Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

S

speziale

Guest
Mondom az én 183 cm-hez szűk volt, az optikák pedig borzalmasan rossz helyen voltak, és egy kis apróság a hozzászólásod többi részével kapcsolatban eredetileg a LeO2A4-t a T-72B állítottad párhuzamba ,hogy jön ide a
T-80U?
A török Leo2-k párhuzamba állítása a t-72b-vel is elég erős csúsztatás…azok ugyanis korai szériás a4-SEK (lehet látni a lehegesztett lőszernyílást)… márpedig a b-tech páncél az 1979-Ben debütált, a t-72b pedig csak 1985-ben… ráadásul akkor még kontakt-1 ERA-val
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
S

speziale

Guest
Azért nincs DM 53 mert gyártani a lengyelek gyártani akartak. A németek meg csak eladni ezért a lengyelek beintettek és nekiláttak fejleszteni.
Ez itt off-topik, de ha már szóba került a dm-53…
arról lehet tudni valamit hogy mi a különbség a dm-63 és 53 között? Mármint azt tudom hogy scdb hajtóanyagot kapott, de nemrég olvastam Jarislaw Wolski-tól egy bejegyzést amiben azt állítja higy a dm63 csak külsőre ugyanaz mint a dm53, a belső felépítése állítólag jelentősen eltér
 
S

speziale

Guest
Ez itt off-topik, de ha már szóba került a dm-53…
arról lehet tudni valamit hogy mi a különbség a dm-63 és 53 között? Mármint azt tudom hogy scdb hajtóanyagot kapott, de nemrég olvastam Jarislaw Wolski-tól egy bejegyzést amiben azt állítja higy a dm63 csak külsőre ugyanaz mint a dm53, a belső felépítése állítólag jelentősen eltér
Félreértések elkerülése végett: nyilván nem valami titkos dologra vagyok kíváncsi, csak arra hogy valóban van-e eltérés a lőszer között
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 632
79 851
113
Ezt a 16 lőszer és kifutottunk a mutatványból témát már előttem is eljártátok @fip7 -el, 2021 őszén, és mindkettőtök nagyon ragaszkodott az álláspontjához. És én is felrovom.

A DM 53 user-eknek utána nézek, de kérdem, a Lengyeleknek miért nem hajlandók eladni ? Szabad a gazda !

A 3BM42-es kapcsán annyit kérdek, te bohóc / csöves ellenfelekre több tízezres lőszert pazarolnál, nem pedig néhány kopejkás ezeréves majdnem lejárt raktárkészletet, 1972-ből ?

Mi a fanboy-ság ? A fanboy az azt jelenti, hogy az illető egyetlen típust / oldalt választ, és tűzzel - vassal védi, addig nekem mindegy lenne, hogy az Abrams / Leclerc / Black Eagle / Jatagán közül melyikhez adnának indítókulcsot. Addig más user az meg valóban fanboyként és érthetetlenül elfogultan Deutschland über Alles üzemmódban tolja a propagandát a HH-s, a modern, és a VH-s német gépek körül.

Fogadd el, hogy nekem Német fegyver nem kell. De nem csak kritizálom őket, hanem érdekességet is tudok róluk írni, semleges, normális hangnemben, lásd a Leó 2-es topic legutolsó hozzászólását.
Az a hülyeség amit összehordasz amiért megsértődtél, hogy az oroszok 30-40 éves lsőzerekkel háborúznak, és nehogymár akkor a németeknek jobb legyen, mert te őket nem szereted és akit nem szeretsz annak rossznak kell lenni. Ez a fanboyság.

De tessék te nagyon te elvégeztem helyetted a házifeladatot. Lehet, hogy 20 másodpercet is igénybe vett.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 632
79 851
113
Ezt a 16 lőszer és kifutottunk a mutatványból témát már előttem is eljártátok @fip7 -el, 2021 őszén, és mindkettőtök nagyon ragaszkodott az álláspontjához. És én is felrovom.

A DM 53 user-eknek utána nézek, de kérdem, a Lengyeleknek miért nem hajlandók eladni ? Szabad a gazda !

A 3BM42-es kapcsán annyit kérdek, te bohóc / csöves ellenfelekre több tízezres lőszert pazarolnál, nem pedig néhány kopejkás ezeréves majdnem lejárt raktárkészletet, 1972-ből ?

Mi a fanboy-ság ? A fanboy az azt jelenti, hogy az illető egyetlen típust / oldalt választ, és tűzzel - vassal védi, addig nekem mindegy lenne, hogy az Abrams / Leclerc / Black Eagle / Jatagán közül melyikhez adnának indítókulcsot. Addig más user az meg valóban fanboyként és érthetetlenül elfogultan Deutschland über Alles üzemmódban tolja a propagandát a HH-s, a modern, és a VH-s német gépek körül.

