Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 727
113
Megint a törökök nem belőlük kellene kiindulni és még mielőtt valaki a török Leo2A4-k szíriai kilövéseivel jönne, szerintem el kéne már felejteni a szíriai török Leókat, ezerszer el lett már mondva miért nem abból kell megítélni a Leopard harckocsit....

A Török gépeket nem rossz taktikával használták, hanem a típus rendeltetésével ellentétben. Tetszik vagy sem, a Leopárd 2-es is egy védekező harckocsi, nem pedig mindenes, mint az Abrams / Chally / Leclerc / T-64 / 80 / 72. A Leopárd 2-est arra szánták, hogy Hull Down lőjön a T-55 / 62-esekre, és a T-64BV / T-80U / T-72B szemből leküzdhetetlen volt, de még a T-64B / T-72A / T-80B/BV-vel is akadtak volna gondjai, és ilyenkor oldalról próbálta volna őket kikapni, kevés eredménnyel ...

A maguk idején Leó 2A4 vs T-72B témában a T-72-est választanám.

Mára mind a Leó 2A4, mind a T-72B elavultak, és a modernizációik is csak a gyorsan óccsó nagyon jónak bekamuzott A5 / A6 és B3-asok, különben lehet sokkalta értelmesebb kiteket is összehozni.

Én örülök, hogy a Leó 2-es nem egyeduralkodó, hanem mellette kevés rendszeresítővel, de létezik Abrams / Leclerc / Chally is. És Szovjet típusoknál mi a véleményed a Black Eagle és Jatagán modernizációkról ?

Az ugye nem baj, hogy ha lehetne választani, én az Abrams / Leclerc / Black Eagle / Jatagán valamelyikével mennék elsődlegesen ?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and ogretankHU
K

Kopi2000

Guest
Van pénzük az Oroszoknak, csak rosszul költik el.

Az Orosz / Ukrán cuccok nem túlértékeltek, hanem ellenkezőleg, alulértékeltek. Nyílt mezei tankcsatákban az APFSDS-ek röpködését jól viselik, csak mostanság, a tandemes rakétákét nem, de egy 1986-os harckocsin mi értelme van számonkérni és leszidni, hogy a Kornet / Stungát nem viseli jól ?

Ami az exportot illeti,

- a NATO nyilván sosem. Csak nagyon ritkán erősíti kivétel a szabályt, a Törökök, ők szemeztek a T-84-120-as Jatagánnal, reális esélye volt

- Afrikában csak Észak-Afrika tud normálisan fegyverkezni, az azalattiak azok bukott / átjáróház államok.

- a jómódúbb / gazdag Arab országok, Egyiptom, Kuwait, UAE, stb régóta bírnak Orosz fegyverekkel, vesznek tőlük, és náluk működőképesek is, kilőtt BMP-3-ast még nem láttunk Jemenben, pedig ott is harcolnak rendesen

- Irán, Pakisztán, India, Bangladesh, Burma, Thaiföld, Vietnám szintén Orosz fegyverekkel bírnak.

- És Kína jórészt Orosz fegyverek másolataival él, a ZTZ 96-os és ZTZ 99-es az ezeréves T-55-ös, ill. Export T-72-es másolatai.
Imadom, amikor hajlitjatok a valosagot. Ha lenne penze az oroszoknak, akkor T-90-ek es Armatak rohamoznanak Ukrajnaban. De nincs penz, barmit allitasz, mert a regi vasak pofozgatasa zajlik....
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 727
113
Imadom, amikor hajlitjatok a valosagot. Ha lenne penze az oroszoknak, akkor T-90-ek es Armatak rohamoznanak Ukrajnaban. De nincs penz, barmit allitasz, mert a regi vasak pofozgatasa zajlik....

Van pénz. Az Arénák árát elnyelte a Kuznyecov admirális. Én a helyükben nulla dollárt / rúbelt költöttem volna, nem pedig milliárdokat, 20 év alatt a feneketlen kútba. És még el is adtam volna Indiának / Kínának, vagy akár fémhulladéknak, szétbontásra, a két másik tönkre ment Kirovval.

