. Az RSz-26 Rubezs fejlesztését 2018-ban leállították, de úgy látszik, hogy megint elővették és új formában korszerűbben megjelent. A nyakamat teszem rá, hogy most gőzerővel fut a projekt, lesz még itt "mogyorózás". Mindenki a NET-en összevissza írogat, találgat, olyan mint egy felbolydult méhkas. A Topol-M képeit veszik elő, pedig az RSz-24 Jarsz-t kellene inkább, mivel annak a leváltására tervezték, de szerintem kibővül a feladatköre. Viszont nekem még mindig nem kerek, hogy állítólag 800km-ről indították, de a minimális hatótávolságát 1.000km-ben adták meg. Nekem még mindig gyanús az 1.000km hatótávolságú Iszkander. Lehet, hogy egyszerre tesztelték őket?
Simán lehet acélból. Kap egy ablációs védő réteget, és mehet is. Nem kell ide egzotikus ötvözet.
Bocsánat, de szerintem vmit elszámoltál. Szerintem többet üt át.Az acél nem optimális, mivel nem elég sűrű, így nagyot tud lassulni a légkörben.
E mellet csak a lökéshulláma pusztít behatoláskor, alacsony a másodlagos hatása.
A WHA ötvözet drága, és puha.
Ha én nekem kellene ilyet gyártani akkor WC (wolfram karbid) hegyet kapna, vékony acél köpenyt, belül pedig szegényített urán magot. Utóbbi nagyon olcsó, nagyon sűrű és nagyon szemét másodlagos hatásai vannak.
És, hogy milyen teljesítményre képes?
Egy elképzelt 900x60mm-s, 18200 kg/köbméter sűrűségű szegényített urán rúd, 3 km/s becsapódási sebességgel képes áthatolni 0 fokos (merőleges) becsapódási szögben 1200 mm vastag 300 HB-s páncél acélon.
Ezzel szerintem több 10 méternyi vasbetont is átlősz. Ahogyan 100+ méternyi földet is, vagy ezek kombinációját.
Ha ugyan ezt egy 500 HB-s acélrúdra számítod ki akkor 900 mm-s behatolást kapsz. Az se kevés....
Akkor hajrá, számolj:Bocsánat, de szerintem vmit elszámoltál. Szerintem többet üt át.
De azt már megszoktàk ez meg újdonságAznap Dnyi....akarom mondani Dnyepropetrovszkba, bevallottan érkeztek más rakéták is, Iskander is...de ez maradt meg csak az emlékezetben...
Nem is mondtam, hogy optimális..Az acél nem optimális, mivel nem elég sűrű, így nagyot tud lassulni a légkörben.
E mellet csak a lökéshulláma pusztít behatoláskor, alacsony a másodlagos hatása.
A WHA ötvözet drága, és puha.
Ha én nekem kellene ilyet gyártani akkor WC (wolfram karbid) hegyet kapna, vékony acél köpenyt, belül pedig szegényített urán magot. Utóbbi nagyon olcsó, nagyon sűrű és nagyon szemét másodlagos hatásai vannak.
És, hogy milyen teljesítményre képes?
Egy elképzelt 900x60mm-s, 18200 kg/köbméter sűrűségű szegényített urán rúd, 3 km/s becsapódási sebességgel képes áthatolni 0 fokos (merőleges) becsapódási szögben 1200 mm vastag 300 HB-s páncél acélon.
Ezzel szerintem több 10 méternyi vasbetont is átlősz. Ahogyan 100+ méternyi földet is, vagy ezek kombinációját.
Ha ugyan ezt egy 500 HB-s acélrúdra számítod ki akkor 900 mm-s behatolást kapsz. Az se kevés....
Nem is mondtam, hogy optimális..
Szóval nem vitatkozva az általad leírtakkal, ugyanakkor felhívnám figyelned, hogy ez egy 6x6 kazettás submunition szerelt harci rész, és mint olyan nem precíziós. Pont az a lényege, hogy nagyobb felületen okoz csapást. Persze lehet számolgatni átūtési képességet, de ez nem harckocsik vagy komoly bunkerek ellen van kitalálva szerintem. Abban az esetben lenne értelme a nagy átūtős egzotikusabb lövedék nyílnak.
Ezt se vitatom, de ha komoly bunker átütest akarsz akkor nem fogod a harci részt 36felé felosztani, hanem egy max három fejet csinálsz és azt precízen célzod. Nyilvan beásott védelmi vonalnál, kis mélységű alagutaknál a több nyíl=nagyobb lefedettség jól jön de oda megint nem kell szuper drága nyíl lövedék.Szerintem egy ilyen lövedéknek, pont, hogy földalatti célok ellen van értelme.
Kiterjedt bunkerek ellen ideális.
Felszíni célokat szerintem értelmetlen ilyen fegyverrel lőni.
Ezt se vitatom, de ha komoly bunker átütest akarsz akkor nem fogod a harci részt 36felé felosztani, hanem egy max három fejet csinálsz és azt precízen célzod. Nyilvan beásott védelmi vonalnál, kis mélységű alagutaknál a több nyíl=nagyobb lefedettség jól jön de oda megint nem kell szuper drága nyíl lövedék.