Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 874
123 116
113
A Konkurs meg 1973-as.... Nah és? :D:D:D:D
Oldalról még jelenleg nagyon sok mindent kilősz vele (régebbi ERA-s orosz gépeket is simán) mivel alapból marha nagy rakéta nagy átütéssel. A konkursz még öregecskén is egy nagyon jó ATGM egyébként. Ezért nem tudom miért lepődünk meg... Szétkenne az minden vele egy korú HK-t szemből is ha nem a torony legvastagabb részét kapod el vele.
Szóval, hogy húúú átlőtte a torony oldalát, erre tervezték... bakker oldalról egy konkursz máig minden harckocsira veszélyesnek tekinthető.
Amennyire a németek tévedhetetlenségébe vetett hit gyermeteg ez az érvelés is legalább annyira az.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 784
57 394
113
Oldalról még jelenleg nagyon sok mindent kilősz vele (régebbi ERA-s orosz gépeket is simán) mivel alapból marha nagy rakéta nagy átütéssel. A konkursz még öregecskén is egy nagyon jó ATGM egyébként. Ezért nem tudom miért lepődünk meg... Szétkenne az minden vele egy korú HK-t szemből is ha nem a torony legvastagabb részét kapod el vele.
Szóval, hogy húúú átlőtte a torony oldalát, erre tervezték... bakker oldalról egy konkursz máig minden harckocsira veszélyesnek tekinthető.
Amennyire a németek tévedhetetlenségébe vetett hit gyermeteg ez az érvelés is legalább annyira az.
Olvass vissza kérlek.
Annyi volt a kijelentésem, hogy a korszerű ERA-s tankoknak lett volna ellene esélye még oldalról is.
Erre jött a hiszti kommandó, hogy "de nem is"
Pedig de is.

UI.: Arat:
EE7GF3vWsAI3B_M

main-qimg-6ef1339c45e7e6abd926336e27fbedf5-lq

Úgy látszik az amcsiknak sem szóltak, hogy nem lehet több reakítv lapot egymás fölé tenni egy dobozban.... :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 874
123 116
113
Olvass vissza kérlek.
Annyi volt a kijelentésem, hogy a korszerű ERA-s tankoknak lett volna ellene esélye még oldalról is.
Erre jött a hiszti kommandó, hogy "de nem is"
Pedig de is.

UI.: Arat:
EE7GF3vWsAI3B_M

main-qimg-6ef1339c45e7e6abd926336e27fbedf5-lq

Úgy látszik az amcsiknak sem szóltak, hogy nem lehet több reakítv lapot egymás fölé tenni egy dobozban.... :D
Lett volna esélyük, de nem nevezném tuti védelemnek, találatfüggő lutri.

Szerintem itt a fölé nem teljesen egyértelműen van megfogalmazva, nem egymás mögöttre (több réteg era egymás után) értették?
Mert ez így egy réteg. Szerintem.

Amúgy egy toprongy 40 éves A4-esről beszélünk ami ráadásul A1ből lett modernizálva egyértelmű, hogy majdnem bármilyen páncéltörő fegyver még egy szakadt PG-7V is átüti a torony oldalát. A konkursznál szerintem a kumulatív sugár kb a túlsó felén jött ki...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 460
79 479
113
Olvass vissza kérlek.
Annyi volt a kijelentésem, hogy a korszerű ERA-s tankoknak lett volna ellene esélye még oldalról is.
Erre jött a hiszti kommandó, hogy "de nem is"
Pedig de is.

UI.: Arat:
EE7GF3vWsAI3B_M

main-qimg-6ef1339c45e7e6abd926336e27fbedf5-lq

Úgy látszik az amcsiknak sem szóltak, hogy nem lehet több reakítv lapot egymás fölé tenni egy dobozban.... :D
Csak a képen tökéletesen látszik, hogy az nem ERA.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 784
57 394
113
Lett volna esélyük, de nem nevezném tuti védelemnek, találatfüggő lutri.

