Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
973
3 431
93
Ja, a Szu-30MKI harmadik elő széria példánya van a képen. Nem baj, örüljünk, hogy van aki ír híreket.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nézd, eddig arra fogadtam, hogy nem vesznek. Minden, ismétlem minden nyílt forrásból származó adat ennek mondott ellent. A Szu35 bő tíz évet késett. Tíz évvel ezelőtt egy ilyen hír nem keltett volna szenzációt, viszont ahogy telt az idő Kína is előállt a saját Szu35 kategóriájú gépével. Jelen pillanatban mindene van hozzá ami az oroszoknak nincs. Ezek pedíg olyan érvek amelyeket könnyű igazolni, számtalanszor meg is tettem.
Ha mégis a vétel mellett dönttöttek akkor jóval többről lehet szó, ami kilép abből a kontextusból. Lehet egy jóval nagyobb közös fejlesztési csomag egy része amit még tovább ágazik más területekre is.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
Mack, mielőtt félreértenéd, bírlak és tisztellek, mi több, meg is értelek, mert <b>bizonyos mértékig</b> én is elfogult vagyok az oroszokkal szemben. De azt gondolom, hogy a kínaiak nem hülyék: ha valóban annyival előrébb járnának az oroszoknál, akkor még abban az esetben sem lehetne rájuk tukmálni a 35-öst, ha az oroszok fizetének nekik azért, hogy átvegyenek pár darabot. Szerintem titokban ezt te is tudod. :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Vagy csak szimplán jobb gép a Szu-35, mint a kínai masinák...

Ez is egy lehetseges magyarazat, viszon nincs meg meg hozza az AESA radar (ami a kinaiaknak mar rendszerben van). Ezen kivul BVR fegyverzet sincs hozza hacsak az R77 raketakat nem szamoljuk (kinanak PL-12 talan 2008-tol van). Az uj hajtomu allitolag a legjobb az egesz gepben, de tudtommal az is 2017-ben kerul a gepekbe (lehet most tevedek es osszekeverem valami massal).
Eefogultsag ide, vagy oda, de ezeket barki leellenorizhati maga is.
?????
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
<blockquote rel="fip7">Vagy csak szimplán jobb gép a Szu-35, mint a kínai masinák...

Ez is egy lehetseges magyarazat, viszon nincs meg meg hozza az AESA radar (ami a kinaiaknak mar rendszerben van). Ezen kivul BVR fegyverzet sincs hozza hacsak az R77 raketakat nem szamoljuk (kinanak PL-12 talan 2008-tol van). Az uj hajtomu allitolag a legjobb az egesz gepben, de tudtommal az is 2017-ben kerul a gepekbe (lehet most tevedek es osszekeverem valami massal).
Eefogultsag ide, vagy oda, de ezeket barki leellenorizhati maga is.
?????</blockquote>

Azért az Irbis radar nem gyenge. Nem AESA, hanem hibrid technológia, de elég komoly darab.

"Ezen kivul BVR fegyverzet sincs hozza hacsak az R77 raketakat nem szamoljuk"

Ez nagyon meredek volt. Kb. olyan kijelentés, mintha azt mondanád, hogy a Rafale nem rendelkezik BVR fegyverzettel, hacsak a Mica rakétát nem számoljuk. A Szu-35-nek ott van az R-27ER/ET/EP, ott van az R-77, ha valaki arra vágyik (én például az infravörös változatára biztos vágynék a kínaiak helyben) és valószínűleg a kínai rakétákat is lehet hozzá integrálni. Rossz nyelvek szerint a PL-12 alapja az R-77 aktív radarja, az Agat 9B-1348E keresője volt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 058
82 537
113
RVV-MD a Szu-30SzM-en. Elso eset , hogy harci ovezetben van bevetve ez a rakéta.
2570823_1000.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 789
46 955
113
<blockquote rel="fip7">Vagy csak szimplán jobb gép a Szu-35, mint a kínai masinák...

Ez is egy lehetseges magyarazat, viszon nincs meg meg hozza az AESA radar (ami a kinaiaknak mar rendszerben van). Ezen kivul BVR fegyverzet sincs hozza hacsak az R77 raketakat nem szamoljuk (kinanak PL-12 talan 2008-tol van). Az uj hajtomu allitolag a legjobb az egesz gepben, de tudtommal az is 2017-ben kerul a gepekbe (lehet most tevedek es osszekeverem valami massal).
Eefogultsag ide, vagy oda, de ezeket barki leellenorizhati maga is.
?????</blockquote>

