Én megint azt látom, hogy valakinek volt egy "fantasztikus ötlete", de nem gondolta végig. Okkal használnak szegecseket. A nagyméretű panelok használata meg lehet, hogy egyszerűnek tűnik, de rohadtul nem az mert a hőtágulás és mindenféle erőhatás miatti alakváltozás és feszültségek igencsak nőnek. Ha pl. depresszió van a panel felett, akkor a hajlító és egyéb feszültségek rohadtul nem lineárisan nőnek.
A hőtágulásból adódó alakváltozásnál is egy kisebb panel viszont kb. lineárisan kevesebbet tágul. Tehát az Euler féle kihajlás kisebb probléma mert egy 1 méteres panelhez képest a 0,5 méteres feleakkora aboszlút alakváltozással jár, mert kisebb az elem megfogási pontja. (Igen, az egész gép hőtágul, csak nem mindegy, hogy hol vannak a megfogások és az ebből adódó szabadsági fokok az alakváltozáshoz.)
A szegecselés elég egyszerű folyamat a ragasztáshoz képest, oldani is egyszerűbb és kvázi kész. Egy ragasztás teljes szilárdságának elérése még autoklávval is sok idő, már ha befér az elem vagy tudsz hőkezelni.
Lehet, hogy egyesek szemét zavarja, hogy nem hi-tech, csak azt is meg kellene érteni, hogy nem attól lesz jó egy cucc, mert minden hi-tech...
Otthon is a csapot kézzel nyitja ki az ember és nem hangvezérelt számítógéppel. (Okos otthon marhaság eltúlzása...)