A Haditengerészetük az védhetetlen hülyeség.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Imadom, amikor hajlitjatok a valosagot. Ha lenne penze az oroszoknak, akkor T-90-ek es Armatak rohamoznanak Ukrajnaban. De nincs penz, barmit allitasz, mert a regi vasak pofozgatasa zajlik....
Te agyas ha egy feladatot megtudsz oldani X-ből akkor csak úgy vagányságból inkább 5X-ből fogod ?Mert az menőbb ? Az eredmény ugyan az lesz de a költség meg 5x-rös !
 
K

Kopi2000

Guest
Van pénz. Az Arénák árát elnyelte a Kuznyecov admirális. Én a helyükben nulla dollárt / rúbelt költöttem volna, nem pedig milliárdokat, 20 év alatt a feneketlen kútba. És még el is adtam volna Indiának / Kínának, vagy akár fémhulladéknak, szétbontásra, a két másik tönkre ment Kirovval.

A Haditengerészetük az védhetetlen hülyeség.
Ne viccelj, hanem gondolkozz. Oroszorszag hatalmas tengeri hataraihoz kell a flotta is. Az Arenat es a tobbit nem a haditengereszet nyelte el, hanem az, hogy sem a flottara, sem masra nem volt elegendo penz, ezert mindenhol toldozgatnak....a flottanal is es a szarazfoldi eroknel is.... Meg nezzed meg, mire rendszerbe all a SZU-57, nemcsak elavult lesz, hanem az USA-ban mar a 3. generacios lopakodokat fogjak gyartani....
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 573
15 537
113
Én úgy látom - lehet hibásan -, hogy az évek óta letárolt készletek felélése folyik most a fronton. Ivánék nem arról híresek - hacsak nem közvetlen érdekük -, hogy dicsekedjenek valódi harceszközeik számával. Én el tudom képzelni, hogy - mondjuk például -, megsemmisül 300 db T-62-80 és egy pár 90, de azokban a raktárakban, ahol ezek voltak, most szépen gyűlnek a 90*** verziók. Gyúrnak a tengókra, mert a biztonságot ők adják. Gyúrnak a tüzérségre, mert nekik attól áll fel, ha kilométerenként 1000 lövegcső tüzel. Az űreszközökre, mert az stratégiai érdek. A légierő és a felszíni tengerészet a mostohagyerek. Bár, a fentieket értelmezve, ki tudja, mi lehet eldugva itt-ott...
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 727
113
Ne viccelj, hanem gondolkozz. Oroszorszag hatalmas tengeri hataraihoz kell a flotta is. Az Arenat es a tobbit nem a haditengereszet nyelte el, hanem az, hogy sem a flottara, sem masra nem volt elegendo penz, ezert mindenhol toldozgatnak....a flottanal is es a szarazfoldi eroknel is.... Meg nezzed meg, mire rendszerbe all a SZU-57, nemcsak elavult lesz, hanem az USA-ban mar a 3. generacios lopakodokat fogjak gyartani....

Most vegyem elő a térképet ?

A Balti - tenger, a Fekete - tenger, és a Földközi - tenger a NATO beltengerei.

Murmanszkból tudnak kifutni, az Atlanti-óceánra, vagy az Északi-Sarki-óceánra mehet a hadihajó. És az a baj, hogy hiába a sokféle fregatt, cirkáló, romboló, és akár lehet még repülőgéphordozó is, de egy hadihajó, országfüggetlenül mennyire alkalmas jégtörőnek is ? És az elmúlt 30 évben miért nem jutottak semmire a Kuznyával, nemhogy konstruáltak Uljanovszkot ?

