Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 587
79 775
113
a világ nagyrésze szerint még így van . lehet hogy ez a jövőben változni fog de egy olyan járműnek aminek a szeme a lényeg az emberi szemet felülműló optikát még nem alkottak... perze itt nem a nagyításról van szó sokkal inkább a szin és térlátásról árnyakról be nem illő dolgokról... nemtudom miért de még mindig a természet vezet érzékelés terén.
Ne beszélj marhaságot. Lófaszt se látsz 1km-ről, ezzel meg leolvasod a névfelvarrót...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Ne beszélj marhaságot. Lófaszt se látsz 1km-ről, ezzel meg leolvasod a névfelvarrót...
egy hagyományos távcsővel is képes lehetnék ilyenre...
de a lényeg még mindig az hogy valamiért (lehet csak az én agyam túl primitív ehhez.) de bármilyen képet nézek egy monitoron az mindig más lessz mint szabad szemmel és valamiért nem veszek észre olyan dolgokat amit szabad szemmel simán. lehet többet kellene játszanom gépen és megváltozna... nemtudom. én csak azt tudom hogy teljesen más egy monitort figyelni és más szabad szemmel egy akár prizmán kinézni... lehet a sok pixel ami fel sincs fogva tudatosan lehet a térlátás lehet a szinek lehet hogy kiég az ember szeme egy idő után nemtudom miért. csak hogy így van.
 
S

speziale

Guest
A test magasság különbség szerintem kb húsz centi, de ezen lehet vitatkozni, majd megtudjunk. Ennek a jelentősége a páncélozott tér nagysága, ami tömeg.

Viszont amiről te beszélsz, ott van egy lényeges különbség a két jármű között:
Az egyikben meghalnak a toronyban, a másikban nem...
És ez lényeges újdonság, akkor is, ha úgy tűnik ez nincs megfogaazva a követelmények között.

igen ez az egyik része...
a Lynx testmagassága a @wolfram által berakott cikk alapján 2,2m. Tegyük fel a Pumáé 2m. ebben az esetben a 2 és 2,2 m között bejövő lövedékek ugye a Lynx-et a testen fogják eltalálni (márpedig az eloszlásos ábra alapján amit beraktam az ilyen magasságban bejövő lövedéknek a legnagyobb a valószínűsége)....amit ha átütnek, akkor bizony a bent ülő nyusziknak sem fog jót tenni

abba meg bele sem megyek, hogy a Puma testének felső részén már nagyon döntötten áll ott a páncél...szemre 30 fok alatti a meredeksége...vagyis ott k*rva jó a ballisztikai védelem, szerintem azt egy 30 milis orosz apds soha az életben nem üti át...megkockáztatom, hogy az a Puma legvédettebb része
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 521
113
Jo, nem volt kizáró ok, persze, de szerintem valahol azóta kiderült, hogy nem biztak a remote toronyban, nem...? Nekem remlik valami cikk vagy interjú.
Inkább utólag igyekeztek magyarázkodni.
Szerintem emiatt alakult ki vita, hisz csakis a legjobbat vehettük.
Ergo a Puma szar.

A Hiúz valószínűleg nem a legjobb, de hazai, és ez fontos, elismerem.
Viszont mindenképpen élvonalbeli, és magyar kreativitással a legjobbá tehető.
Hisz a Puma-nak is vannak hiányosságai. De ehhez érzelemmentes objektivitás szükséges.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
azt meg hogy a parancsnoki buvoba elforditom a fejemet és a másodperc tört része alatt más irányba nézek egy pillanatra vagy többre majd vissza meg megint egy teljesen olyan dolog amit szerintem 5 kamera se tudna visszadni... de lehet hogy tényleg csak az én agyam nem elég pc hez szokott és a fiatalabbaknak jobban fekszik a monitor mint a valóság...

ezzel egyáltalán még véletlenűl se azt akarom írni hogy az elektromos otika hasztalan vagy szükségtelen lenne. csak hogy bizonyos szituációkban az ember helyzetfelismeréséhez elengedhetetlen a szabad szemmel való látás.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 587
79 775
113
egy hagyományos távcsővel is képes lehetnék ilyenre...
de a lényeg még mindig az hogy valamiért (lehet csak az én agyam túl primitív ehhez.) de bármilyen képet nézek egy monitoron az mindig más lessz mint szabad szemmel és valamiért nem veszek észre olyan dolgokat amit szabad szemmel simán. lehet többet kellene játszanom gépen és megváltozna... nemtudom. én csak azt tudom hogy teljesen más egy monitort figyelni és más szabad szemmel egy akár prizmán kinézni... lehet a sok pixel ami fel sincs fogva tudatosan lehet a térlátás lehet a szinek lehet hogy kiég az ember szeme egy idő után nemtudom miért. csak hogy így van.

