Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
A Puma deszantterének búvónyílásairól tudnál betenni képeket, akár a Puma-topikba? Én kerestem, de nem találtam azokról képet.
Erről beszéltek?
2988a5dbfbd76874b2ea4c4a4abf3e48.jpg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 172
113
Nekem - és párunknak itt a fórumon - pont ezzel van a bajunk. Ha most kezdünk el beszállni az ausztrál tesztelésbe, és csak '22 közepén/végén lesz vége a tesztelésnek, akkor még le kell tárgyalni az igényeink szerinti konfigurációt, így aláírás csak '23-ban lehet. Ha azonnal elkezdik a gyártást - ez mondjuk nem valószínű, mert a gyártósort, beszállítókat le kell szervez, és el kell kezdeniük a részegységek legyártását -, akkor sem várható, hogy a PUMA RM tempójánál (kb.30db/év) gyorsabb gyártást intézzenek. Ez azt jelenti, hogy 150 db gép legyártása 5 êvbe telne. Ez azt jelenti, hogyha minden úgy siklik, mint egy csiga egy vödör takonyban, akkor is kb. 2028 lesz mire kész a teljes állomány. De ekkor még nincs kiképzett alegységed. Ha a szállításokkal nem is csúsznak, ha a teljesen első szériánál minden fő egység tökéletesen működik ( nagy mázli kell hozzá), és a szállításokkal párhuzamosan elkezdődik is a kiképzés, akkor is necces ez a 2028-as nehézdandár felajánlás.
Én továbbra is azt gondolom, hogy a kikerült RM információi nem egyértelműsítik a Lynxet, mint típust.
Alapvetően az elhangzottak/leírtak még a Boxerre is simán ráhúzhatók.
A PUMA azonnal gyártható, működő beszállítói lánccal, gyártósoral/sorokkal. A PUMA-t ugye közösen gyártja a RM és a KMW összesen 60db/év. Azaz nagyjából 3 év alatt itt lehet a teljes állomány. Azaz 2023-24-re. És még mindig lenne 4 év a Dandár felépítésére. A csehek több mint 2 éve dolgoznak, hogy az ejtőernyős/különleges ezredet létrehozzák. Itt meg egy dandárról van szó.
2028ra van igérve a páncélgránátos dd.A kiképzést hamar el lehet kezdeni,akár pár db használt Marderrel is,de az első beérkező Lynxekkel is rotációs rendszerben használva a gépeket.A gyártást fel lehet gyorsitani,ha van rá igény.
Szervezés kérdése az egész.Na mondjuk pont ezzel áll rosszul a sereg.
 
K

kamm

Guest
Nekem - és párunknak itt a fórumon - pont ezzel van a bajunk. Ha most kezdünk el beszállni az ausztrál tesztelésbe, és csak '22 közepén/végén lesz vége a tesztelésnek, akkor még le kell tárgyalni az igényeink szerinti konfigurációt, így aláírás csak '23-ban lehet. Ha azonnal elkezdik a gyártást - ez mondjuk nem valószínű, mert a gyártósort, beszállítókat le kell szervez, és el kell kezdeniük a részegységek legyártását -, akkor sem várható, hogy a PUMA RM tempójánál (kb.30db/év) gyorsabb gyártást intézzenek. Ez azt jelenti, hogy 150 db gép legyártása 5 êvbe telne. Ez azt jelenti, hogyha minden úgy siklik, mint egy csiga egy vödör takonyban, akkor is kb. 2028 lesz mire kész a teljes állomány. De ekkor még nincs kiképzett alegységed. Ha a szállításokkal nem is csúsznak, ha a teljesen első szériánál minden fő egység tökéletesen működik ( nagy mázli kell hozzá), és a szállításokkal párhuzamosan elkezdődik is a kiképzés, akkor is necces ez a 2028-as nehézdandár felajánlás.
Én továbbra is azt gondolom, hogy a kikerült RM információi nem egyértelműsítik a Lynxet, mint típust.
Alapvetően az elhangzottak/leírtak még a Boxerre is simán ráhúzhatók.
A PUMA azonnal gyártható, működő beszállítói lánccal, gyártósoral/sorokkal. A PUMA-t ugye közösen gyártja a RM és a KMW összesen 60db/év. Azaz nagyjából 3 év alatt itt lehet a teljes állomány. Azaz 2023-24-re. És még mindig lenne 4 év a Dandár felépítésére. A csehek több mint 2 éve dolgoznak, hogy az ejtőernyős/különleges ezredet létrehozzák. Itt meg egy dandárról van szó.

