Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 276
74 002
113
Felújított pipa, lásd A319.
Most valszeg újak jönnek.

Az A319-esek halasztott fizetéssel vették?
Én úgy emlékszem, hogy az a kb. 25 milliárd forint a 2017-2018-as keretből lett elköltve.

A Falcon 7x-ek valószínűleg 2018-as keretből lettek kifizetve. (2018 április)


"75 milliárd forint értékben vállalhat kötelezettséget a honvédelmi miniszter a 2019–2021-es költségvetés terhére"

A 75 milliárd forint (=263 millió USD) csak a 3 db rámpás szállítógépre vonatkozik?

Csökkenti-e ezt az összeget a harmadik A319? (kb. -15 milliárd, ha az is használt lesz.)


Ahogy korábban írta valaki, C-295, C-27, C-130-ból van használt. Azt esetleg gyorsan át tudják adni és évek múlva jöhet az ugyanolyan típusú új gép mellé/helyette. Vagy ha még tényleg sokáig húzzák az időt, akkor ideérhet a KC-390 is.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 910
22 405
113
Érdekes, hogy a cseheknek fontosabb volt további 2 C-295-ös beszerezni a meglévő 4 mellé, mint még egy A319-est vagy valamilyen nagyobb szállítógépet venni.
Ebből úgy tűnik, hogy 2-2,5 év lehet a szállítási határidő az új C295-ösökre.
Azért van az emberi faktor is, meg gazdasági is, lehet most lett rá személyzet... ill. betervezett anyagi keret.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 704
3 953
113
Nem csak ilyenre kell felkészülnie a Honvédségnek, sok hadgyakorlaton is részt vettek a srácok. De mind a BAP, mind a hadgyakorlatok azt a célt szolgálják, hogy gyakorolják a műveleti területre való települést, együttműködést és eljárásokat, amit élesben is alkalmaznának.

Egyébként nem kell kitalálni ezeket, elég körülnézni csak a NATO szövetségesek között, hogy ki, milyen eszközzel települ ki ;)
  • Most arra gondolsz, hogy ha nekünk túl nagyra sikeredik, akkor dolgozhatunk vele bérbe? Mert nem nagyon lett meghatározva továbbra sem, hogy mi a max. méret, vagy kapacitás, amivel számolnunk kell.
  • Ez meg megint attól függ, amire nem tudunk jelenleg választ adni. Ha viszünk ugrálóvárat, meg körhintát, akkor nagy gép kell persze, de továbbra sem tudjuk, hogy mennyi felszerelést, milyen méretben, milyen gyakorisággal akarunk hova vinni.... Csak ez alapján kéne kiokoskodni, hogy mi az a gépméret, amire szükségünk van. Csak azért, mert 5-6 NATO tagnak van A400-a és avval „települnek ki”, attól még nem biztos, hogy nekünk is az lesz jó.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 276
74 002
113
  • Tetszik
Reactions: ms07

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 872
9 849
113
Hála Istennek! - Ezzel talán vége lesz a minden alapot nélkülöző KC-390-es ábrándoknak...!

És az extra szűk C-295-öt is ki kéne már lőni, mert - mint a fentebb linkelt táblázatok mutatják - sehol sincs a C-27-hez képest...!

Ha a cikk írójának logikáját követjük (ami egyébként logikus logika :) ), akkor viszont a C-295-re van jó esély, tekintve, hogy az Airbus Defense terméke. Pedig a KC-390 mindkét turbopropnál jobb választás lenne.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 522
113
@Terminator
A februári Magyar idők cikkben a szerző felsorolta hogy milyen típusok léteznek, milyen gépeket használnak a NATO szövetségesek és hogy azok a 10-20 tonna kategóriába esnek. Valószínűleg innen terjedt ez el. Én úgy emlékszem, hogy a Honvédség részéről nem hangzott el ilyen adat.

köszi nem tudtam elég gyorsan berakni de igen ebből a cikkből szedtem a 10 tonnát mint kritérium

Az A319-esek halasztott fizetéssel vették?
Én úgy emlékszem, hogy az a kb. 25 milliárd forint a 2017-2018-as keretből lett elköltve.