Tehát mindenki hülye...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 587
79 775
113
azt meg hogy a parancsnoki buvoba elforditom a fejemet és a másodperc tört része alatt más irányba nézek egy pillanatra vagy többre majd vissza meg megint egy teljesen olyan dolog amit szerintem 5 kamera se tudna visszadni... de lehet hogy tényleg csak az én agyam nem elég pc hez szokott és a fiatalabbaknak jobban fekszik a monitor mint a valóság...

ezzel egyáltalán még véletlenűl se azt akarom írni hogy az elektromos otika hasztalan vagy szükségtelen lenne. csak hogy bizonyos szituációkban az ember helyzetfelismeréséhez elengedhetetlen a szabad szemmel való látás.
Értsd mar meg, hogy nem 1972-t írunk. Te szabad szemmel hátrányban vagy, ha meg olyan kicsi a távolság akkor meg agyonlőnek, ha kidugod a fejed.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 312
14 056
113
Ugyanaz a gépágyú hogy lehet negyed méretű?
Úgy, hogy nem ugyan az az ágyú. :cool::rolleyes: Ez a rajz még nyilvánvaloan a Eurosatory 2018-on bemutatot 35mm Wotan ágyúval felszerelt Lynx prototýpusa alapján készult:
lynx_eurosatory_28s.jpg
 
K

kamm

Guest
Úgy, hogy nem ugyan az az ágyú. :cool::rolleyes: Ez a rajz még nyilvánvaloan a Eurosatory 2018-on bemutatot 35mm Wotan ágyúval felszerelt Lynx prototýpusa alapján készult:
lynx_eurosatory_28s.jpg
Ugyan dehogy. Tokmindegy, az agyubolcso ugyanaz , az Ocskay cikk is vilagosan megmondja, ahogyan a RM.is vilagosan elmondta.
Az a rajz, amit linkeltel, egy vicc.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Ugyan dehogy. Tokmindegy, az agyubolcso ugyanaz , az Ocskay cikk is vilagosan megmondja, ahogyan a RM.is vilagosan elmondta.
Az a rajz, amit linkeltel, egy vicc.
Miért olyan nehéz elfogadni, hogy az Ezredes úr, aki amúgy kiváló szakember egy nem teljesen arányos grafikát használt fel. Ami magyar szakmai cikkben egyáltalán nem fura (valljuk be én a hazai szaksajtó javát kerülöm mint a tüzet)
 
K

kamm

Guest
Inkább utólag igyekeztek magyarázkodni.
Szerintem emiatt alakult ki vita, hisz csakis a legjobbat vehettük.
Ergo a Puma szar.
En semmi ilyesmit nem ereztem soha.
Mint utolag kiderült, 2017 óta tárgyaltak már a RM csucsvezetoivel, azok láthatóan komolyan vették a lehetőséget, hogy NATO hadrendbe kerülhet az új designjuk és mindemben rugalmasabbak voltak, plane a gyártási együttműködésben.
Tegyük hozzá, 100+ éves multja van a RM a magyar hadseregek körül...

A Hiúz valószínűleg nem a legjobb, de hazai, és ez fontos, elismerem.
Viszont mindenképpen élvonalbeli, és magyar kreativitással a legjobbá tehető.
Hisz a Puma-nak is vannak hiányosságai. De ehhez érzelemmentes objektivitás szükséges.
Szerintem tulkombinaljuk. :) A Puma egy adott design, ami nem tökéletes. A Lynx sem az, de az nyitott design, a gyártó teljes mellszélességgel benne van a customized verziókban, raadasul nekunk a legelőnyösebb gyártási-technologiai-gazdasagi konstrukcióval. :)
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 312
14 056
113
Ugyan dehogy. Tokmindegy, az agyubolcso ugyanaz , az Ocskay cikk is vilagosan megmondja, ahogyan a RM.is vilagosan elmondta.
Az a rajz, amit linkeltel, egy vicc.
Ahozz képest, hogy szerinted vicc, proporciálisan pontosan megegyezik az Eurosatorys protóval, aminek ismert a hosza és mivel a Puma hosza is ismert, a kép sokkal hitelessebb, mind az Ocskai féle, pláne hogy Ocskai más méretekkel dolgozik, mind amiket a gyártó deklarál (például 15 centit faragot a Lynx hoszából - 7,6 vs 7,75).
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Ahozz képest, hogy szerinted vicc, proporciálisan pontosan megegyezik az Eurosatorys protóval, aminek ismert a hosza és mivel a Puma hosza is ismert, a kép sokkal hitelessebb, mind az Ocskai féle, pláne hogy Ocskai más méretekkel dolgozik, mind amiket a gyártó deklarál (például 15 centit faragot a Lynx hoszából - 7,6 vs 7,75).
Amúgy ugyan az a demó példány mint amit ide hurcoltak. Nincs külüönbség aközött amit most hoztak kecsóra és az Eurosatory-ra, mivel konkrétan ugyan az átkenve.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Értsd mar meg, hogy nem 1972-t írunk. Te szabad szemmel hátrányban vagy, ha meg olyan kicsi a távolság akkor meg agyonlőnek, ha kidugod a fejed.
nem kell kidugnod a fejed egész végig prizmáról írtam. és mint írtam is nem vagyok az elektro optikák ellen sem azok is szükségesek. egyszerűen úgy gondolom vannak olyan szituációk amikor az optikát más irányba kell állítani és megin más irányba is figyelni kell... tehát megosztott figyelem szükséges...
a hk k prizmálya sem azért va/vólt hogy azon kersztűl irányozzon valaki. a mai napig megvan a szabad szemes kitekintési lehetőség (prizmán át)