Ez minden esetben így van, nem csak oldalról és nem csak ERA esetén.
Pl. a lövegpajzs a legtöbb tankon nem olyan védett, mint a többi felület. Ha azt találja el valami nagyobb az esély az átütésre. Sok múlik a szerencsén számtalanszor látjuk...

Szerintem itt a fölé nem teljesen egyértelműen van megfogalmazva, nem egymás mögöttre (több réteg era egymás után) értették?
Mert ez így egy réteg. Szerintem.

Ott a szabadalmi rajz fentebb betéve. A relikt és az ARAT oldalsó téglái is ugyan olyan felépítésűek. Úgy vannak a lemezek 30-45 fok közötti döntéssel betéve, hogy a sugárnak legalább 2 lemezpáron kelljen áthaladnia. Ennek megfelelően a lemezpárok egymás alá vannak betéve, döntve légréssel.
Semmi különleges nincs ebben, Kontakt-1-ben ugyan ilyen lemez volt, csak ott a második lemez merőleges volt.
Ez a tégla méretéből is fakadt meg abból is, hogy mindenféle szögben pakolgatták minden hova, így eltérő lemez szögek kellettek.
Az ARAT vagy a Relikt esetén nagyobb dobozok vannak fix telepítési hellyel.

Amúgy egy toprongy 40 éves A4-esről beszélünk ami ráadásul A1ből lett modernizálva egyértelmű, hogy majdnem bármilyen páncéltörő fegyver még egy szakadt PG-7V is átüti a torony oldalát. A konkursznál szerintem a kumulatív sugár kb a túlsó felén jött ki...

Ezt ne nekem magyarázd. Számomra semmi szenzációs nincs benne. A Leopárd 2 oldalvédelme az M1-el vagy egy T-72AV-vel, vagy T-64/80BV-vel összehasonlítva is gyenge volt. Szóval nincs ebben semmi meglepő.
Más kérdés, hogy néhány fórumtársnak ez hiszti faktor.

Csak a képen tökéletesen látszik, hogy az nem ERA.

Kezdesz megérkezni arra az elképesztően magas nívóra, amin a portfólió volt, mikor megírta, hogy robbanó anyag helyet gumit raktak a páncélkazettába...
Miközben a relikt reaktív anyaga gumiba ágyazott üveggolyókat tartalmaz amiben Petin van.
Az egyetlen ok amiért masszív tagadásban vagy az az, hogy be kellene ismerned, hogy nincs igazad. Azt meg nem fogod. Szóval továbbra is megy a dedó...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 784
57 394
113
De magyarázom mivel te lengeted véres kardként úgy mintha amúgy bármit is jelentene, pedig hát nem.

Nézd, tegnap azt mondtad, a törökök minden félét mondanak a kilövésekről.
Én meg betettem 4 db Konkursos találatott.
Erre kiválasztott 2 olyat dudi amit oldalról lőttek ki (érdekes nem a másik kettőt...) majd közölte, hogy nem szar a leo mert ezt semmi nem fogta volna meg.
Én meg erre írtam, hogy de, vannak olyan tankok amik a hagyományos Konkurst oldalról is jó eséllyel túlélik.
Ebből lett a "nem is tudja az orosz gyártó, hogy milyen páncélt gyárt" hiszti sorozat.
Nem én lengetem a véres kardot. Tényeket közöltem, ennyi történt.

Nem én vagyok az aki csodát vár a Leopárdtól. Nekem az a normál üzem ha kilövik :)
Azon se lepődök meg amikor a szintén ősöreg T-72-eseket kicsapják szíriában tandem fejes TOW2A-val, vagy ukránoknál Javelinnel. Ez a normális, és az a hír ha éppen túléli a tank.
A Kornettel kilőtt Merkavákon és M1 Abramseken se lepődtem meg. Érted.

