Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Én se értem ezt a fene nagy "ugye megmondtam" dolgot. Azért azt látni kell, hogy a közelmúltig a PAK-FA csak lelassult, de szó nem volt földbeállásról. Erről most van csak szó. Idáig az látszott, hogy 2020-ig, 22-ig el fog készülni és gyártásra alkalmasnak lesz nyilvánítva az első teljes konfigurációjú gép. Számomra korábban ezért is volt furcsa a köztes hajtóművel szerelt példányok korlátozott darabszámú gyártásának eröltrtése. Most arról van szó, hogy folyik a 30-as hajtómű fejlesztése, de ez is csúszik, ugyanakkor 2018-ban repûlni fog. Illetve arról van még szó, hogy mindettől függetlenül csak össz-vissz 30 darab ilyen-olyan gép lesz.
Na ezt itt egyik nagytudású látnok se állította. Ez mindenkinek új.

Értem én, hogy időnként az alapoktól kell elmagyarázni újra és újra az orosz dolgokat, technológiákat, fejlesztési, szervezeti rendszereket, doktrinákat egyeseknek, de most elég erős azt látni, hogy nagy hirtelen mennyi jós ül itt 2013 óta...
Azért nem idén merült fel először hogy a Szu-57-ből mindössze 12 fog elkészülni.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Én se értem ezt a fene nagy "ugye megmondtam" dolgot. Azért azt látni kell, hogy a közelmúltig a PAK-FA csak lelassult, de szó nem volt földbeállásról. Erről most van csak szó. Idáig az látszott, hogy 2020-ig, 22-ig el fog készülni és gyártásra alkalmasnak lesz nyilvánítva az első teljes konfigurációjú gép. Számomra korábban ezért is volt furcsa a köztes hajtóművel szerelt példányok korlátozott darabszámú gyártásának eröltrtése. Most arról van szó, hogy folyik a 30-as hajtómű fejlesztése, de ez is csúszik, ugyanakkor 2018-ban repûlni fog. Illetve arról van még szó, hogy mindettől függetlenül csak össz-vissz 30 darab ilyen-olyan gép lesz.
Na ezt itt egyik nagytudású látnok se állította. Ez mindenkinek új.

Értem én, hogy időnként az alapoktól kell elmagyarázni újra és újra az orosz dolgokat, technológiákat, fejlesztési, szervezeti rendszereket, doktrinákat egyeseknek, de most elég erős azt látni, hogy nagy hirtelen mennyi jós ül itt 2013 óta...
Ne haragudj, de ne az egyszeri HT rajongó hibája legyen hogy triplacsavar van minden egyes kimondott orosz szó mögött. Jobb környéken nem ez a szokás.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Akkoriban ilyen hírek voltak, amik le voltak fordítva és megosztva. Másképp mit olvastál volna a PAK-FA topikban? Szerintem mindenki eltudta döntemi a rengeteg megosztott hír kapcsán, hogy mikor lesz a PAK-FA-ból valós harci gép.
boki

Csak errol ne feledkezz meg akkor amikor ms temaban topikban ketsegeinket felyezzuk ki az orosz informaciokkal kapcsolatban.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 838
113
Azt régebben is írtam, hogy azért lassú a gyártás, mert nem akarnak úgy járni, mint az USA az F-35-el, ellenben nagyon meglepett ez a 30 darabos hír.
Én azt gondoltam, hogy 2022-től már beindulhat valami sorozatgyártás féle....
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 625
79 843
113
Egyébként mit értenek az alatt az oroszok,hogy csak 30db lesz a mostani SZU-57-ből és utána lesz valami más?Valahol valaki ezt letisztázta már?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 220
113
Arra kell majd figyelni hogy mire fognak költeni, bár az is lehet hírérték valóban hogy mire NEM költenek... Ha az van a dologban hogy valóban NEM KÉPESEK előállítani saját 5 gen gépet a háttériparuk gyengesége miatt, és valóban szükségük lesz rá hogy legyen 5 gen vadászgépük, akkor viszont azt gondolom ők is fognak majd Kínától vásárolni most már kész haditechnikát, nem csak chippeket.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Egyébként mit értenek az alatt az oroszok,hogy csak 30db lesz a mostani SZU-57-ből és utána lesz valami más?Valahol valaki ezt letisztázta már?
Szerintem olyan szinten levannak maradva a oroszok hogy vadaszgep teruleten egyszeruen nincsen mas lehetoseguk mint osszeboltolni a kinaiakkal. Ez egyben szerintem lavinat is el fog inditani es mas technikakban is elindul az integralas.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 625
79 843
113
Szerintem olyan szinten levannak maradva a oroszok hogy vadaszgep teruleten egyszeruen nincsen mas lehetoseguk mint osszeboltolni a kinaiakkal. Ez egyben szerintem lavinat is el fog inditani es mas technikakban is elindul az integralas.

