R-77 / AA-12 Adder (Vympel,Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 783
46 924
113
https://www.hrw.org/news/2009/03/25/israel-white-phosphorus-use-evidence-war-crimes Tudom, tudom, mezei troll vagyok...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 371
63 083
113
Azért gyerekeket beforgatni a háborúskodás hétköznapjába valóban nem feltétlen ugyanaz, mint egy civilek által nagyrészt elhagyott, vélhetően fegyveresek által uralt városrész megszórása kazettás bombával, sokkal inkább az afrikai gyerekkatonák pszichikai kondícionálása felé mutat.
Az, hogy a gyerekeknél próbálnak meg lelki-ideológiai azonosulást elérni olyan folyamatok tárgyi eszközeinél, melyekkel utána egyértelműen embereket fognak ölni, több mint bizarr...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 783
46 924
113
Hogy korrektek legyünk, a kazettás városra sem szép dolog. DE lássuk be, Aleppó már tényleg egy éve úgy néz ki kb. mint a hold felülete. Élek a gyanúperrel én is, hogy aki ott egerészik még mindig, az 1. TERRORISTA, 2. TERRORISTA családtag jó eséllyel, és nagy százalékban.

Gáza azért volt egy picit más, mert DEDIKÁLTAN civilek voltak ott valóban, a világ legsűrűbben lakott részén, km2/lakosság szám több ezer, és akik szerettek volna sem tudtak menekülni. Pont az nem engedte őket semerre, aki megbombázta, meg fehér-foszforozta őket. Szóval ez a buli úgy igaz inkább, HA nem ők csinálják ezt, hanem bárki más, akkor SOKKAL nagyobb balhé lett volna belőle. Ahhoz meg külön pofa kell szerintem, hogy a bizonyítékok ellenére Simon Peresz meg megvádolt mindenkit, aki elítélte őket ezért, hogy rohadt antiszemita^^
 
M

molnibalage

Guest
Azért gyerekeket beforgatni a háborúskodás hétköznapjába valóban nem feltétlen ugyanaz, mint egy civilek által nagyrészt elhagyott, vélhetően fegyveresek által uralt városrész megszórása kazettás bombával, sokkal inkább az afrikai gyerekkatonák pszichikai kondícionálása felé mutat.
Az, hogy a gyerekeknél próbálnak meg lelki-ideológiai azonosulást elérni olyan folyamatok tárgyi eszközeinél, melyekkel utána egyértelműen embereket fognak ölni, több mint bizarr...
Ez már tényleg nagyon off. Ennyi erővel repnapon se másszon be a civil a kabinba - gyerek is - , mert valjóban egy gyilkolásra teremtett eszközbe ül bele...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 407
79 397
113
molnibalage

Ez már tényleg nagyon off. Ennyi erővel repnapon se másszon be a civil a kabinba - gyerek is - , mert valjóban egy gyilkolásra teremtett eszközbe ül bele...

hát kurvára nem...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 810
30 767
113
<blockquote rel="Allesmor Obranna">Azért gyerekeket beforgatni a háborúskodás hétköznapjába valóban nem feltétlen ugyanaz, mint egy civilek által nagyrészt elhagyott, vélhetően fegyveresek által uralt városrész megszórása kazettás bombával, sokkal inkább az afrikai gyerekkatonák pszichikai kondícionálása felé mutat.
Az, hogy a gyerekeknél próbálnak meg lelki-ideológiai azonosulást elérni olyan folyamatok tárgyi eszközeinél, melyekkel utána egyértelműen embereket fognak ölni, több mint bizarr...
Ez már tényleg nagyon off. Ennyi erővel repnapon se másszon be a civil a kabinba - gyerek is - , mert valjóban egy gyilkolásra teremtett eszközbe ül bele...
</blockquote>