Fogadd el, hogy nekem Német fegyver nem kell. De nem csak kritizálom őket, hanem érdekességet is tudok róluk írni, semleges, normális hangnemben, lásd a Leó 2-es topic legutolsó hozzászólását.

De tessék még egy példa arra, hogy a Bundeswehr nem csóró, hogy 30-40 éves lőszerekkel bohóckodjon egy háborúban.


Annak kikeresését meghagyom neked, hogy a DM11 mikor lett combat ready...
(valószínűleg azért veszik tízezer szám a DM63 lőtéri lőszerét, mert még DM33 van nekeik raktáron háborúzni...)
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra and Wilson

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 178
15 854
113
Feltehetően a Kornet ATGM-en alapuló Tulyak tervezési és fejlesztési projekt által létrehozott rakétamodell

Ennek a rakétának 2 csatornás automatikus irányítással kell rendelkeznie teletermikus képalkotó irányzékkal, amely lehetővé teszi a zárt helyzetből történő kilövést.

78f42D-HhG4.jpg

Még mindig nem tudnak olyan rakétát készíteni ami nem pörög?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
az 1 + 6 T-84-es Oplot / Jatagán az egyenértékű a 20 gyermekbetegséges T-90M-el.
Ezt honan a bűbűnatosrngybatekertistenfaszából veszed ? MI alapján ? Mert úgy gondolod ? Mert amiből 1 van meg 6db azok aztán tényleg kiforrottak lehetnek ! Csak a t-14-ből 20-nál több van és még azok is csak csapatpróbás null szériások ! A t-90M-ből meg van vagy 100db már ! Hagyjuk már ezt a szimpátia alapján rámondom valamire , hogy jobb ! Neked szimpatikusabb de kijelenteni , hogy jobb ahhoz értened kéne hozzájuk (nem csak internetes szinten) és ki kellene próbálni egymás mellett őket ! Így a véleményed elég ingatag lábakon áll ! A harc értéke meg valós helyzetben mutatkozna meg nem papíron vagy a virtuális térben !
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 845
113
Azért az kemény, hogy az orosz szárazföldi erők topikban ismét sikerült előhozni a német fostaligát, és idehányni megint a sok baromságot....
Esküszöm nem utáltam a típust, de ha még pár topikot szétoffoltok azzal szarral, esküszöm csinálok egy Leopárd 2-es voodu bábút és megszúrkálom :D


A Leopard olyan színtű háborúban vett részt mint a Leclerc.

És nem az utóbbinak a darabkáit kellet össze szedni a sivatagban....
 
W

Wilson

Guest
Azért az kemény, hogy az orosz szárazföldi erők topikban ismét sikerült előhozni a német fostaligát, és idehányni megint a sok baromságot....
Esküszöm nem utáltam a típust, de ha még pár topikot szétoffoltok azzal szarral, esküszöm csinálok egy Leopárd 2-es voodu bábút és megszúrkálom :D




És nem az utóbbinak a darabkáit kellet össze szedni a sivatagban....
Ha úgy vetették volna be a Leclercet mint a Leót akkor a Leclerc darabkáit szedték volna össze a sivatagban..
 
W

Wilson

Guest
Elég alaptalan feltételezés a részedről. De hát itt a bizonyítási lehetőség ukrajnában... Jah, nem viszik oda őket. XD

És szerintem térjünk vissza a topik eredeti témájához.
Miért lenne alaptalan? Legyen az T-90M Leopard , Leclerc,Abrams,, ha kint hagyod több napig a sivatagban egy jól latható helyen ahol nyüzsögnek az ATGM-k az összeset ki fogják lőni.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 845
113
Miért lenne alaptalan? Legyen az T-90M Leopard , Leclerc,Abrams,, ha kint hagyod több napig a sivatagban egy jól latható helyen ahol nyüzsögnek az ATGM-k az összeset ki fogják lőni.

