Civil repüléssel kapcsolatos témák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Folyamatban. Hallottál a CR929-ről?
Hallottam, de az a kínaiakkal közös projekt. - És ki tudja mi lesz belőle, tekintettel arra, hogy a tisztán kínai C-919 is késik. Viszont ha megvalósul, akkor még inkább pénzkidobás 1 ELADHATATLAN 4 hajtóműves fejlesztése...!

Értem én, hogy fenn akarják tartani képességet, a kutatás-fejlesztést, és szeretnék megtartani "a még meglévő" beszállítókat és szakembergárdát, de ehhez nincs szükség drága, Il-96-400 nevű pénzkidobásra!!! - Annál inkább, mert az általad említett "közös" géppel együtt zajlik az An-124 utód "Slon" /Elephant/ fejlesztése is...!!!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 200
113
Hallottam, de az a kínaiakkal közös projekt. - És ki tudja mi lesz belőle, tekintettel arra, hogy a tisztán kínai C-919 is késik. Viszont ha megvalósul, akkor még inkább pénzkidobás 1 ELADHATATLAN 4 hajtóműves fejlesztése...!

Két hajtómüves a gép.

AIRSHOW_t_650x433.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
W

Wilson

Guest
Ezt most találtam,érdekelne,hogy is működik ez a karbantartás,minden egyes alkalommal Debrecenből átrepülnek ezek a gépek Budapestre vagy a Lufthansa Technik sárga angyala lemegy a civisvárosba:)bevallom debreceniként fogalmam sincs,hogy a repüllőtéren van-e bármilyen karbantartó kapacitás ,ugye a Wizz Air is itt parkolt le min 10 gépet legalábbis ennyit számoltam pár napja.

https://airportal.hu/debrecenben-tarolja-a-nem-hasznalt-gepeinek-egy-reszet-a-lufthansa/
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 334
13 690
113
Azt kell megérteni, hogy hiába csinálnak akár kéthajtóműves gépet (bár az a jó irány) - a hajtóművön elbukik az egész.
Ez civil világ, nem katonai, ahol a felvevőpiac adott. Elég ránézni a közös orosz-kínai vasra és megmondom miért hal el - mert a hajtóműnek annyira kicsi a kétáramúsági foka, hogy versenybe sem nagyon szállhat. 12:1 BPR (bypass ratio) ma már az abszolút alap, 20-25:1 pedig a jövű minimuma. Lehet az szuperkönnyű, aerodinamikailag csodálatos test meg szuper elektronika, ez a szegmens a hajtúművön áll vagy bukik.
A nyugat pedig kínosan ügyel, hogy ezen a téren megmaradjon vezetőnek - sőt, az oroszok is, hogy a kínaiakat ne segítség a témában (se military, sem civil vonalon). Ma több ország tud atombombát fejleszteni, mint gázturbinás sugárhajtóművet...

Másik meg (orosz és orosz-kinai gépekről beszélünk) az alkatrészellátás és support. Az orosz support legendás(an szar), egyszerűen nekik a piaci alapú gondolkozás nem megy, összeegyeztethetetlen a rendszerükkel. Ennek megvan a maga előnye is, de itt, a civil piacon a hátrány jelentkezik. Ezt pedig megfejeli az embargo, illetve a hamarosan Kína elleni összeálló bojkott - a gép a saját piacaikon kívül nem kerül (főleg, hogy most nyomni kell a Boeinget meg az Airbust).
A kínai ha lehet még roszabb, azok még csak nem is partnerek, hanem vagy át akarnak venni, vagy leláncolni, vagy lerabolni. A világon csak a leg lecsúszottabbak üzletelnek velük mára. Repülőgépet és üzemeltetést venni tűlük öngyilkosság.

Summa - hazai piacra ok a dolog, de ott is csak akkor, ha elvágják a nyugati beszerzést.- mert ha egy kinai airline vehet gazdaságos nyugatit, akkor elveri a sajáttal repülő kevéssé gazdaságost - ha meg az állam kisegít, akkor az meg a gazdaságot veri fejbe. Vagyis vásárlási monopólium mellett éri meg a dolog - de akkor meg adott a lemaradás a nyugati üzemeltetőkkel szemben.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Azt kell megérteni, hogy hiába csinálnak akár kéthajtóműves gépet (bár az a jó irány) - a hajtóművön elbukik az egész.
Ez civil világ, nem katonai, ahol a felvevőpiac adott. Elég ránézni a közös orosz-kínai vasra és megmondom miért hal el - mert a hajtóműnek annyira kicsi a kétáramúsági foka, hogy versenybe sem nagyon szállhat. 12:1 BPR (bypass ratio) ma már az abszolút alap, 20-25:1 pedig a jövű minimuma. Lehet az szuperkönnyű, aerodinamikailag csodálatos test meg szuper elektronika, ez a szegmens a hajtúművön áll vagy bukik.
A nyugat pedig kínosan ügyel, hogy ezen a téren megmaradjon vezetőnek - sőt, az oroszok is, hogy a kínaiakat ne segítség a témában (se military, sem civil vonalon). Ma több ország tud atombombát fejleszteni, mint gázturbinás sugárhajtóművet...

Másik meg (orosz és orosz-kinai gépekről beszélünk) az alkatrészellátás és support. Az orosz support legendás(an szar), egyszerűen nekik a piaci alapú gondolkozás nem megy, összeegyeztethetetlen a rendszerükkel. Ennek megvan a maga előnye is, de itt, a civil piacon a hátrány jelentkezik. Ezt pedig megfejeli az embargo, illetve a hamarosan Kína elleni összeálló bojkott - a gép a saját piacaikon kívül nem kerül (főleg, hogy most nyomni kell a Boeinget meg az Airbust).
A kínai ha lehet még roszabb, azok még csak nem is partnerek, hanem vagy át akarnak venni, vagy leláncolni, vagy lerabolni. A világon csak a leg lecsúszottabbak üzletelnek velük mára. Repülőgépet és üzemeltetést venni tűlük öngyilkosság.

