Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 239
125 356
113
Szerintem ez ár kérdés.Mennyi az annyi?Ha elég olcsó,hogy megérje az árát,akkor jol jön az.Ha meg túl drága,akkor érdemesebb Leot venni helyette.Forráshasznosulási kérdés.
Mondjuk pont erre a szerepkörre tartanám meg,és modernizálnám a "kohószökevény" T72eket.Gyalogsági támogató szerepkörre.
Viszont azok fenntartása nagyon meg fog nehezülni, mivel a jelenlegi helyzet elintézte, hogy az elérhető hàttéripar a szövetségi környezetben pár éven belül megszűnjön.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: Pogány and cirqle

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Rendben, olcsóbb lenen, de nem sokkal. Nem az lenne, hogy 14 Leopard 2 árán veszünk 44db 120-as Lynxet, hanem vennénk rajta 20-at...
Szerintem több is kijönne, de ez most nem lényeg. A lényeg amiket itt írogattál, a 30 mm ifv egy csomó mindent meg tud oldani olcsóbban mint egy tank, és ezt fűztem tovább, a lynx 120 egy csomó mindent meg tud oldani olcsóbban mint egy leo 2 a7hu!
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Szerintem ez ár kérdés.Mennyi az annyi?Ha elég olcsó,hogy megérje az árát,akkor jol jön az.Ha meg túl drága,akkor érdemesebb Leot venni helyette.Forráshasznosulási kérdés.
Mondjuk pont erre a szerepkörre tartanám meg,és modernizálnám a "kohószökevény" T72eket.Gyalogsági támogató szerepkörre.
Valószínűleg arra is szánja őket a MH vezetése. Viszont addig kell valamelyest rendbe rakatni őket, míg van valami ipari háttér hozzájuk a cseheknél meg a lengyeleknél. (Nem felpimpelésre gondoltam mielőtt elszabadul itt valami) A szerbek miket tudnak hozzá gyártani mint alternativ alkatrész forrás?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 228
113
Persze, hogy gyakorolják, kell tudni együttharcolnia a lövészeknek a harckocsikkal. De az egy elég vásári módszer, hogy egy szerencsétlen tank megy elöl mögötte 100-200 méterre meg egy lövész szakasz. Aki esetleg nem tudja elképzelni, erről beszélek:
images.jpg


Gurulgat egyedül az szerencsétlen harckocsi (rombusz) mindenfajta biztosítás nélkül. Itt nincs tűz és mozgás, mert nincs kivel. A terep kihasználás is kérdéses, mert ha a harckocsi hirtelen eltűnik egy terepfedezetben (pl egy természetes mélyedésben), akkor amíg újra elő nem bukkan addig azt a 3 szerencsétlent lövik. Akinek van esze, az komplett alegységeket próbál használni. Tessék itt egy harckocsi szakasz a lövész szakasz mellé, vagy ha más nem 2db harckocsi, hogy elöl legyen valami manőver szabadság (járművekkel és tűzzel is).
Hm.Nincs véletlen odairva valahova az ábra környékére abban a könyvben,hogy támadó formáció HEVENYÉSZETT VÉDELEMBEN lévő ellenség esetén......?Merthogy KIÉPITETT VÉDELEM esetén nem ezt a formációt irta elő a szovjet tankönyv sem.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Ha jól emlékszem akkor a TRADOC-ban van erről görbe.
Nem találtam görbét ott. De mérnöki szemmel nézve:
Van öt egyszerű befolyásolási tényező

lövész személye
a lövész technikai eszköze
a külső környezet hatásai
a célpont személye
a célpont technikai eszköze

Ha mindet 95 % ra veszem ami szerintem egy nagyon de nagyon ideális eset. Akkor is 77 % körüli találati arány jön ki.
Bármelyik tényező jelentős romlása drasztikusan csökkenti a találati arányt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 245
81 604
113
Evidens módon jobb lenne, a harckocsi ezért hívjàk pótléknak, mivel sosem annyira jó mint amit pótol.

De jelenleg a beszerezhető leopard 2-esek bármilyen verziójának a merítése rohamosan csökken belátható időn belül. Mert a németek éppen most osztogatják el a csehszlovákoknak a maradékokat és közben mennek az előjegyzések az új gyártású gépekre.