Acsi! A Puma eves szeriaja valami 20-30 darab egyelore, ha jol emlekszem a cikkekbol. *HA* iden vegre sikerul leszallitaniuk az elso batchet, amit ugye kb ot eve kellett volna :D mar, akkor talan kapunk helyet a gyartosoron. Ugyanakkor a Lynxszel szinte biztosan jonne sajat gyartokapacitasra opcio, ami azert nem kicsit lenne jobb nekunk...

2028ra van igérve a páncélgránátos dd.A kiképzést hamar el lehet kezdeni,akár pár db használt Marderrel is,de az első beérkező Lynxekkel is rotációs rendszerben használva a gépeket.A gyártást fel lehet gyorsitani,ha van rá igény.
Szervezés kérdése az egész.Na mondjuk pont ezzel áll rosszul a sereg.

A kozepes viszont 2023-ra es abba is kellene mar lancos IFV, nem...?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nehéz járgányoknál,terepjáróknál a nyomaték a fontosabb.A nagyobb motor meg mindig tartosabb.Munkamotorok meg tartósságra vannak tervezve.Lynx motorjábol valószinüleg simán ki lehet hozni még 500lóerőt,a tartóság kárára persze.

Igen, ezt én is így gondolom.

Jó lenne belefolyni a kenguruk tenderébe,ideális esetben konkrét kipróbáló ember szintjén.
De az eddigi beszerzéseknél se tudunk próbákról,kiválasztási mechanizmusról semmit.

Kriss szerint azért szoktak lenni próbák. Persze, mint minden ilyen dolog ebben az országban, ez is szigorúan titkos...

Nekem - és párunknak itt a fórumon - pont ezzel van a bajunk. Ha most kezdünk el beszállni az ausztrál tesztelésbe, és csak '22 közepén/végén lesz vége a tesztelésnek, akkor még le kell tárgyalni az igényeink szerinti konfigurációt, így aláírás csak '23-ban lehet.

Ha nincs csúszás, akkor 2021 szeptemberében lesz vége a gyakorlati próbáknak. Szerintem ezt a másfél évet már ki lehet bírni.

a azonnal elkezdik a gyártást - ez mondjuk nem valószínű, mert a gyártósort, beszállítókat le kell szervez, és el kell kezdeniük a részegységek legyártását -, akkor sem várható, hogy a PUMA RM tempójánál (kb.30db/év) gyorsabb gyártást intézzenek. Ez azt jelenti, hogy 150 db gép legyártása 5 êvbe telne. Ez azt jelenti, hogyha minden úgy siklik, mint egy csiga egy vödör takonyban, akkor is kb. 2028 lesz mire kész a teljes állomány. De ekkor még nincs kiképzett alegységed. Ha a szállításokkal nem is csúsznak, ha a teljesen első szériánál minden fő egység tökéletesen működik ( nagy mázli kell hozzá), és a szállításokkal párhuzamosan elkezdődik is a kiképzés, akkor is necces ez a 2028-as nehézdandár felajánlás.
Én továbbra is azt gondolom, hogy a kikerült RM információi nem egyértelműsítik a Lynxet, mint típust.
Alapvetően az elhangzottak/leírtak még a Boxerre is simán ráhúzhatók.
A PUMA azonnal gyártható, működő beszállítói lánccal, gyártósoral/sorokkal. A PUMA-t ugye közösen gyártja a RM és a KMW összesen 60db/év. Azaz nagyjából 3 év alatt itt lehet a teljes állomány. Azaz 2023-24-re. És még mindig lenne 4 év a Dandár felépítésére. A csehek több mint 2 éve dolgoznak, hogy az ejtőernyős/különleges ezredet létrehozzák. Itt meg egy dandárról van szó.

Nem tudom, hogy a Pumára még van-e jelenleg rendelése (és ha igen, hány darabos) a Bundeswehr-nek. Ha igen, akkor mi minden bizonnyal csak az után jöhetünk, hogy azokat legyártották. Tehát még az is elképzelhető, hogy csak később tudnák leszállítani, mint a KF41-est, ha ez utóbbit viszont mi rendelnénk meg elsőnek másfél év múlva.

