PzH 2000 (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 748
35 930
113
Megolajoztad a görgőket!? :)
Nem, felugrott és rátapasztott egy mágneses aknát, mert @dudi jó katona! :hadonaszos:

rD7jSSA.jpg
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Kúsztam át alapkiképzésen járó harckocsi alatt, ment át a fejem felett harckocsi, de sok értelme nem volt mert tudtam, hogy úgysem eshet semmi bajom. Viszont jó vele dicsekedni!
Én felettem is ment már át harckocsi meg láttam alacsony támadásban 1 világháborús gépet, azért nem mondanám, hogy nem volt rám lélektanilag hatás nélküli! Pedig tudtam, hogy nem lehet bajom de nem eset jól a hangjuk. Többedszere persze egyre kevésbé lenne hatással de ez a lényege az ilyen kiképzéseknek.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 218
119 866
113
Tehát akkor nyugodtan leírhatjuk, hogy az orosz katonák tízezrei és egypár ezer ukrán katona kersztbe lenyelné az egész európai nato haderőt oda vissza. A többi fegyvernek dettó. Ez megnyugtató :rolleyes:
Összeségében elmondható, hogy a fórum ismeretszerző funkcióját korlátozottan sikeredett magadévá tenni mióta itt vagy.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra and Wilson

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 423
113
A gyalogság a kiképzése során egyáltalán nem találkozik akkor tüzérségi tűzzel élesben? még megy figyelőként sem hogy hallja a hangját érezze a föld remegését satöbbi érzékelhető dolgokkal?

Jó messziről hallottam vagy fél óráig a BMP-ben 87 kora őszén, egy gyakorlaton, ahogy a tüzérség bömbölt a célterületre. Ami ki volt szalagozva jó távolról, nehogy oda menjen bárki is. amikor lőnek. Még hogy belemenjen bárki is gyakorlaton ilyenbe, hogy szokja ? Még talán az oroszok sem voltak ennyire idióták, pedig nagyon azok voltak sok mindenben.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 845
4 835
113
Azért az árulkodó, hogy az ukrik 100 db Pzh-t rendeltek. Ha olyan nagy probléma lenne a löveggel akkor inkább CAESART vagy más nyugati terméket vettek volna. Egy halom típust használnak párhuzamosan, mégis inkább Pzh-t vesznek. Egyszerűen túltolták az ukrik és szó szerint "ami a csövön kifér" alapon napi nemhogy 100 hanem valószínűleg ennek a többszörösét lőtték elmulasztva a szükséges karbantartást. Az eddig használt régi szovjet önjáró vagy vontatott lövegekhez képest nyilván időt vesz igénybe hogy egy sokkal szofisztikáltabb technikára átálljanak. (Annak sincs jelentősége, hogy német hitelből, mert vehettek volna más német haditechnikai terméket is.)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 423
113
Kúsztam át alapkiképzésen járó harckocsi alatt, ment át a fejem felett harckocsi, de sok értelme nem volt mert tudtam, hogy úgysem eshet semmi bajom. Viszont jó vele dicsekedni!

Ja mint egykoron mi a harckocsi elleni közelharcot gyakorolva, miközben tudtuk, élesben soha nem csinálnánk meg. :)
 
W

Wilson

Guest
Tehát akkor nyugodtan leírhatjuk, hogy az orosz katonák tízezrei és egypár ezer ukrán katona kersztbe lenyelné az egész európai nato haderőt oda vissza. A többi fegyvernek dettó. Ez megnyugtató :rolleyes:
Az, hogy a jelenleg Ukrajnában harcoló ukrán és orosz katonák harcedzettek és szagoltak már puskaport, kétségkívül előnyt jelent, dehogy ettől még nem fogják keresztbe lenyelni az egész európai NATO haderőt az holtbiztos...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 041
30 946
113
Ja, csak azok a tüzérek még a szovjet tüzérségi technikában voltak otthon, azért a PZH2000 teljesen más kávéház, a mi PZH2000 tüzéreink sem nyeretlen két évesek voltak, mégis sokkal több ideig tartott a képzésük mint az ukriknak.
A mi tüzéreink nem szolgáltak önjárókon,nincs harci tapsztalatuk.De ettől függetlenül gyorstalpaló kiképzés volt.No de háború van kéremszépen.És az,hogy a tanórán nemfigyelek a fronton az életembe kerülhet,igencsak tudásra éhesé teszi a nebulót.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 218
119 866
113
Az, hogy a jelenleg Ukrajnában harcoló ukrán és orosz katonák harcedzettek és szagoltak már puskaport, kétségkívül előnyt jelent, dehogy ettől még nem fogják keresztbe lenyelni az egész európai NATO haderőt az holtbiztos...
Meg nem az a fokmérője egy haderő ütőképességének, hogy mennyit lőttek rá tüzérséggel....
Ez alapján az ukránok konkrétan a világot elfoglalnák mert szerintem ennyit senkire se lőttek a világháború óta...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 251
113
Mostanában van olyan kiképzése a gyalogságnak, hogy tüzérségi tüzet lőnek rájuk míg ők beásva vannak? Vagy terveznek ilyet az ukrán háború kapcsán vagy valami hozzászoktatót a tűzérségi tűzhöz? Tudom nagyon veszélyes és a NATO katonáknak nem lehet veszélyben az életük, de akkor is ;)
Ilyen marhaságot még a legvérmesebb büntetőszázadoknál sem alkalmaztak a Második Világháborúban sem, pedig akkor nagyon nem volt értéke az embernek. Olyan van/volt, hogy drótháló alatt kell kúszni, miközben a drót felett élessel lőnek, de egy tüzérségi gránát robbanásat nem lehet így kiszámolni.
Egy ilyen gyakorlat garantált veszteségekkel járna.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_ and Wilson
W

Wilson

Guest
A mi tüzéreink nem szolgáltak önjárókon,nincs harci tapsztalatuk.De ettől függetlenül gyorstalpaló kiképzés volt.No de háború van kéremszépen.És az,hogy a tanórán nemfigyelek a fronton az életembe kerülhet,igencsak tudásra éhesé teszi a nebulót.
De ettől még az időtényező, időtényező marad , 4 hét alatt nem lehet teljeskörűen elsajátítani egy PZH2000 kezelését az üzemeltetését pedig pláne nem, okkal olyan időtartamú a PZH2000-re történő normál kiképzés ideje.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 423
113
Ez 2009-ben volt, akkor még volt rendszerben páncéltörő kézigránát, ma már (2012 óta) nincs.

Igen, én 87 áprilisában találkoztam a harckocsik elleni közelharc, kiképzési foglalkozással. Azt hiszem dobtuk mi is a kézigránátot a harckocsi motorterére. Valamint a feltételezhető nyomvonalra kellett lefeküdni, egy harckocsiaknára. Amiről le kellett gurulni, mikor a tank vagy másfél méterre volt már csak. Illetve, egy ablakból ugráltunk rá az ott elvonuló páncélosra, aminek le kellett takarni pokróccal a kémlelőnyílásait. Hát mit ne mondjak... Szovjet háborús filmbe simán elment volna mindegyik történet. Élőben, eszembe se jutna megcsinálni. Talán ami emlékként megmaradt leginkább, hogy Árkosi ftörm., hirtelen rájött mennyire fontos a tűzvédelem és a kiképzési foglakozások szünetében, beállította a közeli beton harcárkokba a dohányzókat. Mivel eső után voltunk, nagyjából combközépig ért bennük a víz.