PzH 2000 (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 607
46 707
113
Dudi, en ertem, de te azt ertsd meg hogy ez egy agyon kutyult bonyolult kenyes eszkoz. Haboru van, nem laborkorulmenyek meg liveszet a laktanya mellett hogy egy honapig keszuljenek 5 lovesre vele.
Azokon a korulmenyeken ere futja, Tarasz amit tud megtesz ebben biztos vagyok mert a lete fugg a geptol. Viszont szoftverfrissitest vagy masik szerverre atallast nem tud megoldani mert nem mernok a KMW-ben es meg lonek is ra. Nem tenyleges haborura valo az az eszkoz, csak masirozni paraden. A szomszedban haboru van, a haborunak Tarasz is egy alkotoeleme, mindegy hogy 1914-ben,42-ben,vagy 2022-ben. A sereg Taraszokbol all, a bekeidos katonak mar meghaltak. Ha nem ugy kezeli mint Hansz a laktanyaban az nem Tarasz hibaja, ő kezeli éles korulmenyek kozott, se a KMW sem a Hansz nem volt meg ilyen helyzetben.

@dudi

Ha tábori körülmények között lehetne olyan karbantartásokat elvégezni a PZH2000-en, amire te és még néhányan hivatkoztok, akkor azt biztosan megkapták volna az ukránok, hiszen mi értelme lett volna nem odaadni nekik?
Szerintem inkább az van, hogy amit tábori körülmények között meglehet csinálni a lövegen, az egész egyszerűen kevés az ilyen fokozott igénybevétel elviseléséhez. S ha így van, akkor ez komoly gond, ugyanis háborúban kell a fegyver. Mi a megoldás? Duplázni, háromszorozni kell a fegyverek számát, hogy mindig legyen bevethető állapotban elegendő belőlük.
Nem állítom, hogy szar a PZH2000. Amikor működik, akkor biztosan pontos és precíz. De így, ilyen karbantartás igénnyel kell a kétszeres, háromszoros darabszám, az viszont qrva sok pénz.
A kérdés az, hogy mindent egybe vetve van-e annyi pozitív hozadéka a PZH2000 pontosságának ami ellensúlyozza a nehézkes karbantartás okozta problémákat? Magyarán jobb-e annyival a régebbi, pontatlanabb, de sokkal olcsóbb és könnyebben karbantartható/üzemeltethető lövegeknél, hogy megérje ezt választani?
Az eddigi tapasztalatok alapján szerintem nem biztos, hogy az.
Ne hülyéskedjünk már!
Nem tudom, hogy hanyadszor kell végigmenni a körülményeken.
Az ukránok erősen használt, még korszerűsítés nélküli tárolt darabokat kaptak, amire nem kapták meg a teljes kiképzési csomagot.
Egyszerűen idő hiányában.
Biztos vagyok benne, hogy minimális karbantartási képzést kaptak, de értelem szerűen nagyjavítási képességet egészen biztosan nem.
Még rendes karbantartási körülmények között is problémás egy ilyen idős gép (kb. 20 év), nemhogy alapvetően egy használt állapotra egy háborús feszített igénybevétel mellett, amikor gyakran az alap karbantartásokra sincs idő. Egy töltőgép esetén meg az elhasználódás (és nem megfelelő karbantartás) folyamatos problémákat generálhat.
Nedm Ukrajna az első háborús alkalmazása a lövegnek, de az Afganisztáni tapasztalok - ahol kiképzett, és teljesen felkészült személyzet üzemeltette - semmilyen az ukránhoz hasonló problémát nem jeleztek. Pedig ott is intenzív használatban voltak, ráadásul még porosabb körülmények között...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Nem is tudtam h Litvánia hadban áll? (ha már egy litván vezérkari főnök igy nyilatkozik)
Minden nézőpont kérdése, az kétségtelen , hogy a balti államok köztük Litvánia is minden segítséget megadnak az ukriknak, nem nagyon ismert de a balti országuk a méretükhöz, gazdasági erejülköz képest (minden téren) nagyon nagy mértékben támogatták eddig az ukrikat.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 528
12 924
113
Nekem nem tűnik úgy az a töltőmechanika, amit ne lehetne amúgy tök stabilra megcsinálni.
Annál sokkal komolyabb berendezések mennek évtizedekig karbantartás nélkül a legdzsunkább környezetben, mint egy pzh töltőgép.
Akár mezőgazdaságban, talpig sárban.
Meg oké, hogy használtakat kaptak. De mégis hova használták el annyira őket békeidőben, hogy elhasználódtak?

