Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Feljetsétek már ezt el.A német páncelgránatos rajok II-vh-s(a vh második feletől nem 9 fős volt a páncelozott páncelgránátos rajok létszáma hanem 6 fő,mert a tapasztalatok szerint ez volt a legoptimálisabb) gyakorlati tapasztalatok alapján 6 fősek már 70+ éve.

Most erre mi a tökömet mondjak, akkor is felmerült a 8 fős deszant lehetősége, ha a fejeden pörögsz.

Die Variante NGP-SPz sollte eine Absitzstärke von 6 bis 8 Personen, sowie eine fremdangetriebene Maschinenkanone Rh 503 mit 300 Schuss besitzen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 839
113
Most erre mi a tökömet mondjak, akkor is felmerült a 8 fős deszant lehetősége, ha a fejeden pörögsz.

Die Variante NGP-SPz sollte eine Absitzstärke von 6 bis 8 Personen, sowie eine fremdangetriebene Maschinenkanone Rh 503 mit 300 Schuss besitzen.

Nem is lett belőle semmi és nem azért mert kisebb gépet akartak.Amikor 8 főt akartak egy gépbe rakni akkor bele is rakták lásd Boxer,ami brutálisan nagy és nehéz lett mint APC és marhára nem érdekli őket.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 839
113
Ráadásul 6-8 főt határoztak meg nem 8-at amiből 6 lett.Vagyis amit te bemásoltál az ezt jelenti nem pedig azt,hogy 8 főnek kell lennie.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 439
113
Van hely növelni a fegyver méretét,nagyobb rajt meg bele sem akartak rakni.
...pedig arra is lenne hely, ha a kiegészítő berendezéseket, nem a torony alatti részre zsúfolták volna össze.
Egyszerűen 6 főt kellett elpakolni. Volt egy csomó hely még odabent. Így arra jutottak, hogy akkor lehet leghasznosabban kihasználni, ha egy helyre hozzák össze ezt a plusz légteret, és ide tárolókat alakítanak ki a különböző berendezéseknek.
Még így is el lehetne pakolni ezeket, ha nagyon akarnák, de így döntöttek.
Ha pedig tényleg elkészül 10cm-rel megemelt plafonú, akkor meg oda gyakorlatilag bármi befér...
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Nem is lett belőle semmi és nem azért mert kisebb gépet akartak.Amikor 8 főt akartak egy gépbe rakni akkor bele is rakták lásd Boxer,ami brutálisan nagy és nehéz lett mint APC és marhára nem érdekli őket.

Szerintem itt nem a gépet tervezték volna a rajmérethez, hanem a rajt a géphez. A harckocsi miatt adottak voltak a dolgok, gondolom ezért merült fel az akár 8 fős lehetőség is.
 
K

kamm

Guest
Ez az elképzelés gyorsan elbukott.Főleg az ára miatt.
A Lynx maga a platform.Még MBT-t is gondolnak az alapjain,TAM/Merkava szerő orrmotorost,130milis ágyúval is akár.(szerintem egy 50+ tonnás hk-t ne hivjunk könnyűnek).Ha belegondolunk,hogy a T90nél nehezzebb,tűzerősebb gép lenne.Merkava IV 60tonna.És minden egyébb járművet is javallanak Lynx platformon.Műszakitol a pk vezetési pontig mindent.
Szerintem ez az egyik ok,amiért jobb lenne a Lynx.Nekünk amúgy se kéne sehova légi úton nehéz IFV-ket szállitgatnunk.

