R-77 / AA-12 Adder (Vympel,Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Nagyon elfelejtkezel arról, hogy a törvényesen megválasztott kormányokat az USA által pénzelt emberek próbálták megdönteni
Erről gőzöm sincs. Ellenben a harctéren a nem kombattánsokra vonatkozó egyezményeknez ehhez mi köze van? Rohadtul semmi...
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 612
8 083
113
Az hogy te valamit nem akarsz megérteni az nem engem minősít.
A te kettős mércéd szerintem, az USA kormányokat dönthet meg, az oroszok rohadtul semmi..........
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Balázs, az miért TROLL neked, aki azért "visít a neten", mert Izrael fehér foszforral lő be gázába? Most ez hogy a gyíkba van, azt hittem eddig, hogy akik ilyet jeleznek, sérelmeznek, azok pacifisták, béke nobel díjasok, oknyomozó újságírók. Ma is okosabb lettem : HA IZRAEL csinálja, s EZT teszik szóvá, akkor trollok...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Azért vigyázz....Honnan tudod, hogy ott laknak( civilek?"

Olyan városokat szórtak meg telibe Oroszok clusterrel mint pl Aleppo.
pl https://www.youtube.com/watch?v=usQPpxeICZg

A buta szőnyegbombázás se gyenge de cluster... no és igen kettős mérce úristen mi menne itt ha pl Izrael szórna telibe clusterrel, szönyegbombázná Gazat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 877
113
"Azért vigyázz....Honnan tudod, hogy ott laknak( civilek?"

Olyan városokat szórtak meg telibe Oroszok clusterrel mint pl Aleppo.
pl https://www.youtube.com/watch?v=usQPpxeICZg

A buta szőnyegbombázás se gyenge de cluster... no és igen kettős mérce úristen mi menne itt ha pl Izrael szórna telibe clusterrel, szönyegbombázná Gazat.

Ez nem bizonyít semmit. Nem tudod kik voltak ott. A video végén lévo képek ki tudja hol készultek.....
Te is elhiszed a torok , szaudi propagandát, akik mint koztudott a terroristákat támogatják.

Ha lezárnák a határokat -torokok, jordánok- nincs fegyverszállítás és terrorista beszivárgás már régen el lettek volna pusztítva a terroristák Szíria teruletén.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
"Azért vigyázz....Honnan tudod, hogy ott laknak( civilek?"

Olyan városokat szórtak meg telibe Oroszok clusterrel mint pl Aleppo.
pl https://www.youtube.com/watch?v=usQPpxeICZg

A buta szőnyegbombázás se gyenge de cluster... no és igen kettős mérce úristen mi menne itt ha pl Izrael szórna telibe clusterrel, szönyegbombázná Gazat.

Az oroszoknak eddig sajnos egyetlen terroristát sem sikerült megölni. Valamennyi bombájuk kórházra, iskolára, idősotthonra hullott. De tudhatták volna, mielőtt nekikezdtek, hogy Szíria magasan fejlett társadalom, és az egy főre jutó kórházak, iskolák és idősotthonok száma kettő. Különösen igaz ez a mérsékelt, saría szerint élő ellenzék által uralt területre.

Valóban izraelről kellene példát venniük, az, ahogyan ott bánnak a palesztin kisebbséggel példás útmutatás a békés egymás mellett élés, az emberi jogok és a politikai egyenlőség legszebb formája.
Az izraeli gyerekek rendszeresen küldenek szeretetteli üdvözlőlapokat a palesztin gyerekeknek a szabvány 155mm-es levélpapíron. Igazán példamutató magatartás.
1068893_14223_Israeli_schoolgirls_writing_messages_of_hate_for_the_Palestinians_on_155mm_howitzer_shjpg
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
@Boki
"Ez nem bizonyít semmit."
Van még ezen felűl is bőven video. És azt azért bizonyítja, hogy Oroszok telibeszórnak nagyvárosokat clusterrel?

"Nem tudod kik voltak ott."
cluster tömegben pusztít. Nézd meg a videot, kissebb városrészen szoródnak a municiók, cluster véletlenül se megjelölt pontcélt pusztít, hanem nagy területen mindent visz.
De tényleg nem tudjuk kik voltak ott. És ha uez lenne Gáza esetén? Ott se látjuk "kik voltak ott." Csak palesztín pr.

"A video végén lévo képek ki tudja hol készultek....."
detto.