Van a fórumon egy kicsi de szorgos német fan szekció amely kitalálta, hogy a Leopárdok mindenben is jobbak mindennél.
Csak a helyzet az, hogy ez nem igaz. És ha szólsz róla, eretnek vagy :D
És ugyan ez a brigád, minden topikot, küztük ezt is, Leopárd imádásra használ. Amíg nem jelennek meg szóba se kerül az a tank :cool:
Egy helyen nem sikerült még a Leopárddal foglalkozniuk, a saját topikjában. Remélem egyszer megéljük ezt is...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 460
79 479
113
Nézd, tegnap azt mondtad, a törökök minden félét mondanak a kilövésekről.
Én meg betettem 4 db Konkursos találatott.
Erre kiválasztott 2 olyat dudi amit oldalról lőttek ki (érdekes nem a másik kettőt...) majd közölte, hogy nem szar a leo mert ezt semmi nem fogta volna meg.
Én meg erre írtam, hogy de, vannak olyan tankok amik a hagyományos Konkurst oldalról is jó eséllyel túlélik.
Ebből lett a "nem is tudja az orosz gyártó, hogy milyen páncélt gyárt" hiszti sorozat.
Nem én lengetem a véres kardot. Tényeket közöltem, ennyi történt.

Nem én vagyok az aki csodát vár a Leopárdtól. Nekem az a normál üzem ha kilövik :)
Azon se lepődök meg amikor a szintén ősöreg T-72-eseket kicsapják szíriában tandem fejes TOW2A-val, vagy ukránoknál Javelinnel. Ez a normális, és az a hír ha éppen túléli a tank.
A Kornettel kilőtt Merkavákon és M1 Abramseken se lepődtem meg. Érted.

Van a fórumon egy kicsi de szorgos német fan szekció amely kitalálta, hogy a Leopárdok mindenben is jobbak mindennél.
Csak a helyzet az, hogy ez nem igaz. És ha szólsz róla, eretnek vagy :D
És ugyan ez a brigád, minden topikot, küztük ezt is, Leopárd imádásra használ. Amíg nem jelennek meg szóba se kerül az a tank :cool:
Egy helyen nem sikerült még a Leopárddal foglalkozniuk, a saját topikjában. Remélem egyszer megéljük ezt is...
Az a szekció arra alapoz, hogy Leopard 2-t összehasonlító teszteken még sem nyugati sem keleti harckocsi nem múlta felül. Nem foteltábornokok véleménye elapján nyert mindenhol, hanem katonák véleménye alapján. Neked meg az fáj, hogy legaláb két tenderen az orosz típust is legyőzte. Szóval a fan te vagy aki azt próbálja bizonygatni, hogy a nyilvánavlóan elavult orosz harckocsik bármelyik top nyugati harckocsit akárcsak megközelítik harcértékben. Talán a T-90M az aminek ez sikerül és ennyi.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 874
123 116
113
Én meg erre írtam, hogy de, vannak olyan tankok amik a hagyományos Konkurst oldalról is jó eséllyel túlélik.
Korabeliek amúgy nem nagyon. Van bármilyen 70-es (vagy akár 80-as ) évekbeli tank amit egy konkursz amúgy nem lő ki a torony oldalon ? Szerintem még a kontakt 1 sem képes annyit csökkenteni az átütésen, hogy reálisan számíts arra, hogy túléled.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 784
57 394
113
Korabeliek amúgy nem nagyon. Van bármilyen 70-es (vagy akár 80-as ) évekbeli tank amit egy konkursz amúgy nem lő ki a torony oldalon ? Szerintem még a kontakt 1 sem képes annyit csökkenteni az átütésen, hogy reálisan számíts arra, hogy túléled.