De misszioba kelleni fog, ezzt mar tobbszor is megmondtak vilagosan. Abban viszont igazad van, hogy nem feltetlenul lancost, sot, inkabb nem azt kuldenek, mar azert sem, mert ketszer annyiba kerul, de ha muszaj, akkor majd elviszi valami nagyobb gep.
Ezzel szemben meg a Patria XP-t is siman elvisszuk barhova egy Atlasszal, szemelyzettel egyutt, harcrakeszen gurul ki a gepbol, ha kell, de meg a C-390-es is elviszi a sima (non-XP) verziot is (az 25t korul van.) Kerekest kell kuldeni, pont ugy, ahogy a elngyelek stb es meg van oldva.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
De misszioba kelleni fog, ezzt mar tobbszor is megmondtak vilagosan. Abban viszont igazad van, hogy nem feltetlenul lancost, sot, inkabb nem azt kuldenek, mar azert sem, mert ketszer annyiba kerul, de ha muszaj, akkor majd elviszi valami nagyobb gep.
Ezzel szemben meg a Patria XP-t is siman elvisszuk barhova egy Atlasszal, szemelyzettel egyutt, harcrakeszen gurul ki a gepbol, ha kell, de meg a C-390-es is elviszi a sima (non-XP) verziot is (az 25t korul van.) Kerekest kell kuldeni, pont ugy, ahogy a elngyelek stb es meg van oldva.
Lynx kategóriájú nehéz IFVre gondoltam.Bár szerintem ahova kebabos kocsinál komolyabb kell,oda mi csak tölteléknek kellünk-ne mennyünk.
 
K

kamm

Guest
mi is a géphez szabjuk a rajt, vagy mire gondoltál ezzel?

Pontosan, de nem csak a rajt, hanem az egesz hadsereget a Bundeswehr mintajara szabjuk at, ezt amugy nyiltan el is mondtak ujra es ujra. En ezert nem is nagyon veszek reszt ilyesmi tippmixben, mert egyertelmu, hogy a nemet mintat kovetik.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
Pontosan, de nem csak a rajt, hanem az egesz hadsereget a Bundeswehr mintajara szabjuk at, ezt amugy nyiltan el is mondtak ujra es ujra. En ezert nem is nagyon veszek reszt ilyesmi tippmixben, mert egyertelmu, hogy a nemet mintat kovetik.
hát, őszintén szólvam én ezt annyira nem bánom ám hogy veszünk át dolgokat a németektől
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
K

kamm

Guest
Lynx kategóriájú nehéz IFVre gondoltam.Bár szerintem ahova kebabos kocsinál komolyabb kell,oda mi csak tölteléknek kellünk-ne mennyünk.

De ezt mondom, ez nem igaz, a kerekes Patria XP hibatlan oda is. A lengyel verzio - KTO Rosomak - meg csak nem is XP, sima 22-23 tonna es megis tulelt mindent az afganoknal. A felpimpelt Patria XP 30 tonna korul jar, az egy nehez IFV, barhova jo, ahova Lynx kellene.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
K

kamm

Guest
hát, őszintén szólvam én ezt annyira nem bánom ám hogy veszünk át dolgokat a németektől

Oh persze, dehogy banom en, halistennek - eleg baj, hogy 50 evig az oroszoktol voltunk kenytelenek atvenni az aljas, gerinctelen, embertelen titkosszolgalatra epulo elnyomo rendszeruket, semmi mast.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Gyűlölni fogtok, de a Lynx soha nem fogja elérni a Puma szintjét páncélzat terén. Ahhoz túl nagy. A nagyobb belső tér előnye ezzel a hátránnyal jár. Tehát harcértéke sem lesz hasonló, akkor sem, ha 60 tonnára növelik a tömegét. Ugyanis nagyobb mérete miatt mindig könnyebb lesz eltalálni, mint egy Pumát.

Nincs itt semmilyen gyűlölet. Azért van a fórum is, hogy véleményeket vitassunk meg.
Méretek:

