1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szállítógépek váltása a MH-nél

Diskurzus a(z) 'Szállító repülőgépek' témában - Batka által indítva @ 2013. február 17..

1. kamm

kamm Well-Known Member

Az a baj az ilyesmi eroszakoskodassal, hogy a vege az is lehet, hogy hasonloan jar az EU, mint ideat az amerikaiak, minden allamba telepitenek valami military dolgot (bazis, ipar, osszeszereles, HQ stb.), mert igy nincs az a szenator, aki barmilyen vedelmi torveny es koltes ellen szavazna, azaz megvalosult a military-industrial complex uralma, ahogyan az anno Eisenhower tavozasakor megjosolta.

zeal, Wilson, arcas and 2 others like this.
  2. kamm

kamm Well-Known Member

https://magyarnemzet.hu/belfold/repulessel-bucsuzott-a-magyar-honvedseg-az-an-26-ostol-8230908/

"A honvédség új rámpás szállítógépeiről a miniszter elmondta, a kormány határozata és a katonai igények alapján folyik a kiválasztás. – A piackutatás és a tárgyalás szakaszában vagyunk – tette hozzá, majd úgy folytatta: – ezekre szükség van, nem lehet várni, az ország teherbíró képességéhez maximálisan alkalmazkodva meg kell teremteni a honvédségből most hiányzó képességeket.

A miniszter újságírói kérdésre szólt a jövő pilótáiról is, meglátása szerint ha megérkeznek a már megrendelt és tervezetten rendszeresítendő új repülőgépek és helikopterek, akkor mintegy 150-200 új pilóta képzéséről kell gondoskodni. Hangsúlyozta: a légierő, benne a légvédelem, a rakétarendszerek, a lokátorok korszerűsítése, cseréje továbbra is prioritást élvez. – Olyan légvédelmi eszközöket kívánunk beszerezni, amelyek Magyarország teljes légterét képesek biztosítani és lefedni – hangsúlyozta."

Nekem ez nagyon úgy hangzik, hogy rájöttek, tobb pénz kell, amint amit budgeteltek... lehet, hogy az alairas előtt álló RM-Lynx beszerzés akkora falat, hogy a gépekrol csak azután döntenek?
    A másik olvasata meg az lehet, hogy ideiglenesen vesznek *valamit* (C-295? C-27?), csak hogy legyen, amig meglesz a harom uj, speckoknak megfelelo rampas gep.

3. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

150 - 200 új pilóta.
    Most hány pilótánk van?

4. kamm

kamm Well-Known Member

Igen, azt szamolgatom en is, de mondjuk 36 uj helikopterre onmmagaban kell vagy 10 pilota, ne feledd...

5. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

kevés :D hivatalos szerintem nem hiszem hogy van kint infó
    10? mármint gépenként érted? vagy hogy?

6. Wilson

Wilson Well-Known Member

Szerintem az a valószínűbb,
    Szerintem nem vesznek ideiglenesen semmit,ezzel a veszünk repidőt a C-17 ha kell,sokáig el tudják húzni a beszerzést,de nekem szöget ütött a fejembe Benkőnek az a mondata,hogy:
    "majd úgy folytatta: – ezekre szükség van, nem lehet várni, az ország teherbíró képességéhez maximálisan alkalmazkodva meg kell teremteni a honvédségből most hiányzó képességeket."

Ez szerintem egy üzenet volt Viktornak,hogy most már nem kellene tovább húzni és el kéne indítani a beszerzést, a mondat másik felét pedig simán szólhatott Varga Misinek is.Mert abban biztos vagyok,hogy már rég meg van,hogy a honvédségnek milyen szállítógép kell,és ha Benkőn múlna már rég el lett volna indítva a beszerzést.

borisz likes this.
  7. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

Mint mindenféle népekből a honvédségben, pilótából is kevesebb van, mint kéne... (bár talán nem sokkal).
    Viszont, ami sokkal nagyobb baj, hogy a repműszaki állomány már jelenleg is vészesen kevés.
    Valószínűleg százat akart írni, csak véletlenül lemaradt egy nulla. 36x2 fő, plusz némi tartalék.

