Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

S

speziale

Guest
Ezt az emelt tetőt nem értem hogy gondoljátok. Nem fogják szétvágni a fél járművet.
A BW chief of Stuff-ja is osztja a véleményed:


A magasság korlátozással kapcsolatos kérdésre:

So far our solution is to deploy soldiers who answer this limitation, which is the first step of our solution. The next step is we are working on a technical solution to move the seats a bit lower, and to get a few centimeters more. One solution is the height, the other solution is technical.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus
S

speziale

Guest
Ez nem emelt tetős. Kb. 2 m lehet a test. Van pontos méreted?
A KMW adatai szerint a Puma magassága a top of roof-on 3,1m. Ebből kiindulva valamint a képen az infantry méretét alapul véve (aki ugye max 184cm), szerintem teljesen reális hogy a test magassága 2m körül van.
Érdekelne hogy aki volt Kecskeméten és melléállt az mit mind a lynx magasságáról
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Blikk? Esetleg Ripost cikk?
Ez nem forrás, ilyenekre ne hivatkozz, mert komolytalanná teszi az érveid.
Azt a benyomást kelti, mintha félre szeretnél minket informálni, valamilyen célból.
De ezt nem feltételezem.
:D
Hát ezt igen jól teszed, ugyanis mind a 2 meg nem épült support jármű (műszaki mentő és a sebesültszállító) képét, mind az első infókat a megemelt tetőről @krisss tette be ide a fórumra. Csak először a fejlesztős topicba!

De hogy a forrás hitelességét tovább boncolgassuk: a The Other Chris twitter account ott van Nicholas Drummond twitter fiókjának Connectjei között rögtön a második helyen. Drummond rendszeresen retweeteli a The Other Chris bejegyzéseit.
Nicholas Drummond pedig a KMW és többek között a brit védelmi minisztérium tanácsadójaként dolgozik.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
A KMW adatai szerint a Puma magassága a top of roof-on 3,1m. Ebből kiindulva valamint a képen az infantry méretét alapul véve (aki ugye max 184cm), szerintem teljesen reális hogy a test magassága 2m körül van.
Érdekelne hogy aki volt Kecskeméten és melléállt az mit mind a lynx magasságáról
A Puma ha jól emlékszem tényleg olyan kb 2m , én 191 vagyok, nem igazán volt kényelmes (nyilván ki a tökömet érdekel, csak mondom hogy nekem milyen volt) , a Lynx ilyen téren sokkal komfortosabb , tény hogy egy baszott nagy dög , turret top valami 3,3 méter ha jól rémlik (egyébként vicces mert a boxer csak 5 centivel alacsonyabb ,turret top 3,25m) de csak hogy akkor már így is szemléltessük:
qjj3urio64s51.jpg

ha feltételezzük hogy a kedves kolléga is kb 190 körül lehet akkor a test olyan 2,0-2,2 között lehet
vagy akkor maradjunk a kedvenc emberünknél:
lynx_h81802.jpg

Maróth Úr egy alsó hangon ( ezen kép alapján) olyan 5-10 centivel alacsonyabb , na akkor jöhetnek a tippek hogy milyen magas :D
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 319
12 698
113
A Puma ha jól emlékszem tényleg olyan kb 2m , én 191 vagyok, nem igazán volt kényelmes (nyilván ki a tökömet érdekel, csak mondom hogy nekem milyen volt) , a Lynx ilyen téren sokkal komfortosabb , tény hogy egy baszott nagy dög , turret top valami 3,3 méter ha jól rémlik (egyébként vicces mert a boxer csak 5 centivel alacsonyabb ,turret top 3,25m) de csak hogy akkor már így is szemléltessük:
qjj3urio64s51.jpg

ha feltételezzük hogy a kedves kolléga is kb 190 körül lehet akkor a test olyan 2,0-2,2 között lehet
vagy akkor maradjunk a kedvenc emberünknél:
lynx_h81802.jpg

Maróth Úr egy alsó hangon ( ezen kép alapján) olyan 5-10 centivel alacsonyabb , na akkor jöhetnek a tippek hogy milyen magas :D
Innentől kézenfekvő lenne az az elvárás, hogy Maróth minden beszerzendő cuccot saját maga teszteljen le.
Ha neki megfelel, akkor mindenkinek jó lesz :)
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 547
10 843
113
A Puma ha jól emlékszem tényleg olyan kb 2m , én 191 vagyok, nem igazán volt kényelmes (nyilván ki a tökömet érdekel, csak mondom hogy nekem milyen volt) , a Lynx ilyen téren sokkal komfortosabb , tény hogy egy baszott nagy dög , turret top valami 3,3 méter ha jól rémlik (egyébként vicces mert a boxer csak 5 centivel alacsonyabb ,turret top 3,25m) de csak hogy akkor már így is szemléltessük:
qjj3urio64s51.jpg

ha feltételezzük hogy a kedves kolléga is kb 190 körül lehet akkor a test olyan 2,0-2,2 között lehet
vagy akkor maradjunk a kedvenc emberünknél:
lynx_h81802.jpg

Maróth Úr egy alsó hangon ( ezen kép alapján) olyan 5-10 centivel alacsonyabb , na akkor jöhetnek a tippek hogy milyen magas :D
Lippai szerintem bőven nincs 190, max. 180.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Lippai szerintem bőven nincs 190, max. 180.
nézd meg az ember nem lehet egyszer sem jófej :D az a baj hogyha 180-al számolsz az azt jelenti hogy olyan nagyon nagyon max 2 méter körül van a test ( ami az én tapasztalatomból kiindulva) reális , de hát ezért a mondatért itt páran meglincselnének szerintem :D
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 518
113
:D
Hát ezt igen jól teszed, ugyanis mind a 2 meg nem épült support jármű (műszaki mentő és a sebesültszállító) képét, mind az első infókat a megemelt tetőről @krisss tette be ide a fórumra. Csak először a fejlesztős topicba!

De hogy a forrás hitelességét tovább boncolgassuk: a The Other Chris twitter account ott van Nicholas Drummond twitter fiókjának Connectjei között rögtön a második helyen. Drummond rendszeresen retweeteli a The Other Chris bejegyzéseit.
Nicholas Drummond pedig a KMW és többek között a brit védelmi minisztérium tanácsadójaként dolgozik.
Azt mondtad van emelt tetős...

Ne süketelj, van vagy nincs?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 518
113
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 774
113
A felmerült problémákra válaszul a KMW megtervezte az emelt tetős verziót ami a következő megrendelésébe a BW-nek beilleszthető, azt nem tudom, hogy éltek-e vele.
Hogy lesz kompatibilis a páncélzata? Hogy lesznek azokna részegysegek kompatibilisek amiket érint a magasítás? Sokkapnegyszerűbb lejjebb rakni az ülést.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Hogy lesz kompatibilis a páncélzata? Hogy lesznek azokna részegysegek kompatibilisek amiket érint a magasítás? Sokkapnegyszerűbb lejjebb rakni az ülést.
Evidens módon ez így egy új verzió.
Az ülés még az aknavédelem miatt érdekes kérdés.