"Te is elhiszed a torok , szaudi propagandát..."

Az pr, hogy oroszok városokat szórnak telibe clusterrel? Ha uez lenne Gázában az emberiség elleni büntett lenne, népirtás... lenne és buvárszemüveg kéne palackal mert úgy menne a fröcsögés.
Itt meg annyival el van rendezve, hogy pr. Nagyon durva a kettős mérce.

más: Jövök rá változni fog a felállás. Izraelnek ugye kb az egyik legjobb az Orosz forgatókönyv + menekültválság -> Lehet már nem is olyan rosszfiuk.?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 877
113
Fade
Az oroszok az <b>objektív kontroll </b>alapján válasszík ki a célpontokat. Tehát a bagdadi kozpontba beérkezo iráni, iraki, szíriai titkosszolgálati, feldríto adatok alapján, Utána kovetkezik az adot célpont ellenorzése drónokkal, ami kb 2napig tart, ezenkívul az orosz kozmikus erok (muholdak) is ellenorzik az adott teruletet. Ez mind arra szolgál, hogy teljesen kizárják vagy minimalizálják a civil áldozatokat. Utána kovetkezik a támadás. Ezenkívul tobbszor el kellett halasztani a bombázást, mivel a terroristák infot kaptak az orosz gépek érkezésérol és bevegyultek a civilek kozé. Annyit még tudni kell, hogy az orosz-amaerikai egyezmény alapján az oroszok elore értesítik az amerikaiakat ,hogy adott nap hol fogják bevetni az orosz légierot. Így errol tudomást szerez az usa által vezetett koalíció tobbi országa is.Ezért várták(tudták, hogy jon) a torokok az orosz gépet és lelotték.

Propaganda, hogy kórházakat,iskolákat, mecseteket bombáztak le. Én még egy ilyen videot se láttam.
Az RBK-t meg terroristák és azok htja ellen használják nem pedig civilek ellen.
Izraelt meg nem kell ide keverni az másik téma.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
@boki
"Az oroszok az objektív kontroll alapján válasszík ki a célpontokat. Tehát a bagdadi kozpontba beérkezo iráni, iraki, szíriai titkosszolgálati, feldríto adatok alapján, Utána kovetkezik az adot célpont ellenorzése drónokkal, ami kb 2napig tart..."

Benyalod az Orosz PRt rendesen....
btw ne viccelj már így nem lehet CASt adni. Mire kitalálják, hogy mehet a Su már nemhogy a személy/csoport de a frontvonal is odébb került. A fegyveres csoportoknak nem kell mást tenni, mint rendszeresen pozit váltani egy pl Aleppoban ez azért nem nehéz.

Amúgy nagyon szuper a műhold és az UAV de lakott területen baromira problémás. Egy terrorista/szabadságharcos baromira nehezen különböztethető meg a polgári lakosságtól. Nemhogy műhold/uav esetén de ha 5mre!!! vagy a burkástól nem tudod megmondani, hogy néni vagy néni 15kg trotil, meg 3kg csavarral.
(Nagyon jól kijött ez pl Falujanal ahol kb minden embert le kellett ellenőrizni, mellesleg lehet, hogy teganp még lött de nincs ráírva.)
Persze értem én nyomod az Orosz prt az Orosz műhold az átlát a burkán...

"Propaganda, hogy kórházakat,iskolákat, mecseteket bombáztak le..."

Két probléma van evvel. Az egyik hogy a buta cluster nagy területre hat és baromira szoródik. Nem válogat. Ohatatlanul benne lesz korház/mecset/iskola. Mellesleg rossz tulajdonsága, hogy sokszor nem robban azonnal csak amikor megpróbálják "fölsöpörni".
A másik, hogy az ami/Izraeli nem/csak véletlen bombáznak mecsetet/iskolát/kórházat miatt a fegyveres csoportok előszeretettel használják ezen létesítményeket és, hogy az oroszok nem ismerik úgy Szíriai létesítményeket, helyüket... mint mondjuk Izrael Gázát. Bemegy 20 fegyveres egy iskolába UAV kiszúrja, meg a bomba, iskola meg romokban. Ha érted mire utalok itt. Nincs olyan most sem amit írsz, sok okból.

