1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pancir (SA-22 "Greyhound")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. wolfram

wolfram Well-Known Member

És már páncélozott kabinú hordozójárművön.

gacsat and Rotten878 like this.
  2. boki

boki Well-Known Member

Állítólag lesz csak rakétás verzió is.

Roni likes this.
  3. gacsat

gacsat Well-Known Member

Söréttel.

4. zsolti

zsolti Well-Known Member

Én azért inkább irányított repeszfelhőnek gondolnám, de legyen akkor okos sörét ha neked így tetszik :p!

5. boki

boki Well-Known Member

6. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Azt írják, hogy 2021-re lesz kész, két változatban: 24 rakétás és 12 rakétás-gépágyús. Új aktív fázisvezérelt antennás AFAR lokátorral, amelynek sokkal jobb zavarvédelme lesz és 36-ról 75km-re nő a felderítési távolság. Az új rakéta sebessége 1,3 km/s-ról 3,0 km/s-re nő és a HMZ távoli határa 40 km-re nő. A rakéta indító csövekbe 4 db kis mérető rakéta is elhelyezhető az UAV-k megsemmisítésére. A komplexum hatékonysága 2×-re nő.
    A hordozó jármű a KamAZ-53958 Tornado, (megegyezik a Tájfun-K-val), amely páncélozott vezetőfülkével rendelkezik és ellenál egy SzVD mesterlövész puska lövedékének is. 8×8 kerékképlet, 550 LE teljesítményű motor, 90 km/h max. sebesség, 1.200 km hatótávolság, 25 t teherbírás.
    A szíriai tapasztalatokat is felhasználták és volt Khmeimim-ben is.
    Kitér a szíriai tapasztalatokra konkrét számokkal és cáfolja a Pantcír körül keringő negatív szóbeszédeket.

zsolti, fip7, Rotten878 and 2 others like this.
  7. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

8. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Háát, a lengyelek eléggé elfogódottak az oroszokkal kapcsolatban de a Pancir-ról egy eléggé negatív beszámolót dobtak fel a Defence24-re (az eredeti lengyelre):
    Belsős orosz katonai források szerint nem igazán működik úgy a komplexum, mint ahogy kellene neki.
    Részben régebbi eseményekre hivatkozik a cikk, de azért aktuális...

gacsat likes this.
  9. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Bocsánat! A linket visszaellenőrizve most látom, hogy nálam szokás szerint a translate-es link csak Chrome-ban működik.
    Az eredeti lengyel nyelvű link ez lenne: https://www.defence24.pl/pancyry-strzelaja-do-ptakow-zamiast-do-dronow-rosja-odpowiada-cenzura
    Mindenki fordíttassa le ahogy bírja! ;)

10. gacsat

gacsat Well-Known Member

pöcshuszár likes this.
  11. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hát, én kb erre számítottam, bár jobbat reméltem. Azóta már a hányadik változat jön ki? Gondolom a régiekben meg csak a szoftvert kell finomítani. Vagy optikailag is azonosítani a célokat.

12. gacsat

gacsat Well-Known Member

13. boki

boki Well-Known Member

14. wankel

wankel Well-Known Member

fishbed likes this.

Ezen oldal megosztása