Na, bár rég nem írtam ide, ezt most nem bírom megállni, hogy megkérdezzem, HOL LEHET ezeket leellenőrízni :D? Ugye pont volt egy két csörte itt köztem és pár veterán fórumita közt, a "kinek hosszabb a botja" rus légierő vs török légierő témában, ahol mindenki azzal jött, aki nem értett velem egyet, hogy NEM LÁTTUK, NEM VOLT MÉG FENT harci gépen, készültségin sem, nincs róla adat, etc... Most pár hónap alatt kiderült, hogy azért bár sok ember lesajnálta az oroszokat, igen jól tudnak ők földi célpontokat is támadni a levegőből, akár olyan cuccokkal is, amik MOST, élesben kerültek elő... Szóval MAC, visszakanyarodva, biztos hogy TÖK hülyék azok a kínaiak, és rosszabb gépért fizetnek, mint amit ők is tudnak sokkal nagyobb volumenben gyártani otthon?! Vagy mégis az Oroszoktól van még nekik mit tanulni, s nem fordítva, még ha nincs is minden kiteregetve? Egyébként tartom azt is, ha ott nagyon kéne, korszerű gépek ellen, valószinű lenne ott BVR légiharc rakéta is, ami potens...
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
<blockquote rel="laiki">Allesmor:

Ez a Вась Вася Youtube csatorna egész érdekes. Például Molni nemrég nagyon hitetlenkedett a Szu-35-ös Irbis radarjának felderítési távolságával kapcsolatban.

A hivatalos info szerint az Irbis 350-400 km-ről derít fel egy 3 m2-es célt, 266-304 km-ről egy 1 m2-es célt és 90 km-ről egy 0,01 m2 radarkeresztmetszetűt.

Ezen a videón az látszik, hogy a radar képernyő 400 km-ig van felskálázva. Az adott célt 268 km-en észlelte, 225 km-en követte a radar és 100 km-ről rakétát tudott volna ellene vezérelni. Úgyhogy olyan óriásit biztos nem hazudnak az oroszok. Ha a max 400 km 2/3-áról a gyakorlatban is megvan nekik egy 3 m2-es cél, akkor a 0,01 m2-es is észlelhető a gyakorlatban 60 km-ről. 35-ről meg egy 0,001 m2-es.

https://www.youtube.com/watch?v=yRcPvc37ly4

A kep jobb szelen az angol "FLASH" felirat, alatta a folyamatosan valtozo % ertek mi lehet? Ha az egesz kepernyö cirill betus orosz feliratokkal keszult, akkor ezt miert igy irtak oda....?</blockquote>

Passz.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Az uj hajtomu allitolag a legjobb az egesz gepben, de tudtommal az is 2017-ben kerul a gepekbe (lehet most tevedek es osszekeverem valami massal).

A Szu-35 az AL-41F1Sz hajtóművet kapta, ami az AL-31F nagyon jelentősen továbbfejlesztett változata (erről Allesmor tudna többet írni). Esetleg a későbbiekben megkaphatja akár a PAK-FA protóihoz és első szériájához tervezett AL-41F1-et is, ami még jobb.
2017-ben a PAK-FA új hajtóművével (Izdeliye 30) kezdődnek a repülési tesztek, ha tartani tudják az ütemtervet. Ez a hajtómű valószínűsíthetően már nem az AL-31-en fog alapulni, hanem egy teljesen új fejlesztés lesz, talán az AL-41F-re épülve (az AL-41F-nek nincs köze az AL-31F-hez és minimális az AL-41F1 és F1Sz-hez, mert pár, az AL-41F-nél alkalmazott megoldást ezekhez átvettek). De ezt a hajtóművet biztosan nem fogja megkapni a Szu-35.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Én valahol valamikor olyat olvastam! , hogy az IRBIS radar szimultán tud két SARH R-27R+ célravezetni, ami ha igaz az világonegyedülálló így egybe
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Én valahol valamikor olyat olvastam! , hogy az IRBIS radar szimultán tud két SARH R-27R+ célravezetni, ami ha igaz az világonegyedülálló így egybe

PESA és AESA radarokkal a több rakéta azonos időben történő külön célokra vezetése megoldott.
A "simultaneously fired" és "simultaneous attack" nem tudom, hogy pont ezt jelenti-e, de az IRBIS-E 8 célt tud egyszerre támadni:

http://www.niip.ru/eng/index.php?option=com_content&view=article&id=7:-q-q-35&catid=8:2011-07-06-06-33-26&Itemid=8


És Szu-35 gyártói brossúra, csak most átszervezés van ott, ezért már nem elérhető a KNAAPO oldalán ez sem, hanem csak itt:

http://airgroup2000.com/gallery/albums/userpics/32438/SU-35_TM_eng.pdf
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 058
82 537
113
Már sokszor volt róla szó itt a topikban isés kínai lapok is írták, hogy legfoképp az Irbis és a 117S érdekli oket, tehát a radar és a hajtomu, nem véletlenul vesznek póthajtomuveket is. Kell a tanulmányozáshoz- másoláshoz.