Árulja már el valaki, hogy egy pár végálláspozíció lekérdezésből, mágnesszelepből, munkahengerből álló töltőgépet miért nem lehet úgy megcsinálni, hogy az napi 300x működjön?
Melyik része az ,ami nem bírja ki és miért?
Ez számomra földöntúli.


Az ég világon semmi extra nincs benne, patyolat környezet egy öntőüzemhez képest. És ott vannak összetett mozgások, amit 20 éve leraknak és csak működik. Elektronika is. Szóval ha ez beszarik, sorozatban, akkor szvsz az alapvető konstrukciós hiba.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 921
22 498
113
Minden nézőpont kérdése, az kétségtelen , hogy a balti államok köztük Litvánia is minden segítséget megadnak az ukriknak, nem nagyon ismert de a balti országuk a méretükhöz, gazdasági erejülköz képest (minden téren) nagyon nagy mértékben támogatták eddig az ukrikat.
Nekem az ilyen kijelentés csak azért ... fura ..., mert "normális" esetben nem szokás ilyen szinten "ellenség"-nek nevezni egy országot úgy, hogy lényegében közvetlen konfliktusom nincs is vele. ÉN még izraeli "sokcsillagosat" sem olvastam sajtóban h ellenségként aposztrofálná pl. Iránt még akkor sem mikor megelőző csapásokról megy a diskura stb.
Ha katonai vezetők nyiltan ellenségként nevezik meg a szomszédos államot, akkor miért nem üzennek hadat neki és zúzzák le a fenébe? Lehet ellenséges magatartasról beszélni, meg agresszióról, területi integritás megsértésértől a történelmi eredetű bizalmatlanságra alapozott barátságtalanságig, de ha valaki "ellenségnek" nevez valakit, akkor az vegye fel a kesztyűt és üssön is...
(nem mintha több háborút kivánnék a kontinensre, vége lehetne már ennek is)
 
