Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Ha Putyin aláríja és 2027-ig csak 30-at gyártanak le (micsoda összeg a gyártósort fenntartani) akkor az van amit az indiaiak ki is szivárogtattak. Tehát problémás a T-50. Én valószínűsítem, hogy az orosz ipar nem képes 5. gen vadászbombázót gyártani. (a tervezők megtervezik, de a gyártással probléma van). A hajtóművel nem hiszem, mert ezek a régebbi turbinák is kiválóan viszik a gépet (lásd légibemutatók) lehet, hogy nincs szupercirkálás, de F-35-nél sincs.. Egyébként is az épp annyira fogyassza az üzemidőt mint a forszáz, hiszen a hajtómű közel 100%-os kapacítással működik.Lásd: F-22 legyártott gépek és legyártott hajtóművek száma..
Tehát marad a szokásos orosz probléma: vagy az RCS a tényleges gyártású példányok tesztjei után (gondolom mindenféle lokátorral próbálgatják), vagy a ember-gép kapcsolat, az új AESA lokátorrendszer és persze a fegyverzet (még nem láthattunk nyitott belső fegyvertérből indítást, de még fegyverteret sem.) Külső függesztésű rakétákkal és nem irányított rakétákkal reptetik (legalábbis a fotók, videók szerint)..

A 30 gép legyártása demonstratív jellegű és a K+F-et szolgálja, hogy talán a következő típus (talán egy javított, talán egy új tervezésű) már megfelelő legyen.. A 31 gép már elegendő klf. harcászati technikák kidolgozására is.

.. ez mind a saját magánvéleményem ...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
. Mondanám, hogy ki akarnak farolni a PAK-FA program mögül, de akkor minek a harminc darabos rendelés?

Hagyni kéne az egészet és Kínához fordulni j-20 gépekért
Az a sok mocskos korrupt banda csak lehúzza a az oroszokat úgy hogy közbe semmi eredményt nem mutatnak fel!

2007- óta olvasgatom az orosz AESA radar ígéretét! És hol van? o_O Ja hogy még sehol!
Mihail Pogosjan-tól is megszabadultak mert a T-50-re szánt pénzt a superjet-100 tolták .

Jó meg szép dolog dicsérem is a szu-30sm gépeket hogy évi 17 db képesek átadni de azok sem sokat érnek modern fegyverek nélkül.
Az aranyasaban úgy volt benne szégyenre hogy "a vadi új gépek máris modernizációra szorulnak" A sz-30sm1 értve.
Multirole gépként adják át a szu-30sm gépet de modernizálni kell hogy hordozzon egy Taurus szintű rakétát? Na ezek után én is öngyilkos lennék a vezetők helyébe .

El is hiszem hogy Kína kilóra veszi az orosz tehetséges mérnököket azok meg hülyék lennének elutasítani !
Figyeljétek csak ezt Boki linkelte a a Biztpol oldalon!

"Orosz tudósok segítettek ismét Kínának. Ezúttal a kínai "Khun Lun" (tüzes sárkány) 6. generációs vadászgép fejlesztésénél-írja a Shanghai news"
http://news.online.sh.cn/news/gb/content/2017-08/29/content_8596232.htm
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Ha Putyin aláríja és 2027-ig csak 30-at gyártanak le (micsoda összeg a gyártósort fenntartani) akkor az van amit az indiaiak ki is szivárogtattak. Tehát problémás a T-50. Én valószínűsítem, hogy az orosz ipar nem képes 5. gen vadászbombázót gyártani. (a tervezők megtervezik, de a gyártással probléma van). A hajtóművel nem hiszem, mert ezek a régebbi turbinák is kiválóan viszik a gépet (lásd légibemutatók) lehet, hogy nincs szupercirkálás, de F-35-nél sincs.. Egyébként is az épp annyira fogyassza az üzemidőt mint a forszáz, hiszen a hajtómű közel 100%-os kapacítással működik.Lásd: F-22 legyártott gépek és legyártott hajtóművek száma..
Tehát marad a szokásos orosz probléma: vagy az RCS a tényleges gyártású példányok tesztjei után (gondolom mindenféle lokátorral próbálgatják), vagy a ember-gép kapcsolat, az új AESA lokátorrendszer és persze a fegyverzet (még nem láthattunk nyitott belső fegyvertérből indítást, de még fegyverteret sem.) Külső függesztésű rakétákkal és nem irányított rakétákkal reptetik (legalábbis a fotók, videók szerint)..

A 30 gép legyártása demonstratív jellegű és a K+F-et szolgálja, hogy talán a következő típus (talán egy javított, talán egy új tervezésű) már megfelelő legyen.. A 31 gép már elegendő klf. harcászati technikák kidolgozására is.

.. ez mind a saját magánvéleményem ...

Ez a 30db egész sokkoló. Érthetetlen, értelmezhetetlen.
Gondolkodtam de én is pont olyanokat tudok leírni mint te, sokat hozzá nem tudok rakni. Mindenesetre vmi súlyos gubanc van és persze India megint besz*ta.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 632
79 851
113
Egy század sem 15 gép.Mi értelme van egy olyan ezrednek aminek a 2/3-a egy vadonat új gép?Akkor már egy komplett ezredet szereljenek fel.

