Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Hát ez? Vagy ez már szentséggyalázás kategória?
HTB1AEMUMVXXXXbNXXXXq6xXFXXXI.jpg

HTB1irwEMVXXXXaPXVXXq6xXFXXX4.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Legyünk stílusosak, miért vennének egy német gyártótól, ha van saját is? :D
7275.gif
Ha nagyon kukacoskodni akarnék, azt mondanám, hogy az egy olyan Amerikai kit, amit a németeknél gyártatnak, de ugyan ez a KIT van benne, amit a Zvezdától vettek ők is, átdobozolták, és raktak bele másik matricát :p!
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 741
113
Ugye nem azt akarjátok mondani, hogy a kabintetőre visszakerült az ötvenes-hatvanas éveket idéző hosszmerevítő?! Ugye ez csak a jó öreg 03-as példány alacsony észlelhetőségű átfestés közben? Bizakodó vagyok az öt csillagot és a hiányzó OLSz láttán.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 585
79 774
113
Ugye nem azt akarjátok mondani, hogy a kabintetőre visszakerült az ötvenes-hatvanas éveket idéző hosszmerevítő?! Ugye ez csak a jó öreg 03-as példány alacsony észlelhetőségű átfestés közben? Bizakodó vagyok az öt csillagot és a hiányzó OLSz láttán.
Inkább bevonatolásnak nézem mint festésnek.
 

maxim

Active Member
2011. március 8.
141
225
43
Ugye nem azt akarjátok mondani, hogy a kabintetőre visszakerült az ötvenes-hatvanas éveket idéző hosszmerevítő?! Ugye ez csak a jó öreg 03-as példány alacsony észlelhetőségű átfestés közben? Bizakodó vagyok az öt csillagot és a hiányzó OLSz láttán.

szerintem ez a Т-50-КНС verzio, foldi tesztekhez
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 828
30 888
113
A földön ezzel mit tesztelnek? A bádogmunka pl kritikán alúli, a szegecselés, az illesztések, az orrkúpnál a farkasfogazás, hogy nincs egy szintben. Tényleg olyan nehéz ezt rendesen megcsinálni? Az a bazinagy dildo is kurvahülyén néz ki.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 741
113
A földön ezzel mit tesztelnek? A bádogmunka pl kritikán alúli, a szegecselés, az illesztések, az orrkúpnál a farkasfogazás, hogy nincs egy szintben. Tényleg olyan nehéz ezt rendesen megcsinálni? Az a bazinagy dildo is kurvahülyén néz ki.

A farkasfogazásnak nem is szabad egy szintben lennie, mert akkor nem sok értelme van. Azt viszont nem gondoltam volna, hogy pont az utántöltőcsonk kivitele fog zavarni, már ha arra értetted az utolsó mondatot :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 828
30 888
113
A farkasfogazásnak nem is szabad egy szintben lennie, mert akkor nem sok értelme van. Azt viszont nem gondoltam volna, hogy pont az utántöltőcsonk kivitele fog zavarni, már ha arra értetted az utolsó mondatot :)
Miért nem szabad egy szintben lennie a farkasfogazásnak? Az orrkúp és az orr többi része nem kellene egymás meghosszabbítása legyen ugyanabban a síkban? Az utántöltőt meg egy fedéllel és két ajtóval oldották meg, amik természetesen nem illeszkednek tökéletesen. Ahelyett megoldhatták volna csak egy fedéllel az utántöltőn, ami vele együtt mozog, így három darab helyett csak egyet kellett volna bepászítani a lyukjába, vagy nagyobb ajtóval és fedél nékül csak 1 vagy 2 ajtó kellett volna és kész. Pl így:
6673840523_6555d8e418_o1.jpg

Vagy ha használják (használják?) ők is a másik légiutántöltős módszert, amikor a tanker tölti bele a gépen levő nyílásba a kerót, mint a B-2-esen akkor az is ugyanúgy járható út lenne.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A földön ezzel mit tesztelnek? A bádogmunka pl kritikán alúli, a szegecselés, az illesztések, az orrkúpnál a farkasfogazás, hogy nincs egy szintben. Tényleg olyan nehéz ezt rendesen megcsinálni? Az a bazinagy dildo is kurvahülyén néz ki.
Joker, nyugi. Amit te szegecselésnek gondolsz a törzs oldalán, azok leszerelhető szerelőpanelek csavarfejei kissé nagyobb mérettel mint egy szegecs. Ha ezeket lepasztázzák vagy lefestik akkor nem fogsz látni belőle semmit. Ami tényleg durvább dolog az a kabintető hosszmerevítő megléte, sőt, az is probléma hogy miért nem egy darabból gyártották, akkor nem lenne keresztmerevítő a szélvédőn és a kabintetőn se!
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 741
113
Idáig csak a 01-esen és a 03-ason láttam a hosszmerevítős "MiG-15-ös" kabintetőt, a többi példányon nem, de ezt a kettőt se értettem.
...
Természetesen nincs az oroszoknál merev tankolócsöves utántöltési mód (flying boom), csak hajlékony tömlős, mint a US Navy-nél, US Marines-nél, RAF-nál, a francia légierőnél, a svéd légierőnél, Luftwaffe-nál és még sorolhatnám.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A földön ezzel mit tesztelnek? A bádogmunka pl kritikán alúli, a szegecselés, az illesztések, az orrkúpnál a farkasfogazás, hogy nincs egy szintben. Tényleg olyan nehéz ezt rendesen megcsinálni? Az a bazinagy dildo is kurvahülyén néz ki.
Pedig a széttépő teremben van. A rések a padlón és a plafonon a széttépőgépek rögzítésére van.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ugye nem azt akarjátok mondani, hogy a kabintetőre visszakerült az ötvenes-hatvanas éveket idéző hosszmerevítő?! Ugye ez csak a jó öreg 03-as példány alacsony észlelhetőségű átfestés közben? Bizakodó vagyok az öt csillagot és a hiányzó OLSz láttán.
Nincs ott hosszmerevítő. Az a fénytörten látszó tető a gép fölött.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
A felületeket elnézve nem zárnám ki hogy ez egy egyszerű 1:1 léptékű fa makett.
A gyártóüzem tervezett munkafázisain szoktak ilyet végigtologatni ellenőrzésképpen, ha tengerész gépről van szó akkor az anyahajón a hangárban rakják ide-oda és lifteztetik, nézik hogy elfér-e. Esetleg kiállítási makett, én is simogattam már életnagyságú fa F-35-öst, a közönséget nem célszerű a lopakodók titkos és esetenként mérgező összetételű RAM-bevonatának közelébe engedni.

Még a Tu-160-hoz is csináltak ilyet, hogy a KAPO gyártósorát meg tudják tervezni, pedig abból kijött volna egy lakótelepre való Varia-bútor.