Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 582
79 774
113
Ekkora a Boxer
boxer-2.gif


boxer-1.gif
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson
S

speziale

Guest
A Puma ha jól emlékszem tényleg olyan kb 2m , én 191 vagyok, nem igazán volt kényelmes (nyilván ki a tökömet érdekel, csak mondom hogy nekem milyen volt) ,

ez egyúttal indikáció arra is, hogy ha netán szar kerülne a ventillátorba, mennyire is lenne binding az az 184-es magasság korlát...
 
S

speziale

Guest
Konkrétan az, 7 centivel, a szenzortornya miatt, ami logikus, mert azzal kukucskal ki egy fedezekbol is. :)




Screenshot-20210906-043159-2.jpg

akárhányszor másolod be, meg hivatkozol rá, attól ez még egy teljesen szar táblázat...nézd meg inkább azt amit @wolfram rakott be...a Puma kapcsán meg mondjuk gyártó KMW oldalát...
 
K

kamm

Guest
akárhányszor másolod be, meg hivatkozol rá, attól ez még egy teljesen szar táblázat...
Hat, friss cikkből van...

nézd meg inkább azt amit @wolfram rakott be...a Puma kapcsán meg mondjuk gyártó KMW oldalát...
A gyártó oldalán egyáltalán nem biztos, hogy az van, ami BW szolgálatban van. Ugyanez áll a Lynxre.

FYI a Chief of Stuff kifejezetten jo poen volt (kb Cuccok Fonoke :D) meg ha láthatóan nem annak is szantad, a kave melle a reggeli jóízű vidamsag megvolt, nekem a nyelvi humor az egyik legjobb. (Amugy staff es magyarul szerintem vezerkari fonok?)
 
S

speziale

Guest
Hat, friss cikkből van...

attól még szar...még a wikipedia szintjét sem éri el


FYI a Chief of Stuff kifejezetten jo poen volt (kb Cuccok Fonoke :D) meg ha láthatóan nem annak is szantad, a kave melle a reggeli jóízű vidamsag megvolt, nekem a nyelvi humor az egyik legjobb. (Amugy staff es magyarul szerintem vezerkari fonok?)

örülök, hogy sikerült megnevettetni... ha tudsz angolul nyilván tudod, hogy ez egy elütés volt
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 582
79 774
113
Hat, friss cikkből van...


A gyártó oldalán egyáltalán nem biztos, hogy az van, ami BW szolgálatban van. Ugyanez áll a Lynxre.

FYI a Chief of Stuff kifejezetten jo poen volt (kb Cuccok Fonoke :D) meg ha láthatóan nem annak is szantad, a kave melle a reggeli jóízű vidamsag megvolt, nekem a nyelvi humor az egyik legjobb. (Amugy staff es magyarul szerintem vezerkari fonok?)
Inkább törzsfőnök.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Kim Philby and kamm
K

kamm

Guest
Inkább törzsfőnök.
Eredetileg az, de valamiert a wikin Koromra azt irtak... Persze ott meg ma is Korom van, szoval jogos, az nem korrekt forras... illetve chief of staff vs general chief of staff, erdekes. Idekinn chairman of the joint chiefs of staff van, az a vezérkari főnök.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 582
79 774
113
Igen, de az Turmdach, azaz a torony felso teteje, nem a jarmu teteje, meg is van a különbség. Ezek szerint 50 centit ad hozza a szenzortorony a fegyvertoronyhoz? Az nem keves...
Mi értelme van annak? Harc közben ez a gyakorlatban 0cm-et ad a magasságoz. Kizárólag légi szállításnál van jelentősége. Sem a rajparancsnok sem a járműparancsnok optikája nem releváns a hatásos célfelület szempontjából.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül