Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 831
113
Igen drágább, no de a harcértéke is nagyobb. Minden ami a vh-s Panzerfasust-nál modernebb az ezt csinálja az összes BMP-vel:
FNKkko-BWQAMxd-EF.jpg

Ellenben minden ami nem tandem HEAT és eltalálja a PUMA-t az max harcképtelenséget okoz, de aki benne csücsül az túléli. De ha át is üt sem fog így kinézni a jármű, mert sem gázolj sem lőszer ninmcs a küzdőtérben.

Kérlek mondd el nekem, hogy mennyit ér egy kiképzett lövész raj?

Ezt se tandem fejes fegyver csinálta hanem sima Konkurs...:
758.jpg


Szóval ezek szerint a Pumának jobb a páncélzata,mint a Leopárd 2-nek? :rolleyes:
De mint már írtam az alábbi tandem HEAT-okat láttam orosz oldalról ukrajnában:
Kornet, Metis-M, Krizantém, Ataka, Vihkr, RPG-7VR/28/29.
Tényleg nem sok :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 615
79 825
113
Nem egészen. Infójuk volt arról, hogy a kis pacsirta Zeli Gosztomelnél van. Őt kellet volna elkapni, ami szinte pár percen múlott, a felderítés miatt. Az IL-76 szállítógépek vittek volna délután kb. 2.500 deszantost erősítésnek. Szerintem a VDV főnöke kicsit túl vállalta magát és ott is VDV-s egységeket alkalmaztak, ahol nem kellett volna. Én pl. egyetlen 2Sz25 Szput-SzD-t sem láttam náluk. Amikor Harkov-ban a VDV-s BMD koricáltak, mögöttük az állománnyal, majdnem lefordultam a székről meglepetésemben. Nem erre tervezték őket.
Magyarosan mondva. "Sokat akart a szarka, lehúzta a farka". Szerintem a VDV főnöke nagyot akart virítani, talán a VK főnöki beosztás lebegett szemei előtt, de nem jött össze. Apropó, a helyén van még?
Persze, hogy semmit nem láttál náluk kézifegyveren kívül. Nem tudták odajuttatni, mert az ukrán dandár olyan erős tűz alatt tartotta a repteret, hogy még a tökig páncélozott Kamovokat is kilyuggatták.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 831
113
Mert a német kormányzat szeretne még a későbbiekben némi gázt meg nyersanyagot venni mivel erre épül a teljes német gazdaság. Ezért van ez a tessék lássék maszatolás.
De amikor PZH-2000-et, meg PZF-3-at, Stingert stb... küld akkor ez nincs veszélyben? :)
De ezek ilyen költői kérdések a részemről. Szerintem csak nem akarnak égő nyugati tankokat roncsként látni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Erről beszélek én is.
Nem. Te arról írogatsz, hogy a korszerű nyugati technika szart sem ér, ezért nem küldik be, mi pedig arról, hogy a nagyon is sokat érő, messze a bevetett orosznál jobb nyugati technikát nincs kinek a kezébe adni az ukránok között, mert nem tudnák megfelelően üzemeltetni és ez vezetne presztízsveszteséghez. Ez a török Leó-s példa Szíriában. De még ezzel is van bibi, mert darabra nincs mit küldeni nekik, ha akarnák se nyugaton!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 831
113
Még mindig nem értem miért érv ez, hogy egy fegyver amit arra terveztek, hogy a korabeli nyugati nehéz harckocsikat megsemmisítse, megsemmisít egy korabeli technikai szinten lévő harckocsit..
Talán mert dudi szerint a Puma bírja az ilyen fegyverek tüzét.
Szerintem az oroszok (lásd ukrán videók) ennél sokkal komolyabb fegyvereket használnak. Ebből kifolyólag a Puma páncélzata pont annyit ér, mint a Marderé vagy a BMP-ké. Szart sem az ilyen fegyverekkel szemben.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 831
113
Hát biztos nem azért mert féltenék a német nehéz technikát,mivel egyrészt Scholz szerintem egy Leopárdot sem tud megkülönböztetni egy PZH2000-l, másrészt egy Leo1A5 abszolút nem tartozik, a modern német nehéz technikához, nyugodtan küldhetnék az ukriknak.
Szerintem is, mégsem küldik. Sorozat vetőt meg tüzérséget meg mégis.... Ki érti ezt...

Te arról írogatsz, hogy a korszerű nyugati technika szart sem ér, ezért nem küldik be, mi pedig arról, hogy a nagyon is sokat érő, messze az orosznál jobb nyugati technikát nincs kinek a kezébe adni az ukránok között, mert nem tudnák megfelelően üzemeltetni és ez vezetne presztízsveszteséghez.

Ezt az orosznál jobb nyugati technikát mire alapozod?
Mert az Irak-Iráni és az 1967/73-as háború kivételével nem találkoztak azonos korszak SZU vs. USA fegyverei egymással.
És minden esetben a szovjet jobb volt.
Azóta hol sikerült ezt a nyugati szárazföldi felsőbbrendűséget bebizonyítani?
Én nem tudok ilyenről....