Hagyjuk már a kamu dumákat, szó nem volt erről, csak magyarázzák a kimagyarázhatatlant!
Ott vannak a videók, nem eggyen épületektől takarva állnak a tankok.
A helyzet az, hogy a törökök semmivel sem vetették be rosszabbul a tankjaikat, mint a szaudiak, az emirátusok vagy az oroszok!
Ehhez képest ők égtek be (szó szerint) a legjobban.
Szerintetek a taktika volt rossz, ehhez képest tuning M60-asokkal váltották le a Leopárdokat. Az M60-as kilövéséről is van videó, mert azt is lőttek ki a kurdok, ráadásul oldalról.
Tudod mi a különbség a kilőtt M60 meg a Leopárd 2 között? Az M60-ból élve szállnak ki a videón, a Leopárdokból meg darabokban szállnak ki szó szerint az emberek...
Persze lehet spezial módon kamuzgatni, hogy "jahj, nem is úgy volt" csak éppen ott van a neten 2 db videó is, hogy már pedig úgy volt. ;)
Persze s szólás és média szabadság miatt ezeket is tűntetik el a netről, pont úgy, mint a 2006-os Libanoni felvételeket, mert azok is elég cikik voltak sokaknak...

És most már térjünk már vissza az oroszokhoz az offtopik helyet....
 
W

Wilson

Guest
Hagyjuk már a kamu dumákat, szó nem volt erről, csak magyarázzák a kimagyarázhatatlant!
Ott vannak a videók, nem eggyen épületektől takarva állnak a tankok.
A helyzet az, hogy a törökök semmivel sem vetették be rosszabbul a tankjaikat, mint a szaudiak, az emirátusok vagy az oroszok!
Ehhez képest ők égtek be (szó szerint) a legjobban.
Szerintetek a taktika volt rossz, ehhez képest tuning M60-asokkal váltották le a Leopárdokat. Az M60-as kilövéséről is van videó, mert azt is lőttek ki a kurdok, ráadásul oldalról.
Tudod mi a különbség a kilőtt M60 meg a Leopárd 2 között? Az M60-ból élve szállnak ki a videón, a Leopárdokból meg darabokban szállnak ki szó szerint az emberek...
Persze lehet spezial módon kamuzgatni, hogy "jahj, nem is úgy volt" csak éppen ott van a neten 2 db videó is, hogy már pedig úgy volt. ;)
Persze s szólás és média szabadság miatt ezeket is tűntetik el a netről, pont úgy, mint a 2006-os Libanoni felvételeket, mert azok is elég cikik voltak sokaknak...

És most már térjünk már vissza az oroszokhoz az offtopik helyet....
Attól még, hogy te ignorálod a valóság az volt amit leírtam, nem véletlen,hogy néhány Leo ilyen módon történő kilövése után felhagytak ezzel a taktikával a törökök, az a baj veled, hogy annyira elvakultan "gyűlölöd" (amihez jogod van) a német harckocsiakat, hogy nem vagy hajlandó tudomásul venni a tényeket.

És csak a tisztánlátás kedvéért én ugyanúgy örültem volna ha Leclercet vagy Abrams-t Merkavat vagy a koreai "csodát" vesszük.
Abszolút nem vagyok a német az amcsi vagy bármilyen más nemzet haditechnikájának ,hadiiparának a felkent nagykövete
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 845
113
Attól még, hogy te ignorálod a valóság az volt amit leírtam, nem véletlen,hogy néhány Leo ilyen módon történő kilövése után felhagytak ezzel a taktikával a törökök, az a baj veled, hogy annyira elvakultan "gyűlölöd" (amihez jogod van) a német harckocsiakat, hogy nem vagy hajlandó tudomásul venni a tényeket...
A tény az, hogy a német tankok ropogósra sültek, ezért kivonták őket onnan, helyettük mentek az öregebb amcsi tankok.
A tény az ez.
Tény az is, hogy a németek nem mernek tankot szállítani ukrajnába , mert kiderülne mennyit is érnek.
Ez is tény.
Minden más csak mellébeszélés, és nem ennek a topiknak a témája.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
Azért az kemény, hogy az orosz szárazföldi erők topikban ismét sikerült előhozni a német fostaligát, és idehányni megint a sok baromságot....
Esküszöm nem utáltam a típust, de ha még pár topikot szétoffoltok azzal szarral, esküszöm csinálok egy Leopárd 2-es voodu bábút és megszúrkálom :D




És nem az utóbbinak a darabkáit kellet össze szedni a sivatagban....
Dehogynem utálod... :) nincs vele baj valld be! :)
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 273
37 187
113

Manul Platform: A fejlesztés folytatódik​

A "Manul" projekt fő ötlete a harci jármű elrendezésének megváltoztatása. A BMP-3 eredeti testét újratervezték, ami lehetővé tette a motor és a sebességváltó rekeszének az orrtérbe történő áthelyezését. Ugyanakkor felszabadult a gép farában lévő hely, amely hatékonyabban használható a katonák vagy a speciális berendezések befogadására.
Az új MTO egy UTD-32 dízelmotort tartalmaz, amelynek kapacitása 660 LE.
Lehet, hogy ejtik a Kurganyecet és ez lesz az új közepes alapgépük?