W

Wilson

Guest
Nekem az ilyen kijelentés csak azért ... fura ..., mert "normális" esetben nem szokás ilyen szinten "ellenség"-nek nevezni egy országot úgy, hogy lényegében közvetlen konfliktusom nincs is vele. ÉN még izraeli "sokcsillagosat" sem olvastam sajtóban h ellenségként aposztrofálná pl. Iránt még akkor sem mikor megelőző csapásokról megy a diskura stb.
Ha katonai vezetők nyiltan ellenségként nevezik meg a szomszédos államot, akkor miért nem üzennek hadat neki és zúzzák le a fenébe? Lehet ellenséges magatartasról beszélni, meg agresszióról, területi integritás megsértésértől a történelmi eredetű bizalmatlanságra alapozott barátságtalanságig, de ha valaki "ellenségnek" nevez valakit, akkor az vegye fel a kesztyűt és üssön is...
(nem mintha több háborút kivánnék a kontinensre, vége lehetne már ennek is)
A balti államok vezetői közös ellenségnek gondolják az oroszokat a 2022.február 24-i ukrajnai invázió óta, ez tény. Ezért adnak meg minden támogatást az ukrinak mert úgy gondolják, hogyha az ukrikat lenyomják az oroszok akkor reális a veszély azzal kapcsolatban, hogy ők lesznek a következők...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 873
9 861
113
Ne hülyéskedjünk már!
Nem tudom, hogy hanyadszor kell végigmenni a körülményeken.
Az ukránok erősen használt, még korszerűsítés nélküli tárolt darabokat kaptak, amire nem kapták meg a teljes kiképzési csomagot.
Egyszerűen idő hiányában.
Biztos vagyok benne, hogy minimális karbantartási képzést kaptak, de értelem szerűen nagyjavítási képességet egészen biztosan nem.
Még rendes karbantartási körülmények között is problémás egy ilyen idős gép (kb. 20 év), nemhogy alapvetően egy használt állapotra egy háborús feszített igénybevétel mellett, amikor gyakran az alap karbantartásokra sincs idő. Egy töltőgép esetén meg az elhasználódás (és nem megfelelő karbantartás) folyamatos problémákat generálhat.
Nedm Ukrajna az első háborús alkalmazása a lövegnek, de az Afganisztáni tapasztalok - ahol kiképzett, és teljesen felkészült személyzet üzemeltette - semmilyen az ukránhoz hasonló problémát nem jeleztek. Pedig ott is intenzív használatban voltak, ráadásul még porosabb körülmények között...
Szerintem az orosz lövegek sincsenek kevésbé elhasznált állapotban, mint a PZH-k. Láttam orosz tábori karbantartásról/javításról videót. Ők szinte mindent megcsinálnak ott. Tény, hogy azok a cuccok nem olyan precizek, de működnek! És ez számít, nem az, hogy miénk miért nem működik, az ellené meg miért igen.
Ukrajnában ha megállnak pihentetni a fegyvert, akkor lehet, hogy elvesztenek egy falvat vagy várost, mert nem tudják megtámogatni a csapataikat. Afganisztánban szerintem nem volt közel sem ekkora jelentősége a fegyver működésének. Elvitték, mert jól jött, hogy lövöldözhetnek vele, de nem igazán volt tétje a dolognak.
Az ukránoknál ez nem így van.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 996
113
egy szónak is száz a vége.
tök mindegy kinek a hibája. agép a kezelőké az anyagminőségé.
a KMW nél verni kell az asztalt... adjanak még át használt eszközt. vagy engedjenekel az utolsó részletből. vagy valami.
mert a gépük ukránba nem azt hozta amit nekünk megigértek.
és ez min1 hogy hogyan miért. ők lavírozták bele magukat a helyzetbe.
ez üzlet fizessenek a rossz üzleti húzásukért.amúgy is behúztak minket.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 447
120 988
113
Szerintem az orosz lövegek sincsenek kevésbé elhasznált állapotban, mint a PZH-k. Láttam orosz tábori karbantartásról/javításról videót. Ők szinte mindent megcsinálnak ott. Tény, hogy azok a cuccok nem olyan precizek, de működnek! És ez számít, nem az, hogy miénk miért nem működik, az ellené meg miért igen.
Ukrajnában ha megállnak pihentetni a fegyvert, akkor lehet, hogy elvesztenek egy falvat vagy várost, mert nem tudják megtámogatni a csapataikat. Afganisztánban szerintem nem volt közel sem ekkora jelentősége a fegyver működésének. Elvitték, mert jól jött, hogy lövöldözhetnek vele, de nem igazán volt tétje a dolognak.
Az ukránoknál ez nem így van.
Az oroszoknak ott van a teljes tábori és kihekyezett javítóhàttér és elég eszközük van ahhoz, hogy rotálni tudják őket akár a komolyabb karbantartások végrehajtására is.
Ha hónapokig hajtod folyamatosan, az MSTA is karbantartást igényel nem is keveset. A különbség, hogy az oroszoknak nem kell litvániába menni a karbantartáshoz, mert az ukránok csak a kezszem szintű karbantartásokat tudják megcsinálni.
 
K

Kopi2000

Guest
egy szónak is száz a vége.
tök mindegy kinek a hibája. agép a kezelőké az anyagminőségé.
a KMW nél verni kell az asztalt... adjanak még át használt eszközt. vagy engedjenekel az utolsó részletből. vagy valami.
mert a gépük ukránba nem azt hozta amit nekünk megigértek.
és ez min1 hogy hogyan miért. ők lavírozták bele magukat a helyzetbe.
ez üzlet fizessenek a rossz üzleti húzásukért.amúgy is behúztak minket.
Szerintem Te sem tudod, mint ahogy en sem, hogy mit igertek nekunk. Masreszt, azt sem tudjuk, hogy milyen problemak, mire voltak visszavezethetok... Ami nyilvanos, abban biztosan van nemi propaganda is... Ugyhogy, feleslegesen neked sem kellene verni, jo magyar szokas szerint, habzo szajjal az asztalt..., hogy a gaz nemetek, labancok mar megint felrevezettek bennunket....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 447
120 988
113
egy szónak is száz a vége.
tök mindegy kinek a hibája. agép a kezelőké az anyagminőségé.
a KMW nél verni kell az asztalt... adjanak még át használt eszközt. vagy engedjenekel az utolsó részletből. vagy valami.
mert a gépük ukránba nem azt hozta amit nekünk megigértek.
és ez min1 hogy hogyan miért. ők lavírozták bele magukat a helyzetbe.
ez üzlet fizessenek a rossz üzleti húzásukért.amúgy is behúztak minket.
Ember a mi gépeinkben mégcsak nem is ugyanaz a töltőgép van....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 996
113
Szerintem Te sem tudod, hogy mit igertek nekunk. Masreszt, azt sem tuduuk, hogy milyen problemak, mire voltak visszavezethetok... Ami nyilvanos, abvan biztosan van nemi propaganda is... Ugyhogy, feleslegesen neked sem kellene verni, jo magyar szokas szerint, habzo szajjal az asztalt...
pedig most kellene verni az asztalt amikor a kmw meg van szorítva.
tök mindegy mivel.
vagy leo a4 et vagy használt pzh t adjanak át pluszba.