Pedig most itt lenne az alkalom. Nálam jobban senki sem szurkol ennek :D
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Azt ne felejtsd el, hogy az oroszoknál nincs hadiállapot és még a békeidős hadsereget sem vetik be akkora mértékben mint amekkora rendelkezésre áll. Tehát az, hogy nem 3 fronton egyszerre 3X-os túlerővel támadnak az oroszok az azért van mert nem akarják.
Ezzel nem tudok egyetérteni. Többetektől is fura állításokat látok, ez az egyik, a másik meg az, hogy a decemberi orosz NATO reset 1997-ből lehetett volna alkudni... pont a hadművelet megindítása napján a televíziós beszédében mindenki számára leszögezte Putyin, hogy a decemberi szerződéstervezet a minimum, abból nem alkusznak, másrészről közölték, hogy bemennek nácitlanítani meg demilitarizálni, aztán "majd ki is jönnek ha végeztek". Lassan fél éve megy a buli, de kb egy jóindulattal 130 kilóméteres sávot sikerült lehámozni Ukrajna széléről, a NATO nem resetel, hanem újabb tagokat vett fel, és a hivatásos hadseregük színe javát égetik egy hosszúra nyíló konfliktusban, megnyitották a maguk kis délszláv háborújukat, kb azonos szinten ég a konfliktus, csak darálás megy, nincs fölény. Nyilván a veszteség töredéke lett volna ha sikerült volna azt csinálni, mint amit mondtak, hogy csinálni fognak, de nem úgy alakult...

Abban teljes mértékben egyetértek, hogy teljesen más lenne a helyzet, ha hadiállapot lenne, de így majd 6 hónap távlatában ezt már leszögezhetjük, hogy valami nagyon nyomós indok miatt erre biztosan nem fog sor kerülni, és nem azért mert nem akarják, mert láthatóan úgy tervezték, hogy ez egy gyors munka lesz, de nem úgy alakult. Miután összeomlott a Kijevi gyűrű sem rendelték el a hadiállapotot, pedig azon a ponton legkésőbb értelme lett volna. Ma már megvan a kis ember és hadianyagot emésztő új "Délszláv háborújuk", és láthatóan nem spórolnak, mert nem pörgetik fel az eseményeket, had égjen a hadianyag meg a katona folyamatosan a fronton... valamiért az oroszok nem akarnak "győzni" és elnyújtott konfliktust csinálnak, a hadi és emberanyaguk felélésével. (és mivel ebbe belemennek a számla végeredménye veszteség lesz de sosem fogják bevallani, hány háború volt ahol mindkét fél hazament és kijelentette győzött? volt biza sok, itt is az lesz a végén szerintem, de a valóság az lesz, hogy nem ők nyernek rajta... nem is mi...)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A Putyin - Milosevics párhuzam erősen megvan a háború kapcsán. Mindkét vezető rövid úton megnyerhette volna a háborút egy teljes mozgósítással és lerohanással. Egyik sem tette, ehelyett csinált belőle egy olyan elhúzódó konfliktust, amit végül elvesztett. Oroszország ezt már megnyerni se nagyon fogja tudni szerintem, Putyin pedig a rendszerével együtt bukni fog, a rá joggal dühös nacionalisták fogják követni őt a hatalomban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Ezzel nem tudok egyetérteni. Többetektől is fura állításokat látok, ez az egyik, a másik meg az, hogy a decemberi orosz NATO reset 1997-ből lehetett volna alkudni... pont a hadművelet megindítása napján a televíziós beszédében mindenki számára leszögezte Putyin, hogy a decemberi szerződéstervezet a minimum, abból nem alkusznak, másrészről közölték, hogy bemennek nácitlanítani meg demilitarizálni, aztán "majd ki is jönnek ha végeztek". Lassan fél éve megy a buli, de kb egy jóindulattal 130 kilóméteres sávot sikerült lehámozni Ukrajna széléről, a NATO nem resetel, hanem újabb tagokat vett fel, és a hivatásos hadseregük színe javát égetik egy hosszúra nyíló konfliktusban, megnyitották a maguk kis délszláv háborújukat, kb azonos szinten ég a konfliktus, csak darálás megy, nincs fölény. Nyilván a veszteség töredéke lett volna ha sikerült volna azt csinálni, mint amit mondtak, hogy csinálni fognak, de nem úgy alakult...