Summa - hazai piacra ok a dolog, de ott is csak akkor, ha elvágják a nyugati beszerzést.- mert ha egy kinai airline vehet gazdaságos nyugatit, akkor elveri a sajáttal repülő kevéssé gazdaságost - ha meg az állam kisegít, akkor az meg a gazdaságot veri fejbe. Vagyis vásárlási monopólium mellett éri meg a dolog - de akkor meg adott a lemaradás a nyugati üzemeltetőkkel szemben.


Magad válaszoltad meg a saját kételyeidet ! Ha arra számítasz , hogy nem fogsz hozzájutni korszerű típushoz vagy csak qrva drágán akkor az az út marad meg , hogy főzöl abból ami van és arra koncentrálsz amiben jó vagy . Szóval ezen irányvonal alapján szerintem pont lexarják , hogy az adott hajtómű nincs a világ élmezőnyében esetleg 10-20%-al többet fogyaszt ha ezzel szemben nem lesznek kiszolgáltatva az ostoba nyugat kénye kedvének és ,hogy olcsóbban fogják előállítani az szinte biztos nem kitéve a mesterségesen befolyásolt árfolyam ingadozásoknak . Az meg ugye vicc kategória , hogy számít az Orosznak az a plusz fogyasztás ! Repülniük pedig nekik is kell ! Tehát nagyon is van létjogosultsága mindkét fejlesztésnek !
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 334
13 690
113
Magad válaszoltad meg a saját kételyeidet ! Ha arra számítasz , hogy nem fogsz hozzájutni korszerű típushoz vagy csak qrva drágán akkor az az út marad meg , hogy főzöl abból ami van és arra koncentrálsz amiben jó vagy . Szóval ezen irányvonal alapján szerintem pont lexarják , hogy az adott hajtómű nincs a világ élmezőnyében esetleg 10-20%-al többet fogyaszt ha ezzel szemben nem lesznek kiszolgáltatva az ostoba nyugat kénye kedvének és ,hogy olcsóbban fogják előállítani az szinte biztos nem kitéve a mesterségesen befolyásolt árfolyam ingadozásoknak . Az meg ugye vicc kategória , hogy számít az Orosznak az a plusz fogyasztás ! Repülniük pedig nekik is kell ! Tehát nagyon is van létjogosultsága mindkét fejlesztésnek !

Igen, ezt írtam, tiszta sor, ebben az estben a nemzetgazdasági szempont vezérel. Amire én gondolok az a piaci verseny, ahol hátrányba kerül a gép.
A helyükben én ugyanígy fejlesztenék - csak a hajtóművek esetén mindenképpen valami parterséget csinálnék, hogy külföldön is eladható legyen. Vagyis odahaza saját tekerő, nemzetközire meg valami állati nagy BPR engine (amolyan NEO jelleggel). A vevő meg választhat. HA összeszednék magukat supportban, úgy az olcsóság miatt lehetne esélye nyugati motorral a világpiacon.
Csak ehhez ugye dupla tervezés kéne...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Igen, ezt írtam, tiszta sor, ebben az estben a nemzetgazdasági szempont vezérel. Amire én gondolok az a piaci verseny, ahol hátrányba kerül a gép.
A helyükben én ugyanígy fejlesztenék - csak a hajtóművek esetén mindenképpen valami parterséget csinálnék, hogy külföldön is eladható legyen. Vagyis odahaza saját tekerő, nemzetközire meg valami állati nagy BPR engine (amolyan NEO jelleggel). A vevő meg választhat.
Csak ehhez ugye dupla tervezés kéne...


Ha szorosabban együtt működnek szerintem pár éven belül képesek lehetnek korszerű hajtóművet gyártani . De illúzió lenne azt gondolni , hogy 10 éven belül elérnének egy General-Electric vagy Airbus szintre .
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ezt most találtam,érdekelne,hogy is működik ez a karbantartás,minden egyes alkalommal Debrecenből átrepülnek ezek a gépek Budapestre vagy a Lufthansa Technik sárga angyala lemegy a civisvárosba:)bevallom debreceniként fogalmam sincs,hogy a repüllőtéren van-e bármilyen karbantartó kapacitás ,ugye a Wizz Air is itt parkolt le min 10 gépet legalábbis ennyit számoltam pár napja.

https://airportal.hu/debrecenben-tarolja-a-nem-hasznalt-gepeinek-egy-reszet-a-lufthansa/
Debrecenben üzemeltető személyzet és kapacitás van (legalábbis volt, hogy a mostani helyzetben mi van azt nem tudom), ők megcsinálják a rep-előtti és napi karbantartásokat, esetleg a hetit is, az se bonyolult, nem igényel komolyabb felszerelést csak létszámfüggő. A nagyobb karbantartásokhoz meg forgatják a gépeket úgy, hogy az aktuális gép utolsó útja Ferihegyre vezessen és kiszállás-kirakodás után irány a hangár.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
W

Wilson

Guest
Debrecenben üzemeltető személyzet és kapacitás van (legalábbis volt, hogy a mostani helyzetben mi van azt nem tudom), ők megcsinálják a rep-előtti és napi karbantartásokat, esetleg a hetit is, az se bonyolult, nem igényel komolyabb felszerelést csak létszámfüggő. A nagyobb karbantartásokhoz meg forgatják a gépeket úgy, hogy az aktuális gép utolsó útja Ferihegyre vezessen és kiszállás-kirakodás után irány a hangár.

Thanks:).Ezt nem is tudtam.