1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pancir (SA-22 "Greyhound")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Még egy vélemény

Nemerson likes this.
  2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Húúúúúúúúúúúúúú...
    Azért senki nem kockáztat ennyi embert és milliárd USD-nyi technikát, hogy megmutassa, hogy egy nem aktív rendszert szét lehet kapni vagy bebizonyítsa azt, hogy elfogyhat a célcsatorna...

3. Mackensen

Ez is egy vélemény, gondoltam megosztom.
    Érdekes témának tartom, mivel ha jól értem a híreket: egy TELAR, egy radart és egy raktárat bombáztak le. Namármost a videó elején egy aktív rendszer tüzel a támadó irányába, viszont a füst miatt nem lehet világosan beazonosítani, de gyanítható, hogy egy Panzirról van szó. A videó második részében egy inaktív Panzir van, aminek tüzelnie kéne, hogy passzoljon a videó első részéhez.
    ???
    Akkor inkább két Panzirt lőttek szét?

4. Mackensen

5. Celebra

Celebra Well-Known Member

Az utolsó képeken látható Pansir nem azonos a támadott járművel.Valőszinüleg csak simán szemléltető snitt,egy korábbi csapásbol.Valószinüleg csak a szemléltetés kedvéért vágták be,mert az elötte lévő részböl szinte lehetetlen megállapitani,hogy miféle rendszer tüzel.

6. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az első nem lehet Pancír, mert a rakétái az indítás után egyből manővereznek. Ha jól számoltam, az első fokozatul 2,5 mpig ég. Ebből, ha valaki elég okos, megmondhatja a tipust.

7. torsen

torsen Well-Known Member

Nem öngyilkos, állitolag Delilah volt...

8. gacsat

gacsat Well-Known Member

Egy másik cikk szerint meg más.

9. Mackensen

Ez az "öngyilkos drón" kifejezés rettenetesen irritál. Ha valamit annak terveznek, hogy nekimenjen valaminek az eleve nem "öngyilkos". Ilyen logika mentén minden irányított páncéltörő rakéta "öngyilkos drón". Abban az esetben lenne helyes, ha pl valaki egy el nem tudom képzelni milyen krízishelyzetben nekivezetne egy Predatort valaminek, mert már csak az az egy esély maradt.

gacsat likes this.
  10. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Pont ezt akartam írni. Olyan barom kifejezéseket használnak már, hogy üvölteni tudnék. Pl. mi a faszom az szárnyas rakéta? Mutasson már valaki olyan rakétát, amin nincs vezérsík. Az űreszközökön is volt még, ha kicsi is. Ráadásul rakéta szót aggatnak gázturbinás hajtású cuccokra sőt, néha sikló eszközökre is.

Tudom, hogy túlságosan pedánsnak nem kell lenni, de ez már kreténség határa. A szárnyas rakéta az olyan értelmezhetetlen ökörség, mint a kerekes autó.

Mackensen likes this.
  11. dudi

dudi Well-Known Member

Nem ökörség csak nem érted,hogy ezek indián nevek!

12. torsen

torsen Well-Known Member

És mit ír a másik cikk?

13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nem emléxem a nevére. Valami izraeli optikás siklóbomba. Valójában ők se tudják.

14. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

És kinek a Pancir-ja lett kilőve?
    Van a szíreknek is?

(bocs, ha már volt szó róla).

15. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Sámson?:)

torsen likes this.
  16. torsen

torsen Well-Known Member

Mondjuk ennyi ráillik a Delilahra is...

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

, крылатые ракеты типа Delilah ("Далила") и управляемые авиационные бомбы Spice 1000 ("Спайс 1000").
    Nem illik rá. Az egyik robotrepülő, a másik siklóbomba.
    Amúgy ők se tudnak semmit.
    Addig mi se fogunk, amig az egyik fél nem nyilatkozik.
    Amúgy nem olyan hülyék a zsidók, hogy húsz Delilaht küldjenek rájuk. Valami "olcsó" cuccra ellövöldöztették a rakétákat, aztán a kegyelemdöfést vitték be a hasznos cuccal.

18. gacsat

gacsat Well-Known Member

BUK topik nincs?
    Azt nem tudom, a Buk2 tud-e manőverezni, ahogy elhagyja az indítóállványt?.

19. dudi

dudi Well-Known Member

Egyébként hogyan találna el bármit is?

20. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ahogy a Pancír. Az első két másodpercben, amig a gyorsítófokozatot el nem dobja, addig egyenesen repül.

Ezen oldal megosztása