Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Imádom a pontokat
- A Szu-30SzM család és a Szu-35Sz két külön gyárban készül, de a PAK-FA-hoz hasonlóan festetlen titán hajtóműgondoláik vannak, megerősítve. Ez a vektorálás miatt kell. Elég masszív szerkezet, a gyári képeken látottakat érdemes összevetni a Szu-27-esek és más Szu-30-asok hasonló elemeivel.
- A Szu-27-esek hajtómű gondolái is titánból készülnek, de jóval egyszerűbb a belső merevítésük. Ide csak úgy vektorálós hajtóművet nem tesz be senki.
- A Szu-27SzM3-asok mindenféle különösebb hírverés nélkül repdesnek az AL-31FM-1esekkel, amelyek 122kN helyett 135kN-osak, miközben a gépek üres tömege a klasszikus Szu-27Sz és P gépekhez képest 16.5 tonna helyett 17 tonnásak. 500 kg szerkezeti tömegnövekedésre két tonna tolóerőnövekedés jutott és az FM-1-es FADEC vezérlésű. Még a hajtómű gyorsulása is javult. Az élettartam pedig nőtt. Ugyanez a hajtómű mozgatja nem kis energiával a brutálnehéz Szu-34-eseket is.
- A Szu-27SzM3-asok a leges legjobb Szu-27-esek, hiszen ez a pár darab gép képes egyes egyedül a Szu-27-esnek nevezett és az orosz légierőben szolgáló gépek közül H-29T, vagy KAB-500T televíziós precíziós fegyvereket is horozni, illetve csak ezeken használják a 12 darab fegyvertartót, amelyeknél nem ritkán a szárny alá az egyikre dupla adaptert tesznek, 14 függesztési pontot kialakítva így. Ez a megoldás csak a Szu-30SzM, Szu-34-es és Szu-35-ösnél szokás, a relatíve nagy számú Szu-27Sz és SzM gépeknél 10 felfüggesztési pont van és használnak esetenként dupla pilonos adaptert.
- A Szu-35Sz a PAK-FA előfutára, számos rendszere megegyezik. A Szu-27SzM3-as a Szu-35Sz előfutára, csak nincs vektorálás, vagy PESA radar, nincs digitális FbW, csak analóg. Igazából a Szu-27SzM3-as nem más, mint a legutolsóként legyártott (és nem korábbi gépek nagyjavítása során upgrade-elt) Szu-27Sz, amibe számos modern eszközt beépítettek, illetve a hajtóművük is erősebb. De - érthetetlen okból - ezek sem utántölthetők a levegőben. Nagy talány, mert az összes SzM gépen szétkapták a KOLSz-t, levették a szélvédőt, átalakították a kabin előtti orrszekciót, eltolták a KOLSz-t oldalra és...és nem történt semmi. A Szu-27SzM3-asok viszont a velük egy időben gyártott Szu-30M2-esekkel együtt új építésű gépek (ezekben is AL-31FM-1-esek vannak), amelyeken van utántöltő csonk, míg az SzM3-asokon nincs. Rejtély.
Amúgy meg a nyugati 4 gen gépek sose használtak UB blokkokat?
Végig olvastam az egész hírt és egyetlen szóval sem derül ki, hogy ezt hogyan érnék el. Jelenleg a következő módkon lehet PGM egy csapásmérő fegyver:Juj na most kapok
Már a US Navy is drágállja a gyakran filléres célpontokra pazarolt költséges fegyvereket
http://www.aerotech.hu/newsdetail.php?tdate=2017-02-28&ttitle=Már_a_US_Navy_is_drágállja_a_gyakran_filléres_célpontokra_pazarolt_költséges_fegyvereket
Természetesen INS-sel kombinálhatóak ezek, de az sem az olcsó valami, ha a bombára teszed. A passzív radar okkal maradt ki, mert nem univerzális módszer.Végig olvastam az egész hírt és egyetlen szóval sem derül ki, hogy ezt hogyan érnék el. Jelenleg a következő módkon lehet PGM egy csapásmérő fegyver:
Az RPK a legegyszerűbb, csak ehhez meg tudni kéne, hogy hol van a cél és a rakéta/bomba is. Amihez vagy radarral követed mindkettőt (alá SAM rendszerek) vagy GPS kell a bombába... Na, akkor egy hogyan lesz olcsó...?
- lézeres
- radaros
- GPS
- TERCOM
- rádió távirányítás/prancsközlő (RPK)
Az Irkutnál készült Szu-30SzM gépek a Vityazi színeiben. A közeli képeken is látszik, hogy ezeknek a gépeknek messze jobb minőségük van, mint például a KnAAZ, vagy a MiG luhovici üzemében szerelt gépeké.
http://fotografersha.livejournal.com/880792.html
Itt készülenk a Jak-130-asok, de korábban például a Jak-28-asok, vagy au Il-28-asok is.
Az Irkutnál készült Szu-30SzM gépek a Vityazi színeiben. A közeli képeken is látszik, hogy ezeknek a gépeknek messze jobb minőségük van, mint például a KnAAZ, vagy a MiG luhovici üzemében szerelt gépeké.
Hihetetlen, hogy az UB-blokk lemaradt a képről