A már harci szolgálatba lépett Sarmat ICBM-eket „nem nukleáris” robbanófejekkel szerelik fel!
A leváló blokk által hátrahagyott kráter, a robbanófej egy tonnát nyomó tömegdimenziós modelljével felszerelt harci rész által okozott, kráter nagysága látható történetünkben.(20 méter átmérő és 8m mély)
Emlékszem, a Sarmat tesztelése után a Makajev Állami Kutatóközpont egyik tervezője bevallotta, hogy szinte könnyes szemmel nézte a felvételeinket.
Milyen pontosan, egészen a másodpercig számolták ki a fejlesztők a fokozatok szétválasztását és a blokkok érkezését a Kura gyakorlópályára. A céltól való eltérés csak néhány méter volt. A Vojevoda, a Sarmat elődje számára ez 250 méter.
Egy nukleáris robbanófejnél ez nem jelent problémát, de most a pontosság a lényeg, nem az erő, hogy ne változzon minden élettelen sivataggá.
Az új rakéta repülési hatótávolsága olyan, hogy lehetővé teszi az Egyesült Államok csapását a Déli-sarkon keresztül, megkerülve a hagyományos rakétavédelmi területeket, amelyek főként északon helyezkednek el.
De ahogy mondják, sokkal közelebb vannak a célok. Ebben az esetben az üzemanyag mennyisége csökken, és több robbanófej is előfordulhat. Például egy tucat, egy csalival.
Amikor 15 Mach hiperszonikus sebességgel megközelítik a rakétavédelmi területet, a robbanófejek aktív manőverezésbe kezdenek.
A tervezők azt állítják, hogy korszerű rakétavédelmi rendszerekkel szinte lehetetlen őket lelőni.
❗Ideális eszköz a hírhedt „döntési központok” egyidejű tóvá alakítására.
vk.com