A Falcon 7x-ek valószínűleg 2018-as keretből lettek kifizetve. (2018 április)


"75 milliárd forint értékben vállalhat kötelezettséget a honvédelmi miniszter a 2019–2021-es költségvetés terhére"

A 75 milliárd forint (=263 millió USD) csak a 3 db rámpás szállítógépre vonatkozik?

Csökkenti-e ezt az összeget a harmadik A319? (kb. -15 milliárd, ha az is használt lesz.)

nem csökkenti , a 3 rámpás gépre van 75 milliárd, minden felület így hozta le.

Ahogy korábban írta valaki, C-295, C-27, C-130-ból van használt. Azt esetleg gyorsan át tudják adni és évek múlva jöhet az ugyanolyan típusú új gép mellé/helyette. Vagy ha még tényleg sokáig húzzák az időt, akkor ideérhet a KC-390 is.

Mint olyan ha használt gépek lennének akkor szerintem mindhárom esélyes, a C-295 az Airbus miatt a C-130 Trump miatt a Spartan meg szerintem (ha nem lenne airbus) akkor esélyesebb lenne mint a C-130.Ez a sokáig húzzák dolog nem tudom miért ennyire "opció" itt, sokszor le lett írva az ancsa már tényleg múzeumba való, 20 előtt nagyon le kéne váltani.Nem fogják megvárni a KC-t.

Tehát akkor összegezve.

A KC még sok idő lenne és a nyilatkozat alapján nem valószínű már de várjuk meg mit mond Benkő
A C-295 kicsi(akkora mint az ancsa emiatt szerintem nem kizáró ok de azt is nagyon hangoztatták hogy "fejlesztés" szerintem ha a C-295 lesz akkor az nem lesz fejlődés, max mennyiségben)+ mikor tudnának megérkezni
C-130 Super Herky-jó kis gép,nekünk elég lenne, kérdés hogy Trump adna e és ha igen mennyiért + mikor tudnának megérkezni
Spartan- szintén jó kis gép,nem tudom mi a baj vele
A400- "rohadt drága"
Orosz vas nyilván nem játszik.
Ezek is lehetnek használtak/felújítottak vagy teljesen új vasak lesznek?A harmadik airbus tuti szintén használt lesz, elég sok akad lízingcégeknél amiket simán ellehet hozni jó áron.

Hát már nagyon várom hogy mit hoznak ki ebből a felállásból.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 276
74 002
113
A jobb oldalon ott van hogy :
ARÉNA 2019.01.03. 18:00 Benkő Tibor honvédelmi miniszter

Őt is hallgassuk meg... ő nyilatkozta hogy az EU-n/NATO-n kívül is vannak jó fegyverek, nem kell mindent innen venni. Meglátjuk most mit mond. Szóltak-e neki, hogy már mást kell mondani.


Repülőgépekkel kapcsolatban szerintem újat nem mondott.

8 szállítógép:

3 A319
2 Falcon 7X
3 rámpás katonai szállítógép "nehéz technikai eszközök szállítására"

A kiképzett pilótákat meg kell tartani. 3 váltás kell ezekre a gépekre.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 467

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 080
4 056
113
@Terminator


köszi nem tudtam elég gyorsan berakni de igen ebből a cikkből szedtem a 10 tonnát mint kritérium



nem csökkenti , a 3 rámpás gépre van 75 milliárd, minden felület így hozta le.



Mint olyan ha használt gépek lennének akkor szerintem mindhárom esélyes, a C-295 az Airbus miatt a C-130 Trump miatt a Spartan meg szerintem (ha nem lenne airbus) akkor esélyesebb lenne mint a C-130.Ez a sokáig húzzák dolog nem tudom miért ennyire "opció" itt, sokszor le lett írva az ancsa már tényleg múzeumba való, 20 előtt nagyon le kéne váltani.Nem fogják megvárni a KC-t.

Tehát akkor összegezve.

A KC még sok idő lenne és a nyilatkozat alapján nem valószínű már de várjuk meg mit mond Benkő
A C-295 kicsi(akkora mint az ancsa emiatt szerintem nem kizáró ok de azt is nagyon hangoztatták hogy "fejlesztés" szerintem ha a C-295 lesz akkor az nem lesz fejlődés, max mennyiségben)+ mikor tudnának megérkezni
C-130 Super Herky-jó kis gép,nekünk elég lenne, kérdés hogy Trump adna e és ha igen mennyiért + mikor tudnának megérkezni
Spartan- szintén jó kis gép,nem tudom mi a baj vele
A400- "rohadt drága"
Orosz vas nyilván nem játszik.
Ezek is lehetnek használtak/felújítottak vagy teljesen új vasak lesznek?A harmadik airbus tuti szintén használt lesz, elég sok akad lízingcégeknél amiket simán ellehet hozni jó áron.