Szintén vissza olvasás javasolt. Nem korabeli tankokról írtam. Már csak abból is látszik, hogy a Leclercet említettem...
Én a mai (kb. elmúlt 20 év) állapotokról beszéltem :)
Az 1980-as években lett elvárás, hogy a mezei RPG-7 meg M72 LAW varriánsokat kibírja egy tank oldalról.
Az előtt ugyan ez az elvárás volt, csak éppen szemből.
De a 80's években a konkurs erejű cuccok megfogása csak szemből volt elvárás.
De nem is állítottam ennek ellenkezőjét soha sehol...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 874
123 116
113
Szintén vissza olvasás javasolt. Nem korabeli tankokról írtam. Már csak abból is látszik, hogy a Leclercet említettem...
Én a mai (kb. elmúlt 20 év) állapotokról beszéltem :)
Az 1980-as években lett elvárás, hogy a mezei RPG-7 meg M72 LAW varriánsokat kibírja egy tank oldalról.
Az előtt ugyan ez az elvárás volt, csak éppen szemből.
De a 80's években a konkurs erejű cuccok megfogása csak szemből volt elvárás.
De nem is állítottam ennek ellenkezőjét soha sehol...
Akkor miért hozod fel példának, hogy egy nyolcvanas évek beli technológiát képviselő gépet kilő oldalról egy nagy hatóerejű páncéltörő rakéta?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 874
123 116
113
Szóval bármilyen ERA-s harckocsi (T-72/80/90, Leclerc!) torony oldala nagy eséllyel kibírta volna.
Itt egy szót nem ejtesz, hogy mikori (najó a 80-as tól felfelé egyértelmű) a gép amire gondolsz.
De egyébként inkább úgy kéne megfogalmaznod, hogy nem nagy, hanem nagyobb!! eséllyel kibírta volna. Bár én szerintem max T-90A és a Leclerc ami tényleg nagyobb eséllyel kibírná a többit még mindig nagyobb sansszal bontja ki a Konkursz simán erőből.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Ocses

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 874
123 116
113
Egyébként honnan tudjuk, hogy sima konkursz és nem konkursz M ami már tandem fejes? (igazából nem változtat az eredményen szerintem csak kíváncsi vagyok, hogy erről van-e valami infó)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 988
32 947
113
A szomorú az volt, hogy elég sokat még sima TOW-al csaptak ki ott.
Egyrészt a sima TOW is fejlődött az idők folyamán,a korai változatok meg már rég elöregedtek.Másrészt azok a 72ek is sokat kaptak be oldalrol.
Igazábol meg a kortárs IPTR mindig is kilötte a korabeli hk-t.ERA egy kis idejig tudott szemből változtatni ezen,de a tandem és felülről támadó rakéták ezt helyrehozták.De anno pl egy SS11 600milis átütése ellen nem volt biztonságban semmi páncélos.
Grillrács még az,ami egész jol véd a nem felülről támadók ellen (érdekes,hogy a vietnámi amcsi folyami flotta használta elösször)
 
W

Wilson

Guest
Egyébként honnan tudjuk, hogy sima konkursz és nem konkursz M ami már tandem fejes? (igazából nem változtat az eredményen szerintem csak kíváncsi vagyok, hogy erről van-e valami infó)
Akit érdekel itt egy alapos elemzés a témában íme a cikk eleje
többi része a linken ..

Hétéves háború – A szíriai lázadók páncéltörő irányított rakéták használatának dokumentálása.....​

2018. május

@SCW_Nuggie együttműködésével írták .
A háború hét éve alatt a szíriai lázadók egy olyan hadsereggel harcoltak, amely egykor a világ 6. legnagyobb tank állományávalrendelkezett. Ez a cikk részletezi a szíriai lázadók páncéltörő irányított rakétáinak (ATGM) használatáról készült felvételeket, és ezek hatását a szíriai polgárháború alatti eseményekre.

Abu Hamza, a Szabad Szíriai Hadsereg 1. parti hadosztályától, 2015 elején egy TOW-t üzemeltetett. Híres a BGM-71 TOW üzemeltetésében szerzett képességeiről.