Akkor válaszolnál is a kérdésemre?Mert amit írtál egy vélemény(a te véleményed)épp csak semmi köze nincs a kérdésemhez.
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 220
113
Szerintem olyan szinten levannak maradva a oroszok hogy vadaszgep teruleten egyszeruen nincsen mas lehetoseguk mint osszeboltolni a kinaiakkal. Ez egyben szerintem lavinat is el fog inditani es mas technikakban is elindul az integralas.
Mindkét országnak előnyére válna. Az Oroszoknak még mindig van olyan terület ahol tudnak újat mutatni a Kínaiaknak, ebben én biztos vagyok, az hogy le vannak maradva cakk-pakk vadászgép területen így nem igaz. Az elektronikában a Kínaiak előttük vannak általában, viszont az EW és hajtómű, radartechnológia nekem nem egyértelmű. Idővel mindenben jobbak lesznek a Kínaiak, de most még én nem látom ezt ennyire feketén - fehéren.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Szerintem olyan szinten levannak maradva a oroszok hogy vadaszgep teruleten egyszeruen nincsen mas lehetoseguk mint osszeboltolni a kinaiakkal. Ez egyben szerintem lavinat is el fog inditani es mas technikakban is elindul az integralas

Na ezzel egyetértek!

Kína oké hogy megakadt hajtómű terén de Izraelnek sem menne egy f-22 szintű hajtómű összerakása egyik napról a másikra .
Viszont a kínai 4 generációs gépek már olyan elektronikával radarral rakétával repülnek ami az oroszoknál csak sok év után pakfa gépen valósulna meg:confused:
Ha egy célmegjelölő kifejlesztése nem megy és gyártása is csak tesztlabor körülményes hogy épp el lássák a egyiptomi gépeket vele akkor itt nincs miről beszélni.
Egy 5 genn gép és annak elektronikája túl mutat egy célmegjelölőn.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 838
113
Amúgy nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy mi lehet a géppel a gond. Szinte biztos vagyok benne, hogy nem pénzügyi a probléma hanem valami egészen más...
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
No de mi más lehetne, ha nem pénz? Meg azt sem értem, hogy miért kezdi vízionálni mindenki, hogy akkor kínai gépeket fognak venni...
Nem olvasom már vissza, hogy ki jósolt, mit, de millió és 1 programjuknál folyton módosult minden... Max azon lehet agyalni, hogy ha nincsenek szankciók, India "vastagabban" támogatja a projektet, stb., akkor mennyivel térne el az eredeti elképzelés attól, amire először gondoltak.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 838
113
zotyek78

"No de mi más lehetne, ha nem pénz?"

Én úgy látom, hogy amire akarják arra bőven van pénzük. Meglepne ha pénzhiány vagy politikai oka lenne a leállásuknak. Én úgy gondolom, hogy nehezen megoldható, nem várt műszaki problémák adódtak. Én úgy tippelem , hogy se hajtómű se rakéták , se a radar, se a szenzor fúzió és az ahhoz tartozó számítógépek nem lesznek készen belátható időn belül. Így meg minek gyártani a gépet?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 865
113
Azért ne felejtsétek el, hogy nagyban betett nekik a katonai elektronika import tilalom - nem tudnak beszerezni nyugatról katonai mikroelektronikát.Mire kiváltják a nyugati elektronikát hazai fejlesztésekkel és gyártással egy kis idő eltelik. Másik dolog a hajtómü. Ha még nincs kész a 30-as hajtómü minek gyártsanak nagyobb mennyiségben? (Szerintem az indiaiak is az új hajtómüre várnak azért nem akarják aláírni a szerződést).
Én úgy látom megvárják még minden elkészül komplett és csak utána kezdik nagyobb mennyiségben vásárolni. Ez már a 2028-2035 állami fegyverbeszerzési programban lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 865
113
boki

Csak errol ne feledkezz meg akkor amikor ms temaban topikban ketsegeinket felyezzuk ki az orosz informaciokkal kapcsolatban.

