Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 836
113
Egyértelmű... Hallgatjuk fél éve hogy elfogy a modern Kalibr, nincs chip, keddre csődbe mennek...

Nem fogyott el a Kalibr, majd pont RPG-29 ne lenne érted...

A mikrochip gyártásos hülyeséget sem értettem soha.
Van amit otthon gyártanak 90 nm-en... Nem sok olyan fegyverről tudok amibe ez kevés lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 220
113
A mikrochip gyártásos hülyeséget sem értettem soha.
Van amit otthon gyártanak 90 nm-en... Nem sok olyan fegyverről tudok amibe ez kevés lenne.
Mindenre nyilván nem elég sem a minőség, pláne nem a volumen, tuti hogy fáj nekik ez az embargózás, nekem az fáj igazán, hogy a legnagyobbat a németek, tehát áttételesen MI is szopunk majd!

Tököm kivan már ezzel az egész háborúval, marha jó lenne már elnyomnák Zelenszkijt és a köreit Putyinék mint sörszagot az Orbit! A gondom az, hogy tisztán látszik, az oroszoknak ez jól van így, mert hát mi pisálunk vért, az EU...
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 836
113
Mindenre nyilván nem elég sem a minőség, pláne nem a volumen, tuti hogy fáj nekik ez az embargózás, nekem az fáj igazán, hogy a legnagyobbat a németek, tehát áttételesen MI is szopunk majd!

Tököm kivan már ezzel az egész háborúval, marha jó lenne már elnyomnák Zelenszkijt és a köreit Putyinék mint sörszagot az Orbit! A gondom az, hogy tisztán látszik, az oroszoknak ez jól van így, mert hát mi pisálunk vért, az EU...

Szerintem az oroszok nem érik be ukrajnával. Télen szétszívatják majd az uniót csak a miheztartás végett. Vissza akarják adni az éveken át tartó szemétkedést.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 220
113
Szerintem az oroszok nem érik be ukrajnával. Télen szétszívatják majd az uniót csak a miheztartás végett. Vissza akarják adni az éveken át tartó szemétkedést.
Szomorú vagyok - marhára nem örülök neki! - magunk ellen beszélek, de őszintén tényleg csak azt tudom mondani, hogy megértem őket...

Ez az EU-tól akkora okosság volt, mint amikor valami hülye szentimentális öregasszony kiszáll a szafarin a rácsos autóból, hogy megsimogassa az oroszlánt, mert olyan szép nagy cica... Aztán meg csak egy hajcsomó marad belőle, a családja meg vinnyogva - sikoltozva nézi végig belülről!

Történelmi időket élünk, de nagyon nem így terveztem ezt, szar így tehetetlenül végignézni ahogy a választott oldalunk minimum gazdaságilag LEMÉSZÁROLTATJA magát :( !!!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 836
113
Szomorú vagyok - marhára nem örülök neki! - magunk ellen beszélek, de őszintén tényleg csak azt tudom mondani, hogy megértem őket...

Ez az EU-tól akkora okosság volt, mint amikor valami hülye szentimentális öregasszony kiszáll a szafarin a rácsos autóból, hogy megsimogassa az oroszlánt, mert olyan szép nagy cica... Aztán meg csak egy hajcsomó marad belőle, a családja meg vinnyogva - sikoltozva nézi végig belülről!

Történelmi időket élünk, de nagyon nem így terveztem ezt, szar így tehetetlenül végignézni ahogy a választott oldalunk minimum gazdaságilag LEMÉSZÁROLTATJA magát :( !!!

Én sem vagyok boldog. De mindig ott a hiú ábránd, hogy talán a nagy válság kieszközöl valami pozitív változást.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 220
113
Én sem vagyok boldog. De mindig ott a hiú ábránd, hogy talán a nagy válság kieszközöl valami pozitív változást.
Nekünk mikor jött olyan össze, de komolyan ?!!

Még ha más is csinálta a fesztivált, valahogy a végén mindig mi jártunk az egyik legrosszabbul. Ebben nagyon jók vagyunk, még ha harmadvonalas másodhegedűsök is voltunk adott bebukott konfliktusban, TUTI hogy rábaszunk. Ezt szerintem kb. tőlünk jobban csak a lengyelek meg a kurdok tudják a világon, senki más!
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 724
113
Azt, hogy egy mintából semmilyen következtetést nem lehet levonni. Hány videót mutassak amikor RPG-től robban atomjaira T-72?

