Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Mi értelme van annak? Harc közben ez a gyakorlatban 0cm-et ad a magasságoz. Kizárólag légi szállításnál van jelentősége. Sem a rajparancsnok sem a járműparancsnok optikája nem releváns a hatásos célfelület szempontjából.
Szerintem az Ocskay cikkben a meretek kapcsan jön általában elő, erre írtam én, hogy annyi észlelhető belőle egy fedezekben.
Amugy minimális a differencia a Lynx és a Puma között meg szenzortornyokat leszámítva is, fogalmam sincs, mi a banaton rugozik @speziale és masok (gyanítom @pöcshuszár jól látja és csak trollkodnak, hogy vitazhassanak):

Screenshot-20210906-043217-2.jpg
 
S

speziale

Guest
Igen, de az Turmdach, azaz a torony felso teteje, nem a jarmu teteje, meg is van a különbség. Ezek szerint 50 centit ad hozza a szenzortorony a fegyvertoronyhoz? Az nem keves...

az nem szenzortorony hanem az IR zavaró

8fb624082fd8a1e5c87a3c3891713508.jpg


az van 3,9m magasan...

de egyébként ez az ami számít harcászati szempontból:

main-qimg-6ab5037ebb65d57cf58f100890b5e090


vagyis az nagyon nem mindegy, hogy a test 2m vagy 2,2m magas...ugyanis ez a hatásos célfelületet sokkal többel növeli mint 10%...szegény toronyban üldögélőkről nem is beszélve
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
essen-deutschland-30-nov-2018-deutsche-armee-puma-auf-der-essen-motor-show-preview-day-am-30-november-2018-auf-dem-messegelande-in-essen-deutschland-der-motor-show-prasentiert-der-motorrader-autos-und-tuning-teile-von-uber-500-ausstellenden-unternehmen-aus-verschiedenen-landern-essen-motor-show-findet-von-01-dezember-bis-9-dezember-2018-credit-maik-boenischzuma-drahtalamy-leben-nachrichten-r5d6kj.jpg
csak csalóka a szögbe törés ateknő felső részén. (persze a torony miatt valószínű hogy alacsonyabb mint a lynx ) és a test is lehet valamelyest de nem akkorák a különbségek mint még pár napja is sokan gondolták írták
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 587
79 777
113
az nem szenzortorony hanem az IR zavaró

8fb624082fd8a1e5c87a3c3891713508.jpg


az van 3,9m magasan...

de egyébként ez az ami számít harcászati szempontból:

main-qimg-6ab5037ebb65d57cf58f100890b5e090


vagyis az nagyon nem mindegy, hogy a test 2m vagy 2,2m magas...ugyanis ez a hatásos célfelületet sokkal többel növeli mint 10%...szegény toronyban üldögélőkről nem is beszélve
Mi az IR zavaró?
 
K

kamm

Guest
Nézd meg a rajzot. Azon a Puma a hosszabb.
A valóságban meg a Lynx.
Tehát rosszul van összemontírozva...
;)
Ha a hossz arányos lenne, akkor kiderülne, hogy mennyivel laposabb.
Hosszban vmi 10-12 cm a difi, ami csaknem 8 meternel nem tul lavanyos egy ekkorka grafikan szerintem, nekem nem tűnik rossznak (a hatuljan hosszabb is kicsit a Lynx.) A szerzo mernok es ketlem, hogy ne lenne alapos a grafika...?
 
K

kamm

Guest
essen-deutschland-30-nov-2018-deutsche-armee-puma-auf-der-essen-motor-show-preview-day-am-30-november-2018-auf-dem-messegelande-in-essen-deutschland-der-motor-show-prasentiert-der-motorrader-autos-und-tuning-teile-von-uber-500-ausstellenden-unternehmen-aus-verschiedenen-landern-essen-motor-show-findet-von-01-dezember-bis-9-dezember-2018-credit-maik-boenischzuma-drahtalamy-leben-nachrichten-r5d6kj.jpg
csak csalóka a szögbe törés ateknő felső részén. (persze a torony miatt valószínű hogy alacsonyabb mint a lynx ) és a test is lehet valamelyest de nem akkorák a különbségek mint még pár napja is sokan gondolták írták
Errol van szo. A ket fegyvertorony teteje szerintem par centivel terhet el.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 521
113
Szerintem az Ocskay cikkben a meretek kapcsan jön általában elő, erre írtam én, hogy annyi észlelhető belőle egy fedezekben.
Amugy minimális a differencia a Lynx és a Puma között meg szenzortornyokat leszámítva is, fogalmam sincs, mi a banaton rugozik @speziale és masok (gyanítom @pöcshuszár jól látja és csak trollkodnak, hogy vitazhassanak):

Screenshot-20210906-043217-2.jpg
Most, hogy rájottél a hibára, már nem is lényeges ugye?

Akinek nem tetszik a véleménye az troll?
Szakmai vita, számokkal, érvekkel. Fogadd el.
Rossz a rajz, van ilyen. A net tele van manipulált rajzokkal.

Ezért ne legyen már valaki "troll".
 