Puma

Hossz: 7.4 méter
Szélesség: 3.7 méter
Magasság (a torony tetejéig): 3.1 méter

Lynx KF41

Hossz: 7.7 méter
Szélesség: 3.6 méter
Magasság (a torony tetejéig): 3.3 méter

Tehát, a szélességük kb. egyforma, a Lynx magasabb 20 centivel (azt nem lehet tudni, hogy ebből mennyi a torony és mennyi a test, de ránézésre kb. egyforma lehet a tornyuk magassága, tehát a test maximum 20 centivel magasabb) és hosszabb 30 centivel. Nekem ez nem tűnik olyan hatalmas méretbeli különbségnek. Tömeg tekintetében meg, a KF41 vagy 10-15 évvel fiatalabb design, tehát alkalmazhattak olyan anyagokat, amik azonos védettségi szint mellett könnyebbek valamivel. Ezzel is lehet némi tömeget spórolni.
Azt meg furcsállom, hogy a harcérték és a (kifejezetten csak a passzív) védettség közé egyenlőségjelet teszel. Én úgy tudom, hogy a tűzerő-védettség-mozgékonyság hármasa a harcérték fő paramétere és nem ezekből csak az egyik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 839
113
Nincs itt semmilyen gyűlölet. Azért van a fórum is, hogy véleményeket vitassunk meg.
Méretek:

Puma

Hossz: 7.4 méter
Szélesség: 3.7 méter
Magasság (a torony tetejéig): 3.1 méter

Lynx KF41

Hossz: 7.7 méter
Szélesség: 3.6 méter
Magasság (a torony tetejéig): 3.3 méter

Tehát, a szélességük kb. egyforma, a Lynx magasabb 20 centivel (azt nem lehet tudni, hogy ebből mennyi a torony és mennyi a test, de ránézésre kb. egyforma lehet a tornyuk magassága, tehát a test maximum 20 centivel magasabb) és hosszabb 30 centivel. Nekem ez nem tűnik olyan hatalmas méretbeli különbségnek. Tömeg tekintetében meg, a KF41 vagy 10-15 évvel fiatalabb design, tehát alkalmazhattak olyan anyagokat, amik azonos védettségi szint mellett könnyebbek valamivel. Ezzel is lehet némi tömeget spórolni.
Azt meg furcsállom, hogy a harcérték és a (kifejezetten csak a passzív) védettség közé egyenlőségjelet teszel. Én úgy tudom, hogy a tűzerő-védettség-mozgékonyság hármasa a harcérték fő paramétere és nem ezekből csak az egyik.

A Puma extrakönyű,ezt ne felejtsd el.
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Nincs itt semmilyen gyűlölet. Azért van a fórum is, hogy véleményeket vitassunk meg.
Méretek:

Puma

Hossz: 7.4 méter
Szélesség: 3.7 méter
Magasság (a torony tetejéig): 3.1 méter

Lynx KF41

Hossz: 7.7 méter
Szélesség: 3.6 méter
Magasság (a torony tetejéig): 3.3 méter

Tehát, a szélességük kb. egyforma, a Lynx magasabb 20 centivel (azt nem lehet tudni, hogy ebből mennyi a torony és mennyi a test, de ránézésre kb. egyforma lehet a tornyuk magassága, tehát a test maximum 20 centivel magasabb) és hosszabb 30 centivel. Nekem ez nem tűnik olyan hatalmas méretbeli különbségnek. Tömeg tekintetében meg, a KF41 vagy 10-15 évvel fiatalabb design, tehát alkalmazhattak olyan anyagokat, amik azonos védettségi szint mellett könnyebbek valamivel. Ezzel is lehet némi tömeget spórolni.
Azt meg furcsállom, hogy a harcérték és a (kifejezetten csak a passzív) védettség közé egyenlőségjelet teszel. Én úgy tudom, hogy a tűzerő-védettség-mozgékonyság hármasa a harcérték fő paramétere és nem ezekből csak az egyik.

A test 20 centis magasság különbsége sajnos sokat jelenthet tömegben. Viszont belső térben is. A harcértéknél a páncélvédelem a három jellemző közül a legfontosabb, amelyik abban gyengébb, az harcban hamar elvérzik tekintve, hogy fegyverzetük közel azonos teljesítményű (lesz).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 839
113
A test 20 centis magasság különbsége sajnos sokat jelenthet tömegben. Viszont belső térben is. A harcértéknél a páncélvédelem a három jellemző közül a legfontosabb, amelyik abban gyengébb, az harcban hamar elvérzik tekintve, hogy fegyverzetük közel azonos teljesítményű (lesz).

Ezt nagyon nagy bátorsággal jelentetted ki úgy,hogy amióta van harckocsi azon megy a vita,hogy melyik a fontosabb a három közül.