1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Oroszországgal kapcsolatos off-topik

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - boki által indítva @ 2013. január 28..

1. milagro

milagro Well-Known Member

Az európai társadalmakról írtam, amit írtam. De azt gondolom, hogy ott is ugyanezek a tendenciák fognak lezajlani majd, csak gyorsabban egyébként, mert egy korábbi demográfiai fázisban vannak jelenleg! (érthetőbben: Európában a ~3 közeli TFR zuhant be 1.5-ös érték, azaz 2 alá! Ott az 5+-os TFR fog 2 alá zuhanni, ami kb. két és félszeres különbség lesz).

2. zsolti

zsolti Well-Known Member

Azokon a helyeken az iszlám konzerválja a nagy gyerekszámot.

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

Csak bejött az a tetves szankció.

4. zsolti

zsolti Well-Known Member

Részben, a dolog másik oldala meg az hogy meg nem roppantak, vissza nem húzódtak sehonnan, sőt inkább további befolyást szeeztek, Putyin továbbra is megingathatatlan, s nem kevés dologban meg átmeneti zavar után önellátók lettek.

Aki indította, nem biztos hogy így tervezte...

5. gacsat

gacsat Well-Known Member

Azért az a pár ezer mrd $ nagyon hiányzik.

6. zsolti

zsolti Well-Known Member

Biztos vagyok benne hogy hiányzik, de azért az éremnek két oldala van, s az is igaz amit én írtam le előtted.

7. boki

boki Well-Known Member

Pár ezer milliárd USD??? Mégis mibőljött ez ki neked? Tudod mire vonatkoznak a szankciók?

8. gacsat

gacsat Well-Known Member

A fenti ábrából. A hat éve elmaradt gazdasági növekedésből.

9. boki

boki Well-Known Member

A gazdasági növekedés nincs egyenes arányban a szankciókkal.

10. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nincs. Fordított arányban van vele. Talán vess egy pillantást az ábrára. Oroszország hat év alatt vagy egy negyed évi GDPt vesztett.

SilvioD likes this.
  11. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Marhaság az első mondatod. Ott működik, ahol ennek kultúrája vagyon.
    Mellesleg később feltaláltad a dictator intézményét...:)

12. milagro

Ez csak akkor igaz, ha USD-ben számolunk, mert egyébként nem ez a helyzet!
    https://tradingeconomics.com/russia/currency
    Állítsd át 10 éves intervallumra a keresztárfolyamot és máris látható lesz, hogy mennyit gyengült a rubel a dollárhoz viszonyítva!
    Na most ebből adódik javarészt, az amit a fentebb belinkelt grafikon mutat, mert hiába van egy magasabb orosz nemzeti össztermék, ha azt jelentősen gyengébb rubel/dollár árfolyamon "dollárosítod", akkor még jó hogy az jön ki, hogy "nincs és nem is volt növekedés"! De épp emiatt ez nem igaz!
    ..
    Érdemesebb mindig a vásárlóerő paritáson számított GDP adatokat nézni mindig, az sokkal reálisabb képet ad:
    https://tradingeconomics.com/russia/gdp-per-capita-ppp
    ..
    Volt egy megtorpanás, majd emelkedés, tehát összességében nőtt az orosz gazdaság mérete még így is 2014-hez képest, csak ne "dollárosítsuk" és ne abban nézzük!

ghostrider, fip7, Rotten878 and 2 others like this.
  13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Hol működik jól, igazán hatékonyan?

14. gacsat

gacsat Well-Known Member

Persze hogy nőtt. Ezt nem is vitatom. épp csak messze nem annyit, amennyit nőtt volna sznkcik nélkül.

zsolti likes this.
  15. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ez egyértelmű, viszont lehet hosszú távon plusszosan jönnek ki belőle, mivel ezek a szankciók rákényszerítették őket hogy komfortzónán túl önállósodjanak!

ghostrider likes this.
  16. milagro

Ez nyilván így van... Visszacsinálni viszont nem lehet az elmúlt éveket.
    De visszatért a Krím és "odafele húz" a két kis (város)államocska is, amelyek helyzetét majd egyszer rendezni lehet.
    Valamit valamiért.

17. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Hát sztem ez kincstári optimizmus. Amerikai, nyugati szankciókból minden állam vesztesen kerül ki.
    Mivel gyenge az orosz gazdaság, elemi érdekük egy nyersanyag vs. pénz és technológia transzfer a németekkel és a franciákkal. Kína csak notlösung, ők a valóságban riválisok és valódi kihívást jelent Szibériában.

18. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ki fog ez derülni, hogy az Orosz - Kína viszony hogyan alakul a jövőben. Ha van eszük, összezárnak.
    Szerintem nem hülyék, és pont ezt fogják tenni. Szibéria szép is meg jó is, csak az USA pont mindkettőt fenyegeti létében, körbekeríti őket bázisokkal, ahol tud próbálja faragni őket szankciókkal, és kiszorítani a befolyási területeikről, legyen az az oroszoknak a közel külföld, közel kelet, É-Afrika, vagy Kínának a létfontosságú hajózási útvonalai, Hong-Kong, bármi.

Nem hülyék azok, hogy Szibérián az előtt összekapjanak, hogy egy komolyabb és külön - külön erősebb közös ellenségük van. Pont úgy ellehetnek akár évtizedekig egymással, mint Nyugat-Európa és az USA, akik a SZU ellen jól megvoltak úgy 50 évig, pedig a hülye is láthatta hogy igazából ellenfelek vagyunk.

Én kb. ezt várom Kína-Orosz relációban, ezt a Nógrádis hülyeséget, hogy majd jól összeveszik Szibéria miatt a Medve meg a Sárkány, szerintem még jó sokáig el lehet felejteni!

ghostrider, fip7 and gergo55 like this.
  19. boki

boki Well-Known Member

Az olaj árának esése okozta a GDP lasulását 90%-ban, 10% a szankciók.

20. boki

boki Well-Known Member

Ezen oldal megosztása