EK88Lzq.jpg
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 727
113
Én úgy látom - lehet hibásan -, hogy az évek óta letárolt készletek felélése folyik most a fronton. Ivánék nem arról híresek - hacsak nem közvetlen érdekük -, hogy dicsekedjenek valódi harceszközeik számával. Én el tudom képzelni, hogy - mondjuk például -, megsemmisül 300 db T-62-80 és egy pár 90, de azokban a raktárakban, ahol ezek voltak, most szépen gyűlnek a 90*** verziók. Gyúrnak a tengókra, mert a biztonságot ők adják. Gyúrnak a tüzérségre, mert nekik attól áll fel, ha kilométerenként 1000 lövegcső tüzel. Az űreszközökre, mert az stratégiai érdek. A légierő és a felszíni tengerészet a mostohagyerek. Bár, a fentieket értelmezve, ki tudja, mi lehet eldugva itt-ott...

Bezzeg az Iraki háborúban kapásban bevetettek 1,000 T-72-est, és az is olyan egyoldalú ütközeteket eredményezett, mint az Öbölháborúban az Abrams a T-55-ösök ellen.
 
W

Wilson

Guest
A Török gépeket nem rossz taktikával használták, hanem a típus rendeltetésével ellentétben. Tetszik vagy sem, a Leopárd 2-es is egy védekező harckocsi, nem pedig mindenes, mint az Abrams / Chally / Leclerc / T-64 / 80 / 72. A Leopárd 2-est arra szánták, hogy Hull Down lőjön a T-55 / 62-esekre, és a T-64BV / T-80U / T-72B szemből leküzdhetetlen volt, de még a T-64B / T-72A / T-80B/BV-vel is akadtak volna gondjai, és ilyenkor oldalról próbálta volna őket kikapni, kevés eredménnyel ...

A maguk idején Leó 2A4 vs T-72B témában a T-72-est választanám.

Mára mind a Leó 2A4, mind a T-72B elavultak, és a modernizációik is csak a gyorsan óccsó nagyon jónak bekamuzott A5 / A6 és B3-asok, különben lehet sokkalta értelmesebb kiteket is összehozni.

Én örülök, hogy a Leó 2-es nem egyeduralkodó, hanem mellette kevés rendszeresítővel, de létezik Abrams / Leclerc / Chally is. És Szovjet típusoknál mi a véleményed a Black Eagle és Jatagán modernizációkról ?

Az ugye nem baj, hogy ha lehetne választani, én az Abrams / Leclerc / Black Eagle / Jatagán valamelyikével mennék elsődlegesen ?
Mi az ha nem rossz taktika ,hogy a teljesen alap Leo2A4 harckocsikat a törökök nagyon gyakran egyesével kibasz....k a nagy büdös szíriai semmibe sokszor egy nagyon jól látható helyre pl a egy dombtetőre (egyfajta mozgó erődítményként) és gyakran több napig teljes mozdulatlanságra kárhoztatták őket, eközben az összes strandpapucsos gyakorlott ATGM kezelő Timbuktutól Szíriáig odasereglet és még arra is volt idejük (kis túlzással), hogy a mozdulatlan török Leo2A4-l a háttérben egy Flipchart táblán továbbképzést tartsanak , a hogyan küzdjük le a teljesen mozdulatlan harckocsit ATGM-l tárgykörben.

Majd nagy kómotosan kiválasztva az ATGM típusát a legideálisabb távolságról és szögből telibe durrantották a teljesen mozdulatlan Török Leo2A4-t.

Ezzel a kijelentéseddel kapcsolatban pedig..

"A maguk idején Leó 2A4 vs T-72B témában a T-72-est választanám."

Én ültem 72-ben rettenetesen szűk és egy ergonómiai rémálom , a LEO2A4-nek sokkal fejletebb a tűzvezető rendszere ,így veled ellentétben én a kettő közzül egyértelműen a Leo2A4-t választanám.