Ami pedig AO SZU-57M elgondolását illeti az szerintem olyan lesz mint a MIG-31 és a MIG-31M tehát nem egy teljesen új gép csak az elektronika lesz új/fejlesztett.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Nem hiszem, hogy nem arról lenne szó, hogy nem képesek kifejleszteni/lemondtak róla. Nyílván a fejlesztési költségek is csak szállnak-szállnak elfele, meg hát ugye azok a bizonyos szankciók hogy-hogy nem ennek is szépen keresztbe tesz.

Lemondani, stb. gondolom nem akarnak, mert attól ők még folyamatosan akarnak menni előre, csak hát visszavesznek olyan sebességre, amit a pénztárcájuk megenged.
 
M

molnibalage

Guest
Egy század sem 15 gép.Mi értelme van egy olyan ezrednek aminek a 2/3-a egy vadonat új gép?Akkor már egy komplett ezredet szereljenek fel.

Ami pedig AO SZU-57M elgondolását illeti az szerintem olyan lesz mint a MIG-31 és a MIG-31M tehát nem egy teljesen új gép csak az elektronika lesz új/fejlesztett.
A századok létszáma nem fix és de, a VSz századok 13-16 estleg 18 gépesek voltak. A jenki századok meg 12 gépesek. Az FM 100-2-3 olvasása most sem megvetendő...
(A kiképzőgépeket nem számoltam bele, hiszen a MiG-21/29 kétüléses változatoknak lényegében nem volt harcértéke.)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 632
79 851
113
A századok létszáma nem fix és de, a VSz századok 13-16 estleg 18 gépesek voltak. A jenki századok meg 12 gépesek. Az FM 100-2-3 olvasása most sem megvetendő...
(A kiképzőgépeket nem számoltam bele, hiszen a MiG-21/29 kétüléses változatoknak lényegében nem volt harcértéke.)

Páratlan számú század?Akkor ki a parancsnok kísérője?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 867
113
Oroszoknál is 12 gép 1 század. Mégegyszer leírom a 2018-2027 csomagban maximum 30 gép(de lehet kevesebb is) Ami biztos(konkrétan megvan határozva) az 12 darab.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
hmm... ki is volt a hülye?
Azok akik n+1x leírták, hogy ezzel a gazdasággal csak az ígéreteket fognak 2020-ban sorozatban gyártani, de nem 5. generációs vadászbombázót?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 632
79 851
113
20
hmm... ki is volt a hülye?
Azok akik n+1x leírták, hogy ezzel a gazdasággal csak az ígéreteket fognak 2020-ban sorozatban gyártani, de nem 5. generációs vadászbombázót?
12-ben nyilvánvaló volt,hogy nem lesz 2020-ra sorozatban gyártott SZU-57.Nem tudom miért kell ezen meglepődni
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
hmm... ki is volt a hülye?
Azok akik n+1x leírták, hogy ezzel a gazdasággal csak az ígéreteket fognak 2020-ban sorozatban gyártani, de nem 5. generációs vadászbombázót?

Ha rám, molni ra gondoltál nem azért írtam le i ~5-6-7-x éve, hogy ebből nem lesz semmi a beigért 2015, majd 2016, majd 2020as dátumra. Nem is írhattuk volna mert amikor még írtuk nem voltak szankciók és 100$ volt az olaj.

Nem mellesleg Su-57 kiemelt projekt, mind saját mind export szempontjából.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 438
63 784
113
Egy század sem 15 gép.Mi értelme van egy olyan ezrednek aminek a 2/3-a egy vadonat új gép?Akkor már egy komplett ezredet szereljenek fel.

Ami pedig AO SZU-57M elgondolását illeti az szerintem olyan lesz mint a MIG-31 és a MIG-31M tehát nem egy teljesen új gép csak az elektronika lesz új/fejlesztett.
A MiG-31M teljesen más sárkányszerkezet.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Ha rám, molni ra gondoltál nem azért írtam le i ~5-6-7-x éve, hogy ebből nem lesz semmi a beigért 2015, majd 2016, majd 2020as dátumra. Nem is írhattuk volna mert amikor még írtuk nem voltak szankciók és 100$ volt az olaj.

Nem mellesleg Su-57 kiemelt projekt, mind saját mind export szempontjából.


Akkor magamra is, mert ugyanezt hajtogatom kb 2010 óta:)())))
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
20

12-ben nyilvánvaló volt,hogy nem lesz 2020-ra sorozatban gyártott SZU-57.Nem tudom miért kell ezen meglepődni

2012 fele még 2016os rendszerbe állításról írtak.... akár itt is vissza lehet lapozni és megnézni. Molni, meg én voltunk a hülyék, hogy nem tudjuk ezt pedig Putyin megmondta addigra kész kell lenni különben gulág.
 
M

molnibalage

Guest
Ha rám, molni ra gondoltál nem azért írtam le i ~5-6-7-x éve, hogy ebből nem lesz semmi a beigért 2015, majd 2016, majd 2020as dátumra. Nem is írhattuk volna mert amikor még írtuk nem voltak szankciók és 100$ volt az olaj.

Nem mellesleg Su-57 kiemelt projekt, mind saját mind export szempontjából.
Fogalmam sincs ki írta és mit, csak arra emlékszem, hogy többet sok fórumon is hozták a nagy arcot, hogy lesz itt még 50 db PAK-FA 2018-20 között. Az első pár év repült órái után teljesen nyilávnvaló volt, hogy ez csak álom.