Erről beszéltek?
2988a5dbfbd76874b2ea4c4a4abf3e48.jpg

Igen, arra gondoltam, de még sohasem láttam közeli képet azokról a nyílásokról.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Nyitott pillango eseten a toronyak a mozgastere akkor zero. Es csak akkor lehet felnyitni ha az elorre vagy 90° ban oldalra nez?
Lényegében igen, de ha pl. Spike inditó tubusok is fent vannak akkor még annyira sem. Én spec ebben a formában felesleges dolognak tartom, max vészelhagyásra vagy urban környezetben a hátsó térfél védésére/megfigyelésére használnám. Ha eksön akkor bebúj, lecsuk és mehet a torony.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Lényegében igen, de ha pl. Spike inditó tubusok is fent vannak akkor még annyira sem. Én spec ebben a formában felesleges dolognak tartom, max vészelhagyásra vagy urban környezetben a hátsó térfél védésére/megfigyelésére használnám. Ha eksön akkor bebúj, lecsuk és mehet a torony.
A veszelhagyasra valo alkalmassagarol a ketsegim inkabb nem fogalmazom meg 1 mert nagyon puma ellenesnek tunnek /ami nem igaz csak nem hiszek a mesekben./
2 mert veszelhagyas altalaban extrem eset igy konnyen fogas talalhato lenne a peldaimon.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
A veszelhagyasra valo alkalmassagarol a ketsegim inkabb nem fogalmazom meg 1 mert nagyon puma ellenesnek tunnek /ami nem igaz csak nem hiszek a mesekben./
2 mert veszelhagyas altalaban extrem eset igy konnyen fogas talalhato lenne a peldaimon.
Ez csak egy saját vélemény volt, se nem értek hozzá se nem tartom lényegesnek a kérdést. Nekem ahogyan a Puma úgy a Lynx is megfelelne az elvárásaimnak. Nincs favoritom.
De a Puma azért csak Puma :)
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Ez csak egy saját vélemény volt, se nem értek hozzá se nem tartom lényegesnek a kérdést. Nekem ahogyan a Puma úgy a Lynx is megfelelne az elvárásaimnak. Nincs favoritom.
De a Puma azért csak Puma :)
Ez az en bajom is :) nem utasitom el nyelbol a pumat sot egykoron nagyon tetszett de minel tobbet tudok meg rolla kell koppanom hogy szerintem a nemetek at lettek qrva anno es a fel vilag pumaval kapcsolatban... Jo az elv jo a koncepcio de maskirozott eredmenyek /a cseh tenderben 100% ig biztos vagyok.../ha maskepp lenne mar reg kukaznak az osszes mar letezo tornyot es fegyverzetet szenzort es tuzvezeto rendszert es vagy a pumaet alkalmaznak /igyis ugyis venni kel a legtobb gyartonak./ vagy masolnak gozerovel..../ a desszant teljes figyelmenkivul hagyasa meg a non plus ultra szamomra...
Pedig ugy szeretnem ujra szeretni a pumat de komolyan..
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem tudom, hogy a Pumára még van-e jelenleg rendelése (és ha igen, hány darabos) a Bundeswehr-nek. Ha igen, akkor mi minden bizonnyal csak az után jöhetünk, hogy azokat legyártották. Tehát még az is elképzelhető, hogy csak később tudnák leszállítani, mint a KF41-est, ha ez utóbbit viszont mi rendelnénk meg elsőnek másfél év múlva.
Idén adják át az utolsó darabot a PUMA-ból a BW-nek. A következő kontingenst már jóváhagyták (2019) pénzügyileg, de a gyártás 2023-ban kezdődik csak. Addig elvileg upgrade megy.
A mi darabszámunk pont beférne a "lyukba".
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
2028ra van igérve a páncélgránátos dd.A kiképzést hamar el lehet kezdeni,akár pár db használt Marderrel is,de az első beérkező Lynxekkel is rotációs rendszerben használva a gépeket.A gyártást fel lehet gyorsitani,ha van rá igény.
Szervezés kérdése az egész.Na mondjuk pont ezzel áll rosszul a sereg.
Marderrel..... a PUMA kiképzését? Ember! :eek:
Végül is el lehet kezdeni a BTR-rel is a kiképzést a Leokra. Végül is mind a kettő acélból van, és nagy dízel hajtja!
Acsi! A Puma eves szeriaja valami 20-30 darab egyelore, ha jol emlekszem a cikkekbol. *HA* iden vegre sikerul leszallitaniuk az elso batchet, amit ugye kb ot eve kellett volna :D mar, akkor talan kapunk helyet a gyartosoron. Ugyanakkor a Lynxszel szinte biztosan jonne sajat gyartokapacitasra opcio, ami azert nem kicsit lenne jobb nekunk...
A kozepes viszont 2023-ra es abba is kellene mar lancos IFV, nem...?
A PUMA éves szériája 60 db körül alakul (+/- pár darab). Ezt 2 összeszerelő üzemeben/soron érik el párhuzamosan. Van egy RM és van egy KMW üzem. Mind a kettő a PSM-nek gyárt, aki a fővállalkozó.
Persze, hogy sokkal jobb lenne hazai gyártásban - és a cseheknek (tudtommal) fel is ajánlotta a PSM - de ha pont a német 2 batch között rendeljük, de ez nyilvánvalóan nem ugyan annyiba kerülne, mintha ők gyártanák le.
A kerekes járműből várhatóan jóval többre lesz szükség, és emiatt talán arra rentábilisabb lenne a saját gyártás.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Marderrel..... a PUMA kiképzését? Ember! :eek:
Végül is el lehet kezdeni a BTR-rel is a kiképzést a Leokra. Végül is mind a kettő acélból van, és nagy dízel hajtja!

