Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
A tény az, hogy a német tankok ropogósra sültek, ezért kivonták őket onnan, helyettük mentek az öregebb amcsi tankok.
A tény az ez.
Tény az is, hogy a németek nem mernek tankot szállítani ukrajnába , mert kiderülne mennyit is érnek.
Ez is tény.
Minden más csak mellébeszélés, és nem ennek a topiknak a témája.
Azok a alap korai Leo2A4- k voltak és a törökök annyira "elégedetlenek voltak velük", hogy modernizálták őket.
És szerintem az is hülyeség, hogy azért nem mennek Leók Ukrajnában mert a Németek féltik őket, csak az idióta Német politika vezetés akadályozza meg azt, hogy Leo2-t láss az ukrajnai harcmezőn.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and alali77

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 845
113
Biztos ez?
Abrams-t sem visznek, pedig abból 1000%, hogy van letárolva...

Az amcsik nem ígértek tankot az ukránoknak. A németek igen. Aztán ment az Európai ki tud tankot küldeni, voltak is jelentkezők. Mindet megakadályozták a németek a tankküldésben.

Manul Platform: A fejlesztés folytatódik​

A "Manul" projekt fő ötlete a harci jármű elrendezésének megváltoztatása. A BMP-3 eredeti testét újratervezték, ami lehetővé tette a motor és a sebességváltó rekeszének az orrtérbe történő áthelyezését. Ugyanakkor felszabadult a gép farában lévő hely, amely hatékonyabban használható a katonák vagy a speciális berendezések befogadására.
Az új MTO egy UTD-32 dízelmotort tartalmaz, amelynek kapacitása 660 LE.
Lehet, hogy ejtik a Kurganyecet és ez lesz az új közepes alapgépük?

Ez se rossz elképzelés, de én az 57 mm-s gépágyúsat okosabb megoldásnak tartom.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 733
113
Azért az kemény, hogy az orosz szárazföldi erők topikban ismét sikerült előhozni a német fostaligát, és idehányni megint a sok baromságot....
Esküszöm nem utáltam a típust, de ha még pár topikot szétoffoltok azzal szarral, esküszöm csinálok egy Leopárd 2-es voodu bábút és megszúrkálom :D

Az vezetett a dilihez, a szokásos kettősmérce, hogy amikor kilőnek egy Orosz / Ukrán harckocsit az azért van mert szar, ha meg kilőnek egy Nyugatit, főleg Németet akkor meg az belefér és a bennük ülők / a parancsnokság volt a hülye, nem a gép alultervezett.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 845
113
Az vezetett a dilihez, a szokásos kettősmérce, hogy amikor kilőnek egy Orosz / Ukrán harckocsit az azért van mert szar, ha meg kilőnek egy Nyugatit, főleg Németet akkor meg az belefér és a bennük ülők / a parancsnokság volt a hülye, nem a gép alultervezett.

A bajom az, hogy már a sokadik topik van szétoffolva!
Mindehol a nyomi leopárdot reklámozzák folyamatosan szétoffolva bármilyen beszélgetést. Egy helyen nem beszélgetnek a leopárdról, a saját topikjában....
Ott egész nap imádhatnák, senki nem zavarná őket ebben. De nem....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 961
123 578
113
Ez se rossz elképzelés, de én az 57 mm-s gépágyúsat okosabb megoldásnak tartom.
Hát az a kérdés, hogy ha belóg a küzdőtérbe akkor nem veszi-e el teljesen azt helyet amit a motor előre pakolásával nyertél, ha pedig távirányított akkor pedig a lőszer mennyiség (mondjuk az a rendesnél is kérdés) illetve, hogy lehet-e belülről tölteni vagy akadályt elhárítani, illetve hogy mennyire hatékony a stabilizáció.

Ez egy combosabb platform, de amikor BTR-re rakták az 57 milist annak akkora kilengése volt, hogy hosszab sorozatnál eléggé borulékonynak látszott. Illetve szerintem a 30-as modul egy már gyártásban lévő kipróbáltabb alap amivel olcsóbb és gyorsabb lesz a fejlesztés ami valljuk be jelenleg elég erős érv.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 733
113
A bajom az, hogy már a sokadik topik van szétoffolva!
Mindehol a nyomi leopárdot reklámozzák folyamatosan szétoffolva bármilyen beszélgetést. Egy helyen nem beszélgetnek a leopárdról, a saját topikjában....
Ott egész nap imádhatnák, senki nem zavarná őket ebben. De nem....

Nem bírják el viselni, hogy másoknak más a véleményük, ők mindenkit uniformizálni akarnak, csak épp tankos vonalon. Én meg a sokszínűség híve vagyok, mindenki neki tetsző Abrams-et, Leclerc-et, Chally-t, Jatagán-t, és horribile dictu, Leopárd 2-est meg igazi önsorsrontást, Ariete-t vegyen.
 
W

Wilson

Guest
A bajom az, hogy már a sokadik topik van szétoffolva!
Mindehol a nyomi leopárdot reklámozzák folyamatosan szétoffolva bármilyen beszélgetést. Egy helyen nem beszélgetnek a leopárdról, a saját topikjában....
Ott egész nap imádhatnák, senki nem zavarná őket ebben. De nem....
Ugyan már úgy teszel, mint aki nem offoltál szét még topikot a fórumon ,és hozzáteszem nem a Leopard imádók vették fel ebben a topikban a Leopard egy "hulladék" dolgot.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 845
113
Hát az a kérdés, hogy ha belóg a küzdőtérbe akkor nem veszi-e el teljesen azt helyet amit a motor előre pakolásával nyertél, ha pedig távirányított akkor pedig a lőszer mennyiség (mondjuk az a rendesnél is kérdés) illetve, hogy lehet-e belülről tölteni vagy akadályt elhárítani, illetve hogy mennyire hatékony a stabilizáció.

