Hölgyek, Urak!
Molni reflektálása:
@zsolti
Láthatólag nem értetted meg amit írtam...
Sehol nem írtam, hogy lépcsőn legurulás veszély a double digit SAM. Azok csak példák voltak, hogy a mindannapi emberre milyen veszélyek leselkednek attól függően, hogy mit és hol csinál. A dobule digit és mobil SAM rendszerek általi fenyegetést az újabb és újabb AGM-88 variánsokkal kezelték a 4++ gépeken, de azért jobb, ha egy platfrom, ami ezek közelébe repül stealth. Pesze az F-35 belső terében meg nincs AGM-88, szóval a történet úgy kerek, hogy belássuk, hogy a SEAD képesség jövője az kicsit érdekes lesz jenki színekben, ha már nem lesz F-16C. Mi lesz a HARM platfrom? Nem stealth F-35A? Vagy lesz HARM seekeres JSOW? Ez még a jövő zenéje, jelenleg van HTS pod-os F-16.
Az Aramata valóban előremutató konstrukció lehet, csak éppen a hajtóerejét felejted el az egésznek. A nyugat azért nem rakott össze eddig ilyesmit, mert teljesen szükségtelen számukra. Nálunk nincsenek olyan kellemetlen örökségek, mint a T-90-nél a T-72-es múlt miatt... A jelenlegi löveggel felszerelt Aramata miatt egyetlen csúcs nyugati harkocsi sem vált elavulttá...
A VSZ és NATO lerohanás teljesen egyértlemű. Pár véresszámú washingtoni idiótának is csak addig voltak Szu elleni offenszín szárazföldi háború tervei, amíg volt jenki niku monopólium. Na, az 1949-ben végetért, ami elég nagy hidegzuhan volt.
A NATO légvédelmének és támaszpontjainak alapvető indikációja annak, hogy védekező háborúra készültek. Nézd meg a NATO-VSz határtól való távolságot és mennyiséget. Ahol csak lehetséges volt messzira települtek. Szovjet szintű mobil csapatlégédelemnek még a '80-as években is se híre, se hamva. A BW csapatoknál a légvédelem Redye (később Stinger) és Gepart AAA volt. A szovjet terminológia szerinti, front (Sz-300V), hadsereg (Krug) és hadosztály szintű mobil légvédelem nem is létezett vagy szinte nem is létezett. A német Rolandok elég nagy része a reptereknél volt és szervezeti egységben (így fejből) a Luftwafféhoz tartozott számottevő mennyiség. A jenki csapatlégévdelem sem szovjethez hasonló volt és a M163 PIVADS, Stinger és később Avenger vonalnál ért véget + Chapparal.
Az USA vagy a németek nem azért nem csinált olyan alap koncepciójú harkocsit, mint az Aramata, mert nem tud. Azért, mert nincs rá szükség. A Leo2A5-től felfelé és az M1A2 bőven megfelelt a T-90 ellen, de jelen állás szerint az Arama ellen is jók. A "nem akarunk" és "nem tudunk" között hatalmas különbség van.
A stratégia elrettentés meg a felsorolt eszközöknél régebbivel is működik. Teljesen mindegy, hogy a CEP 1 km-es vagy 100 méteres. A Mt-ás harci rész úgyis megszünteti a civilizációt, ahova érkezik. Mivel globális rakétaehárítás nincs innentől fogva senki nem érdekel, hogy az orosz ICBM és SLBM flottában levő rakéták hány csalival bírnak és manővereznek végfázisban vagy sem. A 40+ éves rakéták is pont úgy elpusztítanák mindkét oldal civiljeit, hogy abban hiba nem lenne...
A Topolos hozsannádat meg nem értem, mert a Topol mellett is vanak orosz SLBM-ek. Tehát teljesen irreleváns, hogy van Topol vagy sem. A jenki csak simán belátja, hogy a nukleáris elrettentésre ilyen pöcsmérő dolgok totál feleslegesek. BTW nekik is volt ilyen, a Midgetman, de kukázták. Szükségtelen. Csak a hidegháborús őrlet egy terméke volt az is, semmi több.
A '70-es évektől mindkét oldal rendelkezett szilárd hajtómanyú ICBM-ekkel emlékeim szerint, szóval nem igazán értem, hogy a kommented ezért része mi a fenét akart most itt bizonyítani. 40+ éve irreleváns faktor.
Mit mondanak a felsorolt helyek? Lássuk csak. Korea? Ja, hogy a komcsik lerohanták a szomszédot. Vietnám? Ja, hogy ott is...? Irán? Mi van Iránnal? Irak támadta meg, nem az USA. Iraknak meg adott el fegyvert a Szu a nyugat-európai országok is. Lol...
@haubagoi
Jaj, ilyen vicces módon érvelni... A Szu már a berlini blokéd idejék kimutatta a foga fehérjét, hogy mit is akar. Még odáig is elment, hogy szállítógépet lőtt le, hogy nézze meddig feszítheti a húrt. Ballonokat eredetett fel a szállítógépek útvonalán, stb.
És igen, elég a '70-es évek végi technológia a nukleáris elrettentéshez. Csak a szovjet atomfegyverek élettartama 20-25 év körül végetér, ezért kell cserélni őket. Ha meg cserélik, akkor az adott kor színvonalás hasonló összegből lehet kicsit többet is kihozni. Apró hiba, hogy semmi értelme. Anno a CEP-te azért vitték le annyira, hogy megerősített betonfedezékeken levő dolgokat is szétkapják vele. Viszont ma is pont az az atomháború problémája, mint 40 éve. Senki nem fogja az ellenfél nagyvárosait elkerülni egy masszív csapásnál, mindenki a civilek halomra mészárlásával és a nemzeti infrastuktúra lenullázásval éri el a fenygetést. Tehát kurvára lényegtelen, hogy az látod, hogy cirka 40 éves Min. III és 35+ éves Trident-tel szemben van új szovjet ICBM és SLBM, mert ezek kihatása a stratégiai erőegyensúlyra 0. Amíg valaki ilyen szintű ezközökből kellő számúval bír és 10 percen belül indítható, addig a nukleáris holocaust miatti félelem és bekövetkezte miatt épeszű ember ezeket nem használja, mert a következmény kiszámíthatatlan és végül mindig egy csak felé vezet, a totális atomháborúhoz, aminek nincs győztese. Még egy korlátozottnak sincs a klimatikus kihatások miatt.
@Montezuma
Az R-27 akármelyik változata egy végletesen elavult harceszköz ma ott, ahol aktív radaros AAM-em focizik az ellenfél... Ne tessék már ilyen bullshit érvelést használni, "megfelelő taktikáva", mert akkor a jenki és más sem használna a félaktív rakétához képeset kb. egy nagyságrenddel drágább aktív radaros cuccot... Az SARH AAM egy 20+ éve elavult dolog a vadászgépek közötti légiharcban. CM-et és drónokat lövöldözni jó és kb. ennyi. Csak egyszer próbáld már ki legalább egy HC repszimben, hogy mekkora szopás aktív rakétás ellen félaktívval menni....
Üdv
Balázs