A PUMA éves szériája 60 db körül alakul (+/- pár darab). Ezt 2 összeszerelő üzemeben/soron érik el párhuzamosan. Van egy RM és van egy KMW üzem. Mind a kettő a PSM-nek gyárt, aki a fővállalkozó.
Persze, hogy sokkal jobb lenne hazai gyártásban - és a cseheknek (tudtommal) fel is ajánlotta a PSM - de ha pont a német 2 batch között rendeljük, de ez nyilvánvalóan nem ugyan annyiba kerülne, mintha ők gyártanák le.
A kerekes járműből várhatóan jóval többre lesz szükség, és emiatt talán arra rentábilisabb lenne a saját gyártás.
Szerintem nem lessz kerekes harcjarmuvunk nmst yalcint leszamitva.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Szerintem 41 es lessz a befuto ifv 35 os votannal. 220 db ami =5 zaszloalj.
Ezek melle jon kb 100-150 db 31 kiszolgalo muszaki kisegoto jarmu...
Es 30-40 31 kikepzesre amit kesobb is kikepzesre lehet alkalmazni /altiszti tiszti ellenero varpalotai vezetes legenysegnek stb.../ szethajtos ifvk...

En hazai gyartasra fejlesztesi lehetosegre tippelek /31 esek egy reszere mindenkepp.../ ezert 40-50 onjaro aknaveto valtozatra sajatfejlesztesre tippelek plussz par tucatra a mar letezo alvaltozatokbol /fentebbiek ha szukseges ifv es kisegito kiszolgalo jarmuvek.../ es szerintem talan fejlesztunk valami loszerszallitot hidvetot esetleg megszelesitett hosszabbitott magasitott nyitott testel valami uszokepes atkelo logisztikai jarmuvet.... Ezekre piac is lenne... Az elso szeri darabok /31 ifv k szerintem atalakitott alvazasok lessznek.../ a tobbi lehet ujjonnan gyartott.../
Legalabbis en ennek orulnek vagy hasonlonak.

220 41 es kiszolgalna a harcolo alakulatainkat. 31 esek elso par tucatos szeriaja a kikepzest /olcson mint a tipusra valo atterest mind a kesobbi felkeszitest./ a kiszolgalo jarmuvek mindenhova kellenenek /ez nem tema./ hazai gyartas eseten azokat siman elo tudnank allitani... Tovabbi 31 es ifv k meg mehtnek a masodvvonalas alakulatoknak laktanyyak helyorsegek biztositasara demozni es a tobbi...
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Igazabol lehet hogy eleg lenne a 41 esek egyreszet osszeszerelni a 31 esek elso ifv szeriajat felesbe lerendelni nemetbol a masik felat itthon kesziteni /vagy akar mind mehetne menetbe./ a kiszolgalo jarmuvek elso szeriajat mar itthon atalakitani a fejleszteseket hazai vazon itthon kesziteni ahogy a kesobbi 31 es ifv ket es kiszolgalo jarmuveket is. Igy eleg lenne a 41 esek osszeszerelese ithon 31 esek atalakitasall keszult verzioji talan es a hazai gyartasu teljesen ij 31 esek gyartasa... Igy a 41 esek nagyfelujitasi kepessege is meglenne a 31 esek modositasa fejlesztese is meglenne es a 31 -41 kozos alkatreszeknek hala mindketto alkatreszellatottsaga nagymertekben hazi beszallitokon mulna...