Általános információk az ATGM-ről a szíriai polgárháborúban

A szíriai polgárháború kezdetén a Szíriai Arab Hadsereg (SAA) nagy mennyiségű páncélozott járművet és páncéltörő fegyvert halmozott fel arra az esetre, ha háborút vívna Izraellel . Ezeket a fegyvereket és lőszereket több évtizeden keresztül halmozták fel, és számos katonai bázison tárolták Szíriában. Noha ez megvédte őket az esetleges izraeli megelőző csapástól, sok ilyen bázis védhetetlen volt polgárháború esetén. (További információért az Institute for the Study of War kiváló forrás a „ The Syrian Army: Doctrinal Order of Battle ” című jelentése.) A szíriai lázadók idővel szintén jelentős számú páncéltörő fegyvert szereztek be az őket támogató külföldi nemzetektől.
A szíriai polgárháború kezdetén az SAA arzenáljában szereplő ATGM-ek többsége orosz/szovjet eredetű volt. Mivel az SAA történelmileg sorköteles hadsereg volt, és az Izrael elleni háborúra való folyamatos előkészületek miatt a lázadók azonnal "hozzáférhettek" azokhoz az emberekhez, akiket kiképeztek az SAA arzenáljában található különféle ATGM-ek használatára. Ezt az állományt tovább gyarapította az aktív katonaság kivonulása.
A szíriai polgárháború alatt használt ATGM-ek: A
NATO-jelentések nevei zárójelben szerepelnek
  • 9K11 Malyutka (AT-3 Sagger) – A Manual Command to Line Of Sight (MCLOS) vezetékes irányítású páncéltörő irányított rakéta (ATGM) rendszert a Szovjetunióban fejlesztették ki, és ez volt az első ember által hordozható páncéltörő irányított rakéta. Jelentős képzést és gyakorlatot igényel, hogy elsajátítsák a kezelését mivel a lövész koncentrációjának kisebb megzavarása is valószínűleg hibátást okoz. A tűz elfojtása jelentősen csökkenti a cél eltalálásának esélyét. Hatásos lőtáv: 500-3 000 m.

Egy 9K11 Malyutka Khan Toumanban, Dél-Aleppó kormányzóságban, Szíriában, 2016. január 12-én.
  • 9K111 Fagot (AT-4 Spigot) – A Szovjetunió második generációs, csöves indítású SACLOS páncéltörő rakétarendszere, földi vagy jármű platformokon történő használatra. Hatásos lőtáv: 70-2500 m.

 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 683
14 390
113
1962-ben jelent meg a T-62. Attól a pillanattól kezdve minden nyugagi harckocsi ami homogén páncéllal készült gyakorlatilag védtelen volt. Tök mind1, hogy M60A2 vagy Leopard 1 jött vele szembe egyformán átlőtte mindkettőt minden reális harctávolságon. És ez cak a 3BM3...

Az is többször be lett rakva, hogy a Chief-re valódi T-62-essel is lőttek, és a 3BM3 / 4 az is csak 1,200 méteren tudta beütni, primitív APFSDS-t passzoltak el exportlőszerként, nem pedig top lőszert.

vWWWsDl.jpg


lb1rdy2.jpg


További tényezők:

- a Szovjet Hadseregben a hátsólépcsősöket / a kontinens túloldalán levőket (Primorje) szerelték fel megint T-62-essel

- és a T-55-ös az csak a gyártásának leállítása előtt kábé 4 hónappal, vagyis 1980-ban kapott APFSDS-t, az időlegesen kapott APDS-ét simán elviselte a Chief

Közben meg a Chief az 2,000 méteren tudott kilövést elkönyvelni.

90S9lT9.jpg




De itt az a kérdés, hogy a Leyland Motors / Royal Ordnance Factory / Chrysler Defense / Porsche / Ateliers de construction d'Issy-les-Moulineaux (AMX, később GIAT) fejlesztőgárdája honnan látta volna, 1959-ben, hogy Permben milyen lövegeket és lőszereket fejlesztenek ?

Az egyik fejlesztett páncélzatot, a másik nem, és a történelem ítélkezett is, hogy melyik a működő.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 460
79 479
113
Az is többször be lett rakva, hogy a Chief-re valódi T-62-essel is lőttek, és a 3BM3 / 4 az is csak 1,200 méteren tudta beütni, primitív APFSDS-t passzoltak el exportlőszerként, nem pedig top lőszert.

vWWWsDl.jpg


lb1rdy2.jpg


További tényezők:

- a Szovjet Hadseregben a hátsólépcsősöket / a kontinens túloldalán levőket (Primorje) szerelték fel megint T-62-essel

- és a T-55-ös az csak a gyártásának leállítása előtt kábé 4 hónappal, vagyis 1980-ban kapott APFSDS-t, az időlegesen kapott APDS-ét simán elviselte a Chief

Közben meg a Chief az 2,000 méteren tudott kilövést elkönyvelni.