A Black Eagle és a Jatagán nálam azért nem játszik mert csak prototípusok színtjén léteztek, így sok mindent nem lehet leszűrni belőlük, a Leclerk Abrams már más tészta mivel azokat nagy számban rendszeresítették és használták is a háborúkban, az én véleményem az, hogy nagyon nagy különbség nincs a jelenleg rendszerben álló modern nyugati harckocsik között így szerintem összehasonlítgatni őket a műszaki adataik alapján nem több mint autóskártya színtű dolog, sok értelmét nem látom, sokkal fontosabb szerintem az őket kezelő személyzet kiképzettsége,tapasztalata , a harctéren alkalmazott taktika, harckocsi alakulatok és a többi velük együtt harcoló egység összeszokottsága kapcsolata stb.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 727
113
Én ültem 72-ben rettenetesen szűk és egy ergonómiai rémálom , a LEO2A4-nek sokkal fejletebb a tűzvezető rendszere ,így veled ellentétben én a kettő közzül egyértelműen a Leo2A4-t választanám.
lSU89os.png

Így foglalnak helyet, ez rettenetesen szűk és kényelmetlen ? De van egy jó hírem, a karusszel az rég meghaladott dolog, ezért kedvelem nagyon a Black Eagle-t és a Jatagánt.

Műszerezettségileg a T-64A/B/BV és a T-80B/U voltak a legjobbak, és az a kérdéses, hogy a T-72B-t mivel szerelték fel ? A Görögök szerint 6,400 méterre lehetett ellátni a T-80U-val, és 4,600-on megtörtént a pontos célazonosítás, és ezenkívül láthattuk sok tenderen, hogy T-80U, T-90A, és PT-91-es, mindegyiket felszerelték ilyen Hi-Tech műszerezettséggel, ez ilyen Magyarosch hülyeség, hogy teljesen ismeretlenek számunkra, mi mindenben az utolsók vagyunk, de hülyeségben / hozzánemértésben az elsők.

yBwBU9o.jpg


Én egy ilyen párosnak nagyon örülnék.

Ergonómiailag másoknak is vannak bajaik, pl. az Abrams-nél a lövegirányzó helye nagyon szűk, összegörnyedve kell lennie, a Pk és töltőkezelő okés, de a töltőkezelő megint nem lennék. És a sokkapcsolós műszerfal is. És akkor műszerezettségre áttérve is teljesen máshogy van az Abrams és a Leó 2-es bevezetékezve, és ott az Abrams az ésszerűbb és kiforrottabb.

A Black Eagle és a Jatagán nálam azért nem játszik mert csak prototípusok színtjén léteztek

És a T-90M az milyen státuszú ?

A T-80U Black Eagle az sajnos hamvába halt, de a Jatagán az mind a mai napig létező, gondosan karbantartott, és működő gép, az Ukrán parádékon is az szokta felvezetni az egészet, az 1 + 6 T-84-es Oplot / Jatagán az egyenértékű a 20 gyermekbetegséges T-90M-el. De az Indiaiak meg papíron berendelnek többszázas gépet. Nem kiforratlan a harckocsi, hanem normálisan működő államgépezet kellett volna hozzá, de Ukrajna és Oroszország ilyen reménytelen helyekké lettek. És az ilyen Indiában / Pakisztánban több ilyen harckocsi szaladgál, mind valósan (T-80U / T-90A), mind betervezve (T-90M) mint Ukrajnában / Oroszországban.

Z2Wl5Uq.jpg


3uFSDRW.jpg


a Leclerk Abrams már más tészta mivel azokat nagy számban rendszeresítették és használták is a háborúkban, az én véleményem az, hogy nagyon nagy különbség nincs a jelenleg rendszerben álló modern nyugati harckocsik között így szerintem összehasonlítgatni őket a műszaki adataik alapján nem több mint autóskártya színtű dolog

És a Leopárd hol látott háborút ? A Szaúdi megrendelést miért tiltották le ? Aki egy kőgazdag és stabil Arab országgal nem akar üzletelni, ott bajok vannak. És köszönte szépen az USA és a Francia hadiipar a Németek visszalépését.