Igazabol semmi szuksegunk kerekes apc re es lancos ifvre eggyutt.., kerekesbol nem tudjuk kielegiteni minden igenyunket vagy csak eros kompromisszumokkal. De lancosbol igen. Es egy nagyadag lancos olcsobb mint egy jelentektelen adag lancos es egy eppen hogy csak jelentos kerekes megrendeles gyartoi szemszogbol... Lancosra 2 zlesetebe szinte semmi kedvezmenyt nem kapnank kerekesre 3 esetleg 4 zl kiszolgalo jarmuvekkel pluszba is max 5 zl eseteben sem lennenk akkora uzlet hogy jelentos kedvezmenyeket. Kapjunk cserebe 2 fele kell mimdenbol kikepzestol az alkaterszekig a szerszamoktol a logisztikaig. Egyszoval dragabb lenne megha a kerekes onmagaban olcsobb is... Igy mar nem lenne az kombinalva csupan kerekes meg keves nekunk.
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
636
907
93
Ránézésre elsődleges a politikai cél,másodlagos az 'alkotmányos költség",és csak harmadlagos a katonai szempont.
Katonai szempontból a helikoptereken kívül te mit kifogásolsz az eddig beszerzett eszközök közül? Lenne jobb választás a Leo-nál, Pzh-nál, Bren 2-nél, CG-nél, NASAMS-nál AMRAAM és AMRAAM ER-el? A helikoptereknél valóban kérdőjeles egy Blackhawk vagy egy Blackhawk + Chinook kombó, de a többi szerintem - és sokak szerint is - a lehető legjobb választás volt. Persze így még igen hiányos a program, de bízzunk benne, hogy jön a többi eszköz is. Idővel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 590
79 778
113
Katonai szempontból a helikoptereken kívül te mit kifogásolsz az eddig beszerzett eszközök közül? Lenne jobb választás a Leo-nál, Pzh-nál, Bren 2-nél, CG-nél, NASAMS-nál AMRAAM és AMRAAM ER-el? A helikoptereknél valóban kérdőjeles egy Blackhawk vagy egy Blackhawk + Chinook kombó, de a többi szerintem - és sokak szerint is - a lehető legjobb választás volt. Persze így még igen hiányos a program, de bízzunk benne, hogy jön a többi eszköz is. Idővel.

Nem hiányzik egyáltalán a BH.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Igazabol lehet hogy eleg lenne a 41 esek egyreszet osszeszerelni a 31 esek elso ifv szeriajat felesbe lerendelni nemetbol a masik felat itthon kesziteni /vagy akar mind mehetne menetbe./ a kiszolgalo jarmuvek elso szeriajat mar itthon atalakitani a fejleszteseket hazai vazon itthon kesziteni ahogy a kesobbi 31 es ifv ket es kiszolgalo jarmuveket is. Igy eleg lenne a 41 esek osszeszerelese ithon 31 esek atalakitasall keszult verzioji talan es a hazai gyartasu teljesen ij 31 esek gyartasa... Igy a 41 esek nagyfelujitasi kepessege is meglenne a 31 esek modositasa fejlesztese is meglenne es a 31 -41 kozos alkatreszeknek hala mindketto alkatreszellatottsaga nagymertekben hazi beszallitokon mulna...


Igazabol semmi szuksegunk kerekes apc re es lancos ifvre eggyutt.., kerekesbol nem tudjuk kielegiteni minden igenyunket vagy csak eros kompromisszumokkal. De lancosbol igen. Es egy nagyadag lancos olcsobb mint egy jelentektelen adag lancos es egy eppen hogy csak jelentos kerekes megrendeles gyartoi szemszogbol... Lancosra 2 zlesetebe szinte semmi kedvezmenyt nem kapnank kerekesre 3 esetleg 4 zl kiszolgalo jarmuvekkel pluszba is max 5 zl eseteben sem lennenk akkora uzlet hogy jelentos kedvezmenyeket. Kapjunk cserebe 2 fele kell mimdenbol kikepzestol az alkaterszekig a szerszamoktol a logisztikaig. Egyszoval dragabb lenne megha a kerekes onmagaban olcsobb is... Igy mar nem lenne az kombinalva csupan kerekes meg keves nekunk.



Te a világ legdrágább 2 IFV-jéből a (KF41,Puma) akarsz nagy vásárt csapni? Örüljünk neki ha 2028-ig lesz 100 db, mondjuk semmi kifogásom ellenük, de akkor pénzt is adjál hozzá. :p:p:D:D:D Se 6x6-os? Közepesbe és könnyűbe mit akarsz rakni? Azt a pár tucat Yalcint vagy NSM-et? Vannak furcsaságok, lásd franciák, ahol tudomásom szerint nincs láncos IFV. Azért 6x6-ból meg 8x8-ból szerintem vannak viszonylag olcsóbbak is. Én meg támogatom az 500 Boxert! :rolleyes:;););)