Értem én az szent hivatásod, hogy kimosd Oroszokat, vagy pénzt kapsz érte... node ez nem a kuruc hanem a htka. Páran azért sejtenek is ezt azt, nem csak atomháborút josolnak rendszeresen... :)
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Fade

Nem igazán értem, hogy most a ruszkikat cinkeled, vagy az izraelieket mosdatod?

Izrael gázai rémtetteit próbálod relativizálni az orosz bombázással?

Értem én az szent hivatásod, hogy kimosd <del>Oroszokat</del> zsidókat, vagy pénzt kapsz érte... node ez nem a <del>kuruc</del> haaretz hanem a htka.

Szíriában háború van haver, Gázában meg népirtás. Jó reggelt...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 918
113
Fade

Nem ad CAS-t az orosz legierő...Hiányolták is ezt már előtted páran.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 918
113
Minek?Miért nem elég az irányított rakéta vagy az UB blokk vagy a hépágyú???
Ne legyünk már korlátoltak ,hogy csak lézeres bombában gondolkodunk.Pont ez az amik egyik nagy baja sokszor még az SBD is over kill kategória és tök felesleges mert egy pick upra vagy egy géppuska fészek ellen nem kell 110kg-s bomba.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 877
113
@boki
"Az oroszok az objektív kontroll alapján válasszík ki a célpontokat. Tehát a bagdadi kozpontba beérkezo iráni, iraki, szíriai titkosszolgálati, feldríto adatok alapján, Utána kovetkezik az adot célpont ellenorzése drónokkal, ami kb 2napig tart..."

Benyalod az Orosz PRt rendesen....
btw ne viccelj már így nem lehet CASt adni. Mire kitalálják, hogy mehet a Su már nemhogy a személy/csoport de a frontvonal is odébb került. A fegyveres csoportoknak nem kell mást tenni, mint rendszeresen pozit váltani egy pl Aleppoban ez azért nem nehéz.

Amúgy nagyon szuper a műhold és az UAV de lakott területen baromira problémás. Egy terrorista/szabadságharcos baromira nehezen különböztethető meg a polgári lakosságtól. Nemhogy műhold/uav esetén de ha 5mre!!! vagy a burkástól nem tudod megmondani, hogy néni vagy néni 15kg trotil, meg 3kg csavarral.
(Nagyon jól kijött ez pl Falujanal ahol kb minden embert le kellett ellenőrizni, mellesleg lehet, hogy teganp még lött de nincs ráírva.)
Persze értem én nyomod az Orosz prt az Orosz műhold az átlát a burkán...

"Propaganda, hogy kórházakat,iskolákat, mecseteket bombáztak le..."

Két probléma van evvel. Az egyik hogy a buta cluster nagy területre hat és baromira szoródik. Nem válogat. Ohatatlanul benne lesz korház/mecset/iskola. Mellesleg rossz tulajdonsága, hogy sokszor nem robban azonnal csak amikor megpróbálják "fölsöpörni".
A másik, hogy az ami/Izraeli nem/csak véletlen bombáznak mecsetet/iskolát/kórházat miatt a fegyveres csoportok előszeretettel használják ezen létesítményeket és, hogy az oroszok nem ismerik úgy Szíriai létesítményeket, helyüket... mint mondjuk Izrael Gázát. Bemegy 20 fegyveres egy iskolába UAV kiszúrja, meg a bomba, iskola meg romokban. Ha érted mire utalok itt. Nincs olyan most sem amit írsz, sok okból.

Értem én az szent hivatásod, hogy kimosd Oroszokat, vagy pénzt kapsz érte... node ez nem a kuruc hanem a htka. Páran azért sejtenek is ezt azt, nem csak atomháborút josolnak rendszeresen... :)


Mégegyszer és utoljára mert nem akarom szétoffolni a topikot.Látom nem akarod megérteni a dolgokat....

Az objektív kontroll alapján válaszatank célokat, melyek hitelességét leellenorzik a fentebb említett módszerek alapján.

Így bombázták a terrorista kiképzotáborokat, loszerraktárakat, ht eszkozoket, parancsnoki kozpontokat, terrorista fegyverkészíto muhelyeket egyéb infrastruktúrát. Városokban -tobbségében a civil lakosok által elhagyott- a terroristák által elfoglalt épuleteket, állásokat bombáznak,nem pedig az utcán rohangáló civileket, ahogyan azt te képzeled.