A Csecsenföldi háború az nem egyetlen eset volt, hanem 2, majd 5 éven óta húzódó, hosszú, véres összecsapások sorozata, amiben a T-72A is hősiesen állta a strapát, nemhogy a T-72B.

Mindkettő mára megöregedtek, hülyeség őket beküldeni tandemes cuccok ellen, de a maguk idejében ténylegesen jók voltak. Manpság T-90A/M-el kéne sorozatgyártottan lenni, és harcolni Ukrajnában, nem pedig ősöregekkel.

Kismillió, félelmetesen buta tévhit tapad a Szovjet harckocsikhoz is, rosszallóan.

Más hasonlattal is az USA nem 1979-es Abrams-ekkel háborúzik, 2000-ben vagy 2020-ban, hanem up-to-date M1A1 / A2 SEP-ekkel.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 724
113
Amikor eltalálta? Mutass 10-et. Én tudok 10 felrobbant T-72-t mutatni vagy T-80BVM-et, de lehet, hogy még T-90-ből is van 10, bár ezutóbbi kétséges.

A T-72-esek kapcsán is megy az Armageddonok gyártása.

A T-72-esből:

- az Irak - Irániban 60 példány,

- Libanonban 20 példány,

- Öbölháborúban 150 példány,

- Első Csecsen háborúban 44 példány,

- a Második Csecsen háborúban ismeretlen példány,

- Grúziában 20 - 20 példány,

- és Jugoszláviában és Szíriában ismeretlen számú példány került megsemmisítésre,

amik a háborúk intenzitását tekintve elmennek, elfogadhatók, mégis a T-72-est messze megelőzi a népszerűtlensége, úgy tesznek, mintha több ezret lőttek volna ki, pedig igazságtalanul, és a valósághoz semmi közzel nem bíróan hordják le.

Most Ukrajnában érte el a végzet a T-72-est, de az is nem a típus hibája, hanem amit a tányérsapkások csináltak, hogy egy semmitérő modernizációt szokásos módon milliósra áraztak túl és lehazudtak mindent simán, addig működött ez, amíg nem mentek háborúba.

Nem csak az FSZB / VSZR-nél kell letartóztatásokat csinálni, meg azokat felmenti, akik debil módon tologatják a vak világba az egységeket, hanem azokat is, akik a modernizációkért felelnek.

A T-90-es jóval túlélőképesebb, mint a T-72-es, mégpedig a hidraulikus toronyforgatást beújították elektromotorra, meg a hírhedt karusszelt acélkazettába bújtatták, és emiatt annál is van kiégés, de legalább nem repül 15 - 20 métert a torony, hanem csak néhány centit lökődik arrébb, meg a bennük ülők jóeséllyel tudnak kikászálódni. A T-72-esnél is ezt kellett volna megcsinálni, nem pedig tyúkketreceket tákolni, központilag.

1I2W6ER.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 836
113
Amikor eltalálta? Mutass 10-et. Én tudok 10 felrobbant T-72-t mutatni vagy T-80BVM-et, de lehet, hogy még T-90-ből is van 10, bár ezutóbbi kétséges.
Tessék itt egy komplett válogatás csak Szíriából:

Eléggé torzítja az emberek világképét, hogy a legtöbb esetben csak a sikeres támadásokat teszik közzé....
M1 Abramssel láttam hasonló videókat, T-64/72/80 esetén is. Csecsenföldön volt olyan T-72B amelyik 14 db rpg találat után haza vánszorgot.
Német vasakról sosem láttam ilyen videókat....
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 724
113
Német vasakról sosem láttam ilyen videókat....

A Spanyol, Holland, Osztrák, Svájci Lengyel, Finn, Svéd, Görög, Portugál, Katari, Indonéz, és Szingapúri Leókkal mikor mentek háborúba ?

A Dán és Kanadai Leó 2-esek aknát kaptak be, lefutotta a lánctalp, befoltozták, és mégis rendkívüli harci tényként emlegeti minden egyszerű hadtech rajongó, csak miért ?

Én sem értem, hogy minek köszönheti, hogy Örömódákat zengenek róla.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 960
123 570
113
  • Tetszik
Reactions: Wilson