Ez egy combosabb platform, de amikor BTR-re rakták az 57 milist annak akkora kilengése volt, hogy hosszab sorozatnál eléggé borulékonynak látszott. Illetve szerintem a 30-as modul egy már gyártásban lévő kipróbáltabb alap amivel olcsóbb és gyorsabb lesz a fejlesztés ami valljuk be jelenleg elég erős érv.

Nem tudom milyen az 57 mm-s torony belső felépítése, de úgy emlékszem nem varriáltak a motor térrel.
53eysmpic4731.jpg


A küzdőtérbe benyúlás meg az eredeti toronynál is adott. Szóval ez nem gond.
A nagy előnye ennek a brutál pct. lőszer, meg az, hogy tudtommal 57 mm-sben tudnak a Bofors 4P-hez hasonló lőszert gyártani. Így elég sok funkciós a vas.
 
W

Wilson

Guest
Nem bírják el viselni, hogy másoknak más a véleményük, ők mindenkit uniformizálni akarnak, csak épp tankos vonalon. Én meg a sokszínűség híve vagyok, mindenki neki tetsző Abrams-et, Leclerc-et, Chally-t, Jatagán-t, és horribile dictu, Leopárd 2-est meg igazi önsorsrontást, Ariete-t vegyen.
Szerintem rosszul látod senki sem fojtotta beléd a szót, nyugodtan elmondhattad a véleményedet ebben a topikban, és szerintem nem akart sem téged sem mást uniformizálni az meg, hogy valakinek más a véleménye mint neked az előfordul egy fórumban.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 632
79 852
113

Manul Platform: A fejlesztés folytatódik​

A "Manul" projekt fő ötlete a harci jármű elrendezésének megváltoztatása. A BMP-3 eredeti testét újratervezték, ami lehetővé tette a motor és a sebességváltó rekeszének az orrtérbe történő áthelyezését. Ugyanakkor felszabadult a gép farában lévő hely, amely hatékonyabban használható a katonák vagy a speciális berendezések befogadására.
Az új MTO egy UTD-32 dízelmotort tartalmaz, amelynek kapacitása 660 LE.
Lehet, hogy ejtik a Kurganyecet és ez lesz az új közepes alapgépük?
Bízzanak benne az oroszok, hogy nem.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 961
123 578
113
Nem tudom milyen az 57 mm-s torony belső felépítése, de úgy emlékszem nem varriáltak a motor térrel.
53eysmpic4731.jpg


A küzdőtérbe benyúlás meg az eredeti toronynál is adott. Szóval ez nem gond.
A nagy előnye ennek a brutál pct. lőszer, meg az, hogy tudtommal 57 mm-sben tudnak a Bofors 4P-hez hasonló lőszert gyártani. Így elég sok funkciós a vas.
A manul modernizációnak nem pont az a lényege, hogy a BMP-3 alapon egy mindenes helyett egy dedikált gyalogsági harcjámű legyen?

"The main idea of the Manul project is to change the layout of the combat vehicle. The original hull of the BMP-3 was redesigned, which made it possible to move the engine compartment to the forward compartment. At the same time, volumes in the stern of the machine were released, which can be more efficiently used to accommodate troops or special equipment."
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 733
113
Ha úgy vetették volna be a Leclercet mint a Leót akkor a Leclerc darabkáit szedték volna össze a sivatagban..

A Leclerc haladt komótosan a kietlen sivatag úton, és szemből jött a Metyisz-M, beütötte a veszélyeztetett részt. És mégis túlélte, egyben, 3 / 3 fővel, nem pedig atomjaira szakadt, mint a Leopárd. Arról is volt hitvita a Harckocsi páncélok és lőszerek topic 54. oldala környékén.

h2XfO2j.jpg


nWlBirP.jpg


És még olyan is volt, hogy a T-64B / BV-t háromszor lőtték meg ATGM-el, 2 az teknőt ért, lángra kapott a harckocsi orrában tárolt üzemanyagtartály, de megfogta a kumulatív sugarat, és 3 / 3 fő tudott élve kikászálódni.



A Leopárd megint nem élte volna túl.

Nem nehéz belátni, hogy mint a Szovjetek, mind a Franciák, és sok más értelmesebb, és tudatosabb harckocsit terveztek, mint a Németek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 733
113
Ugyan már úgy teszel, mint aki nem offoltál szét még topikot a fórumon ,és hozzáteszem nem a Leopard imádók vették fel ebben a topikban a Leopard egy "hulladék" dolgot.

A téma az volt, hogy Mennyire jó vagy rossz a T-72-es, relevánsan hoztam a Csecsenföldi szereplést, hosszú angol szöveggel, erre dudi elkezdett ellenkezni, hogy ne 30 - 40 éves dolgokkal jöjjek, és akkor a szokásos kistársaság közösen folytatta, hogy a Leóból is ugyanolyan koros példányok bőgtek le, de annak nincs olyan brutális népszerűtlensége mint a T-72-esnek, sőt még a HM is propagálja, hogy csodájára járnak a szintén elavulófélben levő Leó 2A4-eseinknek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 961
123 578
113
Úgy érzem kicsit kevés a fix infó és több a feltételezés, hogy ilyeneket kijelentsünk innen a monitor mellől.
A törökök is hamukáztak mindent az ATGM találattól az IED-n át egészen addig, hogy a saját maguk semmisítették meg a leókat szóval elég nehéz ez alapján valós verdiktet hozni.