A túlélőképesség az nem papíradat. Több tucat kilőtt Szaúdi Abrams-et láttam, ugyanolyan butácskán, dilettánsan használták, mint a Törökök, de ott érdekesmód nem robbant atomjaira a harckocsi. 1 - 2-en meghaltak, de akadt, aki kikászálódhatott, és futhatott. Na a Leopárdnál nulla túlélő futott.

OCDwmF0.jpg


A túlélőképességen kívül még az is komoly probléma, hogy ellövik a 16 darab lőszerüket a Németek, amivel aligha fognak kilövést elkönyvelni, mert a DM 33-as is semmirevaló, a DM 53-as az prospektusban létezik, és újratöltésnél teljesen ki kell fordítani a tornyot, hogy a teknőben tárolt tartaléklőszerhez hozzáférhessenek.

Egyszerűen a Leopárd 2-esről sikeresen bekamuzták, hogy Beste der Welt, de még láttam olyant is, aki a Leopárd 1-es kapcsán tolta az igét nagyon lelkesen, százezres követőhaddal, hogy az micsoda minőség, addig a T-72-es meg sorozatgyártott hulladék, és még a katonák között is akad olyan, aki nem tudja megkülönböztetni a harckocsit az önjáró tüzérségtől, így alakulnak a beszerzések.

Van is erre egy mondás "Német fegyvert nem veszünk".
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 625
79 844
113
A túlélőképességen kívül még az is komoly probléma, hogy ellövik a 16 darab lőszerüket a Németek, amivel aligha fognak kilövést elkönyvelni, mert a DM 33-as is semmirevaló, a DM 53-as az prospektusban létezik, és újratöltésnél teljesen ki kell fordítani a tornyot, hogy a teknőben tárolt tartaléklőszerhez hozzáférhessenek.
Honnan szeded ezt a hülyeséget? Mert azóta hajtogatod amióta kiderült, hogy az oroszok még most is 3BM42-vel háborúznak.
Borzasztó idegesítő az a fajta elvakult fanboy hülyeség amit előadsz.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 727
113
Honnan szeded ezt a hülyeséget? Mert azóta hajtogatod amióta kiderült, hogy az oroszok még most is 3BM42-vel háborúznak.
Borzasztó idegesítő az a fajta elvakult fanboy hülyeség amit előadsz.

Ezt a 16 lőszer és kifutottunk a mutatványból témát már előttem is eljártátok @fip7 -el, 2021 őszén, és mindkettőtök nagyon ragaszkodott az álláspontjához. És én is felrovom.

A DM 53 user-eknek utána nézek, de kérdem, a Lengyeleknek miért nem hajlandók eladni ? Szabad a gazda !

A 3BM42-es kapcsán annyit kérdek, te bohóc / csöves ellenfelekre több tízezres lőszert pazarolnál, nem pedig néhány kopejkás ezeréves majdnem lejárt raktárkészletet, 1972-ből ?

Mi a fanboy-ság ? A fanboy az azt jelenti, hogy az illető egyetlen típust / oldalt választ, és tűzzel - vassal védi, addig nekem mindegy lenne, hogy az Abrams / Leclerc / Black Eagle / Jatagán közül melyikhez adnának indítókulcsot. Addig más user az meg valóban fanboyként és érthetetlenül elfogultan Deutschland über Alles üzemmódban tolja a propagandát a HH-s, a modern, és a VH-s német gépek körül.

Fogadd el, hogy nekem Német fegyver nem kell. De nem csak kritizálom őket, hanem érdekességet is tudok róluk írni, semleges, normális hangnemben, lásd a Leó 2-es topic legutolsó hozzászólását.
 