Abban teljes mértékben egyetértek, hogy teljesen más lenne a helyzet, ha hadiállapot lenne, de így majd 6 hónap távlatában ezt már leszögezhetjük, hogy valami nagyon nyomós indok miatt erre biztosan nem fog sor kerülni, és nem azért mert nem akarják, mert láthatóan úgy tervezték, hogy ez egy gyors munka lesz, de nem úgy alakult. Miután összeomlott a Kijevi gyűrű sem rendelték el a hadiállapotot, pedig azon a ponton legkésőbb értelme lett volna. Ma már megvan a kis ember és hadianyagot emésztő új "Délszláv háborújuk", és láthatóan nem spórolnak, mert nem pörgetik fel az eseményeket, had égjen a hadianyag meg a katona folyamatosan a fronton... valamiért az oroszok nem akarnak "győzni" és elnyújtott konfliktust csinálnak, a hadi és emberanyaguk felélésével. (és mivel ebbe belemennek a számla végeredménye veszteség lesz de sosem fogják bevallani, hány háború volt ahol mindkét fél hazament és kijelentette győzött? volt biza sok, itt is az lesz a végén szerintem, de a valóság az lesz, hogy nem ők nyernek rajta... nem is mi...)
Gondolkoztál már azon, hogy mi lehet az oka annak, hogy ha akarnák, oda tudnának vinni döntő fölényt hamar kiharcolni képes mennyiségű csapatot, és mégsem teszik?

Közben tartanak egy Vosztokot csak a regulárisokkal, mert belefér még az is, sorozás nélkül?

Nem lehet hogy pont így jó nekik, mert ez szolgálja a céljaikat, azt amit TE meg épp nem biztos hogy értünk, innen vergődésnek tűnik katonailag, onnan meg úgy hogy megbukott BoJo, lehet hogy bukni fog Scholz, bebukott az olasz kormány, és hol van még a tél?

Én semmit nem állítok fixre, csak azt hogy Putyin tuti nem hülye.
Nem, az ukrán fanoknak is üzenem, legnagyobb bánatotokra ha egy valamiben biztos vagyok, az az hogy Ő a korszakunk legnagyobb játékosa az államfők közt, és nagyon nem hülye...
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
A továrisok annyira leszerepeltek a ukrajnai harcmezőn , hogy most qrjákseggbeszárazonakaprokat annak ellenére is , hogy a dicső nyugat annyi pénzt és fegyvert önt beléjük amibe maga is belerokkan ! Tudod az EU úgy küld 8 mrd €-t , hogy kölcsönt vesz fel amit TE is fogsz fizetni ha tetszik hanem ! Ráadásul azt is tudják az idióta bürokraták , hogy ennek a pénznek minimum a 60%-t elfogják lopni ! Na majd kíváncsi leszek én a következő bő félévre ! Vinnyogni fog minden hohol imádó !
Sok mindenben még akár egyet is tudok érteni Veled, de nem lehetne mindezt fröcsögés nélkül?

Az orkozást/hoholozást hagyjuk már meg az ukrán topiknak.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Igen drágább, no de a harcértéke is nagyobb. Minden ami a vh-s Panzerfasust-nál modernebb az ezt csinálja az összes BMP-vel:
FNKkko-BWQAMxd-EF.jpg

Ellenben minden ami nem tandem HEAT és eltalálja a PUMA-t az max harcképtelenséget okoz, de aki benne csücsül az túléli. De ha át is üt sem fog így kinézni a jármű, mert sem gázolaj sem lőszer ninmcs a küzdőtérben.

Kérlek mondd el nekem, hogy mennyit ér egy kiképzett lövész raj?
Ez attól függ, hogy mennyi képzett tartalékod van
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 615
79 825
113
Talán mert dudi szerint a Puma bírja az ilyen fegyverek tüzét.
Szerintem az oroszok (lásd ukrán videók) ennél sokkal komolyabb fegyvereket használnak. Ebből kifolyólag a Puma páncélzata pont annyit ér, mint a Marderé vagy a BMP-ké. Szart sem az ilyen fegyverekkel szemben.
Tudod a PUMA oldala tele van rakva ERA-val, semmi nem megy át rajta ami nem tandem HEAT. Semmi trúváj nincs benne, ezt tudja az ERA már 40 éve. Csak a németek nem csórók ahhoz, hogy ERA-t rakjanak egy IFV-re az oroszok meg igen.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Ez nyugati PR mellébeszélésnek tökéletes....
Ott a Marder. Kb. 2200 db-ot gyártottak belőle.
Ebből a világban kb. 800 db-ot használnak.... Van még valahol 1400 db elfekvőben....
Leopárd 1 készlet mekkora lehet a Németországban?
4700+ db készült belőle.... Ebből 2400 db-ot használnak csak a németek. Összesen nem használnak ennyit a világon jelenleg! (900 db papíron)
Csak az olaszok kivontak 2008-ban 920 db-ot!
Az USA-ban a sivatagban hány 1000 db M1 rohad?
Még , hogy nincs tank XD
Laopárd 2 is lenne, de minden áron elszabotálják az oda küldését.
Franciáknál 180 db Leclerc S2 áll lezsírozva....
Most kifutó VAB-ok?
Angoloknál hány db Challenger 2 áll tartalékban? 100+ darabról tudok....

Maradjunk annyiban, hogyha akarnák több száz darab nehéztechnika mehetne ukrajnába, de nem akarják. Azt mindenki találja ki miért nem...
A Marderből jelentős darabszámot ellenőrzött módon megsemmisitettek a hires keletnémet műhelybem, amit műholdak ellenőriznek.Erről videók is vannak. Nincs 1400db valahol.
Kb ugyanez igaz sok más cuccra is. Nincsenek rejtett tartalékok.