Irsai Olivér likes this.
  8. Irsai Olivér

Irsai Olivér Well-Known Member

Lehagyott egy nullát. 100 a helikre csak - ez elég reális.

A Fideszben nem lehet így nyílvánosan üzengetni. Aki ilyet csinál - mint mondjuk Lézer anno - azt leépítik.

kamm and Terminator like this.
  9. Blitz97

Blitz97 Well-Known Member

Kilián Nándor vezérőrnagy ma azt nyilatkozta az RTL Klub Híradónak, hogy a közel jövőben aláírják a szerződést, amely keretében több rámpás gépet fognak beszerezni.
    A hamarosan hivatalosan is kivont 10 db Antonovot pedig eladják.

tonyo, tindalos, svajcibeka and 5 others like this.
  10. Wilson

Wilson Well-Known Member

Benkő nem politikus hanem katona,de ha belegondolsz,okosan csinálta nem mondott semmilyen egyértelmű üzenetet,de a sorok között ott van a véleménye ezért nem fogja őt semmilyen retorzió érni,ráadásul Viktornak szüksége van rá a szakmai tapasztalata miatt másrészt ő lett a haderőreform "arca" és ha nem csinál valami hülyeséget szerintem nem fog,akkor minimum a haderőreform végéig a helyén marad.

11. Terminator

Terminator Well-Known Member

10 Antonov?

vilmoci likes this.
  12. Wilson

Wilson Well-Known Member

Úgy látszik katonáéknál imádják ezeket a szavakat,"hamarosan" meg a "közeli jövőben" csak nagyon jó lenne tudni,hogy az ő értelmezésükben mégis milyen idő intervallumot jelentenek ezek a szavak.

borisz likes this.
  13. SilvioD

Annyi volt összesen, oder? Bár az utóbbi években már csak 5.

14. Terminator

Csak ismetelgeti a sok eve megirt szoveget...

Sokszor vegigszamoltuk mar, kb. ket valtas kell mindenre:
    14 Gripen 28fo
    20 H145 80 fo
    16 H225 64 fo
    3 Kc390 12 fo
    2 Falcon 8 fo
    2-3 Airbus 12 fo

Ez 204 fo. Csak legyen penz eleget reptetni oket...

zeal, alfa74, SilvioD and 1 other person like this.
  15. Irsai Olivér

Irsai Olivér Well-Known Member

A szakmai szempontok csak a lojalitás után következnek. Mindegy, hogy kifelé ki mit ért, az számít, hogy benn ezt hogy ért(ékel)ik.
    És az is világossá van téve, hogy mindenki pótolható.
    Ne keress kódolt üzenetet, félrevisz.

De eltértünk a témától.

borisz and SilvioD like this.
  16. Terminator

Egy van Szolnokon a regi muzeumban, 4 van Kecskemeten. Hol a tobbi? Meg lennenek meg valahol?

17. Wilson

Wilson Well-Known Member

A lojalitással kapcsolatban igazat adok neked,de szerintem ez Benkő véleménye volt.

18. Terminator

Ha meg csak most fognak szerzodest kotni, akkor mikor lesz itt az elso gep, kb 3 ev mulva?

19. SilvioD

"Kérdésünkre Benkő Tibor elmondta: a most hadrendből kivont szállítógépeket várhatóan értékesíteni fogják. „Minél előbb meg kell találni értékesítés formáját és az abból befolyó összeget be kell forgatni a fejlesztésbe” Ugyanakkor a miniszter megjegyezte: tökéletesen használható repülőgépekről van szó, így más típusú szolgálatra még kiválóan alkalmas lesz."

20. Wilson

Wilson Well-Known Member

Attól függ melyik típus lesz kiválasztva van olyan amiből 3db viszonylag gyorsan itt lenne,de bármelyik típust is válasszuk a rendszerbe állításuk az bizony hosszabb idő lesz.

Ezen oldal megosztása