miért mert belesétáltaak egy marketing szempontból szar helyzetbe.
mi meg partnerként ezért előnyös pozícióba vagyunk.

üzlet. ők is nyertek rajtunk lehúzták azt amit letudtak az utolsó eurocentig nem kíméltek. (miért tették vólna hisz üzletemberek)
Most mi vagyunk pozícióba és mi tudunk húzni rajtuk.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 996
113
Ember a mi gépeinkben mégcsak nem is ugyanaz a töltőgép van....
üzlet szempontjából ez lényegtelen (a hazai közbvélemény miatt muszály valamit produkálni mert ez meg az....) az indok megvan amire hivatkozva lehet követelni.

és akkor mivan ha követelünk a pénzünkért? az ukrán pénznélkül követel és megkapja.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 996
113
ilyen az üzleti élet hoztak egy rossz döntést (nem készítették fel rendesen az ukránokat a KMW szakemberei)
a rossz döntés az üzletbe veszteséggel jár.
Nekünk is veszteséget okoztak ezzel. térítsenek.
 
K

Kopi2000

Guest
pedig most kellene verni az asztalt amikor a kmw meg van szorítva.
tök mindegy mivel.
vagy leo a4 et vagy használt pzh t adjanak át pluszba.

miért mert belesétáltaak egy marketing szempontból szar helyzetbe.
mi meg partnerként ezért előnyös pozícióba vagyunk.

üzlet. ők is nyertek rajtunk lehúzták azt amit letudtak az utolsó eurocentig nem kíméltek. (miért tették vólna hisz üzletemberek)
Most mi vagyunk pozícióba és mi tudunk húzni rajtuk.
Miert lennenek szar helyzetben? Ne haragudj, de ok is, mev mi is alairtunk egy szerzodest, ami biztosan jol volt technikai szinten definialva. A nemetek alaposak... Az olyan ciganyos lenne, ha mondvacsinalt okokkal fel kivannank azr rugni. Legfeljebb azt ernenk el vele, hogy nem vennenek minket, tobbet komolyan...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 996
113
ha rendszeresen jársz egy hamburgereshez a haverod összefossa magát (nem a hamburgertől hanem mert olyannal ette.) a városba híre megy hogy a hamburger szar. te mint törzsvendég aki előrendelésekkel rendelkezel 2- hétre előre napi egy ilyen burgerre. Kell hogy kedvezményt kapj ha felhozod a témát.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 996
113
Miert lennenek szar helyzetben? Ne haragudj, de ok is, mev mi is alairtunk egy szerzodest, ami biztosan jol volt technikai szinten definialva. A nemetek alaposak... Az olyan ciganyos lenne, ha mondvacsinalt okokkal fel kivannank azr rugni. Legfeljebb azt ernenk el vele, hogy nem vennenek minket, tobbet komolyan...
cigányos oknak nem nevezném hogy a fél világ elött lejáratták a terméket.
PZH ból nem lessz többé exportképes termék (nem lessz új vásárló max az bővíti a flottát akinél már van)

ez a valóság. kmw a kezünkbe. (5 év múlva esetleg váltizhat a helyzet vagy 10 ha addig gyártásba marad.)
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Láttam nemrég egy videót amiben ukrán katonák egy karbantartó bázison egy T-72-t és egy BMP-t tartottak éppen karban. Ezek milyen vacak cuccok, nem háborúba való az ilyen. Elromlik, meg szerelni kell, meg…