W

Wilson

Guest
És a Leopárd hol látott háborút ? A Szaúdi megrendelést miért tiltották le ? Aki egy kőgazdag és stabil Arab országgal nem akar üzletelni, ott bajok vannak. És köszönte szépen az USA és a Francia hadiipar a Németek visszalépését.
A Leopard olyan színtű háborúban vett részt mint a Leclerc.
A szaudi megrendelést a szokásos német hülyeség miatt tíltották le , bár én simán eltudok képzelni ezzel kapcsolatban némi erőteljes amerikai ráhatást is...

A túlélőképesség az nem papíradat. Több tucat kilőtt Szaúdi Abrams-et láttam, ugyanolyan butácskán, dilettánsan használták, mint a Törökök, de ott érdekesmód nem robbant atomjaira a harckocsi. 1 - 2-en meghaltak, de akadt, aki kikászálódhatott, és futhatott. Na a Leopárdnál nulla túlélő futott.
Van fent a neten torony ledobós Abrams is ,és voltak túlélők a török Leo2A4 személyzet közzül is.

A Jatagánnal az a probléma, hogy egy egy példányos Ukrán parádés harckocsi, az első vízválasztó ott szokott lenni egy harcjármű/harckocsi esetében , amikor el jön a sorozatgyártás ideje....
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra
W

Wilson

Guest
Ezt a 16 lőszer és kifutottunk a mutatványból témát már előttem is eljártátok @fip7 -el, 2021 őszén, és mindkettőtök nagyon ragaszkodott az álláspontjához. És én is felrovom.

A DM 53 user-eknek utána nézek, de kérdem, a Lengyeleknek miért nem hajlandók eladni ? Szabad a gazda !

A 3BM42-es kapcsán annyit kérdek, te bohóc / csöves ellenfelekre több tízezres lőszert pazarolnál, nem pedig néhány kopejkás ezeréves majdnem lejárt raktárkészletet, 1972-ből ?

Mi a fanboy-ság ? A fanboy az azt jelenti, hogy az illető egyetlen típust / oldalt választ, és tűzzel - vassal védi, addig nekem mindegy lenne, hogy az Abrams / Leclerc / Black Eagle / Jatagán közül melyikhez adnának indítókulcsot. Addig más user az meg valóban fanboyként és érthetetlenül elfogultan Deutschland über Alles üzemmódban tolja a propagandát a HH-s, a modern, és a VH-s német gépek körül.

Fogadd el, hogy nekem Német fegyver nem kell. De nem csak kritizálom őket, hanem érdekességet is tudok róluk írni, semleges, normális hangnemben, lásd a Leó 2-es topic legutolsó hozzászólását.
Azért az oroszok nem véletlenül bohóckodnak 3BM42-l ugyanis ugyanazt csinálják a lőszerekkel is mint pl a lézer vezérelt bombákkal, van modern lőszerük de csak kevés van belőlük...
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000
W

Wilson

Guest
Így foglalnak helyet, ez rettenetesen szűk és kényelmetlen ? De van egy jó hírem, a karusszel az rég meghaladott dolog, ezért kedvelem nagyon a Black Eagle-t és a Jatagánt.

Műszerezettségileg a T-64A/B/BV és a T-80B/U voltak a legjobbak, és az a kérdéses, hogy a T-72B-t mivel szerelték fel ? A Görögök szerint 6,400 méterre lehetett ellátni a T-80U-val, és 4,600-on megtörtént a pontos célazonosítás, és ezenkívül láthattuk sok tenderen, hogy T-80U, T-90A, és PT-91-es, mindegyiket felszerelték ilyen Hi-Tech műszerezettséggel, ez ilyen Magyarosch hülyeség, hogy teljesen ismeretlenek számunkra, mi mindenben az utolsók vagyunk, de hülyeségben / hozzánemértésben az elsők.
Mondom az én 183 cm-hez szűk volt, az optikák pedig borzalmasan rossz helyen voltak, és egy kis apróság a hozzászólásod többi részével kapcsolatban eredetileg a LeO2A4-t a T-72B állítottad párhuzamba ,hogy jön ide a
T-80U?