S

speziale

Guest
essen-deutschland-30-nov-2018-deutsche-armee-puma-auf-der-essen-motor-show-preview-day-am-30-november-2018-auf-dem-messegelande-in-essen-deutschland-der-motor-show-prasentiert-der-motorrader-autos-und-tuning-teile-von-uber-500-ausstellenden-unternehmen-aus-verschiedenen-landern-essen-motor-show-findet-von-01-dezember-bis-9-dezember-2018-credit-maik-boenischzuma-drahtalamy-leben-nachrichten-r5d6kj.jpg
csak csalóka a szögbe törés ateknő felső részén. (persze a torony miatt valószínű hogy alacsonyabb mint a lynx ) és a test is lehet valamelyest de nem akkorák a különbségek mint még pár napja is sokan gondolták írták

igen de azért azt is nézd meg, hogy azon a felső részen már milyen döntött az a páncél...az jelentősen növeli a ballisztikai védelmet azon a részen...és ezzel vissza is utalok az előbbi ábrámra ami a találatok eloszlási valószínűségét mutatta
 
K

kamm

Guest
az nem szenzortorony hanem az IR zavaró

8fb624082fd8a1e5c87a3c3891713508.jpg


az van 3,9m magasan...

de egyébként ez az ami számít harcászati szempontból:

main-qimg-6ab5037ebb65d57cf58f100890b5e090


vagyis az nagyon nem mindegy, hogy a test 2m vagy 2,2m magas...ugyanis ez a hatásos célfelületet sokkal többel növeli mint 10%...szegény toronyban üldögélőkről nem is beszélve
Megint trollkodsz - szarozzam en is le az iinnen-onnan linkelt grafikadat, ahogy te teszed a lrgujabb haditechnikas cikkel? :rolleyes:

Vilagosan latszik, hogy par centin belul van a ket torony teteje, viszont fedezekbol a Puma jobban kilog.

A manned turret meg a MH követelménye volt, szóval a Puma leg sem felelt volna és a fentiek alapján egy mannes toronnyal meg magasabb lenne.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 521
113
Hosszban vmi 10-12 cm a difi, ami csaknem 8 meternel nem tul lavanyos egy ekkorka grafikan szerintem, nekem nem tűnik rossznak (a hatuljan hosszabb is kicsit a Lynx.) A szerzo mernok es ketlem, hogy ne lenne alapos a grafika...?
Ennek ellenére rossz. Ha arányositanád pont látszódna a lényeg.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 312
14 056
113
Szerintem az Ocskay cikkben a meretek kapcsan jön általában elő, erre írtam én, hogy annyi észlelhető belőle egy fedezekben.
Amugy minimális a differencia a Lynx és a Puma között meg szenzortornyokat leszámítva is, fogalmam sincs, mi a banaton rugozik @speziale és masok (gyanítom @pöcshuszár jól látja és csak trollkodnak, hogy vitazhassanak):

Screenshot-20210906-043217-2.jpg
Az az Ocskay grafikája úgy félrevezeto sz@rság ahog van, mivel a Puma nyilvánvaloan tobb mint fél méterrel rovidebb. Itt van egy objektivabb oszehasonlítás (forrás Artem Beliakov):
EjsGV2TXkAAs00j.jpg
 
K

kamm

Guest
Most, hogy rájottél a hibára, már nem is lényeges ugye?
Nem, nem ezt irtam. Azt irtam, hogy nem igaz, aranyos a rajz, csak udvariasan,.mert udvariasan irtal.
Ne kezdd el te is atertekelni,.mit ir a masik...

Akinek nem tetszik a véleménye az troll?
Nem, az a troll, aki siman leszarozza azt, ami egy szakmai ujsagban frissen megjelenik attol, aki látta és ezzel foglalkozik.

Tudod, mint amikor egyesek nagyhanguan lehulyezik a Patriot officer cikket avagy az amerikai vedelmi allamtitkart a USAF Air Combat Command pkay es hasonloak.

Szakmai vita, számokkal, érvekkel. Fogadd el.
Rossz a rajz, van ilyen. A net tele van manipulált rajzokkal.
Mit fogadjak el? Mar kiderult, hogy gy a szenzortorobnyal MAGASABB A PUMA.

Most komolyan az ellenkezojet akarod allitani, csak mert ti eddig az ellenkezojet hittetek?

Ezért ne legyen már valaki "troll".
Nem azert troll, lasd fenn.
 
S

speziale

Guest
Megint trollkodsz - szarozzam en is le az iinnen-onnan linkelt grafikadat, ahogy te teszed a lrgujabb haditechnikas cikkel? :rolleyes:

Vilagosan latszik, hogy par centin belul van a ket torony teteje, viszont fedezekbol a Puma jobban kilog.

A manned turret meg a MH követelménye volt, szóval a Puma leg sem felelt volna és a fentiek alapján egy mannes toronnyal meg magasabb lenne.

attól, hogy te nem tudod értelmezni a fenti ábrát, meg hogy minek mi a jelentősége harcászati szempontból, attól nem én vagyok a troll...
a fenti ábrát már egy csomó ember egy csomószor berakta ide a fórumra...de úgy tűnik vannak akik semmiből nem tanulnak
 
K

kamm

Guest
attól, hogy te nem tudod értelmezni a fenti ábrát, meg hogy minek mi a jelentősége harcászati szempontból, attól nem én vagyok a troll...
Mi koze is harcaszatnak ahhoz ,hogy keptelen vagy elfogadni, hogy a Puma magasabb? :):)

a fenti ábrát már egy csomó ember egy csomószor berakta ide a fórumra...de úgy tűnik vannak akik semmiből nem tanulnak
Csomo ember, csomoszor... meggyőző. Mostantol popularis alapon dolnek el a tények? :D