Nagy hatótávolságú PCT rakéták könnyű platformon, és tüzérség ilyen pénzügyi állapotban jobb befektetés.
Ha nem használjuk őket. Maga a bázisjármű nem lenne annyira drága, de a fegyverzet igen. Pl. Kornet: 1 db. indító ~8000 USD, a rakéták pedig 1000 USD körül mászkálnak elvileg, de lehet kapni 20 ezer USD-ért is ATGM-et (és ez érték utóbbi inkább sanszosabb a rendszerintegrációt, logisztikai támogatást, stb.-t figyelembe véve). A rakéta drága technológia.
Meg azért számít a minimum indítási távolság is: a legtöbb ATGM-nek 100 méter körül mozog ez az adata, de van olyan, amelyiknek 500, ami azt jelenti, hogy városi harcban nem vehet részt a jármű a kis távolságok miatt.
A következő probléma, hogy az ATGM lassú, nem sűrűn lépi át a 250 m/s-os sebességet (ez alól a jellemzően levegőből indítható változatok kivételt képeznek), egy valamire is való harckocsi lövedék pedig 800 m/s-nál kezdődik, de inkább 1600-nál. Ami alatt a rakéta eléri a célt, az alatt irányítást igényel, tehát ha a célpont megjelölését nem más eszköz szolgáltatja (UAV pl.), akkor a rakéta becsapódásáig közvetlen rálátásra van szükség a célpontra - ami általában azt jelenti, hogy a célpont is lát téged.
A még következőbb probléma a lőszerkészlet: a legtöbb ATGM-platformon általában max. 4 indító van betöltött rakétákkal. Ha ezen felül is szeretne támadó tevékenységet folytatni a jármű, akkor kénytelen újratárazni valahol (és most itt nem vagyok benne biztos, hogy ATGM platformokon van-e automata töltőrendszer). Harckocsinál a javadalmazás ennek többszöröse.