90S9lT9.jpg




De itt az a kérdés, hogy a Leyland Motors / Royal Ordnance Factory / Chrysler Defense / Porsche / Ateliers de construction d'Issy-les-Moulineaux (AMX, később GIAT) fejlesztőgárdája honnan látta volna, 1959-ben, hogy Permben milyen lövegeket és lőszereket fejlesztenek ?

Az egyik fejlesztett páncélzatot, a másik nem, és a történelem ítélkezett is, hogy melyik a működő.
A szovjetek soha senkinek nem exportáltak wolframos lőszert sem a 100, sem a 115 sem a 125mm-es ágyúkhoz*. Szóval, a Chieftain-t soha le nem tesztelték a modern orosz APFSD-ekkel szembe, kizárólag a szerszámacélból készült butított APFSDS-ek azok amikkel van összehasonlítási alap.

*
Amennyire én tudom ezek voltak a VSZ-nek átadott legmodernebb APFSDS lőszerek:
-100mm: 3BM2
-115mm: 3BM4
-125mm: 3BM15
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 683
14 390
113
*
Amennyire én tudom ezek voltak a VSZ-nek átadott legmodernebb APFSDS lőszerek:
-100mm: 3BM2
-115mm: 3BM4
-125mm: 3BM15

A Varsói Szerződésben egyes - egyedül Bulgária rendszeresítette a T-62-est, a többiek, a Románok, Mi, a Csehszlovákok, a Keletnémetek, és Lengyelek a T-55-ösnél maradtunk, sosem volt 115-ös. A Csehek szemeztek a T-62-es sorozatgyártásával és rendszeresítésével, és mégis mindkettőre nemet mondtak.

Ellenben a Harmadik világbeliek, Algéria, Líbia, Egyiptom, Szíria, Irak, Etiópia, Angola, és Kuba, vették, mint a cukrot. És a Kínaiak meg határháborúban szereztek maguknak, törvénytelenül, ami korlátozott atomháborúval fenyegetett.

Irán Kínától szerzett T-62-eseket, a Sah bukása után.

A Harmadik világ miért vásárolt be belőlük, addig a VSZ-ben nem volt fontos a tűzerő növelése ?

A Sah meg Shir-2-eseket, a kiforrott Alu Chieftain-ből rendelt be, és jött a forradalom, szerencsétlenségükre.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 460
79 479
113
A Varsói Szerződésben egyes - egyedül Bulgária rendszeresítette a T-62-est, a többiek, a Románok, Mi, a Csehszlovákok, a Keletnémetek, és Lengyelek a T-55-ösnél maradtunk, sosem volt 115-ös. A Csehek szemeztek a T-62-es sorozatgyártásával és rendszeresítésével, és mégis mindkettőre nemet mondtak.

Ellenben a Harmadik világbeliek, Algéria, Líbia, Egyiptom, Szíria, Irak, Etiópia, Angola, és Kuba, vették, mint a cukrot. És a Kínaiak meg határháborúban szereztek maguknak, törvénytelenül, ami korlátozott atomháborúval fenyegetett.

Irán Kínától szerzett T-62-eseket, a Sah bukása után.

A Sah meg Shir-2-eseket, a kiforrott Alu Chieftain-ből rendelt be, és jött a forradalom, szerencsétlenségükre.
Tudom, hogy csak a bolgároknak volt, de miután Bulgária is VSZ tag volt, így bele kell őket is venni egy oolyan felsorolásba ami a VSZ-ről szól. Szóval ezzel mit is akartál mondani?
 
  • Tetszik
Reactions: alali77