Szóval ami nekünk elérhető innentől az a lynx 120 vagy a KF-51 saját alvázas verziója (amitől meg kurvára averzióim vannak)
Vagy veszünk még Leopard 2 A7+-t. A Lynx 120 egy nem létező valami, azt ki kell fejleszteni,nagyon kis túlzással tényleg harckocsi árban menne és mit kapnál érte? Nulla páncélt kb 15 lőszert és egy ma már karcsúnak számító L/44-es löveget.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 239
125 356
113
Szerintem több is kijönne, de ez most nem lényeg. A lényeg amiket itt írogattál, a 30 mm ifv egy csomó mindent meg tud oldani olcsóbban mint egy tank, és ezt fűztem tovább, a lynx 120 egy csomó mindent meg tud oldani olcsóbban mint egy leo 2 a7hu!
Hát jó lenne tudni mennyibe is fáj egy lynx 120. De mivel azt egyelőre nem szerzünk be ezért csak találgatni tudok.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 245
81 604
113
Szerintem több is kijönne, de ez most nem lényeg. A lényeg amiket itt írogattál, a 30 mm ifv egy csomó mindent meg tud oldani olcsóbban mint egy tank, és ezt fűztem tovább, a lynx 120 egy csomó mindent meg tud oldani olcsóbban mint egy leo 2 a7hu!
A kérdés az, hogy mire kell amit nem tud megoldani az IFV vagy a harckocsi. A két eszköz (harckocsi és IFV) lefedi a harcfeladatok teljes skáláját, nincs "piaci rés" ahová be tudod ezt (Lynx 120) szuszakolni. Ugyanaz mint a Terminator, nincs valós igény rá. Persze egy 120mm-es ágyú mindíg jó és el is fér, de csak azért, mert "jóvan az ott, enni nem kér" még nem kell megvenni.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Hát jó lenne tudni mennyibe is fáj egy lynx 120. De mivel azt egyelőre nem szerzünk be ezért csak találgatni tudok.
Na ja meglátjuk hová eszkalálódnak a dolgok. Én úgy gondolom nem fognak nagyon gyorsítani a dolgokon, mert ha beesik a csúnya verziója a mostani dolgoknak a mostani vezetés nem nagyon akar ebbe belefolyni ez biztos. Sokkal inkább a kivárásra fognak játszani és a figyelésre. Csak akkor fogunk lépni ha az kedvező lesz magyarországnak, (nincs olyan hogy csak nekünk rossz mindig minden mielőtt jönnek az okoskodások) Tehát a haderő építés tempója marad akkor ez a lynx 120 kérdés 3-4 év múlva merül fel csak és akkor már sokkal sokkal több belső infónk lesz (nem nekünk hanem a bennfenteseknek a gyárból meg a vezérkarból, bár nekünk is csurranni fog egy két infomorzsa)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
A kérdés az, hogy mire kell amit nem tud megoldani az IFV vagy a harckocsi. A két eszköz (harckocsi és IFV) lefedi a harcfeladatok teljes skáláját, nincs "piaci rés" ahová be tudod ezt (Lynx 120) szuszakolni. Ugyanaz mint a Terminator, nincs valós igény rá. Persze egy 120mm-es ágyú mindíg jó és el is fér, de csak azért, mert "jóvan az ott, enni nem kér" még nem kell megvenni.
A lövész kollégának meg más erről a véleménye! A 2. VH a tankot is feleslegesnek, póteszköznek támogatónak tartották sok nagy hadseregben. A rohamlövegeket meg kifejezetten szükségtelennek. Aztán szembejött a valóság és egy rendes háború.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 245
81 604
113
A lövész kollégának meg más erről a véleménye! A 2. VH a tankot is feleslegesnek, póteszköznek támogatónak tartották sok nagy hadseregben. A rohamlövegeket meg kifejezetten szükségtelennek. Aztán szembejött a valóság és egy rendes háború.
Krisss azt mondja, hogy pótléknak jó, ha nincs más. Van más, harckocsinak hívják, csak meg kell venni és szerencsére alig drágább mint a nem létező Lynx 120.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 228
113
Viszont azok fenntartása nagyon meg fog nehezülni, mivel a jelenlegi helyzet elintézte, hogy az elérhető hàttéripar a szövetségi környezetben pár éven belül megszűnjön.
A sokszor emlitett izraeli 4,5milkás modernizálás után lényegében csak a páncéltest maradt volna a régi,meg az ágyú.Minden más új,motortol a pk figyelő műszerekig mindent kicsréltek volna (most már biztosan drágább lenne,az infláció miatt,de az a Leo árát is ugyanúgy megdobta,egyébbként is az árarány szerintem a döntő kérdés).
Eredetileg egy Lynx technológiát lehető legjobban felhasználó korszerűsités/Hu változatrol agyalogtam,ami a Lynx motort is felhasználhatta volna.De akkor még egy 1450lovas V12 erőmű volt igérve a Lynxbe.De amit lehet,továbbra is át lehetne venni egy modernizáláshoz.Egyrészt igy könnyiteni a logisztika dolgát,másrészt csökkenteni a költségeket.És bár már mint MBT elavult,de megfelelően korszerűsitve biztosan jobban védett lenne,mint egy Lynx120.Plusz olyan feladatokat is eltudna látni,amit a Lynx120 nem.Pl nyújtottöltetes átjárónyitó készlet hordozása/alkalmazása.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and bel

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Ebben a kérdésben akkor tudunk előre lépni, ha látjuk veszünk e valami használt tankot az elkövetkező 2-3 évben vagy nem. Akkor abból már következtethetünk sok mindenre.