Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 296
77 686
113
Zordnak is megártott a nagy meleg...

 

Wape-nek meg minden, konkrét haditechnikához köthető hozzászólásából a tájékozatlanság köszön vissza. Nem értem miért erőlteti a blogján is ezeket a témákat.
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
555
1 262
93
Terminator said
Zordnak is megártott a nagy meleg...

 
Azt még megértem, hogy engem megkérdőjeleztek az üggyel (vagy bármivel) kapcsolatban, mondván nem elég a szakírás területén szerzett 5-6 éves tapasztalatom (vagy bármilyen más indokkal), de ő fenti körökben még jobban belelát a dolgokba. Ha neki sem hisztek és a szakmai véleményét nem fogadjátok el, akkor melyik szakírónak hinnétek el. Nem úgy ismerem Zordot, aki valótlanságot állítana, csak hogy fényezze a vezetést. És jómagamat sem tartom ilyennek.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 510
11 677
113
Személy szerint nem tudom elhinni, hogy az az angol gép jó lenne-e valamire is, és nem csak büszkeségből repülik az angolok.
Elméletileg ez a rettenet csak pár évre jön és az Ancsák is kikopnak, így tán nem ártana már előkészülni a hosszabb távú megoldást.
Lényegében egy utasszállító. Az, hogy kivehetőek az ülések, ne menjen már csoda számba.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 296
77 686
113
Phoenix: a megjegyzésem csak az első bekezdésre vonatkozik, nem a szakmai részre.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Most van a szakmai vélemény, meg van a lobbitevékenység, reklám, lejáratás , direkt-marketing, félremagyarázás, információ elhallgatása, téves ill szándékosan téves következtetések levonása, bértollnokoskodás stb stb.

A szakmai véleményt leírták azon a blogon.... 737 vagy 320 és casa. A többi az komolytalan.

Mindent leírtak, mindent. Vicc az egész.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Meg, hogy vki "szakújságíró".... Nem rád gondolok, itteni nonpluszultra experte csakisazegyetlen szaktekintélyt másik topikon taknyos kölöknek nézték a "szakemberek". Szal más a Lockon, meg más valóvilág..... Egy dolog a net, meg egy másik vmi technika üzemeltetése, elsajátítása a gyakorlatban...

Nem vok biztos benne, de ha vki a wikipédiát ismeri, az csak elemző nem szakértő, nem igaz??
sf-wink.gif
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 296
77 686
113
ksspsta said

A szakmai véleményt leírták azon a blogon.... 737 vagy 320 és casa. A többi az komolytalan.

Mindent leírtak, mindent. Vicc az egész.
 

Ezzel mit akarsz mondani? Kifejtenéd bővebben. (Vagy csak én nem értem?)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 296
77 686
113
Phoenix said
Miért is? Teljesen korrekt, amit leírt.
 

A bejegyzésben és a későbbi hozzászólásaiban is azt erősíti Zord, amit mi mondunk: Bae-146 kell kormánygépnek, erre a típusra lett kiírva a tender. Azért ez, mert ti erre a feladatkörre ezt találtátok a legjobbnak ennyi pénzért. Mellette alkalmas lesz egy-két katonainak nevezett célra is, de valószínűleg semmilyen katonai kiegészítő nem lesz a géphez.

 

A 4hajtóműves gép mekkora váltást jelent?

 

Ha a vezér megint Amerikába akar menni akkor izlandi, grönlandi leszállással mentek vagy arra másik típust fognak bérelni?

 

Kár hogy nem jelenhetett meg az írásod, abból biztos kiderültek volna olyan szempontok is, amiről nem tudunk.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Ha tényleg az utasszállítás az elsődleges szempont, akkor miért nem egy jelenleg is gyártásban lévő típust néztek ki maguknak, aminek a ható tája is nagyobb,esetleg (civil)üzemeltetési tapasztalat is van már vele.

Pl: A320. Na azzal lehetne bérfuvart vállalni doszta! Hordhatnák a turistákat le Görögbe, meg Egyiptomba!
sf-laugh.gif


Még hasznot is hajtana!
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Én leginkább a tendert nem értem... Részemről az már önmagában abszurd, hogy ugyanolyan típust akarunk VIP személyszállításra, meg teherszállításra? :) Kicsit sarkítva csináljuk ugyanezt a harckocsikkal is... Egy típust rendszeresítsünk szállításra és harckocsinak! :)
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
555
1 262
93
A kulcsdolog az, hogy minél kisebb pénzből akarják kihozni, 5 milliárdot szánnak rá, azért nem kapsz új típust. Közép-rövid távra kell (tudtommal kb 5 évre terveztek), arra felesleges kurvadrágán új típus.
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
555
1 262
93
ksspsta said

Nem vok biztos benne, de ha vki a wikipédiát ismeri, az csak elemző nem szakértő, nem igaz??
sf-wink.gif
Dolgoztam Cessna 152 géptől kezdve A320/B737 típusokig elég sokféle típussal, többet ezek közül nem csak karbantartottam, hanem üzemeltettem is.

 

Zord tudtommal nem repműszaki végzettségű, de olyan szinten ismeri a haditechnikát (főleg a repműszereket/radarokat), hogy ihaj. Emellett kiterjedt kapcsolathálózatával elég sokfelől van infója, több döntésbe be is vonták, elismerik a tudását.
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
555
1 262
93
zotyek78 said
Részemről az már önmagában abszurd, hogy ugyanolyan típust akarunk VIP személyszállításra, meg teherszállításra?
Ki mondta h VIP? Teljesen normális utasterű utasszállító lesz. Nem ébenfa berakásokkal díszített luxusjet. és nem (csak) Zorbánék szállítására kell. Sőt! Elég sok más személyszállítási feladatra kéne a kormány tagjainak cipelése mellett.

 

A teherszállításos dolog meg egyszerű, a QC változat padlózata dörgős, gyorsan be lehet szerelni a raklapszerű egységekre rögzített üléseket. A fejfeletti poggyásztartó boxok meg a kabin falborítása pedig fix, azaz teherszállító bevetésen is azzal repül a gép.

http://ftnews.firetrench.com/wp-content/uploads/2013/04/146-039baehasengineeredfourdifferentinterioroptionsfortherafbae146cmk3-2.jpg
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Lehet, hogy ért a dolgokhoz Zord de én az első bekezdés után nem olvastam tovább. Aki ezzel a primitív hazaárulózással jön az  nálam elásta magát...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" rel="nofollow">therob</a>

Elásom magam Én is nálad , de ez a véleményem Hazaárulok voltak 8 évig hatalmon, ha te ezt nem látod azzal nincs gond elfogadja az ember. Igen Zord is kicsit keményen és szó kimondóan fogalmazz, miért is ne ?  Nem Ők vannak hatalmon, bátrabbak az emberek.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Terminator said
<blockquote>ksspsta said
A szakmai véleményt leírták azon a blogon.... 737 vagy 320 és casa. A többi az komolytalan.

Mindent leírtak, mindent. Vicc az egész.

 

Ezzel mit akarsz mondani? Kifejtenéd bővebben. (Vagy csak én nem értem?)</blockquote>
Egyszerű, tudod azt te nagyon jól....
sf-wink.gif


Phoenix, NEM rád gondoltam.