Úgy látszik nem érted. Nyilatkozni , tervezni lehet. Mit hoz a jövő azt senki sem tudja megjósolni. Vagy te láttad előre, hogy 2014-ben hatalmasat zuhan az olaj ára, vagy szankciókat vezetnek be az oroszok ellen.? Valami hosszútávon be volt tervezve 100+ olajár mellet és szankciók nélkül. Aztán hirtelen más lett a realitás...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 838
113
boki

"Azért ne felejtsétek el, hogy nagyban betett nekik a katonai elektronika import tilalom - nem tudnak beszerezni nyugatról katonai mikroelektronikát."

Ez mondjuk egy kapitális hiba, ami most meg is bosszulja Önmagát. Ennek már réges régen neki kellet volna állniuk!
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Úgy látszik nem érted. Nyilatkozni , tervezni lehet. Mit hoz a jövő azt senki sem tudja megjósolni. Vagy te láttad előre, hogy 2014-ben hatalmasat zuhan az olaj ára, vagy szankciókat vezetnek be az oroszok ellen.? Valami hosszútávon be volt tervezve 100+ olajár mellet és szankciók nélkül. Aztán hirtelen más lett a realitás...


Csak van amikor kilog a lolab es mar elore lehet latni hogy baromsag amit mondanak. Ilyenkor az ember leirja es ala is tamasztja de te is meg sokan masok eszervek nelkul csak a vak orosz igeretekbe vetett hitetek miatt "debizonyhogyugylesz" allaspontot kepviselitek.

Jozanesz vs hit
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Meg azt sem értem, hogy miért kezdi vízionálni mindenki, hogy akkor kínai gépeket fognak venni..

Mert ha 2030-ra lesz 5db bevethető 100% példány akkor mindegy beállnak a j-31 j-20-hoz . :confused:
Ja apró hiba hogy a 2020-ig legyárott 4 gen gépeiket mivel fogják modernizálni? Se radar se új rakéta se új HMD se TGP se "small" SDB bombák Tetszik látni mekkora képesség hiány van a 4 gen gépeknél is? o_O
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Úgy látszik nem érted. Nyilatkozni , tervezni lehet. Mit hoz a jövő azt senki sem tudja megjósolni. Vagy te láttad előre, hogy 2014-ben hatalmasat zuhan az olaj ára, vagy szankciókat vezetnek be az oroszok ellen.? Valami hosszútávon be volt tervezve 100+ olajár mellet és szankciók nélkül. Aztán hirtelen más lett a realitás...


Ez nem igaz boki meg a csucs sot masodvonalas katonai elektronikat csak harom negy orszagbol tudod beszerezni ( max 5 ) es ezek kozzul egy sem fogja neked know how kent eladni max kesztermekkent amit nem tudsz visszafejteni.

Ezen a teruleten mindenki a sajat kutatasaira van hagyatkozva. Az oroszok is. Nem megy nekik sosem ment a csucs elektronika. Ennek a fo oka a rendszerukben van.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 865
113
Csak van amikor kilog a lolab es mar elore lehet latni hogy baromsag amit mondanak. Ilyenkor az ember leirja es ala is tamasztja de te is meg sokan masok eszervek nelkul csak a vak orosz igeretekbe vetett hitetek miatt "debizonyhogyugylesz" allaspontot kepviselitek.

Jozanesz vs hit

Szerintem kevered a hivatalos orosz híreket az emberek saját véleményével. Elsőként én írtam, hogy csak 12 darab PAK-FA lesz és , hogy a 30-as hajtomu is csak 2025-re készül el kb 1,5-2 éve.