Amikor a bombára írsz azt küldöd valakinek, elő van készítve a bevetésre. A repnap meg repnap, ott akkor van halott ha egy gép rázuhan valaki(k)re. Megint mosdatod a <del>IDF-et</del> szerecsent.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 783
46 924
113
Azért gyerekeket beforgatni a háborúskodás hétköznapjába valóban nem feltétlen ugyanaz, mint egy civilek által nagyrészt elhagyott, vélhetően fegyveresek által uralt városrész megszórása kazettás bombával, sokkal inkább az afrikai gyerekkatonák pszichikai kondícionálása felé mutat.
Az, hogy a gyerekeknél próbálnak meg lelki-ideológiai azonosulást elérni olyan folyamatok tárgyi eszközeinél, melyekkel utána egyértelműen embereket fognak ölni, több mint bizarr...
Tegyük félre egy pillanatra a rózsaszín szivárványos szemüveget, és próbáljunk meg a földön állni. NYILVÁN be kell forgassák a gyerek tudatát, és az valahogy így kezdődik, ilyennel, és ilyen korban, mert annak a népnek, ott, csak ellensége van. Ha meggyengülnek, letarolják őket, és élve megeszik az arabok. Én nem vagyok álszent, megértem az Izraelieket is. Abból a kislányból, 15 év múlva, jó eséllyel katona nő lesz. Ha Barbi lesz belőle, meg egy kritikus tömegből, a mostani olyan korú gyerekből, akkor ŐKET ott tényleg megeszik. HÁT nem Barbi lesz, hanem TAVOR-os IDF-es katonanő. A túlélésükért teszik. Mondom, megértem. Csak a kettős mércét nem csípem a ballib, meg egyéb emberkéktől, akiknek az Izraeli fehér foszfort felemlegető az NÁCIRASSZISTAFASISZTAANTISZEMITA!!!, de az Orosz kazettás az amúgy is rommá lőtt Aleppóban, ahol már gyanúsan tényleg csak ott élő nem fegyveres civil nem sok van, az emberiesség elleni bűn.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 371
63 083
113
Persze hozzá kell tenni, én se tudom miket írogatnak azok a gyerekek a gránátokra, mint ahogy azt se tudni, milyen okból készült a fotó.

Másfelől ez tényleg már erősen off-topik.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 704
12 654
113
Egyenlőség jelet tenni gránátok összefirkálása és egy városnegyed kazettás bombával való beterítésével elég vicces. Pedig nincs is április elseje...

Műszaki témában nagy ász vagy, elismerem, de

Code:
https://youtu.be/RvyHqXApChM
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="molnibalage">Egyenlőség jelet tenni gránátok összefirkálása és egy városnegyed kazettás bombával való beterítésével elég vicces. Pedig nincs is április elseje...

Műszaki témában nagy ász vagy, elismerem, de

Code:
https://youtu.be/RvyHqXApChM
</blockquote>

Most kepzeld el a szitut.

A gyerekeid vagy a testvereid Karnak suliba ovodaba vagy szimplan csak jatszanak fociznak a parkban es koszonhetoen a bekes palesztinoknak linden percben attol Kelly felniuk hogy egg raketa szettepi oket vagy a baratjukat. Felelem linden nap. Barmilyen kemeny vagy ez lelkileg nyomot hagy es ez a gyerekkorban fokozottan igy van. Torodnek a testuk vedelmevel as ovohelyek as egyebb vedmuvek algal de torodnek a lelkukkel is megpedig igy hogy Annam AZT as erzest adjak nekik high OK is a vedelem as ero reszei as van hatalmuk azok folott akin megakarjak olni oket.


Es jol teszik hogy igy teszik
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 704
12 654
113
<blockquote rel="notaricon"><blockquote rel="molnibalage">Egyenlőség jelet tenni gránátok összefirkálása és egy városnegyed kazettás bombával való beterítésével elég vicces. Pedig nincs is április elseje...

Műszaki témában nagy ász vagy, elismerem, de

Code:
https://youtu.be/RvyHqXApChM
</blockquote>

Most kepzeld el a szitut.

A gyerekeid vagy a testvereid Karnak suliba ovodaba vagy szimplan csak jatszanak fociznak a parkban es koszonhetoen a bekes palesztinoknak linden percben attol Kelly felniuk hogy egg raketa szettepi oket vagy a baratjukat. Felelem linden nap. Barmilyen kemeny vagy ez lelkileg nyomot hagy es ez a gyerekkorban fokozottan igy van. Torodnek a testuk vedelmevel as ovohelyek as egyebb vedmuvek algal de torodnek a lelkukkel is megpedig igy hogy Annam AZT as erzest adjak nekik high OK is a vedelem as ero reszei as van hatalmuk azok folott akin megakarjak olni oket.