Hát már nagyon várom hogy mit hoznak ki ebből a felállásból.

Spartannal mi a baj? Nekem személy szerint semmi, de ugye mondták a légi utántöltési képességet, amire az (még) nem alkalmas.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
airbus-military-product-update-2012-9-728.jpg



oRRDW.jpg


C-27 Spartan
9yc0C.jpg



Tulajdonképpen mit szeretnének szállítani a rámpás szállítógéppel?
Mintha azt mondták volna, hogy járműveket akarnak önállóan szállítani, hogy ne függjenek senkitől.
De se a Boxert, se a Pumát nem bírja el még a KC-390 se.
A Humvee-t és a Mercedes terepjárót meg elviszi a C-27 is a reklám szerint. (A C-295be nem férnek bele.)

A Boxert el tudja vinni a KC-390. Persze a kiegészítő páncélt (ha van rajta) le kell róla szerelni, mert különben nem bírná el.

Ezeket tudja elvinni:

1 x Boxer 8x8
1 x Stryker with armor
1 x BMP-3 Light Tank
1 x Patria AMV 8x8
2 x Oshkosh M-ATV Vehicles
2 x M113
2 x 20 ft ISO Containers
1 x S70-A Blackhawk
7 x 463L pallets

https://daflwcl3bnxyt.cloudfront.net/m/5951e1d46b348264/original/Brochuras-Defesa-KC-390-EN.pdf
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 648
5 395
113
  • Tetszik
Reactions: borisz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 905
65 807
113
Hm-hm, Il-76-ba befér az a konténer... Egy ilyen szállító repülőnek milyen katonai követelményei vannak? Úgy értem civil gép nem jó? Lőni úgysem fog, nem kell a farok lövész. Lefestik zöldre és raknak bele pár kütyüt mint a Hende féle Mi-8-asokba. Aztán hogy ne repkedjenek üresen vállalhatnának fuvart , úgyis fellendülőben van a légi szállítás. :rolleyes:
images
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 276
74 002
113
Gondolom az AW helikre köthették, azóta ki tudja, mennyire van nekik szem előtt. Jó lenne már tudni az eredményt, itt a fórumon mindenki tűkön ülve várja. Legalább egy vitával kevesebb lenne :D

Annyira általános a szövege, hogy bármire vonatkozhat. Ha jól emlékszem, akkor nem csak az Aw139 került szóba. De lehet, hogy azt is csak "belegondoltuk".

Ma hazaértek Brazíliából, ha holnap nem lesz semmi bejelentés, akkor elmúlik a lelkesedés addig, amíg nem jön a brazil elnök látogatóba. :D
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and ms07

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Ha a cikk írójának logikáját követjük (ami egyébként logikus logika :) ), akkor viszont a C-295-re van jó esély, tekintve, hogy az Airbus Defense terméke. Pedig a KC-390 mindkét turbopropnál jobb választás lenne.
A Herkyhez hasonlóan nekünk a KC-390 túl nagy, de az új brazil gépnél gyermekbetegségekkel is számolhatnánk. A kisebb turbopropok közül a C-27 a népszerűbb, mert tágasabb, a C-295 még utasszállítónak is keskeny, amivel kisebb technikai eszközt is nehéz lenne szállítani. Nem véletlen, hogy több európai ország a Spartant választotta...
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A Herkyhez hasonlóan nekünk a KC-390 túl nagy, de az új brazil gépnél
Vagy túl kicsi...vagy pont jó...
Mikor ilyeneket írsz tedd már hozzá pls. hogy szernted ugyan miért "túl nagy" a Herki vagy a KC390?
Az árukra gondolsz? Az lehet túl sok, de én még nem hallottam olyan ūzemeltetőt aki azért panaszkodott volna mert a teherszállító gépe sokoldalú és képes viszonylag sokat emelni...