Sajnos a ruszofóbokat, mint te is vagy elvakítja az orosz gyulolet és így képtelenek józan ésszel, reálisan és analitikusan gondolkodni.
Még valami ...Nem a terroristákat támogató(pénzezel, fegyverrel) országok kijelentéseit kell készpénznek venni, itt elsosorban Torokországra és SZA-ra gondolok, amit át vesz a fosodratu média.

Inkább jelentkezz be egy orosz nyelvtanfolyamra hátha segít jobban megérteni a dolgokat. :)
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 971
5 940
113
Minek?Miért nem elég az irányított rakéta vagy az UB blokk vagy a hépágyú???
Ne legyünk már korlátoltak ,hogy csak lézeres bombában gondolkodunk.Pont ez az amik egyik nagy baja sokszor még az SBD is over kill kategória és tök felesleges mert egy pick upra vagy egy géppuska fészek ellen nem kell 110kg-s bomba.

A TGP nem = a lézerbombával és annak alkalmazásával, nem is azért mondom
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
TGP nélkül nincs csapásmérő képesség :D, ezt már megtanultam mióta idetévedtem a fórumra... Egyébként én azért láttam Mi-24 esekről olyan videót, ahol nagyon komolyan szórtak agresszív manőverekkel UB blokkokból + csöves fegyverzettel egy területet, az nekem CAS gyanúsnak tűnt. Aztán arra is van esély szerintem, hogy a kint lévő Szu-25, képes lenne hasonló trükkökre, ha nagyon kéne, mert mondjuk a saját repterüket veszélyeztetné valami szárazföldi komolyabb ellenséges akció.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 929
113
"Azért vigyázz....Honnan tudod, hogy ott laknak( civilek?"

Olyan városokat szórtak meg telibe Oroszok clusterrel mint pl Aleppo.
pl https://www.youtube.com/watch?v=usQPpxeICZg

A buta szőnyegbombázás se gyenge de cluster... no és igen kettős mérce úristen mi menne itt ha pl Izrael szórna telibe clusterrel, szönyegbombázná Gazat.

Szokta bombázni Gázát, azzal az eltéréssel, hogy ott nagyságrenddel nagyobb a népsűrűség és a lakosok nem tudják elhagyni a helyet, meg azokat nem fegyverezi Amerika.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
<blockquote rel="Fade">"Azért vigyázz....Honnan tudod, hogy ott laknak( civilek?"

Olyan városokat szórtak meg telibe Oroszok clusterrel mint pl Aleppo.
pl https://www.youtube.com/watch?v=usQPpxeICZg

A buta szőnyegbombázás se gyenge de cluster... no és igen kettős mérce úristen mi menne itt ha pl Izrael szórna telibe clusterrel, szönyegbombázná Gazat.

Az oroszoknak eddig sajnos egyetlen terroristát sem sikerült megölni. Valamennyi bombájuk kórházra, iskolára, idősotthonra hullott. De tudhatták volna, mielőtt nekikezdtek, hogy Szíria magasan fejlett társadalom, és az egy főre jutó kórházak, iskolák és idősotthonok száma kettő. Különösen igaz ez a mérsékelt, saría szerint élő ellenzék által uralt területre.

Valóban izraelről kellene példát venniük, az, ahogyan ott bánnak a palesztin kisebbséggel példás útmutatás a békés egymás mellett élés, az emberi jogok és a politikai egyenlőség legszebb formája.
Az izraeli gyerekek rendszeresen küldenek szeretetteli üdvözlőlapokat a palesztin gyerekeknek a szabvány 155mm-es levélpapíron. Igazán példamutató magatartás.
1068893_14223_Israeli_schoolgirls_writing_messages_of_hate_for_the_Palestinians_on_155mm_howitzer_shjpg
</blockquote>

Jót derültem a szövegeden. Köszönet!
 
M

molnibalage

Guest
Egyenlőség jelet tenni gránátok összefirkálása és egy városnegyed kazettás bombával való beterítésével elég vicces. Pedig nincs is április elseje...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 929
113
És utána a gránátokat elvitték vissza a raktárba, ahonnan elküldték megsemmisítésre egy lakatlan szigetre? Majdnem, azzal a különbséggel, hogy ehelyett kilőtték civilekre a világ legzsúfoltabb gettójába. Az orosz kazettások a terroristákra mentek, a civilek rég eltakarodtak a legtöbb helyről ahova az ISIS beköltözött.