Es jol teszik hogy igy teszik</blockquote>


Nem.
Tökmindegy mi a szitu, gyerekekből NEM nevelünk pszichopatákat. Nem kondicionálhatsz gyerekeket arra, hogy egy vele együtt élő népcsoport tagjai - minden tagja - ellenség és potenciális célpont.
Ez nem a közeledést, hanem a zsigerileg elültetett gyűlöletet szolgálja.
Esélyt sem ad arra, hogy a jövő generációi megteremthessék a békés egymás mellett élés feltételeit.
Ez nettó kreténség, ugyanarról a tőről fakad, mint amikor az IS lefejezni tanít egészen kicsi gyerekeket.
(Mielőtt művitát kezdenél vagy bárki, természetesen nem ugyanaz a 155mm-esre üzit írni, mint lefejést tanulni, de a gyöke mindkettőnek ugyanaz. A korán rögzített ellenségkép és a gyűlölet bevésése.)


********* Most már annyira off lett a topic, hogy **********

sukhoi-jump_gizmodo.flv.jpg
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
<i>********* Most már annyira off lett a topic, hogy **********</i>

hogy meg tudjuk beszélni, hogy mi idézte elő azt az időjárási jelenséget, ami azokat a felhúket okozta a képen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 783
46 924
113
Régi nóta, a MAKSz-on 2007-ben a Szu-34-es alatt is láttam már.
Na, csak gyakorolnak akkor precíziós fegyverekkel is, már több éve ezek szerint? Még az is lehet, ha nem teveszart kéne bombázni, amire nyilván költséghatékonyabb szórni a butát, meg a kazettás butát, tudnának a nagy raklap AS rakétán kívül valami precizós bombát is dobni, ha kell, amolyan amerikánus stílusban? Áhh, biztos nem, hisz nincs TGP, meg ezt és ilyet amúgy is csak nyugaton tudják...
 
M

molnibalage

Guest
Az az epic, hogy csak azért, mert az oroszok szegénységi bizonyítványa a buta bombával való bohóckodás és mérhetetlen collateral dmg. te hülyének állítod be lényegében az összes korszerű légierőt.

Epic öcsém...
Miféle görbe tükör? Az, hogy 0 logikával próbálod felnagyítani azt, ami nyomokban van...? Lol...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 407
79 397
113
Mi az a mérhetetlen collateral dmg?Honnan az infó?Mert nincs tele a sajtó vele nyilván okkal.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 783
46 924
113
:D Köröm alá szaladt B :D?

Ohh, én sosem mondtam hogy hülyék a korszerű légierők, megint keversz magaddal. Kettőnk közül én vagyok az értelmes, az igazságos, az elfogulatlan, aki elismeri 10 ből 10x, hogy a tech előny az USA-nál, és a nyugatnál van, gyanúsan. DE hogy én sosem becsültem le a nyugati, főleg nem az US haditechnikát, az Fix. Keresd vissza, ha már nem tudsz gondolkodni az idegtől... Te viszont, folyamatosan jó atlantistához híven, áltudományos angol szlenggel megmajkázod még sztem saját magad is, a Falcon 4.0 -ás számításaidra alapozva, hogy ami keleti az tuti szar, értelmetlen, és működésképtelen, "szegénységi bizonyítvány, bohóckodás" etc. A nagy kiterjedésű puha célpontokra, nagy mennyiségű buta bomba eddig Szíriában úgy néz ki, költséghatékony, és még be is jött. Collateral Damage. Van, mindkét oldalon. Az egyik drágábbért csinálja, és ráfogja az azonosítás, meg a hírszerzés hibáira. Most érted, kb. ez a ki nem szarja le kategória, hogy miért öl civileket az egyik, és miért a másik oldal. Hullanak a civilek, ilyen a háború. Sajnálkozhatunk rajta, de úgy tűnik, ezt nem változtatták meg a marha drága prec fegyverek sem. Ellenben mondjuk a fegyverlobbi az jól jár vele...

Még valamiről szeretnél beszélgetni B?